Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2004., 19:22   #101
Quote:
masterblaster kaže:
da li se moze probuditi kundalini kroz inicijaciju i reiki praksu?
Direktno ne, no reiki inicijacija i praksa može stvoriti preduvjete-čistoću energetskog sustava, koji su nužni za buđenje Kundalini.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 07:30   #102
ja samo ližem..

i dobro mi ide..

već sam skoro skroz budan


a kunda..

penje li se penje
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2004., 22:21   #103
dizem topic! mozda se pojavi netko sa svojim iskustvom!
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 03:33   #104
Re: Nema to veze s kundalini.

Quote:
Fazlija kaže:
Pozdrav svima! Malo sam citao sto se pise o kundalini, ali sam primjetio da vecina sugovornika ima vrlo pogresno misljenje o kundalini energiji. Mislim da vecina sugovornika uopce ne razumije taj tehnicki pojam iz yoge i brka ga ustvari s pranom (bio-energijom).

010 je dobro rekao da je kundalini ustvari sama zivotna volja jednog bica. No ta volja nema nikakve veze s tim jel' nekome nesto skace u gacama, ili mu je muka, ili ima strahove, ili osjeca tople trnce po ledjima. Sve su to ispoljavanja prane, kao sto i vecina onih sarlatana koji tvrde da rade s kundalini rade ustvari s pranom, koja je jedna niza tjelesna sila. Sve te fenomene mozete izazvati hranom, picem, sexom, osjecajima ili emocijama. Npr. kada cujem da mi je umrla baka, nesto me spopadne u dusi, zgrci mi se utropa i trnci me prodju... no to nije kundalini. Kundalini je i dalje u prvoj cakri.

Kundalini se odrazava na dozivljaj svijesti prema sebi, ostatku tvorevine i prema Tvorcu, i to nema nikakve veze sa znojenjem, toplinom, hladnocom i sl.
E nek si im rekao..
hehehe
Pa gdje s ti Fazlija..

Pozdrav..

Pazi stvar je u vodi.. izgleda da u vodi ima nekih sastojaka da svaka osoba koja je pocela meditirat.. odmah ima budjenje kundalini.. tako da skoro svi meditatori.. hehehe.. imaju probudjenu shakty.. a oni koji su kao probudjeni oni nemaju ni kundalini nit imaju sta probudit.. hehehehe..
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 08:43   #105
Buđenje kundalinija se može također postići prakticiranjem magike. Prednost je kod magike što je zbog svoje ritualne naravi bliža zapadnom čovjeku, dok je joga bliža istočnjacima. Ne zovu zalud magiku jogom zapada. Problem je što je zbog svoje kompleksne simbolike magika često krivo shvačana i odbacivana kao trivijalni materijal, zlo, sotonizam..... itd.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:11   #106
Quote:
Khonsu kaže:
Buđenje kundalinija se može također postići prakticiranjem magike. Prednost je kod magike što je zbog svoje ritualne naravi bliža zapadnom čovjeku, dok je joga bliža istočnjacima. Ne zovu zalud magiku jogom zapada. Problem je što je zbog svoje kompleksne simbolike magika često krivo shvačana i odbacivana kao trivijalni materijal, zlo, sotonizam..... itd.
mozes li detaljnije objasniti?
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 12:21   #107
Quote:
masterblaster kaže:
mozes li detaljnije objasniti?
Koji te detalji točnije zanimaju... magika je preopširan pojam.

Gledajuči način rada istočnjaka (jogija), njegov rad se ugl. svodi na meditaciju i poniranje unutar sebe, istočnjački način je najbrži i najkvalitetniji za postizanje porosvljetljenja. Ali za nas taj način rada je pretežak zbog zapadnjačkog načina života (posao, užurbani dnevni ritam, tehnološki napredak..), zapadnjak nema vremena da cijeli dan sjedi u asani i meditira na jednu točku, a i da ima, njegova svijest (hardver) nije dovoljno napredna za istočnjačku tehniku (softver).
Sa druge strane rad magičara je u svojoj suštini ritualan i sa toga aspekta mu je bliži jer svakodnevni život jednog zapadnjaka je prepun rituala. Ritualno magičar radi sa određenim simbolima koji kao arhetipi imaju određenu količinu energija na astralnom planu. Važnost simbola u zapadnom svijetu mislim da ne moram dodatno objašnjavati. Dakle imamo magičara koji nekim ritualom uljeva energiju u neki simbol koji je dio (po Jungu) globalne podsvjesti, a kao takav također predstavlja i dio njegove svjesti. Uspostavivši takvu vezu sa određenim simbolom iliti arhetipom, on dopušta cirkuliranje energije i pobuđivanje pojedinih energetskih centara (čakri). Magika također ne isključuje niti jednu istočnjačku ili neku drugu tehniku, ona u svojoj suštini ima dosta toga istočnjačkog, također niti ne isključuje niti jednu zapadnjačku religiju, jer u sebi ima previše toga zajedničko sa njima. Ona je "samo" alat za postizanje duhovnog cilja, kao što je i joga. Samo što joga gađa direktno u centar, dok magika malo "vrluda" dok ga ne postigne. Ali kažem za "prosječnog" zapadnjaka je puno lakša i prirodnija od joge.

Ako te nešto više zanima, poslušaj ovaj intervju sa Lon Milom šta sam ga postao kao novi topic,možda ti malo bolje rasvijetli neke pojmove, naravno uvjet je dobra internet konekcija i dobro poznavanje engleskog jezika.
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 12:50   #108
Quote:
Khonsu kaže:
Koji te detalji točnije zanimaju... magika je preopširan pojam.

Gledajuči način rada istočnjaka (jogija), njegov rad se ugl. svodi na meditaciju i poniranje unutar sebe, istočnjački način je najbrži i najkvalitetniji za postizanje porosvljetljenja. Ali za nas taj način rada je pretežak zbog zapadnjačkog načina života (posao, užurbani dnevni ritam, tehnološki napredak..), zapadnjak nema vremena da cijeli dan sjedi u asani i meditira na jednu točku, a i da ima, njegova svijest (hardver) nije dovoljno napredna za istočnjačku tehniku (softver).
Sa druge strane rad magičara je u svojoj suštini ritualan i sa toga aspekta mu je bliži jer svakodnevni život jednog zapadnjaka je prepun rituala. Ritualno magičar radi sa određenim simbolima koji kao arhetipi imaju određenu količinu energija na astralnom planu. Važnost simbola u zapadnom svijetu mislim da ne moram dodatno objašnjavati. Dakle imamo magičara koji nekim ritualom uljeva energiju u neki simbol koji je dio (po Jungu) globalne podsvjesti, a kao takav također predstavlja i dio njegove svjesti. Uspostavivši takvu vezu sa određenim simbolom iliti arhetipom, on dopušta cirkuliranje energije i pobuđivanje pojedinih energetskih centara (čakri). Magika također ne isključuje niti jednu istočnjačku ili neku drugu tehniku, ona u svojoj suštini ima dosta toga istočnjačkog, također niti ne isključuje niti jednu zapadnjačku religiju, jer u sebi ima previše toga zajedničko sa njima. Ona je "samo" alat za postizanje duhovnog cilja, kao što je i joga. Samo što joga gađa direktno u centar, dok magika malo "vrluda" dok ga ne postigne. Ali kažem za "prosječnog" zapadnjaka je puno lakša i prirodnija od joge.

Ako te nešto više zanima, poslušaj ovaj intervju sa Lon Milom šta sam ga postao kao novi topic,možda ti malo bolje rasvijetli neke pojmove, naravno uvjet je dobra internet konekcija i dobro poznavanje engleskog jezika.
no,kuzim.htjela sam u stvari pitati kako KONKRETNO magicar dize kundalini?hocu reci,ide li on za tim da se kundalini probudi ili se ona spontano probuduje zbog magicke prakse, i koja je to KONKRETNA mag.praksa koja ju budi?
nemam dobru konekciju.
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 13:40   #109
Ugl. kundalini (tako kažu) je najbolje da se probudi spontanim putem, uz neki praktični duhovni rad. U biti ne postoje nikakva instant riješenja tipa ja bi sad kundalini, a sutra žgance s mlijekom, a prekosutra ako mi dođe možda otiđem s prijateljicama na kavu... Nađi neku tehniku i "peglaj" je dok ti ne iziđe na uši i kad ti iziđe na uši možda tek onda skužiš šta dalje.
A baš za ciljano dizanje kundalinija mislim da sam negdje nešto viđao, ali pošto takav tip rada nije u mom nekakvom interesu... probaj, pitaj, nađi..pa javi kako ti je bilo, u biti najbrže ti je možda kemognozom, ali to nebi nikom preporučio
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 13:46   #110
Quote:
Khonsu kaže:
Ugl. kundalini (tako kažu) je najbolje da se probudi spontanim putem, uz neki praktični duhovni rad. U biti ne postoje nikakva instant riješenja tipa ja bi sad kundalini, a sutra žgance s mlijekom, a prekosutra ako mi dođe možda otiđem s prijateljicama na kavu... Nađi neku tehniku i "peglaj" je dok ti ne iziđe na uši i kad ti iziđe na uši možda tek onda skužiš šta dalje.
A baš za ciljano dizanje kundalinija mislim da sam negdje nešto viđao, ali pošto takav tip rada nije u mom nekakvom interesu... probaj, pitaj, nađi..pa javi kako ti je bilo, u biti najbrže ti je možda kemognozom, ali to nebi nikom preporučio
ne pitam vise za sebe.to znaci da nemam namjeru buditi ju nekom tehnikom kao neki cilj.mislim da se kundalini budi sama kada je osoba spremna.

zanimalo me iz ciste znatizelje.obzirom da si spomenuo magiju,a pojam kundalinija sam dosad susretala uglavnom u vezano za yogu.

kaj je to kemognoza?
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 14:03   #111
Quote:
masterblaster kaže:
ne pitam vise za sebe.to znaci da nemam namjeru buditi ju nekom tehnikom kao neki cilj.mislim da se kundalini budi sama kada je osoba spremna.

zanimalo me iz ciste znatizelje.obzirom da si spomenuo magiju,a pojam kundalinija sam dosad susretala uglavnom u vezano za yogu.

kaj je to kemognoza?
Magika(različto od čiribu-ćiriba magije tj. iluzionizma) je isprepletena jogom, rekao sam da je magika joga zapada, ne zovu je tako bezveze.

A znaš onu curiosity killed the cat

A kemognoza ti je nešt tipa:Prvo imaš urnebesan sex kako bi uzbudila Muladaru, nakon toga uzmeš "bombon" da otvoriš Anahatu, i naposljetku "tripom" progledaš kroz Ađnu i eto ti Kundalinija
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 15:14   #112
Quote:
Khonsu kaže:
Magika(različto od čiribu-ćiriba magije tj. iluzionizma) je isprepletena jogom, rekao sam da je magika joga zapada, ne zovu je tako bezveze.

A znaš onu curiosity killed the cat

A kemognoza ti je nešt tipa:Prvo imaš urnebesan sex kako bi uzbudila Muladaru, nakon toga uzmeš "bombon" da otvoriš Anahatu, i naposljetku "tripom" progledaš kroz Ađnu i eto ti Kundalinija
pardon,magiKa. i ne znam da ju zovu joga zapada.kaj ti smatras pod magiKom?
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 15:41   #113
Nekako imam osjecaj da je ono sto Konshu naziva magikom neki dark sajd of njuejdj, ako smijem tako rec.

Zaista mozda pricam teske gluposti buduci o magiji pojma nemam pa me operite, al ono malo sta sam procitao ostavlja mi dojam ako se ode u predkrovlijevsko, il bolje predteozofsko vrijeme magija je uglavnom nesto bazirano na obredima, uglavnom sa konkretnim ciljem (manipuliraja okolinom, stjecanja moci, ispunjenja odredjenih ciljeva...)..

ne vidim bas neke joga, samousavrsavanje, cilj magike je rad na sebi i slicne epitete koji mi djeluju pomalo pomodno.

A kundalini - pa sve dizi kundalini ako cemo tako. Hatha yoga, kriye i sta ja znam sto sve ne imaju u cilju direktni rad s kundalinijem, ali bilo sto - od meditacije do moljenja krunice, svaki duhovni rad moze to izazvat, pitaje je samo na cemu se radi. Neko radi na energetskim vjezbama, neko na umu, neko na emocijama itd - prema sklonostiima - pa u tim terminima govori i dozivljava svoja iskustva. Onaj koji meditira ce vjerojatno isto proc, ali ce govoriti u terminima kontrole uma, dok ce onaj koji radi sa hatha yogom govoriti u terminima energija, a um ce auomatski slijediti. Stvar je samo sto nam je u fokusu i koji sistem slijedimo.

Po ovoj logici mozes jednako tako rec da je krunica budjene kundalinija.

Ako u magiji, tj nekoj magijskoj tradiciji koju vec uzimas u obzir, ne postoji direktno spominjanje kundalinija, chakri, nadia (mozda drugim rijecnikom ali sa istim smislom) onda to nema nista vise veze sa jogom i kundalinijem od bilo cega drugog sto nam opce moze past na pamet u vezi s duhovnoscu.
A osobno mislim da ako se igdje i spominje tako nesto u magijskim tradicijama to je vrlo vjerojatno "pokradeno" od Indije i vjerojatno ne starije od par stoljeca od kada su poceli masovnije preuzimat na zapadu istocne ideje.
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 15:51   #114
Prasac, da ti odgovorim u tvom stilu:

Lupaš gluposti, jer o nekim(samo nekim??) stvarima stvarno nemaš veze. O nečemu si čitao negdje, se spominjalo, rekla -kazala ti nisu baš neki argumenti....

Zato: pokrij se ušima jer si proziran kao najeftinija vrečica iz konzuma
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 15:53   #115
Master ako te nešto ozbiljno zanima, pitaj me na privatu, nemam vremena i živaca prosipat se ovdje pred "svinjama".
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:05   #116
Quote:
Khonsu kaže:
Prasac, da ti odgovorim u tvom stilu:

Lupaš gluposti, jer o nekim(samo nekim??) stvarima stvarno nemaš veze. O nečemu si čitao negdje, se spominjalo, rekla -kazala ti nisu baš neki argumenti....

Zato: pokrij se ušima jer si proziran kao najeftinija vrečica iz konzuma
moglo je proci bez ovakvog posta,kaj ne?
uostalom,slazem se sa BP-om.
naravno da te mogu pitati na private,ali onda se vise ne radi o nekoj raspravi.ovako,kada je javno,neke nejasnosce mogu razjasniti i drugi forumasi.tako i ti mozes objasniti zasto smatras da je on u krivu.
kuzim da neke stvari mozda nisu za javnost,ali izletavanje sa pojmovima nakon kojih nedas nikakvo objasnjenje je za mene malo onak...znas kak.
barem mi mozes reci kaj je to konkretno magika.
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:13   #117
Quote:
masterblaster kaže:
moglo je proci bez ovakvog posta,kaj ne?
uostalom,slazem se sa BP-om.
naravno da te mogu pitati na private,ali onda se vise ne radi o nekoj raspravi.ovako,kada je javno,neke nejasnosce mogu razjasniti i drugi forumasi.tako i ti mozes objasniti zasto smatras da je on u krivu.
kuzim da neke stvari mozda nisu za javnost,ali izletavanje sa pojmovima nakon kojih nedas nikakvo objasnjenje je za mene malo onak...znas kak.
barem mi mozes reci kaj je to konkretno magika.
Ako čemo je demistificirati, kazat ćemo da je jaako slična istočnjačkoj jogi. Mistificirajuči je možemo jako daleko otići a za to sam rekao nemam trenutno vremena i živaca.

Sama definicija magike je u uzrokovanju promjena u skladu sa Voljom
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:16   #118
Quote:
Khonsu kaže:
Ako čemo je demistificirati, kazat ćemo da je jaako slična istočnjačkoj jogi. Mistificirajuči je možemo jako daleko otići a za to sam rekao nemam trenutno vremena i živaca.

Sama definicija magike je u uzrokovanju promjena u skladu sa Voljom
ok.radi li se ritual pri dizanju budenju kundalinija i ako da-koji?i ak je ovo za tebe privatno,odgovori mi na pm.
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:23   #119
Quote:
Khonsu kaže:
Prasac, da ti odgovorim u tvom stilu:

Lupaš gluposti, jer o nekim(samo nekim??) stvarima stvarno nemaš veze. O nečemu si čitao negdje, se spominjalo, rekla -kazala ti nisu baš neki argumenti....

Zato: pokrij se ušima jer si proziran kao najeftinija vrečica iz konzuma
pa rekoh da mozda pisem gluposti i da nemam puno pojma o magiji

Ajd me lijepo prosvjetli
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:27   #120
hehehe...
Ajd ovako..
Kundali je energija vase prirode.. vase sustinsko “ja”. Ono sto vi jeste u svojoj prirodi. A vi ste.. energija+svjest. Osnovni zakon toga jeste: Gdje je Shiva tu je i Shakty.. znaci gde je svest.. tu je i energija.. i obrnuto.
U neprobudjenom stanju vi ste to dvoje.. energija i svest. Na nekini iluzionaran nacin odvojeni.. U probudjenom stanju to je jedno. Jedinstvo Shive i Shakty. Stoga se to stanje naziva probudjenje.. hehehe.. komplikovano??? Mislim da nije.
Tehnike budjenja kundalini.. koji shit.. sve, apsolutno sve je budjenje kundalini. Jace, blaze, brzo, sporo.. nebitno.. joga, tantra, magika, ili ko zna sta. Jer sve te nauke.. imaju za cilj ujedinjenje covjekovih potencijala.. (Shiva-Shakty, energija-svest).
Neke tehnike djeluju brze..neke sporije.. ali sve imaju za cilj to sjedinjenje. Neka ucenja i ne spominju kundalini.. neka se oslanjaju samo na to. i to je nebitno.
Svako ucenje prica drugu pricu.. o kundalini.. naravno u svojoj povrsnosti.. Malo dublje ako se zagrebe po ucenju.. vidis da je to sve jedna te ista prica..
Intelektualna masturbacija ne budi kundalini.. niti budi bilo sta..
Ono sto vecina.. tzv. duhovnjaka govori.. a neki su i kao ucitelji.. hehehehe.. da kundalini bude.. svaki dan.. ili ti kao onako iz zezancije.. je notorna glupost.. zapadni shit..
Prvo i osnovno treba napraviti razliku izmedju prane i kundalini. Budjenje prane zna biti jako i eksplozivno.. ali ni priblizno budjenju kundalini.. Budjenje kundalini, ako je jako i eksplozivno je zastrasujuce.. Prana je, kako da kazem, zajebancija.. budjenje chakri isto..
Kundalini na svom putu przi sve.. na sto naleti. Isto tako pojacava sve to. Ako ste bili sebicni pre budjenja kundalini.. bicete desetine puta sebicniji posle budjenja.. To je isto kao da imate sijalicu od 60 W a pustite struju koja trazi sijalicu od recimo 300 W... ta struja ce sprziti sve.. a kundalini je ta struja. Pre budjenja kundalini je bitno da procistite sve sto smatrate “sobom”. Da se otvorite koliko je moguce.. da bi mogli unutar svog svesnog djela primite tu struju.. i zadrzite.. U svim pravcima je bitnije prociscavcanje sistema covjeka.. nego budjenje kundalini. Kada se dovedu uslovi za njeno budjenje ona ce se probudi bez vase volje.. sama od sebe.. ako nema uslova.. onda ste nadrljali.. Naravno, ne mora se umreti.. od budjenja shakty.. ali moze se ozbiljno zastraniti u bolest.
Znaci bitnije od budjenja kundalini je ciscenje i otvaranje sistema. A na tom svi rade. NIko ne moze, bolje reci, ne postoji sistem ucenja koji ima uticaj na kundalini direktno. Svaki sistem radi na bazi covjekovog sistema.. Znaci posredno na kundalini.. To je nas potencijal.. i kada se stvore uslovi on se izrazava..
Kundalini se moze probudi isto tako samo do neke odredjene chakre.. Kao sto je rekao Fazlija u nekom postu prije.. jako fino objasnjenje.. I da na tom putu naidje na otpor i ona se vraca svom poluuspavanom stanju.
Praskovito budjenje kundalini traje nekoliko stotinki.. do par sekundi zavisi na sta naidje.. Lagano budjenje kundalini moze trajati danima.. A da to asporant i ne osjeti. Vec kada se desi njeno stapanje sa Shivom.. onda jednostavno “sazana”. Kao kada trazite nesto i odjednoom skuzite da je to u vasim rukama.. hehehehe..
Zamislite .. mi funkcionisemo sa 10% nasih mogucnosti.. a i tih 10% je samo dar pojedinaca.. ostali funkcionisu i sa manje. to je posuda i u toj mjeri mozete primiti kundalini.. ali primate samo njenu pranu.. osvestavanje ostalih 90% je cilj.. kada nesvesno ili ti tih 90% se otvori mozete primiti 100% kundalini.. tek tada..
Ono sto je potrebno jeste otvaranje tog ostatka nesvesnog. U tom otvaranju mi osvestavamo sve vise energije u tijelu i umu.. da tako kazem.. i na taj nacin sve vise smo otvoreni za nase potencijale. U trenutku potpunog ili priblizno potpunog osvestavanja nesvesnog.. kundalini kao reakcija na svest.. ide ka energiziranju te svesti.. njenom spajanju.. jer po zakonu (shiva-shakty) to je njena priroda.i tom trenutku to je finalno budjenje kundalini..
Ne znam jednostavnije kako da to objasnim.. .. stvarno je to glupo.. intelektualna masturbacija.
Moramo nauciti suociti se sa svim sto izlazi is podsvesti.. to izazivati da se osvesti.. i ne biti povucen tim sadrzajem.. Sto je nesvesno vise osvesteno.. osvjetljeno.. to je veca sansa da ce kundalini proci bez problema.
Kriya joga recimo daje brze rezultate.. ali sam sretao takve likove koji su jos vise zaglibili u nesvesnom radeci kriya jogu..
Pranayama se smatra direktnom igrom na kundalini.. jer radi sa pranom.. i sa svescu.. i s njom dolazi do brzih podizanja kundalini.. ali na praskovit nacin..
Tantricka maithuna se smatra jednim od najbrzih nacina.. ali i jednim od najnesigurnijih..
Hatha joga to je veoma dug proces.. i nista ti ne garantuje.. onda budi chakre i nadije.. i na taj nacin pokusava pricvati Shakty.. i to je recimojedan od najblazih i najsigurnijih puteva..
Postoji i Shaktipat.. koji daje majstor.. ali takvo budjenje nije finalno.. vec traje nekoliko minuta do nekoliko sati.. kod mene je trajalo nekih 30 minuta.. i osoba uopste nije potpuno svesna kako se smatra.. vec pada u nesvesno.. pa izleti.. pa opet.. Tada se vidi priroda covjeka.... Jedna Jogini dok je imala shaktipat u centru.. jer napadala majstora svim i svacim.. od nozeva pa do stolica i slicno.. Kundalini na tom putu budi ljudsku pravu prirodu..
Magika i ti putevi.. koliko mi je poznato.. djeluje na um.. sireci ga.. a na taj nacin siri svest.. sto posredno vuce kundalini za sobom.. Jer magika je svesno mjenjanje unutrasnje i vanjske stvarnosti.. I isto je tako dug put.. ali dosta sigurniji od vecine instocnjackih puteva.. A radi na razumevanju .. sto je jako bitno..
Eto ako gresim ispravice me Khonsu...

Ajd sada.. uzdravlje.. hehehe..
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.