Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2011., 21:21   #381
dali mi netko može objasnit razilku između rutilne i bazične elektrode, čitao sam o jednim i drugim, rutilnih sam u životu potošio na tone, a nekidan sam išao popravljati mješalicu i jedan poznanik mi je rekao da uzmem bazične za to (spoj osovine i bubnja)

čitao sam da su bazične po svemu bolje (elastičnost vara), ali ja nikako ne mogu upalit luk (aparat uljanik esab 140), na kraju mi je to zavarija bratov punac, ali ja nisam bija prisutan

ima li neka caka ili da se ostavim čorava posla ?
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:34   #382
U pravilu idu na DC, ali idu i na AC samo se malo teže pale. Moraju biti jako suhe i zagrijane, onda ih je lakše zapaliti. Drži ju u kratkom spoju neko vrijeme da se vrh užari, onda je lakše uspostaviti luk.

Zadnje uređivanje Zvon : 01.06.2011. at 21:41.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:41   #383
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
U pravilu idu na DC, ali idu i na AC samo se malo teže pale. Moraju biti jako suhe i zagrijane.
mislim, dali se isplati zezati s time ? koliko poboljšavam kvalitetu vara ? na koju temperaturu da ih grijem (pečnica ? ) ?
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:35   #384
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
mislim, dali se isplati zezati s time ? koliko poboljšavam kvalitetu vara ? na koju temperaturu da ih grijem (pečnica ? ) ?
Probaj isplati se, ljepše i kvalitetnije zaljeva, ali samo na istosmjerni aparat (na AC neka rade pravi zavarivači). Elektrode griješ na oko 250 C
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 22:35   #385
Pozdrav svima na temi, trebam pomoc pri odabiru aparata za zavarivanje, bio bi to co2, za svasanje autolimarije, ograda, pantova i slicnih stvari, znaci za po doma, nista ozbiljno ali da se da. Procitao sam cijelu temu i sad stvarno nisam pametan sta da uzmem. Do sada sam svasao starim varstrojem 160/180s, i nije los(dosuse drugo nisam ni probao) ali sa njim nista od zavarivanja lima na autu.. Struja monofazna, s tim da je mreza od moje kuce udaljena nekih 6-7 supljina(oko 200m) sa zicama 16kvadrata, pad napona je sa 230 na 210 kad ukljucim pecnicu od 2kW. Molim vas za neke konkretne prijedloge za hobistu, za pristojan uređaj, a da cijena ne leti nebu pod oblake, zahvaljujem unaprijed!
__________________
Intektualac
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 23:48   #386
Kak nemaš 3f struju, solidnim izborom mi se čini Varmig 1805. Nije preskup, a može dati i 150A na 1f.
Naravno, imaš i boljih uređaja, EWM Mira npr., samo neznam kolika je razlika u cijeni.
Potraži rabljene po Oglasniku.

Zadnje uređivanje Zvon : 13.06.2011. at 23:54.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 19:47   #387
Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
.... trebam pomoc pri odabiru aparata za zavarivanje, bio bi to co2, za svasanje autolimarije, ograda, pantova i slicnih stvari, znaci za po doma, nista ozbiljno ali da se da.
Tu se radi o " koliko love....." pa ako i to pregrmiš možeš li ići na ono "jednom i za unuke"?
Kak nemaš love gledaj koji ima najveću toleranciju na pad napona i najmanju "čik pauzu" (to je ono pauziranje, nakon rada, dok se ne ohladi pa kad možeš opet početi).
Pitaj dexdu forumaša, on ima EWM Picomig (tri u jednom)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 12:30   #388
Uvek se na kraju pokaže da je trofazni(ali trostubni) mig-mag aparat najbolji izbor...
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:19   #389
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Tu se radi o " koliko love....." pa ako i to pregrmiš možeš li ići na ono "jednom i za unuke"?
Kak nemaš love gledaj koji ima najveću toleranciju na pad napona i najmanju "čik pauzu" (to je ono pauziranje, nakon rada, dok se ne ohladi pa kad možeš opet početi).
Pitaj dexdu forumaša, on ima EWM Picomig (tri u jednom)
Kada me već spominješ rado ču iznjeti svoje mišljenje:

Jeftini transformatorski Co2 nemaju neku toleranciju na pad napona

Kod večeg pada napona (ispod 200V) "čik pauza" može trajati čitav dan
Kod napona 210-230V svaki aparat koji daje 150A na autolimariji neče stati, kao niti na lakšoj bravariji, ali potreban je oprez jer kineski aparati kao i einhell deklariraju 150A, ali u stvarnosti radi se o 120A maximalno

Kako god pogledaš koliko para - toliko muzike

EWM Picomig inverter puls sinergetic - nema čik pauze, nema pregrijavanja kod lakše i srednje bravarije, radi normalno i na 170V, lagan je 15kg i samim time prenosan, zavaruje sve materijale uklj. aluminij i mislim da je to aparat i za unuke, ali ima jednu veliku manu - cijena

Uglavnom promjenio sam več tri jeftina Co2 i sva su bila kao dječje igračke prema ovome

Moj prijedlog:
Nemoj bacati novac na jeftinjake nego skupi novac i uzmi jednom za svagda pravi stroj i najvažnije - ne posuđuj susjedima
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:34   #390
Dexdu, zaboravljaš samo jedno: elektronički aparati imaju ograničenu trajnost, teško su (jeftino) popravljivi. Poslije pet-šest godina nema više dijelova ili je popravak neisplativ.
Takav aparat je isplativ tebi koji zarađuješ s njim, i ak krepa, baciš ga jer se otplatil (amortiziral). No, nekome za povremenu upotrebu je doslovce bačen novac (čak i da košta jednako kao klasični), jer jednostavno nemože trajati desetljećima. Glavna mu je prednost mala masa i prenosivost za rad na terenu (tad i kompenzacija napona ima smisla). Za radionicu i nema nekih prednosti pred klasičnim, trostupnim trofaznim aparatima.
Svaki ima svoje prednosti i mane. O tome smo davno već razgovarali.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 17:53   #391
Trebao bih co2 aparat za povremeno zavarivanje autolimarije,kakve ograde,nadstrešnice,kakav pant na vrata zavariti,policu napraviti......
Ništa posebno,neću se baviti profesionalno bravarijom

Doma nemam 3-fazne struje,ali zato imam jako dobar napon na jednofaznoj struji,nekih 238v(3 kuća od trafostanice)

koji aparat uzeti??
buđet nekih 5000kn

gledao sam malo telmig 200/2
dali ima netko kakvog iskustva sa njime
dali uzeti njega ili nešto drugo???
tomass is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 00:13   #392
Quote:
tomass kaže: Pogledaj post
Trebao bih co2 aparat za povremeno zavarivanje autolimarije,kakve ograde,nadstrešnice,kakav pant na vrata zavariti,policu napraviti......
Ništa posebno,neću se baviti profesionalno bravarijom

Doma nemam 3-fazne struje,ali zato imam jako dobar napon na jednofaznoj struji,nekih 238v(3 kuća od trafostanice)

koji aparat uzeti??
buđet nekih 5000kn

gledao sam malo telmig 200/2
dali ima netko kakvog iskustva sa njime
dali uzeti njega ili nešto drugo???
Sa naponom od 238V Telmig 200/2 je savršen za ovo što misliš raditi
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 00:20   #393
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Dexdu, zaboravljaš samo jedno: elektronički aparati imaju ograničenu trajnost, teško su (jeftino) popravljivi. Poslije pet-šest godina nema više dijelova ili je popravak neisplativ.
Takav aparat je isplativ tebi koji zarađuješ s njim, i ak krepa, baciš ga jer se otplatil (amortiziral). No, nekome za povremenu upotrebu je doslovce bačen novac (čak i da košta jednako kao klasični), jer jednostavno nemože trajati desetljećima. Glavna mu je prednost mala masa i prenosivost za rad na terenu (tad i kompenzacija napona ima smisla). Za radionicu i nema nekih prednosti pred klasičnim, trostupnim trofaznim aparatima.
Svaki ima svoje prednosti i mane. O tome smo davno već razgovarali.
Pa govorim da sam promjenio več tri co2 jeftinjaka i sva sam bacio jer se popravak nije isplatio

Ako računam 3x3-4 tisuća svaki tj sveukupno sam dao 9-10 tisuča kuna i opet nisam imao ništa

Nadam se samo da na EVM-u nije kineska elektronika i da če potrajati
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 06:50   #394
znači preporuka je telmig 200/2
tomass is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:26   #395
zanima kakva je kvaliteta tog aparata??
tomass is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:56   #396
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Pa govorim da sam promjenio več tri co2 jeftinjaka i sva sam bacio jer se popravak nije isplatio

Ako računam 3x3-4 tisuća svaki tj sveukupno sam dao 9-10 tisuča kuna i opet nisam imao ništa

Nadam se samo da na EVM-u nije kineska elektronika i da če potrajati
A čija bi bila? Pa gdje izrađuju komponente, nego u Kini? Pločice, valjda, rade u Njemačkoj. Ostatak komponenti je vjerojatno kvalitetniji (kineski s markom)

Problem trajnosti elektronike nije zbog kvalitete, već radi njezinog brzog starenja Zakaj se ne isplate popravljati stari auti?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 13:24   #397
Hvala na odgovorima, bas se i radi o tome da je to u biti hoby uređaj a da bude koliko toliko normalan. He he, tko ne bi htio invertera, samo za moje potrebe bio bi debelo preskup.
__________________
Intektualac
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 09:08   #398
jučer mi je stigao aparat Telmig 200/2 turbo
platio sam ga 4700kn
aparat mi se čini više nego dobar,jedino bi kabel od mase mogao biti malo duži
stvarno je kratak
što se tiče zavarivanja stvarno lijepo radi

vrijeme će pokazati kakve je kvaliteta
tomass is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 10:34   #399
Quote:
tomass kaže: Pogledaj post
jučer mi je stigao aparat Telmig 200/2 turbo
platio sam ga 4700kn
aparat mi se čini više nego dobar,jedino bi kabel od mase mogao biti malo duži
stvarno je kratak
što se tiče zavarivanja stvarno lijepo radi

vrijeme će pokazati kakve je kvaliteta

Bez brige dobri su to aparati (srednje klase)

Samo kupi sprey za varenje tj. svaki puta prije početka rada nasprejaj šobu da se ne ljepe iskre u njoj (to drži uvijek čistim)

Masu možeš produljiti spojnicama (klik sistem) 25 kvadrata

Sve u svemu dobar aparat, ali za radionicu jer je težak za nošenje - moj poznanik ima ga več 10 godina - i radi bez problema
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 16:04   #400
hvala na savjetu za produženje mase
tako ću i napraviti

spreja sam uzeo odmah sa aparatom
ustvari njega sam uzeo odmah u dućanu a aparat su mi dostavili
tomass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.