Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 10:43   #621
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
Jako malo...kažem ti, muči me nedostatak vremena, ali to je još samo neko vrijeme...



Pa tu se slažem s tobom, nemam kaj za dodat



Isti odgovor kao i na prvo pitanje A ne znam, to moraš sam isprobat pa vidjet kak tebi odgovara, sve je to individualno i ovisi o tvom slobodnom vremenu...recimo, možda ti neće odgovarat da učiš oba jezika u istom danu, nego da odrediš jedan dan za jedan jezik a drugi dan za drugi...
Da, ovo je dobra ideja.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Old 24.11.2009., 14:07   #622
Ako učiš redovito, možeš ih učiti i više. Naravno, stavljaj si sve u "ladice" i pazi "Ovo - jezik A", "Ovo - jezik B" i tako dalje. I ne bi trebalo biti problema.
cosanostra is offline  
Old 24.11.2009., 20:20   #623
Mišljenja sam da je puno učinkovitije prvo učiti temeljna znanja jednog jezika pa nakon toga drugog, ako već moraš dva jezika odjednom. Nakon što savladaš osnove jednog pa drugog na nivou da se možeš pristojno sporazumijevati, onda možeš slobodno ići usavršavati i "polirati" paralelno oba jezika.

Po meni, kvalitetno i brzo učenje nekog jezika ne postiže se čistim (sirovim) učenjem, nego kroz ufuravanje u kulturu pojedinog naroda i još mnogo toga popratnog. To bitno pridonosi. Zato vjerujem da je teško početi učiti dva jezika odjednom. Jednostavno, teško se emocionalno ufuravati u dvije stvari odjednom.

Naravno, ovo ovisi i o osobi, međutim da je jednostavo ufuravati se u dvije stvari u istom smislu, nije.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 30.11.2009., 22:34   #624
dva jezika zajedno samo ako nisu slicni
npr. spanjolski i talijanski ili nizozemski i njemacki zajedno ili poljski i ruski zajedno moze biti jako mucno
TranceMouse is offline  
Old 08.12.2009., 23:15   #625
evo iz vlastitog iskustva, učila sam eng, tal i spanj paralelno. ali to je druga stvar kad si dite jer onda je jezik i lakse učit i lakse to sve upijas.. s tim da sam eng počela učit sa 4g, tal sa 9 a spanj malo kasnije, sa 14.

s tim da je istina ako učis dva srodna jezika paralelno, znači 2 romanska ili 2 germanska, a ako bar jedan prethodno ne znas poprilično dobro, da ce ti se mijesat.

kad sam počela učit spanj, tal sam znala dosta dobro, ali mi se isto mijesalo dok se nisam uhodala u spanj, mislim za govorit. ovako za pisanje ili čitanje, ne.. ali kad bi isla pričat, često bi mi se znalo dogodit da kazem neku tal riječ u spanj i obratno.. to mi se često događalo kad bi pričala u kratkom periodu na oba jezika..

zato ti je moj savjet, prvo jedan usvoji malo bolje i ispraksiraj se, pa onda pređi na drugi.. ovako bi ti moglo bit teze, jer ne znas nijedan dosta dobro..

ali slični jezici se često mijesaju kad tek počnes učit neki novi koji je jako sličan prethodnom. tako kad sam počela port, spanj mi je bio problem.. al to s vremenom dođe na svoje..

treba bit ustrajan..
elikolani is offline  
Old 16.02.2010., 09:52   #626
Kako učiti jezik?

znate li za neki učinkoviti sustav ucenja novog jezika?
cuo sam jedino za Pimsleur language learning system.

zasto je bitno uciti latinski ili stari grcki u jezicnim skolama? (mozda to ima kakve veze s sustavom?)

kako neki ljudi mogu nauciti novi jezik u 2 dana?
__________________
tejk it ot liv it
g4gfact0r is offline  
Received Infraction
Old 16.02.2010., 10:11   #627
nemoguće je naučiti jezik u samo dva dana
ono što već znaš je da ćeš najbrže naučiti jezik ako si cijelo vrijeme okružen njime
po tome ćeš najbolje naučiti jezik ako se njime redovito služiš

po meni svi ti 'posebni načini' učenja jezika je razlog da uzmu više novaca

eh, sada možda pod hipnozom ide brže, pa ti vidi
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Old 16.02.2010., 11:46   #628
Postoji nekoliko odgovarajucih tema. Pogledati top-temu Strani jezici.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 17.03.2010., 14:38   #629
Je, je...Biblija je bila neiscrpan udžbenik pogotovo u srednjem vijeku. Izuzetno štivo za učenje jezika, postanka vrsta, astronomije...
A las baricadas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.