Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2009., 03:37   #1541
Nekako mi je malo... Bit će da ih je više, jer su ovi datumi dosta stari...
Fala cam
Deniz is offline  
Old 13.07.2010., 00:07   #1542
Deklaracije na proizvodima i jezik

kak je moguče da na deklaracijama piše HR/BIH i da Bosna ne regaira na činjenicu da se u Bosni "govori" hrvatskim jezikom!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 15.07.2010., 13:28   #1543
Pazi, imaš malu konzervicu na koju moraš nalijepit 12 jezika.
Aleluja da strpaju RH-CG-BIH-SRB u jedan tekst ugl. u korist
Hrvata. Srbi se odreknu ćirilice, crnogorci skoro ničega,
bosanci dobiju par slova i to ti je to. Praktički hrvatsko-srpski.
Phoebos Apollon is offline  
Old 17.07.2010., 01:09   #1544
da je državi stalo do jezika bi urgirala! ak su mogli Makedonci se izboriti, možemo i mi!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 17.07.2010., 13:22   #1545
Zašto bi državi trebalo biti stalo do jezika dok njeni državljani pišu "moguče" i dok im pitanja završavaju uskličnikom?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Old 18.07.2010., 00:08   #1546
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Zašto bi državi trebalo biti stalo do jezika dok njeni državljani pišu "moguče" i dok im pitanja završavaju uskličnikom?
Zato jer je jezik = identitet
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 18.07.2010., 00:12   #1547
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Zato jer je jezik = identitet
Što onda tvoja nepismenost govori o tvom identitetu?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Old 18.07.2010., 01:08   #1548
Ja ne vidim apsolutno nikakav problem.
propala budala is offline  
Old 18.07.2010., 21:25   #1549
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Što onda tvoja nepismenost govori o tvom identitetu?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 18.07.2010., 21:26   #1550
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Što onda tvoja nepismenost govori o tvom identitetu?
vidim da ja ovdje smetam! neću se više javljat! lijep pozdrav
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 22.07.2010., 03:12   #1551
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Zašto bi državi trebalo biti stalo do jezika dok njeni državljani pišu "moguče" i dok im pitanja završavaju uskličnikom?
Pragmatički, kažnjavanjem bi punila proračun. Primjerice, samo na "cjenicima" božićnice.

NT: u Bosni se govori svim i svačim što se uzima kao službeno, pa tako i hrvatskim. Mi za to nismo krivi, nego je to problem unutarnje nesređenosti BiH. Iako se ne odričem odgovornosti svog naroda za jezičnu kaotičnost, čini mi se da je BiH ta u kojoj treba tražiti odgovor.
fsdance is offline  
Old 22.07.2010., 12:29   #1552
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Zato jer je jezik = identitet
Nije baš tako, jezik je tek dio identiteta. Austrijancima ništa ne smetaju deklaracije na njemačkom, kao ni Kanađanima, Amerikancima, Novozelanađanima itd na engleskom, kao ni Argentincima i Meksikancima na španjolskom.

A Amerikanci su ratovali protiv Engleza dvaput, a Argentinci i Meksikanci također protiv Španjolaca. I Austrija i Pruska su se pograbili.

Jezik je tek dio identiteta. Pogotovo ovdje, nitko se neće identificirati s tekstom na deklaraciji nekog sira!

Da ne počnemo sada koliko se Hrvata identificira s jedno čisto engleskim nazivom (Bad Blue Boys...)
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Old 22.07.2010., 22:39   #1553
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Nije baš tako, jezik je tek dio identiteta. Austrijancima ništa ne smetaju deklaracije na njemačkom, kao ni Kanađanima, Amerikancima, Novozelanađanima itd na engleskom, kao ni Argentincima i Meksikancima na španjolskom.

A Amerikanci su ratovali protiv Engleza dvaput, a Argentinci i Meksikanci također protiv Španjolaca. I Austrija i Pruska su se pograbili.

Jezik je tek dio identiteta. Pogotovo ovdje, nitko se neće identificirati s tekstom na deklaraciji nekog sira!

Da ne počnemo sada koliko se Hrvata identificira s jedno čisto engleskim nazivom (Bad Blue Boys...)
a čim se dotakne mogućnost da u EU bude službeni hrvatsko-srpski naši odmah graknu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 22.07.2010., 22:56   #1554
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
vidim da ja ovdje smetam! neću se više javljat! lijep pozdrav
Nije lijepo lagati, znaš?
Quote:
fsdance kaže: Pogledaj post
Pragmatički, kažnjavanjem bi punila proračun. Primjerice, samo na "cjenicima" božićnice.
Čemu navodnici?

Ali lako za cjenike.
Jezična bi inkvizicija samo za postove na forumu dobila dovoljno para da kupi Microsoft.

Quote:
NT: u Bosni se govori svim i svačim što se uzima kao službeno, pa tako i hrvatskim. Mi za to nismo krivi, nego je to problem unutarnje nesređenosti BiH. Iako se ne odričem odgovornosti svog naroda za jezičnu kaotičnost, čini mi se da je BiH ta u kojoj treba tražiti odgovor.
Prouči blog Midhata Riđanovića. Mudar čovjek.
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a čim se dotakne mogućnost da u EU bude službeni hrvatsko-srpski naši odmah graknu
I ja bih graknuo.
Ako Hrvatska prva ulazi u EU, jezik bi morao biti srpskohrvatski. I jezični će utjecaj hrvatskoga na srpski, samim ranijim hrvatskim ulaskom u EU te činjenicom da smo (jezivo loše) preveli mnogo dokumentacije i sve im to poklonili, izvršiti daleko jači utjecaj na srpski nego on na hrvatski.

Samo što ne možeš kompleksašima kakvi diktiraju hrvatsku jezičnu politiku objasniti takve stvari.
Odi pogledaj što melju na Politici.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 31.07.2010., 15:01   #1555
U "Bosni" žive i Hrvati, hrvatski je jedan od službenih jezika.
-YB- is offline  
Old 31.07.2010., 15:38   #1556
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
... ranijim hrvatskim ulaskom u EU te činjenicom da smo (jezivo loše) preveli mnogo dokumentacije ...
Meni su ti prijevodi uvijek bili još jedan dokaz koliko malo se hrvatska država istinski trudi ući u EU.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Old 31.07.2010., 15:46   #1557
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kak je moguče da na deklaracijama piše HR/BIH i da Bosna ne regaira na činjenicu da se u Bosni "govori" hrvatskim jezikom!
Zato što se u Bosni jednostavno ne govori hrvatskim jezikom. Samo na deklarativnoj razini može biti tako, ali praksa pokazuje nešto sasvim drugo. Taj je jezik mješavina Bog zna čega sve.
magic potion is offline  
Old 02.09.2010., 00:45   #1558
Quote:
-YB- kaže: Pogledaj post
U "Bosni" žive i Hrvati, hrvatski je jedan od službenih jezika.
isto kao i srpski!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 02.09.2010., 10:25   #1559
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
isto kao i srpski!
Znaš li kako izgledaju deklaracije u Švicarskoj?
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.