Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2005., 13:07   #101
blesane blesavi da li blesavi
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 15:07   #102
Vodene kozice

Kako se zastiti od vodenih kozica koje roditelj nije "odlezao".

Ima li jos takvih s problemom vodenih kozica ;-)?

Hvala na odgovorima,
ROmi
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 15:09   #103
Quote:
Romi kaže:
Kako se zastiti od vodenih kozica koje roditelj nije "odlezao".

Ima li jos takvih s problemom vodenih kozica ;-)?

Hvala na odgovorima,
ROmi

ako je dijete vec dobilo, nikako. to je jako zarazan virus a najzarazniji si 2-3 dana (do tjedan!) prije izbijanja prvih znakova.
ako diijete jos nije imalo, onda se cijepis.

edit: inkubacija moze trajati do 3 tjedna. tak da racunas
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 16:00   #104
Da dodam, djete je zarazno dva dana prije izbijanja i sve dok god mu izbijaju vodeni mjehurići,a to može trajati i do desetak dana, ali ne duže.Cjepivo se zove Varilrix,košta oko 100kn i cijepiš se u dvije doze kod liječnika opće prakse.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 16:09   #105
možeš cijepiti i dijete ako ne želiš da ih dobije,ali o tom bi se već dalo raspravljati...i nije 100% sigurno da ćeš ih i ti dobiti iako njeguješ oboljelo dijete,ja npr.nisam...
aloevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 21:12   #106
Quote:
Romi kaže:
Kako se zastiti od vodenih kozica koje roditelj nije "odlezao".

Ima li jos takvih s problemom vodenih kozica ;-)?

Hvala na odgovorima,
ROmi
moji klinci su istovremeno imali vodene kozice a ja ih nisam nikada imao.Najbolja fora je bila da se je to dogadalo pred moj sluzbeni put u inozemstvo i bilo mi je jebenoooooo.Osjecam se lose a put je pred vratima.Rekoh sebi, a kaj ak me copi u hotelu temperatura 39?Bum crknuo u tam nekoj sobi,u tamo nekom hotelu a na kraju se nije dogodilo nis.Nisam obolio.Il te hoce il te nece, prije ovo drugooo
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:41   #107
Vodene kozice-pitanje

Eh ovako...ja imam klinca koji ima 5,5 godina i dobio je vodene kozice ,osipa se vec dva dana i ima visoku temperaturu....e sada to i za djete i nije tako strasno ali za nas starije zna biti opasno Ja imam 31 god i nikada ih nisam bolovala,i sad me naravno hvata panika.
Molila bi lijepe sve one koji znaju da mi kazu kada i kako bi ja,ako sam ih dobila,trebala da osjetim prve simptome,i da li su oni isti kao kod djece
Hvala svima
bucka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:47   #108
Quote:
bucka30 kaže: Pogledaj post
Eh ovako...ja imam klinca koji ima 5,5 godina i dobio je vodene kozice ,osipa se vec dva dana i ima visoku temperaturu....e sada to i za djete i nije tako strasno ali za nas starije zna biti opasno Ja imam 31 god i nikada ih nisam bolovala,i sad me naravno hvata panika.
Molila bi lijepe sve one koji znaju da mi kazu kada i kako bi ja,ako sam ih dobila,trebala da osjetim prve simptome,i da li su oni isti kao kod djece
Hvala svima
...simptomi isti,ali se odrasli i jače osuju,temp je viša....mm nije imao kozice,ali nije dobio niti od jednog djeteta....prva je imala sa 6god...srednja sa 4...a mališa sa 6mjeseci....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:47   #109
Quote:
bucka30 kaže: Pogledaj post
Eh ovako...ja imam klinca koji ima 5,5 godina i dobio je vodene kozice ,osipa se vec dva dana i ima visoku temperaturu....e sada to i za djete i nije tako strasno ali za nas starije zna biti opasno Ja imam 31 god i nikada ih nisam bolovala,i sad me naravno hvata panika.
Molila bi lijepe sve one koji znaju da mi kazu kada i kako bi ja,ako sam ih dobila,trebala da osjetim prve simptome,i da li su oni isti kao kod djece
Hvala svima
Kozice ti ne ginu, negdje za cca 2 tjedna, max 21 dan. Simptomi isti. Hipermangan, nešto za skidanje temperature i puno živaca.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:04   #110
evo pronašla sam ti u arhivi možda ti pomogne
u svakom slučaju drži se

https://www.forum.hr/archive/index.php/t-62680.html
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:08   #111
Quote:
Weiss kaže: Pogledaj post
Kozice ti ne ginu, negdje za cca 2 tjedna, max 21 dan. Simptomi isti. Hipermangan, nešto za skidanje temperature i puno živaca.
A zasto za 2 tjedna ako smo citavo vrijeme zajedno bili
znaci 14 dana neizvjesnosti


hvala svima
bucka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:40   #112
Quote:
bucka30 kaže: Pogledaj post
Eh ovako...ja imam klinca koji ima 5,5 godina i dobio je vodene kozice ,osipa se vec dva dana i ima visoku temperaturu....e sada to i za djete i nije tako strasno ali za nas starije zna biti opasno Ja imam 31 god i nikada ih nisam bolovala,i sad me naravno hvata panika.
Molila bi lijepe sve one koji znaju da mi kazu kada i kako bi ja,ako sam ih dobila,trebala da osjetim prve simptome,i da li su oni isti kao kod djece
Hvala svima
inkubacija traje od 2-4 tjedna i ne znaciu da ces ih dobit a ako ih dobijes imat ces iste simptome i ne znaci da ces se jace osut.
Samo treba koristit hipermangan i sve ce brzo proci
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:44   #113
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
inkubacija traje od 2-4 tjedna i ne znaciu da ces ih dobit a ako ih dobijes imat ces iste simptome i ne znaci da ces se jace osut.
Samo treba koristit hipermangan i sve ce brzo proci
hvala puno....nadam se da ce i mom djecaku biti bolje....a meni ne preostaje nista nego da cekam
bucka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:56   #114
Quote:
bucka30 kaže: Pogledaj post
A zasto za 2 tjedna ako smo citavo vrijeme zajedno bili
znaci 14 dana neizvjesnosti


hvala svima
Ne znaš gdje je dijete pokupilo kozice, a ono samo je zarazno tek od trenutka izbijanja prvih. Od tog momenta počinje odbrojavanje za tebe tj. inkubacija koja traje od 14-21 dan. Šansa da se ne zaraziš je minimalna, jer si ti kao mama od prvog trenutka u direktnom kontaktu s tekućinom iz djetetovih kozica. Ali i u tome kao i u svemu možeš biti izuzetak.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 08:25   #115
Moj muz isto nije imao kozice kao mali, ali ih nije ni dobio kada su moji klinci imali, mada je bio stalno sa njima. Mozda ne ces ni ti dobiti.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 09:51   #116
bucka, spojila sam teme, pazi se
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 11:21   #117
Niko ti ne moze reci da ce bolest preci na tebe. Moja curica ih je dobila sa pet godina,tad je sinu bilo mjesec dana i svi su mi tvrdili da ih on 99% nece dobit jer je zasticen mojim antitjelima,ali eto on ih je dobio sa mjesec i po. Mogu ti samo dati savjet da smo mi curici stavljali onaj tecni puder,a posto ih je imala sa unutrasnje strane kapka dali su nam i virolex mast,koja se pokazala kao puno bolje rjesenje.
Bebi nismo stavljali puder nego samo tu mast i situacija je bila mnogo bolja nego kod kcerke. Kupanje u blagom rastvoru hipermangana i virolex mast su najbolja kombinacija.
Sretno!!!
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 01:19   #118
Quote:
bucka30 kaže: Pogledaj post
Eh ovako...ja imam klinca koji ima 5,5 godina i dobio je vodene kozice ,osipa se vec dva dana i ima visoku temperaturu....e sada to i za djete i nije tako strasno ali za nas starije zna biti opasno Ja imam 31 god i nikada ih nisam bolovala,i sad me naravno hvata panika.
Molila bi lijepe sve one koji znaju da mi kazu kada i kako bi ja,ako sam ih dobila,trebala da osjetim prve simptome,i da li su oni isti kao kod djece
Hvala svima
Evo, ja sam još uvijek na bolovanju i puna ožiljaka od kozica, dobila sam ih u 42 g, ni ne znajući da ih nisam imala u djetinjstvu (ah te nepouzdane mame)

Izbile su mi točno 15 dana nakon što je mome djetetu izbio herpes zoster, a bilo ih je milijun po licu, vlasištu, tijelu, u ustima, ždrijelu. Deset sam dana pila herplex tablete i još toliko se polijevala otopinom hipermangana, nakon tri tjedna još uvijek se osjećam kao da me je pregazio vlak, ali se nadam da je konačno završilo.

Inače, prvi simptomi izgledali su kao kod gripe, temperatura 38,5 uz bolove u cijelom tijelu i osjećaj prebijenosti, a onda se sutradan pojavio osip na prsima koji je u sljedeća tri dana poprimio monstruozne razmjere.

Sretno!
vali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:33   #119
Varičele

L. je prije 10-tak dana krenuou vrtić i danas dobio varičele. Inače, pola djece u vrtiču ih ima. Prava epidemija, kažu tete.
Ja mislila da je to nešto strašno, ali stvarno nije. Skoro da bih voljela da i seka dobije pa da se riješimo toga zauvijek.
Nego, zna li tko koliko dugo treba biti kod kuče?
I jeli potreba iči kod pedijatra za to ?
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:43   #120
Oj Tabito

Slabo ti se ja sjećam tih varičela, no mene nisu vodili kod pedice...A hoće li i sekica dobit - to valjda ovisi o (ne)sreći...


Evo samo šaljem vibre da vam što prije prođe ~~~~~~~~~~
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.