Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2006., 12:02   #41
Quote:
Cats kaže:
Khm, ako smijem.... Bila sam na prekonekoliko dalmatinskih svadbi i ni na jednoj nije bilo takve torte. A ni sablje, ako se točno sjećam.
Ja nisam bila, al sam dobila slike sa svadbe. Bilo to. Svadba bila Split-Metkovic
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 12:16   #42
Quote:
Cats kaže:
Khm, ako smijem.... Bila sam na prekonekoliko dalmatinskih svadbi i ni na jednoj nije bilo takve torte. A ni sablje, ako se točno sjećam.
ma to su ovi oko st.a
još najbolje da naručuju bobis tortu za štojaznam privlaku da ide
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 12:33   #43
Ok. Dakle ja ili kum ćemo možebitno donositi tu tortu(inače živim skroz na sjeveru, ovo je na Hvaru pa će bit zgodno za prijevoz). to mogu preživit.
al ne razumijem sablje.
sad sam se zamislila sa sabljom
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 12:35   #44
a ti prvo potvrdi kumstvo; pa se onda zamišljalj sa sabljom
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 12:37   #45
Quote:
undercover kaže:
..što se tiće poklona..u dalmaciji ti je običaj torta od krokanta koju možeš ti kao kuma kupiti (ako odlučiš biti)..nije skupa pretjerano, a naručuje se u slastičarni bobis...to ti je ona koju mladenci u jednom trenutku sabljom ili nečim sl. razbijaju na komadiće, kao za sreću..



po obicaju u dalmaciji kum, a ne kuma, bira i plaća tortu tj. krokant.
još ću se početi veseliti svemu debati s kumom hoće li ju donijet on ili ja.na katamaranu
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 12:40   #46
Quote:
tilla kaže:
a ti prvo potvrdi kumstvo; pa se onda zamišljalj sa sabljom
da da, čekam potvrdu.odipirem se napasti da ja nazovem i pitam zašto ja to sve ne znam.
ali sablja je nenadmašna
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 12:57   #47
Quote:
Gaelle kaže:
da da, čekam potvrdu.odipirem se napasti da ja nazovem i pitam zašto ja to sve ne znam.
ali sablja je nenadmašna
ne kužim ali dobro.
ne očekuje se od tebe da otplešem ples s sabljom, ali dobro; smijat se običajima na kojem ćeš i ti možda sudjelovat
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 13:07   #48
Tilla, ne smijem se ja običajima, zašto bih? Ovo ide na moj vlastiti račun, to sa sabljom. Samo sam zamislila sebe kako paradiram s njom, sasvim nevezano uz svadbeni običaj.
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 13:11   #49
pa nećeš paradirat.
ti nemaš veze s istom.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 13:21   #50
znam da neću.ovo s paradiranjem sa sabljom sam zamislila inače,bilo gdje,ne na svadbi.a tamo mi mogu dati da paradiram čime god žele
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 20:25   #51
Quote:
undercover kaže:
..što se tiće poklona..u dalmaciji ti je običaj torta od krokanta koju možeš ti kao kuma kupiti (ako odlučiš biti)..nije skupa pretjerano, a naručuje se u slastičarni bobis...

ma daj? a zašto bi je naručija u bobisa? Možeš je naručit di god oćeš, nismo u 1970oj bar pekara i slastičarni u splitu ne manjka
ovako odokativno - babić (delta), svaguša (bobis), em-ka, biškić, bimita, da ne govorimo o preradi, gusiću i novoj atrakciji "kod mate"

usput, nisam čula da je običaj da kuma kupuje tortu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 20:52   #52
Quote:
vaci kaže:
ma daj? a zašto bi je naručija u bobisa? Možeš je naručit di god oćeš, nismo u 1970oj bar pekara i slastičarni u splitu ne manjka
ovako odokativno - babić (delta), svaguša (bobis), em-ka, biškić, bimita, da ne govorimo o preradi, gusiću i novoj atrakciji "kod mate"

usput, nisam čula da je običaj da kuma kupuje tortu
pa to sam i ja rekla, a ono gore nije moja izjava nego moje quotanje tirennine izjave s kojom se ja nisam slozila
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 09:50   #53
.. šta ste se svi okomili na bobis i sablju ja sam to nedavno vidjela na jednoj dalmatinskoj svadbi, nije to bila turska sablja nego nešto slično iz nečije privatne kolekcije, a to za bobis bio je samo prijedlog jer su ti mladenci i još jedni poslje njih baš tamo naručili..naravno da vi koji ste rođeni dalmatinci bolje znate te detalje i vjerovatno se može kupit na više mjesta.. pozdrav..
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 12:15   #54
Quote:
tirenna kaže:
.. šta ste se svi okomili na bobis i sablju:
ma ja samo na to da kuma kupuje tortu (okomila)




a iz bobisa je i moja svadbena torta
iz raznoraznih, sada nebitnih, razloga nisam imala izbora- to je bila najneukusnija torta koju ikad probah

Zadnje uređivanje undercover : 03.02.2006. at 14:44.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 13:35   #55
ako ću ja morati donijeti neku tortu, onda zbilja ne znam kako ću ju transportirat
valjda ih na otoku netko radi
nego, ja se baš ne kužim u torte, jel ima više vrsta tih svadbenih i da li ju , ako ju ja donosim, kupujem prema želji mladenaca ili bilo koju koja spada pod svadbenu?ili je to samo taj krokant koji je ovdje spominjan?nadam se da to nije ona klasična torta s 3546 katova. (isprike ne neupućenosti).
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 13:42   #56
Aj ti prvo saznaj jesi li kuma, pa ćeš se već lako dogovorit za detalje.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 13:48   #57
kako rekoh, to je obznanjeno svima samo ne meni.a možda se nešto i promijeni pa ću tamo u svojstvu običnog gosta oblokavat se pivom
Gaelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 14:03   #58
Quote:
Gaelle kaže:
Pozdrav svima.
U nadi da će se nekome dati ovo čitati i da netko ima iskustava s nečim ovakvim, namjeravah pitati slijedeće:je li pristojno odbiti kumstvo i kako? Dobro, znam kako, ali ima li netko konkretnih iskustava, kako je i zašto to bilo? Nalazim se u prilično nezavidnoj situaciji gdje su problem financije, a ja student. da bi stvar bila još ljepša, svi znaju da ću biti pozvana za kumu osim mene koja nisam od njih ni dobila obavijest da se žene (doznala slučajno od desete osobe, a onda i još nekih) i navodno još nije sve fixno oko tog vjenčanja. Uglavnom, poduža priča.I da, znam kako zvuči
I sad, kad me se sjete pitati ( aja bih voljela da me to zaobiđe), može li pod razlog odbijanja proći da zbilja nemam love za kumstvo? svi će se nadavat love a ja ne znam koliko ću moći do tad skupiti jer i fax moram platiti. To je u Dalmaciji, ne poznam tamošnje običaje, ljude, ništa. Kako to elegantno izvesti?
Sad se netko može pitati zašto razmišljam o kumstvu o kojem znaju svi osim mene i objavljeno je skoro svima koji će doći (tako doznah)...jest čudno, priča je poduža i mene sad samo muči što napraviti.
Ima li tko pametan savjet?Ako je nešto nejasno, objasnim
Thanx
Nebum čitala dalje. Napisat ću ti kak je bilo u mom slučaju. Meni je kuma bila moja najbolja frendica, znala sam da nema love, baš je bila u grdoj situaciji i prvo što mi je i rekla bilo je "Joooj, kak ću ja to, znaš u kakvoj sam situaciji " Hebeš pare. Ona mi je najbolja frendica. Pa ne biram kumu radi para, jel' tak? I tak sam joj i rekla. Napomenuli smo unaprijed svima da ne daju javno na vjenčanju darove da se ona ne bi našla u nezavidnoj situaciji (taj dio im nismo rekli, već kao, slavi se u restoranu pa tko bu to nosal doma, a može se i izgubit, zaboravit u restoranu, ak' ima tko kaj za dati nek ostavi kod nas doma prije vjenčanja) i sve je prošlo super. Kužiš? Ne bira se kumstvo radi para
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 14:05   #59
Quote:
Gaelle kaže:
kako rekoh, to je obznanjeno svima samo ne meni.a možda se nešto i promijeni pa ću tamo u svojstvu običnog gosta oblokavat se pivom
Mislim da ne buš kuma, tebi bi prvoj rekla da joj je to namjera
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 14:42   #60
Quote:
Gaelle kaže:
ako ću ja morati donijeti neku tortu, onda zbilja ne znam kako ću ju transportirat
valjda ih na otoku netko radi
nego, ja se baš ne kužim u torte, jel ima više vrsta tih svadbenih i da li ju , ako ju ja donosim, kupujem prema želji mladenaca ili bilo koju koja spada pod svadbenu?ili je to samo taj krokant koji je ovdje spominjan?nadam se da to nije ona klasična torta s 3546 katova. (isprike ne neupućenosti).

a jao, ovo je kao gluhi telefon

po stoti i zadnji put:

kuma ne kupuje tortu!!!!

pa citaj po redu, ne preskaci redove




e ida, to sto je netko dalmatinac ne znaci da ce se pridrzavati svih dalmatinskih obicaja
ljudi sve vise odbacuju stare obicaje a ubacuju nove (vidjene u filmovima)
moja mama kad se udavala nije bacala ni buket a ni podvezicu....

i nista ti nisi duzna napravit, sve tek prije moras raspravit s mladom, a moguce i da neces biti kuma
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.