Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 23:46   #1
Prehlada - kako očistiti nosić, kašalj, inhalacije...

Posto mi je klinac trenutno prehladen i nosic mu je stalno pun, a jadan ga nezna ispuhat, zanima me da li možda netko koristi elektricni aspirator za ciscenje nosica, da li stvarno ocisti nosic do kraja, kako beba to podnosi i da li se isplati kupiti?
Do sad sam pokusavala sa ovim rucnim, ali nije to to.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 01:12   #2
Meni je bezveze, a imam dvije vrste (baterijskih) aspiratora. Jedan je čista nula, drugi tak-tak. Najbolje je čišćenje onom najobičnijom gumenom pumpicom, ja imam Nukovu (i Chiccovu koja ništa ne valja). Treba nos dobro natopiti fiziološkom otopinom, malo pustiti da stoji, stisnuti jednu nosnicu a u drugu staviti već stisnutu pumpicu - i pumpati šmrklje van
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:55   #3
POstoji jedna savrsena stvarcica koja se zove Narhinel (aspirator nasale). Ima je za kupiti u Italiji u apoteci i dodje oko 8 eura. Nije potrosna roba nego je koristis i peres, cjevcica je koju s jedne strane ti imas u ustima i vuces a drugi kraj stavic bebacu na nosnicu. Izmedju je filter od vate. Ako imas priliku obavezno nabavi!
Hello_Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:03   #4
Quote:
Hello_Kitty kaže: Pogledaj post
POstoji jedna savrsena stvarcica koja se zove Narhinel (aspirator nasale).
Imamo.....i ne koristimo, kao ni one obične pumpice (na poklon smo dobijali te stvari)

A ne koristimo zato jer nam je dovoljno staviti fiziološku u nosić i ostaviti ga na stomačiću pa sve izađe...

U principu, nisam za korištenje ičeg drugog jer mislim da u krivim rukama može više štetititi nego koristiti.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:18   #5
Ja imam kući aspirator koji se jedan kraj stavi na usisavač, a drugi u nos. To koristim već 1 god. i pol. Mala je sad veća pa si sama drži cjevčicu u nosu, dok aspirator radi. Da vidite šta sve izađe! Kupljeno u Mađarskoj ( koštalo 30-tak kuna ),ali vidjela sam isti kod nas u jednom bebi centru, ali košta oko 100 kuna.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:39   #6
Quote:
good girl kaže: Pogledaj post
Ja imam kući aspirator koji se jedan kraj stavi na usisavač, a drugi u nos. To koristim već 1 god. i pol. Mala je sad veća pa si sama drži cjevčicu u nosu, dok aspirator radi. Da vidite šta sve izađe! Kupljeno u Mađarskoj ( koštalo 30-tak kuna ),ali vidjela sam isti kod nas u jednom bebi centru, ali košta oko 100 kuna.
na usisavač?
kako se zove taj aspirator?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:26   #7
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
na usisavač?
kako se zove taj aspirator?
Stvarno nemam pojma jer piše na Mađarski, a i u ovom bebi centru kod nas je ista takva kutija. Ovih dana ću skočiti u taj bebi centar pa ću si zapisati i javit ću ti. Može? Inače probala sam bila sve ove pumpice , ali ništa nije bilo tako dobro, a s malom sam uvijek imala problema s nosićem.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:30   #8
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
A ne koristimo zato jer nam je dovoljno staviti fiziološku u nosić i ostaviti ga na stomačiću pa sve izađe...
Isprobana varijanta, ali funkcionira samo trenutno, za nekoliko min. opet ista prica, a da ne pricam kroz noc kad mu se zacepi nosic i jadan nemoze disat na nos i to ga onda stalno budi i place i nervozan je...

Ovo sa usisavacem, malo cudno ali jako zanimljivo! Jel opasno za ostetiti bebin nosnić ili sluznicu u nosu?
Da, kako se zove?
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:35   #9
mi imamo tu chicovu obicnu pumpicu za nos koja nista ne izvuce
ja nakapam po kpa fizioloske i izvucem stapicem za usi

ne znam sta da koristim..
Valerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:23   #10
Mene zanima kako vi to upotrebljavate. Mi smo sada imali prvu malu prehladu i kad sam joj htjela očistiti nos, toliko se bacala i vrištala da nisam mogla nosu niti prići. Inaće, malena ima godinu i pol.
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:23   #11
Evo raspitala sam se za aparatić. Da vam ja ne objašnjavam sve vam piše na www.miramarprom.hr . Sad ga ima u cijeloj Hrvatskoj na prodaju ( apoteke i beba centri ). Ja vam samo mogu reći iz iskustva da je super, malo se trebaju priviknuti na to, ali kad se priviknu sve pet.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:32   #12
Quote:
good girl kaže: Pogledaj post
Evo raspitala sam se za aparatić. Da vam ja ne objašnjavam sve vam piše na www.miramarprom.hr . Sad ga ima u cijeloj Hrvatskoj na prodaju ( apoteke i beba centri ). Ja vam samo mogu reći iz iskustva da je super, malo se trebaju priviknuti na to, ali kad se priviknu sve pet.

Ovo mi se cini super, hvala na pomoci, mislim da cu pokusati s tim aparaticem.:klap:
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:36   #13
Quote:
Valerie kaže: Pogledaj post
mi imamo tu chicovu obicnu pumpicu za nos koja nista ne izvuce
ja nakapam po kpa fizioloske i izvucem stapicem za usi

ne znam sta da koristim..
ja nafrčem vaticu pa s tim vadim, strah me sa štapićem...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:38   #14
Quote:
amiha1 kaže: Pogledaj post
Ovo mi se cini super, hvala na pomoci, mislim da cu pokusati s tim aparaticem.:klap:
mene malo strah kad vidim da se spaja na usisavač...
ovaj narhinel mi djeluje bezazlenije...
znači većina ljekarni ima taj aspirator arianna?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:32   #15
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mene malo strah kad vidim da se spaja na usisavač...
ovaj narhinel mi djeluje bezazlenije...
znači većina ljekarni ima taj aspirator arianna?
Ma samo izgleda strašno, ali ustvari nije. Kad staviš npr. prst na dio koj ide u nos nije da ti ga potegne svom snagom usisavača, ne znam kako drugačije objasniti, probaj potegnuti zrak u tebe kroz usta, eto možda malo jače ti je to.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:36   #16
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ja nafrčem vaticu pa s tim vadim, strah me sa štapićem...
na stapicu i jest vatica
ali nije ni to bas ucinkovito

ne bih smjela ovaj elektricni
Valerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:23   #17
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ja nafrčem vaticu pa s tim vadim, strah me sa štapićem...
I ja to sa vaticom radim u normalnoj varijanti (kad mu treba samo izvaditi smolace iz nosica), ali kad je prehladen onda taj sistem ne funkcionira jer je nosic zastopan.
Sto se tice stapica, niti ja to ne preferiram, jer postoji mogucnost da mu nesto povrijedim, zato se i bojim ovih elektricnih varijanti.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:28   #18
MI imamo onu obicnu gumenu rucnu pumpicu i to mi je zakon.Drugu nosnicu stisnem prstom i naravno puno fizioloske. Sve ide van. Daju mi da im to radim od pocetka jer su skuzile d aim pomogne. NI meni se ove elektricne i usisavac verzije ne svidjaju,malo me to frka.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:51   #19
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
MI imamo onu obicnu gumenu rucnu pumpicu i to mi je zakon.Drugu nosnicu stisnem prstom i naravno puno fizioloske. Sve ide van. Daju mi da im to radim od pocetka jer su skuzile d aim pomogne. NI meni se ove elektricne i usisavac verzije ne svidjaju,malo me to frka.
ja sa pumpicom ništa ne uspjevam a znam da mi je pedica spomenula da ima dobar aspirator što sebi stavim cjevčicu u usta i vučem..očito je to taj narhinel

ovaj na usisavač me mami jer vjerojatno efikasno vuče ali me je jako strah oštećenja...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:58   #20
Ma ne mora vas biti strah oštečenja! Ona ne vuče snagom usisavača! Ja sam se preporodila s njom. Ko mala imala je stalno upale uha, znala sam svaki put kad joj curi nos šta će biti od toga. Sad je puno bolje, kad curi nos-aspirator+fiziološka i rješen problem.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.