Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2011., 21:13   #141
... odlično si ovo opisala jer je sve baš tako kako si rekla, kao da je Venera u 12. do sada bila rezervirana i ograničena u djelovanju, a sada bi htjela više sudjelovati u životu - vlastitim snagama i na svoj način. Iskreno, malo me je bilo strah jer sam mislila da bi opet moglo biti smrtnih slučajeva u rodbini jer ih je bilo, ali opet se nisam niti tako prestrašeno osjećala u snu ... zbog toga sam oklijevala da li da napišem ili ne napišem san, i eto jesam ... hvala na odgovoru i slici.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 16.06.2011. at 21:55.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 12:39   #142
Quote:
nanulina kaže: Pogledaj post
ponedjeljak...6.6.2011 vjerovatno nekad ujutro, cim se sjecam sna....spavala sam od nekih 2 ujutro do 11,12 popodne...
sanjam da sam trudna i kroz cijeli san se pitam kako je to moguce.. ja sam u nekoj sobi pred porod,vucaraju me na onom stolu kroz neke prostorije gdje se u druge zene poradjaju, vriste...gledam sebe, stomak mi nije puno velik a ja kroz cijeli san racun kako je moguce da je proslo 9 mjeseci a da nisam primjetila da sam trudna...onda racuam cije je dijete, za divno cudo nije me strah, nekako sam opustena u svoj toj frci...onda razmisljam kako roditeljima saopstiti obzirom da i dalje studiram, da cak i nemam momka, onda razmisljam koje ime cu curici dati (u medjuvremenu i toj frci mi rekose da je curica)...onda razmisljam kako ce moj zivot da izgleda nakon poroda...kako cu ostvariti bilo sta s nekim drugim momkom sad kad imam dijete...

sljedeci dio sna, ja sam rodila i na krilu drzim djecaka(iako su mi govorili da je djovojcica) crn je-na mene, i ima zelene oke i ja razmisljam kako ima iste oke kao jedna, meni posebna osoba i kako mi lici na tu osobu, onda razmisljam kako je onda on sigurno tata, s tom osobom sam inace (u stvarnom zivotu) hmmm, pa recimo, prekinula kontakt i sad ja u snu razmisljam, ako je dijete njegovo, kako ga tek tako nazvati i to objasniti...i tad nekad sam i ustala....ma ugl. san je i smijesan i malo konfuzan i cudan iii znam da je to bio jedan od onih snova o kojem razmisljas dugo i kojeg se sjecas dugo...jer je ...nekako poseban
cisto me interesuje tvoje misljenje fish...puse!





Karta



Značenje sna:

Bez obzira na cjelokupnu radnju sna misim da ovaj san ima isto značenje kao prethodni. A ono se tiče sanjačeve snažne preokupacije u zbilji tj. sanjačave potrebe da ima vezu s određenom osobom. No ovdje imamo dosta veliku progresiju u odnosu na prošli san - ona je u prethodnom snu "čeznula za ljubavlju" a ovdje za pravom vezom (u prošlom snu to su bili "leptirići u trbuhu", a sada je to dijete koje se rađa).

Rekla bih - ovdje je trudnoća u funkciji imanja nečega važnog s točno određenom osobom...rođeno dijete osim što je slično ocu sada sanjaču daje garanciju da ima nešto posebno s tom osobom (otuda taj osjećaj "posebnosti" s kraja sna).





Astrološka simbolika sna:

Ovaj san je evo treći u nizu snova "predimenzioniranosti" koji ima veze s tranzitom Jupitera u znak bika. Ovdje u vrijeme sna Jupiter (vladar ASC-a) je taman promijenio znak čime ulazi u 5. polje (potomstvo). Jupiter time kvadrira natalni Mjesec (majčinstvo).

Ovdje natalno postoji konfiguracija T-kvadrata s žarišnom Venerom u djevici (pad) pa je s jedne strane tu aspekt koji zovem "pretjerivanje u ljubavi" (Venera 90º Jupiter) a s druge aspekt Venera 90º Uran koji traži posebne veze.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 19:53   #143
Sanjala sam napokon neki lijepi, sretan san, tako da moram napisat ovdje.
Nažalost ne sjećam se svega.
Uglavnom sjedim predvečer doma, kao taman pred večeru kad se odjednom pojavi (ulazeći kroz balkon)prvi kat inače jedan dečko. Uglavnom mi je donio papire za ispis/upis za faks iz Zd, što se meni tako ne da otići i obavit. I ja presretna što imam to, pitam ga kako zna za mene i da mi treba. On me kao poznaje preko nekih poznanica i bilo mi je usput ili nešto.
I tako mi pričamo i on ispadne zbilja drag i simpatičan momak, dok me majka upozorava hajde prekini pričat dođi večerat.
Ništa kasnije je valjda otišao kroz balkon, ne sjećam se.
U drugom dijelu sam bila s prijateljicom bivšom iz osnovne i bili smo kod nje i družili se.
Neki detalji koji se sjećam- pitam je na koju stranu je okrenut njen stan, jer meni smeta kod mene sunce ujutro, a ona kaže imam sa strana svih prozore, i pogledam ima ih skroz na kraju zida.
Uglavnom se ugodno družimo, osim što njezin brat želi gledat s njom film/nešto ali ona kaže kao mene nije dugo vidila.
Na kraju skoro zaspem u nje, ali natjeram se dignit jer kao tko će mene uspavanu nosit, moram se dignit.
I još sam joj razbila neku špinu i ona govori ovo je razbijeno, a ja pa reci ako ti treba nova.

21.6.2011. 16- 19h
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 00:30   #144
...siestica again, ovaj put si dobro potegnula.


Karta

Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Sanjala sam napokon neki lijepi, sretan san, tako da moram napisat ovdje.
Nažalost ne sjećam se svega.
Uglavnom sjedim predvečer doma, kao taman pred večeru kad se odjednom pojavi (ulazeći kroz balkon)prvi kat inače jedan dečko. Uglavnom mi je donio papire za ispis/upis za faks iz Zd, što se meni tako ne da otići i obavit. I ja presretna što imam to, pitam ga kako zna za mene i da mi treba. On me kao poznaje preko nekih poznanica i bilo mi je usput ili nešto.
I tako mi pričamo i on ispadne zbilja drag i simpatičan momak, dok me majka upozorava hajde prekini pričat dođi večerat.
Ništa kasnije je valjda otišao kroz balkon, ne sjećam se.
Evo opet tvog Romea. Tj. ovaj motiv "dečka" i fakulteta koji se isprepleću smo već imali u drugim varijantama. Tamo je bio nešt' petljao oko vožnje, a ovdje je pak puno romantičniji pa se vere preko balkona ne bi li svojoj dragoj donio dragocjene dokumente a potom misteriozno nestao u noći.

Možda da razmisliš kakva je spona između "nerealiziranog fakulteta" i dečka koji ti se sviđa (ljubavnog života)? Da li tu realizacija visi? Jer to je i nešto što te očito stalno okupira.
Quote:
U drugom dijelu sam bila s prijateljicom bivšom iz osnovne i bili smo kod nje i družili se.
Neki detalji koji se sjećam- pitam je na koju stranu je okrenut njen stan, jer meni smeta kod mene sunce ujutro, a ona kaže imam sa strana svih prozore, i pogledam ima ih skroz na kraju zida.
Uglavnom se ugodno družimo, osim što njezin brat želi gledat s njom film/nešto ali ona kaže kao mene nije dugo vidila.
Na kraju skoro zaspem u nje, ali natjeram se dignit jer kao tko će mene uspavanu nosit, moram se dignit.
Ovdje se pak vraćaš u mladost i prisutan je taj neki motiv uspavanosti, "teškog ustajanja" ili nepokretnosti...mislim da simbolizira letargiju u koju si upala u životu (stavlja se pažnja čak i na sunce pri buđenju).

Quote:
I još sam joj razbila neku špinu i ona govori ovo je razbijeno, a ja pa reci ako ti treba nova.

21.6.2011. 16- 19h
Ne znam kakve misli i emocije su pratile u snu ovaj vaš duel, ali špina je isto simbol protočnosti...razbijena špina govori o zastojima u životu.




Astrološka pozadina sna:

U vrijeme sna Venera, Mars i Sunce tranzitiraju 12. poljem (psihički sadržaji) u znaku blizanca...ovo su platonske, "sakrivene" i mladalačke (blizanac) čežnje za ljubavlju. Merkur (učenje, dokumenti) je u 1. polju i radi opoziciju na vladara 9. polja (studij)...pa je ovo i vrijeme kada postoji mentalna preokupacija oko papira i dokumentacije (Merkur) vezane uz fakultet. Saturn (učitelj, zastoj) je napokon direktan i kako istovremeno kvadrira vladara 9. polja (studij) podsjeća na nedovršene obaveze i nerealizirane stvari u vezi studija.




Zaključak:

Rekla bih da ovaj pomalo zbrčkani san ipak jasno pokazuje da je osoba svjesna svojih stagnacija, ali isto tako da ništa dugoročnije ili planski sama ne poduzima da situaciju promijeni.



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 01:23   #145
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...siestica again, ovaj put si dobro potegnula.


Karta


Evo opet tvog Romea. Tj. ovaj motiv "dečka" i fakulteta koji se isprepleću smo već imali u drugim varijantama. Tamo je bio nešt' petljao oko vožnje, a ovdje je pak puno romantičniji pa se vere preko balkona ne bi li svojoj dragoj donio dragocjene dokumente a potom misteriozno nestao u noći.

Možda da razmisliš kakva je spona između "nerealiziranog fakulteta" i dečka koji ti se sviđa (ljubavnog života)? Da li tu realizacija visi? Jer to je i nešto što te očito stalno okupira.

Ovdje se pak vraćaš u mladost i prisutan je taj neki motiv uspavanosti, "teškog ustajanja" ili nepokretnosti...mislim da simbolizira letargiju u koju si upala u životu (stavlja se pažnja čak i na sunce pri buđenju).


Ne znam kakve misli i emocije su pratile u snu ovaj vaš duel, ali špina je isto simbol protočnosti...razbijena špina govori o zastojima u životu.

Da, pa je. Huh
Istina, totalna letargija i zastoj zbog moji osobnih problema koje prevenstveno sama sebi stvaram uz one koje imam.
Onda sam se pogubila u tom ničemu.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...siestica again, ovaj put si dobro potegnula.



Zaključak:

Rekla bih da ovaj pomalo zbrčkani san ipak jasno pokazuje da je osoba svjesna svojih stagnacija, ali isto tako da ništa dugoročnije ili planski sama ne poduzima da situaciju promijeni.



Spavam po danu.
I da zaključak je upravo to.
Nadam se da ću bar sredit uskoro neke stvari s faksom, bar ispis , pa uskoro i upis.
Hvala na tumačenju, super je ova sličica.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 10:59   #146
Imala sam malo uznemirujući san negjde između 23.6 i 24.6.2011. čitala sam da se snovi dešavaju u rem fazi prije buđenja a probudila sam se oko 10 i pol pa ako to šta može pomoć za shvatit snove. Uglavnom sanjala sam da sam vozila auto pijana (a to nisam nikada inače )i da san jedva vidjela cestu i naglo skretala na svakom zavoju jer ih nisam ni vidjela. Samnom u autu su bile 2 prijateljice s kojima se najčečše družim u zadnje vrijeme i 2 dečka.Jedan koji mi se sviđa i jedan s kojim se dosta često u zadnje vrijeme svađam. Prije nego smo ušle u auto ovaj dečko koji mi se sviđa dao mi je 30 eura za imendan!(imendan mi je inače u 11 mjesecu).Ovaj drugi dečko dao mi je 50 kuna a ja njemu 10. i tako smo se svi uputili sa autom prema gradu za ići vani. Nakon jednog naglog skretanja na desno policija me slikala i zaustavila zbog prebrze vožnje? Onda sam sama sebe prisilila da se probudim :-D
Zanima me da li ima kakvo posebno značenje ti brojevi novca koji su davale određene osobe i što znači ta vožnja u pijanom stanju. Probala sam preko googla naći značenje brojeva ali manje više postoje samo značenja do 10. Našla sam jedino da primanje novaca znači troškove

http://i53.tinypic.com/2ezjmm0.gif

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 25.06.2011. at 11:10. Reason: link
Andy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:03   #147
Quote:
Andy007 kaže: Pogledaj post
Imala sam malo uznemirujući san negjde između 23.6 i 24.6.2011. čitala sam da se snovi dešavaju u rem fazi prije buđenja a probudila sam se oko 10 i pol pa ako to šta može pomoć za shvatit snove. Uglavnom sanjala sam da sam vozila auto pijana (a to nisam nikada inače )i da san jedva vidjela cestu i naglo skretala na svakom zavoju jer ih nisam ni vidjela. Samnom u autu su bile 2 prijateljice s kojima se najčečše družim u zadnje vrijeme i 2 dečka.Jedan koji mi se sviđa i jedan s kojim se dosta često u zadnje vrijeme svađam. Prije nego smo ušle u auto ovaj dečko koji mi se sviđa dao mi je 30 eura za imendan!(imendan mi je inače u 11 mjesecu).Ovaj drugi dečko dao mi je 50 kuna a ja njemu 10. i tako smo se svi uputili sa autom prema gradu za ići vani. Nakon jednog naglog skretanja na desno policija me slikala i zaustavila zbog prebrze vožnje? Onda sam sama sebe prisilila da se probudim :-D
Karta


Tumačenje sna:

Vožnja u snu najčešće simbolizira i sposobnost i način upravljanja životnim situacijama u kojima se nalazimo. Pa tako vožnja u pijanom stanju pokazuje svijest sanjača da se nalazi u periodu života u kojem osjeća pomalo dezorijentirano, tj. da ne drži čvrsto volan u svojim rukama na način da bi bio siguran u tim istim situacijama. Ovdje on vozi na način da ne vidi ono što mu dolazi u susret pa mora poduzimati nagle manevre (imati dobre reakcije) pa bi sanjač prije svega trebao razmisliti koje su to situacije kojima on ide trenutno u susret a za njega predstavljaju opasnost. San također pokazuje da je osoba svjesna da takvo ponašanje može biti i kažnjeno (policija ga kažnjava zbog takve vožnje).





Astrološka pozadina sna:

Ova slika pijanog vozača koji mora naglo skretati ne bi li izbjegao opasnosti jasno je prikazana aspektom Merkur/Mars 180º Neptun na ASC (Neptun je vladar 3. polja/vožnja). Taj aspekt je aktiviran tranzitom Merkura u vrijeme sna. Merkur je vladar Sunčeva znaka pa on ovdje predstavlja i osobu samu a simbolika tranzitnog Merkura ovdje se vidi na više načina...vidi se i u parovima ljudi u automobilu i u "brojkama" kojima san obiluje.

Ove cifre iz sna inače mogu doista biti povezane s bilo čime iz života sanjača. No kako u vrijeme sna Venera/vladar 5. polja (emotivno, vrijednost) egzaktno tranzitira Sunce i kako je karakter sanjača takav da se dobro izražava u "točnim brojkama" (blizanac/broj, jarac/ konačno, ASC jarca također uvijek sve mora predočiti banalno)...ovdje bih rekla da se radi o dodjeljivanju vrijednosti (valorizaciji) svojih odnosa u životu.

Quote:
Zanima me da li ima kakvo posebno značenje ti brojevi novca koji su davale određene osobe i što znači ta vožnja u pijanom stanju. Probala sam preko googla naći značenje brojeva ali manje više postoje samo značenja do 10. Našla sam jedino da primanje novaca znači troškove
Zaključak:

Dakle, ovdje nije riječ o stvarnim novčanim troškovima ovdje je riječ o emotivnom troškovniku.

Ovdje se pojavljuju dva dečka s kojima osoba razmjenjuje "određene vrijednosti" - mislim da to trebaš shvatiti simbolički. Jer osim što se san tako izražava...u svakom odnosu mi nešto dajemo i nešto dobivamo. Tj. tvoj temeljni karakter je takav da je u stanju sebi valorizirati emotivne stvari (Merkur u raku 180º Neptun u jarcu) pa si to predočila u snu na način da je ovaj prvi dečkec "onaj tebi poklanja", a drugi ti pak "daje nešto više ali ti njemu vraćaš jedan dio"...možda da razmisliš o svojim emotivnim odnosima s dečkima i vidjeti ćeš da se ova simbolika u odnosima s njima jasno ogleda.

Nadalje, budući da se ne radi o nekim velikim brojkama rekla bih da to nisu za tebe bili zadovoljavajući odnosi, naime tvoji emotivni kapaciteti su mnooogo zahtjevniji (dispozitor Merkura je Mjesec koji radi 0º Pluton u škorpionu).

Zato bih na kraju rekla...ovaj san u svojoj vrlo važnoj domeni oslikava opreznost sanjača prema emotivnim situacijima u budućnosti, oslikava njegovu nesposobnost da se opusti, oslikava svijest o strahovima koji se tiču njegovih emotivnih puteva - a sanjač u snu vrlo egzaktno "prebrojava" prethodna emotivna iskustva. Ovaj san također poručuje sanjaču da je potrebno da u svom emotivnom životu u budućnosti "vozi" s više opreza.




Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:07   #148
Quote:
tvoj temeljni karakter je takav da je u stanju sebi valorizirati emotivne stvari (Merkur u raku 180º Neptun u jarcu) pa si to predočila u snu na način da je ovaj prvi dečkec "onaj tebi poklanja", a drugi ti pak "daje nešto više ali ti njemu vraćaš jedan dio"...možda da razmisliš o svojim emotivnim odnosima s dečkima i vidjeti ćeš da se ova simbolika u odnosima s njima jasno ogleda.
Šta se tiče ovog drugog dečka imaš 100% pravo. s obzirom da se stalno nešto svađamo, nakon svake njegove uvrede ja vraćam njemu uvredu :-D znam da je to ponašanje kao da sam dijete od 5 godina ali na njega ne mogu drukčije reagirati. Što se tiče ovog prvog dečka on još meni nije ništa "dao, poklonio", ni materijalne stvari ni pažnju pa ćemo vidjeti šta će biti dalje od tog odnosa.

Quote:
tvoji emotivni kapaciteti su mnooogo zahtjevniji (dispozitor Merkura je Mjesec koji radi 0º Pluton u škorpionu).
Istina, nikako da naleti netko tko mi paše

Quote:
Zato bih na kraju rekla...ovaj san u svojoj vrlo važnoj domeni oslikava opreznost sanjača prema emotivnim situacijima u budućnosti, oslikava njegovu nesposobnost da se opusti, oslikava svijest o strahovima koji se tiču njegovih emotivnih puteva - a sanjač u snu vrlo egzaktno "prebrojava" prethodna emotivna iskustva. Ovaj san također poručuje sanjaču da je potrebno da u svom emotivnom životu u budućnosti "vozi" s više opreza
.

Koji si ti genije!Jako sam oprezna po pitanju emotivnih situacija, nikako da se opustim i počnem uživati jer mi je uvijek glava bitnija od srca!Naravno i ovaj dio da se osvrćem na prethodan emotivna iskustva je i više nego točan.Čitaš me ko otvorenu knjigu

Hvala ti puno na odgovoru
Andy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 17:39   #149
Mogu ja?
Noćas sam sanjala 3 sna koliko se sjećam, 2 su mi zanimljiva pa bih ih podijelila Inače sanjam jako puno, uglavnom realne a uvrnute snove.
U prvom snu (negdje između 23 i 2 h) nalazim se u nekoj trgovini (možda dm) i onda uđem u neku usku bijelu prostoriju (kao neko skladište, ali prazno) i srušim se na pod. ne mogu se podići i gubim vid. Oko mene su dvije žene, svaka s jedne strane, obučene u bijelo, kao doktorice (a prodavačice su). Molim ih za pomoć, a one nešto međusobno pričaju. Ne sjećam se to, ali mislim da ružno o meni.
zadnji san sam sanjala poslije 7 ujutro. Sjedila sam na nekoj hm terasi u knjižnici, oko mene su ljudi. Kraj mene je sjela neka cura koja je na prvi pogled izgledala kao crnkinja, ali zapravo nije bila. (bila je plava) Počela je razgovarati sa mnom, bilo mi je lijepo. I onda smo se počele maziti. legla je na mene i shvatila sam da je to dečko kad je ušao/ušla u mene. Seks je bio lijep, ali sam se otkad sam shvatila da je dečko, osjećala loše i jedva čekala da odem. Seksualne snove imam jako rijetko.
Hvala !
http://tinypic.com/r/166wso5/7
Baby Collette is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 17:59   #150
Quote:
Baby Collette kaže: Pogledaj post
Mogu ja?
Noćas sam sanjala 3 sna koliko se sjećam, 2 su mi zanimljiva pa bih ih podijelila Inače sanjam jako puno, uglavnom realne a uvrnute snove.
Samo bih te zamolila da ubuduće ne stavljaš kartu u ovom programu jer je em nepregledna em nema podataka (sada sam je izradila pošto sam ti već jednom ranije odgovarala imadoh je u svojoj datoteci).



Karta


Karakter sanjača:

Gledajući natalnu kartu vidi se da se radi o snažnoj dominaciji vatrenog elementa u temeljnom karakteru (lav/lav/strijelac). No kada gledamo ljubavnu situaciju tu s jedne strane imamo veliku potrebu za slobodom i otvorenošću (Jupiter vladar 5. polja egzaktno 0º Sunce, Sunce 0º Venera 0º Jupiter) a reklo bi se i jako izraženu unisex žemsku prirodu (Venera/Merkur 120º Uran, Uran u 5. polju, Uran vladar 7. polja, Lilit 0º Uran).

Dakle, tu postoji snažna težnja za slobodom i različitim emotivnim iskustvima, posebno jer je Mjesec u strijelcu u samom vrhu 5. polja. Žene s Mjesecom u strijelcu u 5. polju moraju osjećati slobodu kako bi proširile granice koje im je nametnulo "roditeljsko", a previše ograničenja u emotivnoj vezi može generirati intenzivne frustracije i volatilnost.

S druge strane ovakve potrebe su u suprotnosti s iskonskom prirodnom ovakve Venere-djevojke. Jer Venera u djevici je sve samo ne otvorena ili neposredna, ona je osjećajno inhibirana, odana i "čedna"...čak sklona "prisilnim osjećajima". Gaji osjećaje stida ili rekla bih čak licemjerja spram vlastite prirode. Zato aspekt između takve Venere i Urana (dispozitor Saturnu) ovdje opisuje određenu nelagodu i konfuziju (Venera 120º Uran, Uran 0º Neptun) po pitanju emocija i partnerstva jer osoba u partnerstvu ne nalazi potvrdu za postojanje "specifične ljubavi prema sebi". A to joj je silno potrebno (vrijedi i obrnuto, tj. da drugoj strani nedostaje istoga od nje). Iz ovoga često proizlazi potreba da se bude u centru pažnje što nije ništa drugo doli "kompenzacija za urođeni osjećaj inferiornosti". A zbog tog osjećaja se osoba često osjeća nesigurno u vezi i po pitanju svoje "žemske strane" (Venera 120º Uran, Venera 90º Mjesec).
Quote:
U prvom snu (negdje između 23 i 2 h) nalazim se u nekoj trgovini (možda dm) i onda uđem u neku usku bijelu prostoriju (kao neko skladište, ali prazno) i srušim se na pod. ne mogu se podići i gubim vid. Oko mene su dvije žene, svaka s jedne strane, obučene u bijelo, kao doktorice (a prodavačice su). Molim ih za pomoć, a one nešto međusobno pričaju. Ne sjećam se to, ali mislim da ružno o meni.
Tumačenje prvog sna:

Ovaj san pokazuje osobnu nemoć...očito je da sanjača muči neko područje života/životna situacija u kojoj se osjeća posve sputano i nemoćno da poduzme ikakve korake. To je čak neka situacija koja duže vremena traje a ništa se ne mijenja (radnja sna se odvija u "praznom skladištu"). Također sanjač u snu gubi vid - čak "ni ne vidi" što bi mogao napraviti da se to promjeni. Moli pomoć ali biva ignoriran. Zato razmisli koje je to područje života u kojem se osjećaš posve prazno i nemoćno, a okolina te negira i ignorira jer o tome priča ovaj san.


P.S. Samo da istaknem da ova skraćenica "dm" u snu također može imati svoje značenje tj. u sebi kriti neki "tajni kod"....npr. državna matura.
Quote:
zadnji san sam sanjala poslije 7 ujutro. Sjedila sam na nekoj hm terasi u knjižnici, oko mene su ljudi. Kraj mene je sjela neka cura koja je na prvi pogled izgledala kao crnkinja, ali zapravo nije bila. (bila je plava) Počela je razgovarati sa mnom, bilo mi je lijepo. I onda smo se počele maziti. legla je na mene i shvatila sam da je to dečko kad je ušao/ušla u mene. Seks je bio lijep, ali sam se otkad sam shvatila da je dečko, osjećala loše i jedva čekala da odem. Seksualne snove imam jako rijetko.
Hvala !
Tumačenje drugog sna:

Izabrana lokacija opet nije slučajna, knjižnica naime simbolizira "pohranjeno znanje". Ili pak mogućnost da sanjač nešto određeno sazna (u ovom slučaju o svojoj žemskoj strani). Hoću reći, svaki simbol u snovima je s točno određenom namjerom i svrhom a kada se simbolika knjiga javi u snovima zanimljivo je primjetiti samu riječ koja ima poveznicu i s glagolom oslobađanja (libre) što je vjerojatno došlo od same svrhe knjiga. A ta je da ljude "oslobodi neznanja"... i upravo takvo značenje se jako često krije u simbolici knjiga u snovima.

Dakle, ona-knjižnica je ovdje u funkciji pozadine, ona je ovdje simbolom znanja (shvaćanja, otkrića ili spoznaje) koja će osobi pomoći da se oslobodi nečega i da bolje razumije sebe i vlastitu prirodu. Ova djevojka u snu je "sanjačeva tamna strana" (crnkinja), nepoznati dio njene osobnosti, a ovaj detalj u kojem se ona najprije čini crnkinjom da bi se poslije ispostavilo da nije a na kraju da nije ni žemsko...jasno pokazuje određenu vrstu dezorijentranosti po pitanju vlastitog identiteta (posebice onog spolnog).





Astrološka pozadina snova:

Oba sna imaju poveznicu konjunkcije Merkur/Venera...u prvom snu se ta slika vrlo slikovito očituje kroz prizor dviju žena (Merkur 0º Venera) trgovkinja (u 2. polju) koje izgledaju kao doktorice a o njoj "pričaju ružno" (Merkur/Venera 150º Saturn u 6. polju), a u drugoj kroz preispitivanja i "kršenja" po pitanju "vlastitog emocionalnog opredjeljenja" (Merkur/Venera 150º Saturn u vodenjaku).

U natalnoj karti nedostaje opozicije, a u vrijeme sna Mars (muška energija) kvadrira tu natalnu konjunciju Merkur/Venera. Taj isti tranzitni Mars radi egzaktno 180º na natalni Mjesec što znači da formira neku vrstu T-kvadrata na oba osjećana (i žemska) tijela. Merkur/Venera je u žarištu tog T-kvadrata pa se ovdje Venera/djevojka teži "spoznati" (Venera 0º Merkur)...odatle isto tvoja knjižnica u snu...



Zaključak:

Daklem i na kraju svega ovoga...htjela bih nešto važno napisati. A to je da osim što je ovaj san i slojevit i osoban, nije bitno kakvo je tvoje spolno opredjeljenje na javi niti da li si ikada razmišljala o odnosu s ženom. Već da si jako mlada djevojka - puno stvari o sebi ćeš još otkriti u svom životu pa neka to bude i ostane tvoja private životna ekspedicija (Jupiter vladar 5. polja egzaktno 0º Sunce u 1. polju).



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 18:40   #151
Hvala Fish Divim se, posebno dijelu o emocijama u vezi. Čak je i državna matura trenutno aktualna u mojoj glavi Što se tiče prvog sna, ne osjećam se nemoćno na nekom životnom području, nego potpuno u cijelom životu. Koliko sam shvatila, drugi san nasuprot tomu predstavlja nadu da ću samospoznajom i sazrijevanjem ipak uspjeti preuzeti kontrolu nad svojim životom.
Baby Collette is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:06   #152
Quote:
Baby Collette kaže: Pogledaj post
Hvala Fish Divim se, posebno dijelu o emocijama u vezi. Čak je i državna matura trenutno aktualna u mojoj glavi
Kod snova uvijek valja obratiti pažnju na te neke simbole koji se kriju u pozadini stvari. Posebno su simbolični znakovi tipa brojeva ili slova kod individua koje imaju jakog Merkura u karti jer onda su oni redovito šifra za "nešto drugo". Slučajno sam prije nego što sam odgovarala na ovo pitanje čitala neki članak o državnim maturama pa mi je odmah pala na pamet ta veza obzirom na godine...no brojevi i slova mogu svašta skrivenog u snu "otkrivati" (nečije inicijale, kućni broj, godine, stranicu knjige, itd...)
Quote:
Što se tiče prvog sna, ne osjećam se nemoćno na nekom životnom području, nego potpuno u cijelom životu. Koliko sam shvatila, drugi san nasuprot tomu predstavlja nadu da ću samospoznajom i sazrijevanjem ipak uspjeti preuzeti kontrolu nad svojim životom.
Kao što rekoh - životna ekspedicija te čeka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 14:38   #153
Hej Fish, evo 2 moja malo bizarnija i mračnija sna, pa koji ti se čini jednostavniji za tumačit…

Prvi san

Bila sam u polju žita sa bivšim, spavali smo zajedno, to je bilo jako mučno, baš sam se loše osjećala(tako bi opisala i realnu situaciju iz budnog stanja ). Nakon toga je pala noć. Našla sam se sama na nekom šetalištu. Počela je padati kiša. Vidjela sam strgani crni kišobran na travi. Odjednom mi je prišao neki stranac u crnoj odjeći, nisam mu vidjela lice, on je imao kišobran,stala sam pod njegov kišobran i odšetali smo stazicom u noć, nisam se bojala, nego sam se osjećala sigurno, kao da ga poznajem. Jedino što sam vidjela je bila svjetiljka u daljini kako svijetli uz tu stazicu kojom smo išli.

Hoće li to smrt doći po mene?

25.06. negdje između 5 i 11 ujutro.

Drugi san

Nalazim se u dnevnoj sobi, i u krletci vidim 3 ptice(inače imam papagaja), u snu su pored njega bile neke veće ptice, mislim da golubovi, jedino što nisu izgledali ko tipični golubovi nego su bili žuto-sivi kao i on. Otvorila sam im krletku i pustila ih da odlete u slobodu. Krletka je ostala prazna. Našla sam se u kuhinji, bila sam malo tužna zbog toga, i odjednom me uplašilo lamatanje krilima. Jedan golub se vratio i sletao mi na kažiprst. Izgledalo je kao da me kljucka sa kljunom, ali nije ništa boljelo.

26.06. negdje između 3 i 11 ujutro

http://oi56.tinypic.com/wtbq78.jpg
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 16:45   #154
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
Hej Fish, evo 2 moja malo bizarnija i mračnija sna, pa koji ti se čini jednostavniji za tumačit…
Iskoristiti ću ovu tvoju rečenicu da ponovim napomenu s uvodne stranice - nemojte pisati više snova - samo jedan.

Također ne suviše kompleksne snove s mnogo detalja jer ih forumski nije moguće obuhvatiti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 18:51   #155
kratko

pitanje oko brojeva.sanjam da mi frendica skojom dugo nemam kontakt zivi u velikoj zgradi,tako mi ljudi govore i da zivi na broj 16,taj broj skroz velik u snu.dolazim na krov i vidim sliku nekog muskarca meni poznatog.od njega dve fotografije identicne.u snu su na slici brkovi gelovane,u stvarnosti ih nema.uzimam jednu sliku i idem.hvala ,ako bi mi ovo rastumacila,cini mi se interesantno.imam dnevnik,13.6, noci oko pet ujutro.link na prijasnjoj strani,nesto mi kopiranje sad nece.

Zadnje uređivanje shopgirl : 29.06.2011. at 19:42.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:36   #156
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
Prvi san

Bila sam u polju žita sa bivšim, spavali smo zajedno, to je bilo jako mučno, baš sam se loše osjećala(tako bi opisala i realnu situaciju iz budnog stanja ). Nakon toga je pala noć. Našla sam se sama na nekom šetalištu. Počela je padati kiša. Vidjela sam strgani crni kišobran na travi. Odjednom mi je prišao neki stranac u crnoj odjeći, nisam mu vidjela lice, on je imao kišobran,stala sam pod njegov kišobran i odšetali smo stazicom u noć, nisam se bojala, nego sam se osjećala sigurno, kao da ga poznajem. Jedino što sam vidjela je bila svjetiljka u daljini kako svijetli uz tu stazicu kojom smo išli.

Hoće li to smrt doći po mene?

25.06. negdje između 5 i 11 ujutro.
Karta



Tumačenje sna:

U ovom snu se redom nižu sumorni motivi (tamna noć, puno crne boje, kiša koja pada...). Crna boja u snu upućuje na to da sanjač u snu preispituje unutrašnje "vlastite tuge", preispituje "smrt jedne veze" (crna boja je povezana s tugom). Sanjaču prilazi osoba i iako joj ne vidi lice sanjač zna da je to muškarac, muškarac koji nudi zaklon i zaštitu od kiše (kiša je također povezana s tugom..."plakanjem")...a osjećaj koji sanjača prati u snu pri tom je osjećaj sigurnosti. Na kraju se upućuju stazom dok se u daljini vidi svjetlo.


Dakle, reklo bi se da ovaj san osim što opisuje sumorno duševno i emotivno stanje nakon jedne ljubavne veze (sanjač ostaje sam u noći), pokazuje tj. naznačava da je sanjač spreman da krene dalje.

No ovdje bih isto nešto htjela istaknuti...gledajući kartu u kojoj se ističe znak noći (znak scorpio s četiri planete od kojih su tu i Sunce i Mjesec) rekla bih da je ovaj san tipičan scorpio prikaz ljubavne veze (zagonetni stranac u noći koji odvodi sanjačicu u tajnovitu a ipak "bolju" (svijetlo, staza) budućnost). Tj. nakon suše - dolazi kiša.



Astrološka pozadina sna:

Već sam skretala pažnju na tvoj optimizam koji se javlja u snovima. Ovaj zadnji je bio uvjetovan tranzitom Jupitera....a ovdje ga također imamo samo je on sada posve prikazan u škorpionskom - čitaj dark style-u.

U vrijeme sna Jupiter radi egzaktno 180º na natalni Mjesec u škorpionu koji je u točci pada gdje je iznimno snažan i regenerativan. Ovakva opozicija nosi i optimizam i "apetit" (Mjesec je vladar 5. polja) glede škorpionskog osjećajnog života (odatle ovakva škorpionska kulisa) koji se eto ponovo "budi" (Jupiter u biku).

Sunce tranzitira 5. polje čime radi opoziciju na Neptun (podsvijesni sadržaji, snovi) čime aktivira pitanje ljubavnih veza u snovima.





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 10:37   #157
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
Drugi san

Nalazim se u dnevnoj sobi, i u krletci vidim 3 ptice(inače imam papagaja), u snu su pored njega bile neke veće ptice, mislim da golubovi, jedino što nisu izgledali ko tipični golubovi nego su bili žuto-sivi kao i on. Otvorila sam im krletku i pustila ih da odlete u slobodu. Krletka je ostala prazna. Našla sam se u kuhinji, bila sam malo tužna zbog toga, i odjednom me uplašilo lamatanje krilima. Jedan golub se vratio i sletao mi na kažiprst. Izgledalo je kao da me kljucka sa kljunom, ali nije ništa boljelo.

26.06. negdje između 3 i 11 ujutro
Tumačenje sna:

Mislim da je ovdje prilično jasna simbolika sna u kojem sanjač pušta ptice iz krletke. Radi se dakle o nečemu što sanjač otpušta (ima potrebu odpustiti) iz vlastitog života. Ptice puštene iz krletke su simbol slobode no ovdje također vrijedi obratiti pažnju na vrstu ptica.

Papagaj je ptica koja je dobila ime najvjerojatnije od lat. riječi perorare (diskutirati, objašnjavati) što označava i lakomislen razgovor što je redovito simbolika za papigu. Golub pak ima posebnu simboliku. Golub je ptica koja čitavi život provodi s istim partnerom pa u tom smislu predstavlja simbol i trajanja i ljubavi...poznati su npr. izrazi zaljubljeni kao golubići, vidi ih – ka' dva golubića , itd... Također čitala sam da je zbog toga što ga je lako uhvatiti golub smatran lakovjernom životinjom te se u snovima često drži simbolom pomalo praznoglave ili lakovjerne osobe.

Zato bih gledajući simboliku rekla da ovaj san osim što govori o potrebi da se osoba oslobodi određenih psihičkih sadržaja, govori i o tome da je osoba svjesna da je u nekoj situaciji koja ima veze s tim bila lakovjerna ili možda sebi zamjera što nije dovoljno promišljeno (mudrije) postupila općenito.



Astrološka simbolika sna:

U vrijeme sna Jupiter osim opozicije na Mjesec radi i opoziciju na Merkur, tj. postoji tranzit Jupitera 180º Mjesec/Merkur (lakomislenost, lakovjernost) vezana uz vlastita očekivanja. Jupiter je također simbol slobode i bezbrižnosti i "otvorenih horizonata", odatle simboli "slobode" u snu. Zanimljivo je da prst kažiprst ima simboliku Jupitera.




Zaključak:

Zato razmisli što je to što držiš u kavezu? Čega se psiha još mora osloboditi da bude slobodna kao ptica i da si tu slobodu ne spočitava (zamjera)? (jedna ptica se vratila i kljuca sanjača...poznat je također izraz vezan uz prigovaranje - "kljucanje")

No kako u snu sanjača nije boljelo "to kljucanje" to pokazuje (kažiprst) da iako je osoba psihički nadvadala nanešenu bol, te je svjesna da bi se njena psiha sada mogla nositi s takvom količinom boli da se situacija ponovi...ipak je potrebno da se toga i potpuno oslobodi.






Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:02   #158
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Karta



Tumačenje sna:

U ovom snu se redom nižu sumorni motivi (tamna noć, puno crne boje, kiša koja pada...). Crna boja u snu upućuje na to da sanjač u snu preispituje unutrašnje "vlastite tuge", preispituje "smrt jedne veze" (crna boja je povezana s tugom). Sanjaču prilazi osoba i iako joj ne vidi lice sanjač zna da je to muškarac, muškarac koji nudi zaklon i zaštitu od kiše (kiša je također povezana s tugom..."plakanjem")...a osjećaj koji sanjača prati u snu pri tom je osjećaj sigurnosti. Na kraju se upućuju stazom dok se u daljini vidi svjetlo.


Dakle, reklo bi se da ovaj san osim što opisuje sumorno duševno i emotivno stanje nakon jedne ljubavne veze (sanjač ostaje sam u noći), pokazuje tj. naznačava da je sanjač spreman da krene dalje.

No ovdje bih isto nešto htjela istaknuti...gledajući kartu u kojoj se ističe znak noći (znak scorpio s četiri planete od kojih su tu i Sunce i Mjesec) rekla bih da je ovaj san tipičan scorpio prikaz ljubavne veze (zagonetni stranac u noći koji odvodi sanjačicu u tajnovitu a ipak "bolju" (svijetlo, staza) budućnost). Tj. nakon suše - dolazi kiša.



Astrološka pozadina sna:

Već sam skretala pažnju na tvoj optimizam koji se javlja u snovima. Ovaj zadnji je bio uvjetovan tranzitom Jupitera....a ovdje ga također imamo samo je on sada posve prikazan u škorpionskom - čitaj dark style-u.

U vrijeme sna Jupiter radi egzaktno 180º na natalni Mjesec u škorpionu koji je u točci pada gdje je iznimno snažan i regenerativan. Ovakva opozicija nosi i optimizam i "apetit" (Mjesec je vladar 5. polja) glede škorpionskog osjećajnog života (odatle ovakva škorpionska kulisa) koji se eto ponovo "budi" (Jupiter u biku).

Sunce tranzitira 5. polje čime radi opoziciju na Neptun (podsvijesni sadržaji, snovi) čime aktivira pitanje ljubavnih veza u snovima.





u ovome sam se prepoznala. iako je prošlo dosta vremena od prekida, tek sad sam spremna krenuti dalje. već dugo ne osjećam ništa prema njemu,ne mrzim ga, oprošteno je odavno, samo što sam dosta dugo nakon toga još bila u fazi u kojoj me je bio strah upustiti se u nešto novo(vjera u ljude je totalno otišla u ku*ac, do te mjere da do prije nekog vremena nebi podnjela još jedno razočaranje.)
sada se više ničeg ne bojim, samo mi se čini da ništa od kretanja prema naprijed,nisam ja te sreće. tj nije mi takav horoskop po pitanju ljubavi

ostatak tumačenja je isto točan. više volim noć nego dan, i dark style prikaz romanse(tajnovito, mračno, strastveno) mi je draži od romantičnog piknika u prirodi u podne. nije ni čudo da to sanjam.

optimizam me i dalje čudi da ga toliko ima, jer dok sam budna sam totalni pesimist. uvijek se pripremim na najgori mogući ishod.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:13   #159
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
optimizam me i dalje čudi da ga toliko ima, jer dok sam budna sam totalni pesimist. uvijek se pripremim na najgori mogući ishod.
Taj "optimizam" nije realan niti si to "ti" - to je sada zbog opozicije Jupitera na natalno jak znak scorpio. A prije svega Mjesec koji je kao što rekoh iznimno regenerativan. Tj. on-Jupiter (optimizam) ti na taj način radi neku vrstu kontre i ustvari govori "gore ne može". Zato jer dotiče najnižu točku vlastite osjetljivosti - dosegla si vlastitu dark side of the moon (Mjesec u scorpio na 3º pada).

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 30.06.2011. at 11:22.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:15   #160
Sanjala sam jučer tj. oko 8 sati ujutro 29.06, bila sam u drugom stanju već 9. mjeseci, ulazila sam u 10 a još nisam rodila, tako je san i završio nema nikakvog objašnjenja zašto?
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.