Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 13:35   #5461
Ja sam jučer dobila nalaze, sve ok, ovo su bile vrijednosti:
natašte 4.3, 1 sat nakon glukoze 8.8, 2 sata nakon 5.10 i doktor kaže da je nalaz uredan.
Jedino me ženska oprala na vađenju krvi kao: pa ne možete to tak dugo pijuckati, morate brže popiti, ostat će vam talog! A nisam uopće tak dugo pila, ali nisam ni eksala jer je odvratno slatko.
Tak da znate ženske kad idete, morate što brže popiti, ali pazite da ne povratite, jer inače ništa od pretrage.
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:36   #5462
Meni su rekli da moram u roku 5 min popiti, a talog mi izmiješale s još malo vode bez problema.

Super za nalaze
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:38   #5463
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da moram u roku 5 min popiti, a talog mi izmiješale s još malo vode bez problema.

Super za nalaze
I meni su na kraju dodali malo vode!
Hvala ti! Baš mi je laknulo, nadam se da to ne moram ponavljati do kraja trudnoće više.
Kako si ti, suzdržavaš se od slatkog i dalje?
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:43   #5464
Ne
Jučer na pregledu 24+5tt, +2kg. Guk zadnji 4,6 i dr jako zadovoljan. Još uvijek ne pijem sokove, i makla sam bijeli kruh. Nekad si kuham posebno. Ali pojedem svaki dan malo slatkog. Danas sam uzela Kandit praline
Ako budu kile jako krenule, opet ću na stroži režim.

Srećom sad sam slobodna i za idući pregled više ne moram vaditi krv
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:48   #5465
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ne
Jučer na pregledu 24+5tt, +2kg. Guk zadnji 4,6 i dr jako zadovoljan. Još uvijek ne pijem sokove, i makla sam bijeli kruh. Nekad si kuham posebno. Ali pojedem svaki dan malo slatkog. Danas sam uzela Kandit praline
Ako budu kile jako krenule, opet ću na stroži režim.

Srećom sad sam slobodna i za idući pregled više ne moram vaditi krv


Super!! Pa tvoje kile mi se uopce ne cine problematicne, ja sam na 24+0 bila 5 kg u plusu, a vidim i da se apetit povecava samo nadam se da ce ti se nastaviti tako dobro!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:02   #5466
Quote:
Slugterra kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nova sam na ovoj temi. Ako bi netko mogao baciti oko na moj nalaz ogtt-a, bila bih zahvalna.

U petak sam radila ogtt (tad sam bila 11+5) i vrijednosti su bile redom sljedeće:
Natašte - 5,3
1h nakon opterećenja - 6,9
2h nakon opterećenja - 7,1

Vidljivo je da mi je natašte povišen, ali su mi druga i treća vrijednost nelogične. Zar ne bi trebala druga biti veća od treće? Ili je važno da su unutar referentnih vrijednosti bez obzira kako se ponašaju?
Meni je treca vrijednost bila veca od druge. Treba biti manja, naravno. Ali to je znak da secer ne pada nakon 2h kao kod zdravih ljudi nego raste. Ja sam na dijeti od 24 tjedna. Sad sam 35 tjedana...jos maloooo
IvushkaPivushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:02   #5467
Moj ogtt je bio 4.6, 8.9, 9.2
IvushkaPivushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:27   #5468
Ja sam danas digla nalaz guk profila na Vuk Vrhovcu i uredan je. Rekli su da ne moram vise dolazit, 34+5 sam
IvushkaPivushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:58   #5469
Danas si vadim guk profil. Malo sam svrljala po starom nalazu i nasla svoje podatke. Imam doma glukometar. I tad prvi put kad sam si mjerila guk sam si zapisivala svoje rezultate i sad kad sam usporedila sa njihovim (za guk sa vv) vidim da je veliko odstupanje dosta. Mada je sve ok bilo tad.
Koliko variraju ta odstupanja od tog njihovog nacina mjerenja i glukometra? Ima tko info o tome?
Jer danas gledajuci svoje rezultate ispada da nece bit bajni...il mi se samo cini. Totalno nema smisla koliko se razlikuju. Prosli put na taste za 1 a nakon rucka za 1 i nesto vise.. Ne znam.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:16   #5470
Meni zna biti odstupanje,a i gin mi rekao da se razlikuje venska krv od prsta

Par puta mi bilo i do 0.6razlika. jednom doma i u lab isto, zadnji puta 0.3razlika. Doma uvijek nize

Ako ti je jako velika,mozda glukometar vise ne valja. Meni tak mamin, na njemu npr.dobijem 3.6, na tatinom 4.5
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:23   #5471
Moguce mozda nevalja taj glukometar.
Kak god, zasad do poslje rucka 4.3 najveca vrijednost. A sad tko zna sto ce njima ispast.
Koje su granice za taste? 5.1? A poslije jela 6?
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:03   #5472
Nataste 5.1, 2h nakon jela 6.5
Bas nekako malo je 4.3nakon jela, al moguce. Meni najnizi nakon jela bio mislim 4.8
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:07   #5473
Ma sigurno to moje ne valja nesto.
Na taste mi ispalo jutros 4.0 i sad vidjevsi zadnji put razliku pfff za 1 vise od mojeg mjerenja (npr meni ispalilo tad 3.4 a njima 4.3) oO ne znam da toliko moze fulat..
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:11   #5474
Meni je bilo wtf za rezultate ispod 4. Ono, znam da tak nisko nikad ne mogu imati
Ja imam srece da me gin nije slao na te guk profile
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:15   #5475
Blago tebi. To je toliko dosadno da pravo kazem. 3 dana izgubis..
Mislim ok je kad netko stvaaarno ima visok secer pogotovo na taste isl. Al kad npr.oni sad mene jer mi je nakon 120 min bilo za 0.1 vise nego treba s tim zezaju.. A nit mi blizu nit imam kak gore kljucat tri dana zaredom. A moram mirovat kao. Ne zna covjek sta bi im rekao. Imam osjecaj da je njima gore dosadno pa onda sve redom tak da imaju posla nest barem. Velim za bebu sve vrijedi al kad taaaak malo nest ima i onda te oni jos tamo zamaraju...ne znam.budi sretna da ne moras to ic.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:24   #5476
jel radio tko ogtt u petrovoj? jel gužva?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:35   #5477
Ja sam isto imala dva puta 5.1 i gin mi rekao da pazim na prehranu. A ako brinem mogu i na guk profil. Rekla sam ne bih hvala

Sad sam se malo vise opustila s hranom, ne usudim se ujutro doma provjeriti. Jos
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:41   #5478
Minipanda sutra nosis profil? Zamoli tetu u 301 da ti postom posalje rezultate i odmah uzmi pikalice za drugi put...dat ce ti ako joj objasnis da si na cuvanju...osim ako bas ne zelis znat rezultat sutradan...ja si isto sama mjerim, znam kakav ce mi biti optprilike nalaz i zaista mi nema smisla ici gore dva dana za redom, zivim na drugom kraju grada...uglavnom meni je rekla postom poslat da ne moram opet gore
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:50   #5479
Da sutra nosim. Budem ju pitala. Bed je jer nemam jos neku konkretku adresu ovdje pa zato nebi postom.
Pitat cu ih jel bar mogu ujutro doc po nalaz sutradan da muz nemora izlazit usred posla da bi ja otisla po to.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:52   #5480
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Da sutra nosim. Budem ju pitala. Bed je jer nemam jos neku konkretku adresu ovdje pa zato nebi postom.
Pitat cu ih jel bar mogu ujutro doc po nalaz sutradan da muz nemora izlazit usred posla da bi ja otisla po to.
Super mi je sto nije samo da dodes po nalaz, nego jos cekas red jedno sat vremena da bi uzeo papir
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.