Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 15:16   #1
Kokoši nesilice

Pozdrav svima! Posto planiram krenuti u proizvodnju konzumnih jaja,molio bi sve koji imaju neki koristan link ili savjet o kokama nosiljama da napišu, tražio sam na google-u al sve je nešto loše.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 11.03.2009. at 15:42. Reason: promjena naslova
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 15:47   #2
Jel imaš kakvo konkretno pitanje? Tako će ići lakše, nećemo ti valjda opisivati cjelokupni proizvodni proces. Baci pogled na pravila ovog podforuma.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 16:17   #3
najviše me interesuje kako se mogu prepoznaati kvalitetne 18-tjedne koke pošto sam čuo da tu ima puno podvaljivanja kod kupnje
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:07   #4
da i ja se ko fol kuzila u pilice pa mi umjesto pilenki podvalili pjetlice. cuj, ja bum pitala svoju staru majku, ona zna sve o kokosima nesilicama ( to su ti one crvene boje, male, sugave, nikakve ali nesu ko blesave. kad s eiznesu nisu za nis. od njih ni juhe ni pecenja al nema veze) pa ti napisem sve sutra navecer. majka sada spava. inace su ti te stare babe vrazje, sve znaju. strpi se.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:45   #5
Uzgoj pilenki do 18.tjedna je jako bitan perid jer od njega uvelike ovisi kasnija proizvodnja. Pilenke moraju biti zdrave, ujednačene i pravilno zdrastveno tretirane (što je naravno teško okom primjetiti, osim ujednačenosti). Najbolje ti je kupiti kokice od poznatog i priznatog uzgajivača iza kojeg stoji višegodišnje iskustvo. Za vrijeme ugoja obavezno par puta "posjetiti" svoje buduće nesilice. Kod nas se sada pretežno koristi pasmina LOHMANN BROWN.
Koliko planiraš useliti kokica?
Kakav uzgoj, podni kavezni?
__________________
ae...
sijena_mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:13   #6
Quote:
sijena_mora kaže: Pogledaj post
Uzgoj pilenki do 18.tjedna je jako bitan perid jer od njega uvelike ovisi kasnija proizvodnja. Pilenke moraju biti zdrave, ujednačene i pravilno zdrastveno tretirane (što je naravno teško okom primjetiti, osim ujednačenosti). Najbolje ti je kupiti kokice od poznatog i priznatog uzgajivača iza kojeg stoji višegodišnje iskustvo. Za vrijeme ugoja obavezno par puta "posjetiti" svoje buduće nesilice. Kod nas se sada pretežno koristi pasmina LOHMANN BROWN.
Koliko planiraš useliti kokica?
Kakav uzgoj, podni kavezni?
Planiram uzeti nekih 500 komada,kavezni uzgoj dok ga ne zabrane. Znas li mozda koliko kosta jedan pravi kavez,otprilike,sa automatskim pojilicam,hranilicama,izdjubrivanjem... Moje koke ce u one kaveze rucnog rada,ovo pitam onak
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:15   #7
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
da i ja se ko fol kuzila u pilice pa mi umjesto pilenki podvalili pjetlice. cuj, ja bum pitala svoju staru majku, ona zna sve o kokosima nesilicama ( to su ti one crvene boje, male, sugave, nikakve ali nesu ko blesave. kad s eiznesu nisu za nis. od njih ni juhe ni pecenja al nema veze) pa ti napisem sve sutra navecer. majka sada spava. inace su ti te stare babe vrazje, sve znaju. strpi se.
ok,cekam
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 21:54   #8
nisam pitala majku . jednostavno sam imala frku cijeli dan i nisam stigla razgovarati. ispricavam se.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 16:06   #9
Moja rođaka je imala jato nesilica od 100 kom kad su počele nosit jaja punim kapacitetom svaki dan 100 jaja nije ih imala kome prodat već je sama imala klupu na placu prodajući koliko je mogla bilo je dana da je prodala i do 500 kom a bilo je dana kad nije prodala ništa , lako je proizvodit ali kuda sa proizvedenim ? Ja imam autohtone kokoši hrvatice nose dosta sitna jaja jure po dvorištu hraneći se svim i svačim imamo dovoljno jaja za nas a bogami i prijatelji papaju .E da nesilice ti je najbolje nabavit kad su već stare barem 4 -5 mjeseci tad se već pozna koka od pjetla inače nesilice počnu nosit već sa 8 mjeseci .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:40   #10
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
Moja rođaka je imala jato nesilica od 100 kom kad su počele nosit jaja punim kapacitetom svaki dan 100 jaja nije ih imala kome prodat već je sama imala klupu na placu prodajući koliko je mogla bilo je dana da je prodala i do 500 kom a bilo je dana kad nije prodala ništa , lako je proizvodit ali kuda sa proizvedenim ? Ja imam autohtone kokoši hrvatice nose dosta sitna jaja jure po dvorištu hraneći se svim i svačim imamo dovoljno jaja za nas a bogami i prijatelji papaju .E da nesilice ti je najbolje nabavit kad su već stare barem 4 -5 mjeseci tad se već pozna koka od pjetla inače nesilice počnu nosit već sa 8 mjeseci .
moj sin se prošle godine počeo baviti hrvaticama

imao je dosta 'gubitaka'...
koliko imaš hrvatica, jesil zatražio poticaj...
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 04.06.2009. at 18:57. Reason: uklonjen link na drugi forum
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 20:56   #11
http://www.argus-sb.hr/Argus%20Valio...20nesilica.htm

Ne znam odakle si, ali vjerujem da je u Hrvatskoj Argus jedan od najboljih proizvođača pilića i nesilica. Radim u jednoj poljoprivrednoj apoteci i puno prodajemo jednodnevnih pilića i nesilica i kupci kod nas ne žele ni čut za druge nego samo za Argusove. Definitivno ti je najbolje kupit 18 tjedne pilenke. Mislim da koštaju obično oko 35 -40 kn/kom.
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:07   #12
Tko prodaje Hrvatice? Jaja 20 kom, ako je moguće ovaj tjedan kupujem - imam kvočku. Piplenke isto rado na malo 30 kom nesortirano. Može na PP.

Ja sam imala 35 komada, to je blago, krasno su nosile, malo jedu, koriste ispašu, sjede - cucki lutailce su mi ih preklani u jesen potukli.

Zar ima poticaj na tako male količine?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 13:07   #13
ovak. moja stara mama kaze slijedece: trotjedne se pilenke razlikuju od pjetlica po slijedecem: pjetlici imaju vecu kresticu i perje im s eoko repa spusta prema dolje. pripazite na kresticu i pripazite da vam umjesto nesilica ne roknu pjetlice.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 14:17   #14
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ovak. moja stara mama kaze slijedece: trotjedne se pilenke razlikuju od pjetlica po slijedecem: pjetlici imaju vecu kresticu i perje im s eoko repa spusta prema dolje. pripazite na kresticu i pripazite da vam umjesto nesilica ne roknu pjetlice.
zahvali majci
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:37   #15
Quote:
babkonj5 kaže: Pogledaj post
moj sin se prošle godine počeo baviti hrvaticama

imao je dosta 'gubitaka'...
koliko imaš hrvatica, jesil zatražio poticaj...
Imam 10 kokoši i pijetla , nisam tražil poticaj , već dvije kokoši sjede na jajima , prošle jeseni sam imao oko 60 kom višak sam rasprodao .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:40   #16
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Tko prodaje Hrvatice? Jaja 20 kom, ako je moguće ovaj tjedan kupujem - imam kvočku. Piplenke isto rado na malo 30 kom nesortirano. Može na PP.

Ja sam imala 35 komada, to je blago, krasno su nosile, malo jedu, koriste ispašu, sjede - cucki lutailce su mi ih preklani u jesen potukli.

Zar ima poticaj na tako male količine?
Poticaj se može dobit za jato od 10 kokoši + pijetao , samo dok ishodiš poticaj potrošiš deset puta više nego dobiješ .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:52   #17
pozdrav

ja sam SAŠA iz SL BRODA uzgajivač kokoši HRVATICA
zanima me dal ima tu netko za prodaju kokoši i da je u sustavu poticaja i da je pod selekcijom

volio bi da mi se javite jer me zanima sve o toj rasi kokoši
koju boju jaja nesu?

i dal ima tko za prodaju.
SAŠA VRKLJAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 08:28   #18
Quote:
SAŠA VRKLJAN kaže: Pogledaj post
ja sam SAŠA iz SL BRODA uzgajivač kokoši HRVATICA
zanima me dal ima tu netko za prodaju kokoši i da je u sustavu poticaja i da je pod selekcijom

volio bi da mi se javite jer me zanima sve o toj rasi kokoši
koju boju jaja nesu?

i dal ima tko za prodaju.
Nabavio sam kokoši od tipa koji je u poticaju i ima registrirano jato , masno sam mu platil po piletu kao on će dalje sredit sa selekcijskom jer bi kokoši trebale imat prstene , naravno on je novce pokasiral ništa dalje učinil imam kokoši ali nisu registrirane kao jato , nose bijela jaja , to jest svjetlija nego nesilice ili ostale kokoši i puno su sitnija .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 08:32   #19
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Tko prodaje Hrvatice? Jaja 20 kom, ako je moguće ovaj tjedan kupujem - imam kvočku. Piplenke isto rado na malo 30 kom nesortirano. Može na PP.

Ja sam imala 35 komada, to je blago, krasno su nosile, malo jedu, koriste ispašu, sjede - cucki lutailce su mi ih preklani u jesen potukli.

Zar ima poticaj na tako male količine?
Čovjek u horvatima kod zagreba ima kokoši hrvatice pokušaj za jaja kod njega . samo pazi na odnos sa njim malkice je pošemeren i težak u međuljudskim odnosima .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 14:25   #20
Jel istina da se kokama moraju sjeci vrhovi kljunova da se ne bi medjusobno kljucale?
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.