Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 11:55   #1481
Ne mislim da su si sami krivi. Odnosno najmanje su si sami krivi, ali nitko se ne zeli sa tim problemom uhvatiti u kostac i samo grebe po povrsini.
Slicno je i sa " white trash ". Previse sam socijalno osjetljiv za USA mentalitet.
bubi mir is offline  
Old 21.01.2018., 13:37   #1482
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post

Možda si prespavao zadnju godinu?
Otkad je Trump preuzeo Bijelu kuću, američko gospodarstvo raste, stope rasta nezabilježene još od Reagana, tvrtke koje su bježale iz USA zbog velikih poreza sada najavljuju za ovu godinu stotine milijardi ulaganja, nezaposlenost nikad manja, ...

Nije više na vlasti 'Velika Obmana' koji je uništavao američko gospodarstvo, izazivao ratove (na poticaj Clinton), uništavao američku vojsku i klanjao se neprijateljima Amerike i demokratskog svijeta.



Uvijek me fascinira koliko ljudi šizofreno nedoslijedno doživljavaju Ameriku.
S jedne strane se zlurado vesele svakom američkom neuspjehu i uspjesima američkih neprijatelja... ali kad dođe frka, nitko, ali baš nitko ne zaziva da im dođu u pomoć Kinezi, Indijci, Pakistanci, Šveđani, Španjolci, Turci , Japanci ...
Neeee... svi bi da dodu Ameri i riješe stvar.

Ako Ameri ne žele doći, onda su đubrađ jer ne žele, ako dođu onda im se svaka najmanja greškica gleda kao veliki fail...

Možda treba administracija novog predsjednika naučiti takve ljude da nije obaveza SAD da dolazi pomagati po svijetu, nego da takvu pomoć zaslužuju samo iskreni prijatelji i da će SAD ubuduće dobro odvagnuti hoće li pružati pomoć onima koji takvu pomoć nimalo ne cijene!

Vidim da idealiziraš Ameriku toliko da njihov intervencionizam po svijetu, sijanje smrti, nereda i kaosa, radi interesa 1 % nastrano bogatih, a sa obmanom da su došli širiti demokraciju, nazivaš pomoći koju zaslužuju samo iskreni prijatelji.


Ne znam jesi li to idealista, naivan ili jednostavno neupućen.

Osim toga ništa što si napisao ne pravda ono što je navedeno u tekstu - a to je da mad dog Mattiss traži još više novaca u najveći vojni budžet svijeta, jer glavni neprijatelji SAD su sada nove svjetske sile u uzdizanju, Kina i Rusija, koje će navodno ugroziti njihov način života.

Isto tako nisi uspio dokazati da širina struka onih koji koriste stamps da bi se prehranili je indikator da je statistika od 40 + miliona siromašnih, koju godinama već iznose sami Amerikanci, neistinita.

Sami Amerikanci, neovisno o svojoj političkoj orjentaciji također upozoravaju već godinama o tome da su sila koja je u silaznoj putanji. Tako da moja poanta ostaje validna, odnosno bilo bi im bolje ulagati doma u svoj standard nego da ludi psi rata okolo siju smrt.

Zadnje uređivanje Aries13 : 21.01.2018. at 14:33.
Aries13 is offline  
Old 21.01.2018., 15:10   #1483
Quote:
Sineola Cabron kaže: Pogledaj post
Da, ali kad to kazes si rasista, mada to tvrde i sami pripadnici manjina, oni koji rade, privredjuju, zele da se nesto promjeni.
Pola svoga života sam proveo tamo i nisam vidio bijelca na food stamps, a prosao sam i vidio svasta, bio u projects, urban neighborhoods, zatvorima it'd...
Biti na food stamps je za radnog Amera sramota, a i koji ce mu kua, kad je hrana bagatela, a i vecinom tih food stamps se mijenja u trgovinama u projects za cash za zlatno zubalo, auto, droge ili alkohol, najmanje za hranu.
Tko god da je prosao malo USA zna da je to istina.
Da 40 miliona gladnih, za 5 $ se ubijes od hrane, odes na chinese buffet, a ako si slučajno retardiran da ne mozes zaraditi 10 $ dnevno, odes u zatvor
Nisi morao prolaziti po Americi - pregled Food Stamps brojki koje izdaje US Department of Agriculture je sasvim dosta da se dozna tko jest i nije na Food Stamps.

Btw, gdje se moze otici da se vidi kako ljudi mijenjaju Food Stamps za zlatna zubala? Jer sam ja tu vec lijep niz godina, a jos tome nisam svjedocila, pa ono, rado bih nesto novo dozivjela.

Svima koji se brinu za rasipanje novca na Food Stamps u ime americkih poreznih obveznika kao protuuslugu zelim privatiziranje zdravstva i skolstva, te ukidanje porodiljne naknade.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 21.01.2018., 16:39   #1484
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
Vidim da idealiziraš Ameriku toliko da njihov intervencionizam po svijetu, sijanje smrti, nereda i kaosa, radi interesa 1 % nastrano bogatih, a sa obmanom da su došli širiti demokraciju, nazivaš pomoći koju zaslužuju samo iskreni prijatelji.


Ne znam jesi li to idealista, naivan ili jednostavno neupućen.

Osim toga ništa što si napisao ne pravda ono što je navedeno u tekstu - a to je da mad dog Mattiss traži još više novaca u najveći vojni budžet svijeta, jer glavni neprijatelji SAD su sada nove svjetske sile u uzdizanju, Kina i Rusija, koje će navodno ugroziti njihov način života.

Isto tako nisi uspio dokazati da širina struka onih koji koriste stamps da bi se prehranili je indikator da je statistika od 40 + miliona siromašnih, koju godinama već iznose sami Amerikanci, neistinita.

Sami Amerikanci, neovisno o svojoj političkoj orjentaciji također upozoravaju već godinama o tome da su sila koja je u silaznoj putanji. Tako da moja poanta ostaje validna, odnosno bilo bi im bolje ulagati doma u svoj standard nego da ludi psi rata okolo siju smrt.
Nekakvim carobnim prestankom intervencionizma bi se ozbiljno doveo u pitanje jedan od stozera americke ekonomske moci, a to je proizvodnja i prodaja oruzja i vojne opreme. Bez ratne masine u pokretu desio bi se ozbiljan ekonomski zastoj. Na ovo je upozorio u svom "odjavnom" javljanju Dvajt Ajzenhauer. To je perpetum mobile americke ekonomije odrzavanna carstva - stalni rat omogucuje sve veca budzedtska ulaganja u vojsku i oruzje, prodaju oruzja zaracenim stranama, kontrolu sukoba odnosno gasenne ili otvaranje novih u skladu sa projiciranim zelnenim stanjem i na kraju izvlacenje resursa i konstantna prodaja orujzja zbog novih 'prijetnji' -dakle perpetum mobile. Medjutim, posljednjih par decenija pojavio se velik raskorak izmedju proklamirane vanjske politike o zastiti i promociji demokracije sa svim sto to znaci -sloboda i ekonomski prosperitet, i stanja "kod kuce". Ogroman ratni plijen su za sebe ipak zadrzali upravo tih 1%, i ne samo da su ga zadrzali, vec ne zele niti podijeliti financijski teret konstantnog rata sa ostalim poreskim obveznicima. Tako poreski obveznici nizeg ranga, njih 99%, i dalje financiraju imperiju od cijeg sirenja koristi uglavnom nemaju-imaju samo stetu i imace sve vecu i vecu. 1% je voljan platiti samo veci drzavni aparat da sto efikasnije iskoristi vojsku u svojoj nezajazljivoj zelji za expanzijom. Takodjer, isti taj 1% je obezbjedio legislativno ovu pljacku i kod kuce i na medjunarodnom planu. Oni to zovu nacionalni interes i naravno, svako ko dovodi nacionalni interes u pitanje je subverzivan i izdajnik. Konsenzus o ovome je obezbijedjen propagandom, sa medija prvenstveno, ciji su oni vlasnici. Legislativno je omoguceno nadziranje gradjana, a upravo opstom psihozom u raznim formama...axis of evil is my favourite.
No ta propagandna aktivnost zahvata mnogo siri spektar od pukog dezinformiranja na vijestima. O tome jos davno napisali edward hermman i noam chomsky u "manufacturing consent". Mnogi holivudski biseri su upravo napravljeni da podrzavaju taj mit o americkoj izuzetnosti te oni sa malo pojednostavljenijem konceptom "svijeta oko nas" u tome vide samo potvrdu za ono sto su nesto naculi sa msm. Pijani ruzni i zli rusi, prljavi muslimani umotani u krpe koji sijeku glave, pederi francuzi, kukavice, njemci nacisti....itd, suprotstavljeni andjeoskoj ruci pravde sa stars and stripes i na gacama i oko glave koja oslobadja ugnjetene sirom galaksije. Tupilo bez premca!

Zadnje uređivanje Morten : 21.01.2018. at 16:53.
Morten is offline  
Old 21.01.2018., 16:57   #1485
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Odavno se zna da je uzrok pretilosti u velikoj vecini slucajeva nepravilna i losa prehrana. Osobito kod americke sirotinje.
Kupuju i jedu jeftino smece.
Uzrok pretilosti je uvijek puno previše kalorija i premalo kretanja.
Samo ro i ništa drugo. Nekvalitetno smeće poput raznih čipsa, pudingića i slatkiša dodatno pogoršava zdravlje, ali za pretilost je krivo prežderacanje na kauču uz tv.

Quote:
Dakle... Amerikanci ne umiru od gladi, ali si taj sloj stanovnistva ( koji nije mali ) ne moze priustiti adekvatnu ishranu. Cinjenica da si veliki dio stanovnistva u drzavi koja si tepa da je najnaprednija ne moze priustiti hranu koja ga nece ubiti do 50god zivota, nesto nad cim bi se trebalo zamisliti.
Ma daj me nemoj nasmijavati s tim glupostima.
Što, kod njih u supermarketima nema brzo smrznutog povrća (inače, to je najzdravije povrće)? Piletine? Tune u konzervi? Voća na rasprodaji?
Evo, pogledah malo cijene u Walmartu, iste su ili čak manje nego u RH. Mislim , relativno jednostavna i jeftina zdrava hrana.
A pola tih besposličara živi u sirotinjskim kvartovima gdje bi iza kuće mogli uzgajati povrće, a ne pušiti crack.
thortwins is offline  
Old 21.01.2018., 16:59   #1486
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Nisi morao prolaziti po Americi - pregled Food Stamps brojki koje izdaje US Department of Agriculture je sasvim dosta da se dozna tko jest i nije na Food Stamps.

Btw, gdje se moze otici da se vidi kako ljudi mijenjaju Food Stamps za zlatna zubala? Jer sam ja tu vec lijep niz godina, a jos tome nisam svjedocila, pa ono, rado bih nesto novo dozivjela.

Svima koji se brinu za rasipanje novca na Food Stamps u ime americkih poreznih obveznika kao protuuslugu zelim privatiziranje zdravstva i skolstva, te ukidanje porodiljne naknade.
Za dosta radnika koji su na "rubu" s primanjima, poslodavci tipa Amazona namjerno ruše nadnicu tik ispod granice za kvalificiranje korištenja food stampsa i ostalih socijala. Time de facto dobivaju subvencije od države na račun poreznih obveznika. Može li se naći broj uposlenih koji primaju food stamps, tj detaljan pregled strukture primatelja?
ruka-slave is offline  
Old 21.01.2018., 17:05   #1487
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Uzrok pretilosti je uvijek puno previše kalorija i premalo kretanja.
Samo ro i ništa drugo. Nekvalitetno smeće poput raznih čipsa, pudingića i slatkiša dodatno pogoršava zdravlje, ali za pretilost je krivo prežderacanje na kauču uz tv.



Ma daj me nemoj nasmijavati s tim glupostima.
Što, kod njih u supermarketima nema brzo smrznutog povrća (inače, to je najzdravije povrće)? Piletine? Tune u konzervi? Voća na rasprodaji?
Evo, pogledah malo cijene u Walmartu, iste su ili čak manje nego u RH. Mislim , relativno jednostavna i jeftina zdrava hrana.
A pola tih besposličara živi u sirotinjskim kvartovima gdje bi iza kuće mogli uzgajati povrće, a ne pušiti crack.
Hrana iz supermarketa nije zdrava hrana, ali to je zasebna tema.
Za vrt iza kuce si u pravu.
bubi mir is offline  
Old 21.01.2018., 17:07   #1488
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Za dosta radnika koji su na "rubu" s primanjima, poslodavci tipa Amazona namjerno ruše nadnicu tik ispod granice za kvalificiranje korištenja food stampsa i ostalih socijala. Time de facto dobivaju subvencije od države na račun poreznih obveznika. Može li se naći broj uposlenih koji primaju food stamps, tj detaljan pregled strukture primatelja?
USDA ima jako puno podataka na svom siteu, na telefonu sam pa ti ne mogu linkati, ali pokusat cu kasnije ako ne nades.

Slazem se s tvojom opaskom, WalMart je notoran primjer takvog subvencioniranja.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 21.01.2018., 17:09   #1489
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Uzrok pretilosti je uvijek puno previše kalorija i premalo kretanja.
Samo ro i ništa drugo. Nekvalitetno smeće poput raznih čipsa, pudingića i slatkiša dodatno pogoršava zdravlje, ali za pretilost je krivo prežderacanje na kauču uz tv.



Ma daj me nemoj nasmijavati s tim glupostima.
Što, kod njih u supermarketima nema brzo smrznutog povrća (inače, to je najzdravije povrće)? Piletine? Tune u konzervi? Voća na rasprodaji?
Evo, pogledah malo cijene u Walmartu, iste su ili čak manje nego u RH. Mislim , relativno jednostavna i jeftina zdrava hrana.
A pola tih besposličara živi u sirotinjskim kvartovima gdje bi iza kuće mogli uzgajati povrće, a ne pušiti crack.
Probije me znoj po celu od ovakvih gluposti....daj se zapitak kako nema toliko krekheds u eu? U biti si za sve u pravu...nominalno ovi luzeri bi mogli bar to, da jedu malo vise jeftinog smrznutog povrca od cipsa i slicnih govana, ali covjece, nije sve tako crno bijelo. Ti lupas gluposti.
Morten is offline  
Old 21.01.2018., 17:12   #1490
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
Vidim da idealiziraš Ameriku toliko da njihov intervencionizam po svijetu, sijanje smrti, nereda i kaosa, radi interesa 1 % nastrano bogatih, a sa obmanom da su došli širiti demokraciju, nazivaš pomoći koju zaslužuju samo iskreni prijatelji.

Ne znam jesi li to idealista, naivan ili jednostavno neupućen.
Jel ti ikad nešto pročitaš , pa onda razmisliš pazumiješ li zapravo o čemu se priča?
Pratiš li išta od politike zadnjih godinu dana, ili samo ponavljaš uobičajene marksističke parole? Razumiješ li da je Velika Obmana aluzija na bijednog globalističkog slugana manekena Obamu? Koji je bajdvej započinjao ratove i izazivao kaos za svoje globalističke gazde.


Quote:
Osim toga ništa što si napisao ne pravda ono što je navedeno u tekstu - a to je da mad dog Mattiss traži još više novaca u najveći vojni budžet svijeta, jer glavni neprijatelji SAD su sada nove svjetske sile u uzdizanju, Kina i Rusija, koje će navodno ugroziti njihov način života.
Jel ti nešto znači izreka - Si vis pacem, para bellum! ...?

Jako je smiješno kad si naivci zamišljaju da bi druge nacije bile miroljubive dobrice, samo da se ti prokleti zli Ameri maknu.

Evo, imaš malog luđaka Kima sa nuklearnim oružjem.


Quote:
Tako da moja poanta ostaje validna, odnosno bilo bi im bolje ulagati doma u svoj standard nego da ludi psi rata okolo siju smrt.
Ne u standard , nego u razvoj. Ulaganje u standard je socijala. Što više socijale daješ, veća razlika između siromašnih i bogatih.
thortwins is offline  
Old 21.01.2018., 17:18   #1491
Mogu samo naći procjenu da wallmart 18% svog prometa bazira na SNAPovima (food stamps), tj 13 mlrd USD godišnje, ne koliko njegovih uposlenika prima iste. Bilo bi urnebesno saznati da npr 50% uposlenika dobiva food stamps koje onda troši - kod svoga poslodavca...efektivno država plaća radnu snagu Wall martu...
Quote:
http://www.motherjones.com/politics/...k-food-stamps/
Morisy is one of three reporters who have succeeded in obtaining SNAP sales data to date. Earlier this month, Marketplace‘s Krissy Clark reported that Walmart executives estimate that 18 percent of all SNAP sales are conducted at its stores—about $13 billion annually. In 2011, reporters at the Tulsa World found that Walmart accounted for nearly half of all SNAP spending in Oklahoma.

Food retailers contend that sales data is protected by a FOIA exemption for private business information, regardless of who is paying the bill. Laura Strange, a spokeswoman for the National Grocers Association, believes that sales through SNAP are proprietary information. “Disclosure of this private information could give competitors an unfair advantage,” Strange wrote in an email.
Pozivaju se na tajnost informacija...smrdi.
ruka-slave is offline  
Old 21.01.2018., 17:20   #1492
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Probije me znoj po celu od ovakvih gluposti....daj se zapitak kako nema toliko krekheds u eu? U biti si za sve u pravu...nominalno ovi luzeri bi mogli bar to, da jedu malo vise jeftinog smrznutog povrca od cipsa i slicnih govana, ali covjece, nije sve tako crno bijelo. Ti lupas gluposti.
A kako će uzgajati vrt iza kuće kad ih je većina u socijalnim stanovima sl? Čime će gnojiti, zalivati, ako je voda iz slavine loša/zatrovana (slučaj Flint)?
Mogu kompostirati, ali gdje smjestiti kompost dok truli?
ruka-slave is offline  
Old 21.01.2018., 17:22   #1493
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Jel ti ikad nešto pročitaš , pa onda razmisliš pazumiješ li zapravo o čemu se priča?
Pratiš li išta od politike zadnjih godinu dana, ili samo ponavljaš uobičajene marksističke parole? Razumiješ li da je Velika Obmana aluzija na bijednog globalističkog slugana manekena Obamu? Koji je bajdvej započinjao ratove i izazivao kaos za svoje globalističke gazde.




Jel ti nešto znači izreka - Si vis pacem, para bellum! ...?

Jako je smiješno kad si naivci zamišljaju da bi druge nacije bile miroljubive dobrice, samo da se ti prokleti zli Ameri maknu.

Evo, imaš malog luđaka Kima sa nuklearnim oružjem.



Ne u standard , nego u razvoj. Ulaganje u standard je socijala. Što više socijale daješ, veća razlika između siromašnih i bogatih.
Odkud ti informacija da je on "ludjak"?
Vise bi se trebao brinuti za mentalno zdravlje trenutnog stanara bijele kuce jer on ima mnogo veci pistolj!
Morten is offline  
Old 21.01.2018., 17:25   #1494
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
A kako će uzgajati vrt iza kuće kad ih je većina u socijalnim stanovima sl? Čime će gnojiti, zalivati, ako je voda iz slavine loša/zatrovana (slučaj Flint)?
Mogu kompostirati, ali gdje smjestiti kompost dok truli?
Ma vise sam mislio sa negog idealistickog stanovista....znas ono, ajde da vidim sta ja mogu uciniti s ovim sto imam za sebe? Trump bi sigurno bio prosperitetniji u getou od ostalih sranovnika....zasijo bi bijeli luk, kapulu, paradajz na travnjaku ispred zgrade....ta spika.
Morten is offline  
Old 21.01.2018., 17:37   #1495
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Mogu samo naći procjenu da wallmart 18% svog prometa bazira na SNAPovima (food stamps), tj 13 mlrd USD godišnje, ne koliko njegovih uposlenika prima iste. Bilo bi urnebesno saznati da npr 50% uposlenika dobiva food stamps koje onda troši - kod svoga poslodavca...efektivno država plaća radnu snagu Wall martu...

Pozivaju se na tajnost informacija...smrdi.
Drzava i pomaze placati radnu snagu WalMarta. O tome se vec godinama razglaba.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 21.01.2018., 20:05   #1496
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
jer glavni neprijatelji SAD su sada nove svjetske sile u uzdizanju, Kina i Rusija, koje će navodno ugroziti njihov način života.
Ha cuj, vec godinu dana slusamo kako ti Rusi hakiraju americke izbore i kako su upravo oni sprijecili da na celo SADa sjedne jedna moderna, zenska, progresivna snaga. :nezna:
 
Old 21.01.2018., 21:42   #1497
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
U
Što, kod njih u supermarketima nema brzo smrznutog povrća (inače, to je najzdravije povrće)? Piletine? Tune u konzervi? Voća na rasprodaji?
Evo, pogledah malo cijene u Walmartu, iste su ili čak manje nego u RH. Mislim , relativno jednostavna i jeftina zdrava hrana.
Decko sta ti jedes pa nije ni cudo sto ovako pises.


Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Nekakvim carobnim prestankom intervencionizma bi se ozbiljno doveo u pitanje jedan od stozera americke ekonomske moci, a to je proizvodnja i prodaja oruzja i vojne opreme. Bez ratne masine u pokretu desio bi se ozbiljan ekonomski zastoj. Na ovo je upozorio u svom "odjavnom" javljanju Dvajt Ajzenhauer. To je perpetum mobile americke ekonomije odrzavanna carstva - stalni rat omogucuje sve veca budzedtska ulaganja u vojsku i oruzje, prodaju oruzja zaracenim stranama, kontrolu sukoba odnosno gasenne ili otvaranje novih u skladu sa projiciranim zelnenim stanjem i na kraju izvlacenje resursa i konstantna prodaja orujzja zbog novih 'prijetnji' -dakle perpetum mobile.
Ratna industrija jeste vazna za americku ekonomiju, ali nije toliko koliko mislis.
Postoji jos vaznije grane, a sve su u financijskom sektoru.
Oruzje nije glavni americki proizvod (ni holivuski filmovi) vec dolar. Stampaju dolare i izvoze, a za njega dobijaju dobra, robe i usluge. Ratna industrija sluzi da ubijedi neodlucne da kupuju dolar.
Ali sve ovo sto sam dosad naveo je samo djelic u odnosu na ono sto stvara financijski sektor. Cuo si cesto da kazu da su izbacili novi proizvod na trziste (obicno nekakav derivat). Ti proizvodi su obicna magla, a ratna industrija je tu da ostatak svijeta ubjedi da nije. I dolari koje nastampaju sluze za dopirivanje balona kako bi bili veci i skuplji (pa zato imas na berzi da puno vrijede akcije totalno bezvrednih kompanija koje su odavno trebale otici u bankrot). Ratna industrija je tu da stiti "vitalne nacionalne interese" tj. da neko ne probusi balon.
To sto sve vise dolara stampaju za ratnu industriju je sto je sve veca potreba za ubjedjivanjem. Da nije sve vece nepovjerenje u ostatku planete nebi morali ulagati toliko u ratnu industriju.
tihobl is offline  
Old 27.01.2018., 04:58   #1498
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ratna industrija jeste vazna za americku ekonomiju, ali nije toliko koliko mislis.
Postoji jos vaznije grane, a sve su u financijskom sektoru.
Oruzje nije glavni americki proizvod (ni holivuski filmovi) vec dolar. Stampaju dolare i izvoze, a za njega dobijaju dobra, robe i usluge. Ratna industrija sluzi da ubijedi neodlucne da kupuju dolar.
Ali sve ovo sto sam dosad naveo je samo djelic u odnosu na ono sto stvara financijski sektor. Cuo si cesto da kazu da su izbacili novi proizvod na trziste (obicno nekakav derivat). Ti proizvodi su obicna magla, a ratna industrija je tu da ostatak svijeta ubjedi da nije. I dolari koje nastampaju sluze za dopirivanje balona kako bi bili veci i skuplji (pa zato imas na berzi da puno vrijede akcije totalno bezvrednih kompanija koje su odavno trebale otici u bankrot). Ratna industrija je tu da stiti "vitalne nacionalne interese" tj. da neko ne probusi balon.
To sto sve vise dolara stampaju za ratnu industriju je sto je sve veca potreba za ubjedjivanjem. Da nije sve vece nepovjerenje u ostatku planete nebi morali ulagati toliko u ratnu industriju.
Pa ti si prijatelju stvarno genije!

Kako ti sve to lijepo vidiš. Znači Amerika je bogata jer štampa dolare i s njima kupuje robu iz drugih zemalja. Molim te javi se odmah sutra Ministarstvu financija RH i objasni im da počmu odmah svakodnevno štampati milijune kuna. Hrvatska će ukratko postati jedna od najbogatijih zemalja na svijetu. Svi ćemo ti biti zauvijek zahvalni i nitko ti više neće reći da si glup.
Dilberth is offline  
Old 27.01.2018., 07:04   #1499
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Decko sta ti jedes pa nije ni cudo sto ovako pises.
Bubne netko tko očito o prehrani pojma nema. Ali bitno da se ide sugovornika ad hominem vrijeđati.


Quote:
Stampaju dolare i izvoze, a za njega dobijaju dobra, robe i usluge. Ratna industrija sluzi da ubijedi neodlucne da kupuju dolar.
Evo slijedeći tjedan opet dolazi američka flota prijetiti Hrvatskoj, dobit ćemo kontejner dolara i za to im moramo dati 50 dolara naše vrijedne robe.
thortwins is offline  
Old 27.01.2018., 07:43   #1500
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Bubne netko tko očito o prehrani pojma nema. Ali bitno da se ide sugovornika ad hominem vrijeđati.




Evo slijedeći tjedan opet dolazi američka flota prijetiti Hrvatskoj, dobit ćemo kontejner dolara i za to im moramo dati 50 dolara naše vrijedne robe.
Ne znam što ti je smiješno - tihobl je to malo "pjesnički" izrekao, ali je u pravu 100% - najvažniji američki proizvod je dolar i njega svi traže jer im je još uvijek nužan za međunarodnu trgovinu.... zbog te pozicije dolara kao svjetske valute, cijeli svijet je zapravo pokriće za štampanje dolara - ne znači da ameri dolar mogu štampat kako im se sprdne, ali da ga već desetljećima štampaju u lijepoj količini za koju nemaju stvarnog pokrića je isto činjenica...

A što mislite zašto je svaka zemlja koja je samo promislila prodavati naftu u eurima dobila po pič... - jer kad bi dolar bio istisnut kao rezervna valuta kompletan sistem u SAD-u bi se urušio... To će se i dogoditi na kraju - kinez će ih nagazit sa petrojuanom, a onda se anglosasi svi skupa mogu hebat...

Vjerojatno će u toj poziciji ili ići na 3. rat punog spektra da anuliraju ekonomsko urušavanje ili će se jako povući u svoje granice i početi ponovo stvarati realnu ekonomiju koja im je objektivno danas slabija 10 puta nego prije par desetljeća - a to znači da će morati odustati od pozicije globalnog policajca....

To sigurno neće ići glatko... zato nas očekuje nastavak lijevanja krvi po svim svjetskim paralelama, a ponajviše na bliskoistočnim...., pokušaj stopiranja kineza i sabotiranja puta svile.... počastit će nas s hrpama mrtvih ti vrli i posebni demokrati....

Osobno se nadam da će izgorit u paklu, a sa sobom neka povuku i EU i ruse i kineze, nabihem ih sve skupa....
hilderik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.