Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 14:51   #3281
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Mojem jučer nisu htjeli dati jednokratnu naknadu na mene u hzzo bez punomoći ili ne znam čega mojeg. Morao je na sebe uzeti.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
To je nesto novo.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:11   #3282
ma izmisljaju.
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:20   #3283
Dal treba suprug moju punomoc za naknadu od hzzo a ili ne?
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:33   #3284
Termin mi je 15.12 i do sada sam na komplikacijama.

Prije komplikacija sam bila prijavljena na 6 sati tjedno sa plaćom oko 800 kn, što bi značilo ako ostanem zaposlena nakon otvaranja rodiljnog dopusta imat ću primanja mjesecna prosjek plaće - odnosno 800kn.

Ako sam nezaposlena onda dobivam naknadu za nezaposlene. Sad se razmišljam dati sporazumni otkaz kako bi bila nazaposlena.

Pitanje je, ako dam sporazumni otkaz gubim li pravo na naknadu ili ne?
neolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:05   #3285
Quote:
neolina kaže: Pogledaj post
Termin mi je 15.12 i do sada sam na komplikacijama.

Prije komplikacija sam bila prijavljena na 6 sati tjedno sa plaćom oko 800 kn, što bi značilo ako ostanem zaposlena nakon otvaranja rodiljnog dopusta imat ću primanja mjesecna prosjek plaće - odnosno 800kn.

Ako sam nezaposlena onda dobivam naknadu za nezaposlene. Sad se razmišljam dati sporazumni otkaz kako bi bila nazaposlena.

Pitanje je, ako dam sporazumni otkaz gubim li pravo na naknadu ili ne?
meni se čini da ces imati naknadu 2300kn jer je to minimalna naknada za sve
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:38   #3286
Da, tu ima 3 mogućnosti:

1) primam svoju plaću od 800 kn
2) primam minimalnu naknadu 2300 kn
3) primam iznos koji se dobije kada se moja satnica cca 30 kn/sat pomnozi sa brojem radnih dana u tom mjesecu kao da radim puno radno vrijeme pa to ispadne cca 4800 za 140 radnih sati mjesecno.

Nema nikoga sa iskustvom da je išao na rodiljni sa nepunim radnim vremenom?
neolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 05:07   #3287
Guglam al ne mogu nigdje konkretno naci iz 2017. Sto sve treba od papirologije za ostvarivanje porodiljne naknade za nezaposlene?
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 07:15   #3288
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Guglam al ne mogu nigdje konkretno naci iz 2017. Sto sve treba od papirologije za ostvarivanje porodiljne naknade za nezaposlene?
Točka lll. Korisnici izvan sustava rada

http://www.hzzo.hr/rodiljne-i-roditeljske-potpore

Ali najsigurnije ti je pitati u hzzo-u osobno ili telefonom.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:28   #3289
Quote:
neolina kaže: Pogledaj post
Da, tu ima 3 mogućnosti:

1) primam svoju plaću od 800 kn
2) primam minimalnu naknadu 2300 kn
3) primam iznos koji se dobije kada se moja satnica cca 30 kn/sat pomnozi sa brojem radnih dana u tom mjesecu kao da radim puno radno vrijeme pa to ispadne cca 4800 za 140 radnih sati mjesecno.

Nema nikoga sa iskustvom da je išao na rodiljni sa nepunim radnim vremenom?
Minimalna naknada JE 2300. MIslim da ne možeš dobiti manje od minimalne. Pitaj u hzzo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:15   #3290
Povrat poreza i prireza - utjecaj na iznos prosjeka porodiljne naknade

Pozdrav svima,

Je li jos kojoj trudnici dosao sada u 12mj povrat poreza i prireza?
Meni stiglo danas, koliko sam shvatila, dobila sam ga bas zato sto sam na komplikacijama ( https://isplate.info/godisnji-obracu...i-prireza.aspx ).
Na komplikacijama sam od 07/2017.

Ne razumijem se nista u isplate placa, poreze, prireze i slicno, ali me zanima, postoji li sansa da mi se prosjek placa smanji na temelju ove isplate koju mi je firma napravila (ne porezna, uplata je dosla od moje firme).
Mislim na prosjek prvih 6mj porodiljne naknade.


Stavila sam i na 'Rodiljni dopust & naknada' jer nemam pojma pod koju bi temu najvise odgovaralo ovo pitanje...

Hvala unaprijed!
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:26   #3291
Nema ti to nikakve veze. I meni firma obracunala i isplatila, bas sam bila sretna kad sam vidjela. Ides s komplikacija na porodiljni, prosjek place si donijela i to je to
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:36   #3292
Svi koji su bili na komplikacijama dobivaju povrat poreza?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:04   #3293
Ako su u radnom odnosu a nisu radili par mjeseci zbog bolovanja /porodiljnog /komplikacija

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:33   #3294
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Nema ti to nikakve veze. I meni firma obracunala i isplatila, bas sam bila sretna kad sam vidjela. Ides s komplikacija na porodiljni, prosjek place si donijela i to je to

Juhuuuu! Hvala ti! Sad se mogu veseliti tim novcicima
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:02   #3295
Makar ja sam bila na komplikacijama od 11mj 2016 i ništa mi za prošlu godinu nije došlo
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 17:17   #3296
JA pitala svoju firmu, a oni kazu da s obzirom da nisam kod njih radila cijelu kalendarsku godinu ( 2017 ) da mi oni to ne mogu obracunati, nego ce mi kroz prijavu za povrat poreza to biti vraceno.
Posto me ne vole previse, nisam sigurna da mi ne muljaju nekaj. Kaj mislite?

I bonus pitanje.
Da li znate postoje li ikakve zakonske prepreke za produljenje ugovora/ potpisivanje novog ugovora na određeno/neodređeno, tijekom trajanja obaveznog rodiljnog dopusta?
Odnosno istekao mi je ugovor na određeno i firma me uvjerava da oni zakonski ne mogu potpisati novi ugovor na određeno samnom dok sam na obaveznom rodiljnom (dakle onih prvih 70 dana nakon rođenja djeteta) jer nisam radno sposobna i kao takva nemrem potpisivat nove ugovore.
Te su me jelte u skladu s tim odjavili s danom isteka ugovora.
S obzirom da nisam jednom čula da se trudnicama i majkama na rodiljnom produzuje ugovor iz samilosti i radi ostvarivanja prava i naknada, malo mi je neobicno da sad odjednom moja firma meni ne moze produziti ugovor jer bi time krsila zakon.
Kao rekli su mi da im se javim kad završi moj rodiljni/roditeljski pa cemo potpisati novi ugovor, ali meni se čini ili da ne znaju kaj rade ili muljaju da "zakonski ne mogu" jer nemaju muda reci mi u facu da me ne žele više kao zaposlenika jer sam, a jbg nemrem si pomoci, zena a i majka...

Pitala danas u HZZO i teta rekla da kaj se njih tice moj ugovor i radno pravni status se regulira prema zakonu o radu i njih se to ne tice i nema veze s njima. Tj pitaju me koji mi je status al ne i kako sam ja dosla do njega.
U zakonu o radu ne vidim neki posebni članak koji kaže ugovor se ne može sklopiti ako je osoba na rodiljnom dospustu iako teoretski ako sklapam ugovor o radu valjda se pretpostavlja da sam sposobna raditi...što ja zakonski nisam dok ne istekne taj obavezni rodiljni dopust od 70 dana.

Ili sam malo zabrijala

Mislim ono, nisam ni prva ni zadnja kojoj nisu produžili ugovor na određeno jer sam trudna/rodila i ne dira me to previše (odnosno nisam niš više ni očekivala od prosjecnog HR poslodavca). Čisto me zanima koliko me muljaju ili ne
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:11   #3297
Prvo pitanje - da tako je, poslodavac radi konacan obracun poreza ako si zaposlena cijelu godinu i ako nisi mjenjala mjesto prebivalista.
A sto se tice ugovora na odredeno, u principu u pravu je, po zakonu o radu svaki ugovor na odredeno bi trebao biti "objasnjen" a ako je netko na bolovanju/porodiljnom logicni je da ne radi. E sad ne postoji neki automatizam provjera ugovora na odredeno pa se ustvari najvjerovatnije nista nece dogoditi poslodavcu koji takav ugovor produzi osim ako se radna inspekcija bas ne "zakaci".
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:33   #3298
Pozdrav,
Zanima me koji su sve dokumenti potrebni za produljenje porodiljnog nakon 5 mj života djeteta.
Hvala
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:46   #3299
Quote:
vrabec-te-dal kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me koji su sve dokumenti potrebni za produljenje porodiljnog nakon 5 mj života djeteta.
Hvala
Meni su samo rekli da se javim kad dijete bude imalo 5 mj i da dodjem zajedno sa suprugom da on potpise da se odrice svog prava na rodiljni.
Nisu mi rekli da moram donjeti neku dokumentaciju. Ja sam otvorila rodiljni krajem 9og mjeseca.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:06   #3300
a što ako se ne odriče, odnosno necu koristiti cijeli roditeljski??
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.