Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 18:30   #61
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Nije spasio ali Benito Mussolini je igrao značajnu ulogu kod stvaranja države Vatikan. Googlaj.
A što je bilo s papinskim teritorijem prije toga itd. Kakve veze ima to što je Musollini pazi sad 1929 sređivao s Vatikanom s zločinaštvom u koje se fašizam izrodio.

Država koja se naziva Vatikan nije samo tako stvorena, imala je ona svoj državnički kontinuitet puno vremena prije a narušen je tek u periodu između ujedinjenja Italija i Lateranskih sporazuma.
OliverZG is offline  
Old 29.06.2011., 18:32   #62
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Nije spasio ali Benito Mussolini je igrao značajnu ulogu kod stvaranja države Vatikan. Googlaj.
obzirom da papa stoluje još od svetog petra u rimu (nebumo o nekim izuzecima), sasvim je logično da je i talijanski premijer tog doba (mussolini) igrao značajnu ulogu u redefiniranju statusa papinske države usred glavnog grada italije mislim, kaj to dokazuje? je li se mogao umjesto mussolinija u to pitanje tada uključiti npr. japanski car? da li je po tebi recimo fiat zločinačka organizacija jer je zbog vojnih potreba italije i uz mussolinijevo aktivno sudjelovanje, proizvodio vozila za talijansku vojsku čak i prije rata?
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Old 29.06.2011., 19:13   #63
Quote:
Supekovac kaže: Pogledaj post
Stablo je razlika između nekog luđaka u susjedstvu koji pijan priča sa Bogom, i KC koja već 2k godina naučava vjeru.

Opet se vraćaš na stvari koje nemaju veze sa današnjom Crkvom, a posebno nemaju veze samnom. Nemam veze sa paljenjem u 4. stoljeću, jednostavno nemam.

KC je preživjela svašta u svakakvim uvjetima, Isusovci su još u 16. stoljeću otišli do Japana, naravno zabranjeni su uskoro, ali par stoljeća poslje još uvijek je postojala zajednica od par desetaka tisuća ljudi. Pogledaj arapske kršćane koji već tisuću godina doživljavaju progone pa još uvijek postoje. Pogledaj armenski genocid, ubojstva kršćana tur abdina, svakodnevni progorni u africi... Što se tiče fašizma/nacizma, samo u Poljskoj je ubijeno 3000 svećenika za vrijeme okupacije. Jednostavno priče o tome da je neki diktatorčić spasio KC su više no smiješne.

Tako je, katolici i dalje smatraju KC 'Božjim predstavnikom'.
ti si uveo pojam "stabla prethodnika" kao izvor autoriteta, ja ti samo kazem da malo primjene kritickog razmisljanja na djela tog "stabla prethodnika" obezvredjuje taj autoritet i dogme koje je postulirao.

Quote:
Supekovac kaže: Pogledaj post
Potpuno,
KC je nazadna, štiti pedofile, kriva je za paljenja u 4. stoljeću, fašisti su je spasili, to je to
eto vidis, napredujes

sad jos dodaj da je zadnju osobu KC spalila u 18. st, da je zadnji funkcionalni zidovski geto prije 2. svj rata bio pod pokroviteljstvom Vatikana, da Pio XII nikad nije osudio zlocine nad Poljacima koje spominjes, da je upravo on potpisao konkordat sa Hitlerom, da za razliku od hrpe drugih ljudi, kao npr. djevojcice koja je pobacila jer je silovana, vatikan nikada nije ekskomunicirao niti jednog fasistu, pa ni Hitlera...

I tako se vracamo na tvoje pitanje "Sto ja smatram krsenjem Isusovog ucenja?"

Ne znam, zar zastita ljudi koji su silovali malu djecu nije dovoljno za tebe?

Zar osoba koja takvog covjeka smatra moralnim autoritetom nema ozbiljnih problema ne samo sa kritickim razmisljanjem, nego sa bilo kakvim razmisljanjem?

A onda uzmi cinjenicu da odrasli ljudi vjeruju da je prije 2000 godina neki covjek rodjen bez spolnog odnosa, dizao mrtve, pretvarao vodu u vino.

I sve to vjeruju jer im to tvrdi institucija ciji autoritet ovisi o tome.

Hello??

Kakav je to pozitivan drustveni utjecaj???
Da nam se vlastita djeca smiju koji smo mi debili??
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Old 29.06.2011., 19:25   #64
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
A što je bilo s papinskim teritorijem prije toga itd. Kakve veze ima to što je Musollini pazi sad 1929 sređivao s Vatikanom s zločinaštvom u koje se fašizam izrodio.

Država koja se naziva Vatikan nije samo tako stvorena, imala je ona svoj državnički kontinuitet puno vremena prije a narušen je tek u periodu između ujedinjenja Italija i Lateranskih sporazuma.
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
obzirom da papa stoluje još od svetog petra u rimu (nebumo o nekim izuzecima), sasvim je logično da je i talijanski premijer tog doba (mussolini) igrao značajnu ulogu u redefiniranju statusa papinske države usred glavnog grada italije mislim, kaj to dokazuje? je li se mogao umjesto mussolinija u to pitanje tada uključiti npr. japanski car? da li je po tebi recimo fiat zločinačka organizacija jer je zbog vojnih potreba italije i uz mussolinijevo aktivno sudjelovanje, proizvodio vozila za talijansku vojsku čak i prije rata?

Manje histerije molim. Samo sam napisao da je Benito Mussolini imao značajnu ulogu kod stvaranja države Vatikan što je činjenica. Ili griješim?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 29.06.2011., 19:31   #65
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Manje histerije molim. Samo sam napisao da je Benito Mussolini imao značajnu ulogu kod stvaranja države Vatikan što je činjenica. Ili griješim?
a kaj si želio tom činjenicom reči? koristiti ju kao argument/pokazatelj za kaj?
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Old 29.06.2011., 19:36   #66
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
da je zadnji funkcionalni zidovski geto prije 2. svj rata bio pod pokroviteljstvom Vatikana
Što bi to trebalo značiti?
Quote:
Pio XII nikad nije osudio zlocine nad Poljacima koje spominjes, da je upravo on potpisao konkordat sa Hitlerom, da za razliku od hrpe drugih ljudi, kao npr. djevojcice koja je pobacila jer je silovana, vatikan nikada nije ekskomunicirao niti jednog fasistu, pa ni Hitlera...
Pio XII je na više mjesta više puta osudio fašiste i zločine nad Poljacima. Konkordat je potpisao s Hitlerom 1933 i to nakon praktično deset godina rada na tim konkordatima. Samo da spomenem ni Amerikanci, Rusi, Francuzi, Englezi nisu imali ništa posebno protiv Hitlera u tom periodu. Naravno nikome ne pada na pamet reći da je Roosvelt loše radio iako je u najmanju ruku znao jednako o prirodi nacizma kao i papa, ne spominje se da je on već dok je počeo rat zabranio progonjenim židovima da uđu u SAD, da je u njegovo vrijeme postojala židovska kvota na sveučilištima itd. itd. glavno da je papa prije samog Hitlera i početka rata morao znati točno kako će se sve odvijati.

Isto tako da si pošten onda bi naveo koliko je to ljudi a pogotovo dijece spašeno Vatikanskim putovnicama. Židovi imaju poslovicu ako si spasio jednoga kao da si spasio cijeli svijet. Katolička Crkva je spasila puno više židova od bilo koje druge nevladine organizacije. Ipak vremena su bila takva da se to nije moglo spriječiti u potpunosti.

Govoriš otprilike kao da je Ivan Pavao II mogao spriječiti invaziju na Irak i Afganistan, ...

Druga stvar, ekskomunikacija nije kazna kojom se kažnjavaju silovanje, ubojstvo itd. itd. ne da mi se objašnjavati i nema nekog smisla, ali ipak trebao bi vidjeti što označava pojam ekskomunikacija da bi ga mogao koristiti u ovom smislu.
OliverZG is offline  
Old 29.06.2011., 19:37   #67
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
a kaj si želio tom činjenicom reči? koristiti ju kao argument/pokazatelj za kaj?

Pokušaj pratiti tok threada i kako se došlo do toga, ja ti nemam namjeru crtati.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 29.06.2011., 19:41   #68
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Katolička Crkva je spasila puno više židova od bilo koje druge nevladine organizacije.

Budu i ti onda pošten pa reci pokrštenih židova. Echte židovima nisu izdavali putovnice a čast izuzecima koji su nerijetko žrtvovali ugled i karijeru spašavajući sve bez obzira na formalnosti.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 29.06.2011., 19:42   #69
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Pokušaj pratiti tok threada i kako se došlo do toga, ja ti nemam namjeru crtati.
ni ne trebaš. pitanje je bilo retoričko. sve je jasno. podmećeš. kao kad bi ja rekao da si ti jednom viđen na istoj ruti kojom je išao i paravinja kad je počinio zločin
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Old 29.06.2011., 19:42   #70
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Manje histerije molim. Samo sam napisao da je Benito Mussolini imao značajnu ulogu kod stvaranja države Vatikan što je činjenica. Ili griješim?
Imao je ulogu koliko bi imao i bilo koji drugi premijer koji bi bio u to vrijeme bio na čelu Italije. Problem je u posebnom isticanju Musollinija odnosno prikrivenom željom da se Crkvu poveže s fažizmom.

Situacija u Rimu od ujedinjenja Italije zbog odnosa pape, naroda i Italije bila je praktično neizdrživa i nakako se to moralo riješiti. Moglo se možda riješiti i 10 godina prije a možda i 10 godina poslije.

Slično kao i kad se Piu XII govori da je potpisao konkordate s Hitelom a to što je on na tome 10 godina diplomatski radio to nikom ništa, to što poslije ti konkordati nisu poštovani to opet nikome ništa jer glavno da je Pio XII odnosno tada Eugenio Pacelli bio u blizini Hitlera.

Evo slike Donalda Rumsfelda pokraj Sadamma, dali znači to da on podržava islamski terorizam i da je zapravo radio u interesu Iraka. Mislim da ne, znači samo da se diplomacija mora odvijati i da netko nekad mora s nekim popričati makar mu se i ne sviđao.
OliverZG is offline  
Old 29.06.2011., 19:44   #71
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Manje histerije molim. Samo sam napisao da je Benito Mussolini imao značajnu ulogu kod stvaranja države Vatikan što je činjenica. Ili griješim?
benito ne samo da im je vratio neovisnost, koju su izgubili djelom jer su okrenuli svijet protiv sebe papinom otmicom zidovskog djecaka, nego im je i spasio dupe financijskom inekcijom, vise o tome ovdje

kako ono ide "lakse ce deva kroz usicu igle nego..."

Stado bi trebalo slijediti Isusovo ucenje dok oni slijede Machiavellievo...
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Old 29.06.2011., 19:47   #72
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Budu i ti onda pošten pa reci pokrštenih židova. Echte židovima nisu izdavali putovnice a čast izuzecima koji su nerijetko žrtvovali ugled i karijeru spašavajući sve bez obzira na formalnosti.
Pokrštavali su ih jer su ih jedino tako i mogli spasiti. Postoji odluka Stepinca da se dopusti pokrštavanje svima bez obzira na potrebne uvijete u cilju spašavanja a onda poslije rata će odlučiti što će i kako će.

Sve putovnice je morao je izdati netko u Vatikanu i osim toga zar stvarno misliš da je Vatikan mogao imati tu moć da izda 8 milijuna putovnica. Misliš da su recimo u SAD-u rado primali židove u to vrijeme?

Štitili su koliko su mogli, djelom putovnicama, dijelom skrivanjem, dijelom diplomacijom, dijelom radio porukama moralnog sadržaja itd. itd.

Što misliš da je KC mogla spasiti sve židove i spriječiti WWII? Reci koja je to nevladina organizacija učinila više na zaštiti stanovništva od tog zla?
OliverZG is offline  
Old 29.06.2011., 19:49   #73
Sad se već ponavljamo, ali
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
ti si uveo pojam "stabla prethodnika" kao izvor autoriteta, ja ti samo kazem da malo primjene kritickog razmisljanja na djela tog "stabla prethodnika" obezvredjuje taj autoritet i dogme koje je postulirao.
Pitanje je zašto KC, a ne netko drugi, ja sam rekao u čem je posebnost Crkve.
Quote:
npr. djevojcice koja je pobacila jer je silovana, vatikan nikada nije ekskomunicirao niti jednog fasistu, pa ni Hitlera...
nije ni nju ekskomunicirao...
Quote:
I tako se vracamo na tvoje pitanje "Sto ja smatram krsenjem Isusovog ucenja?"
Istina je da je bilo zlostavljanja, još poraznije je da je bilo zataškavanja zlostavljanja, ali opet nemam veze sa time i većina svećenika nema veze sa time. Pedofilija ne spada u nešto što smatram prihvatljivim niti poželjnim. Rasprostanjenost pedofilije u KC je prenapuhana, i ovo nije prvi pokušaj u povijest da se Crkvu 'napada' sa tim pričama.

Nekak se vrtimo u krug, i polako ulazimo u klasične rasprave sa nekih drugih PDFova koje me ne zanimaju previše. Priče o Papi fašistu, nacistu ili komunistu mi nisu posebno atraktivne.
http://www.novinar.de/wp-content/upl....thumbnail.jpg
Supekovac is offline  
Old 29.06.2011., 19:58   #74
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Pokrštavali su ih jer su ih jedino tako i mogli spasiti.
To nije istina. Postoji više primjera diplomata raznih zemalja koji su izdavali papire za transfer u druge zemlje čime su zaštitili i spasili više desetaka tisuća židova.

Quote:
Štitili su koliko su mogli, djelom putovnicama, dijelom skrivanjem, dijelom diplomacijom, dijelom radio porukama moralnog sadržaja itd. itd.
Mogli su i više.

Quote:
Što misliš da je KC mogla spasiti sve židove i spriječiti WWII? Reci koja je to nevladina organizacija učinila više na zaštiti stanovništva od tog zla?
Katolička crkva nije nevladina organizacija. Razmisli malo.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 29.06.2011., 20:04   #75
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Što bi to trebalo značiti?
upravo to sto pise. procitaj si malo o Papinskoj drzavi..

Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Pio XII je na više mjesta više puta osudio fašiste i zločine nad Poljacima. Konkordat je potpisao s Hitlerom 1933 i to nakon praktično deset godina rada na tim konkordatima. Samo da spomenem ni Amerikanci, Rusi, Francuzi, Englezi nisu imali ništa posebno protiv Hitlera u tom periodu. Naravno nikome ne pada na pamet reći da je Roosvelt loše radio iako je u najmanju ruku znao jednako o prirodi nacizma kao i papa, ne spominje se da je on već dok je počeo rat zabranio progonjenim židovima da uđu u SAD, da je u njegovo vrijeme postojala židovska kvota na sveučilištima itd. itd. glavno da je papa prije samog Hitlera i početka rata morao znati točno kako će se sve odvijati.

Isto tako da si pošten onda bi naveo koliko je to ljudi a pogotovo dijece spašeno Vatikanskim putovnicama. Židovi imaju poslovicu ako si spasio jednoga kao da si spasio cijeli svijet. Katolička Crkva je spasila puno više židova od bilo koje druge nevladine organizacije. Ipak vremena su bila takva da se to nije moglo spriječiti u potpunosti.

Govoriš otprilike kao da je Ivan Pavao II mogao spriječiti invaziju na Irak i Afganistan, ...

Druga stvar, ekskomunikacija nije kazna kojom se kažnjavaju silovanje, ubojstvo itd. itd. ne da mi se objašnjavati i nema nekog smisla, ali ipak trebao bi vidjeti što označava pojam ekskomunikacija da bi ga mogao koristiti u ovom smislu.
Pio XII je u svojim priopcenjima bio mlak i maglovit dok je u isto vrijeme odrzavao diplomatske odnose sa fasistima i nacistima, a nakon invazije na Poljsku je upravljanje poljskim diocezama stavio pod upravljanje njemackih biskupa cime je de facto priznao invaziju...

najgori ispad koji je Pio imao sa nacistima i fasistima se desio kada je mussolini u italiji pokusao iskljuciti crkvu iz obrazovanja mladih te sve prebaciti na fasisticku mladez. mislim da su kao poslijedica toga po nejgovoj naredbi i u Hrvatskoj prestale svetkovine blagdana svetaca kao protest dok se odluka ne opozove, sto se i dogodilo. Takvih protesta nije bilo sto se tice logora i cistki, a spas zidova je cesto bio uvjetovan krstenjem....

ukratko mlakonja i oportunist, Otkrivenje 3,15-16

moram ic, do sutra pa pa
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Old 29.06.2011., 20:07   #76
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
To nije istina. Postoji više primjera diplomata raznih zemalja koji su izdavali papire za transfer u druge zemlje čime su zaštitili i spasili više desetaka tisuća židova.
Da ali nekad to nije jednostavno bilo moguće i onda su koristili to da su ih pokrštavali, nekad čak ni to nije uspjelo. Primjer je sveta Edith Stein koja je svojevoljno postala sestra karmelićanka i bila već neko vrijeme u samostanu ali svejedno su je odveli i ubili.
Quote:
Mogli su i više.
Mogli su to svatko uvijek može, napravili su koliko su bili sposobni tada. Glavno je da nisu malicijozno odbijali pomagati kao npr. amerikanci koji su vratili brod s protjeranim židovima iako su znali što se događa.
Quote:
Katolička crkva nije nevladina organizacija. Razmisli malo.
Pa je što. Neznam sad točnu definiciju takvih organizacija ali KC u svakom slučaju nije ovisna o vladama u svijetu ima svoju organizaciju koja je odgovorna papi.
OliverZG is offline  
Old 29.06.2011., 20:14   #77
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Da ali nekad to nije jednostavno bilo moguće i onda su koristili to da su ih pokrštavali, nekad čak ni to nije uspjelo.
Nekada nije ali je bilo pravilo da se židovima koji su zadržali vjeru ne izdaju putovnice.

Quote:
Mogli su to svatko uvijek može, napravili su koliko su bili sposobni tada.
Ne slažem se.

Quote:
Pa je što. Neznam sad točnu definiciju takvih organizacija ali KC u svakom slučaju nije ovisna o vladama u svijetu ima svoju organizaciju koja je odgovorna papi.
Nije ovisna o svjetskim vladama ali je pod okriljem države Vatikan, zar ne?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 29.06.2011., 20:15   #78
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
upravo to sto pise. procitaj si malo o Papinskoj drzavi..
Quote:
Pio XII je u svojim priopcenjima bio mlak i maglovit
Quote:
ukratko mlakonja i oportunist
Ukratko, mislim da bi morao znati makar malo povijesti, diplomacije i sličnoga.
Evo malo iz 1939.
OliverZG is offline  
Old 29.06.2011., 20:23   #79
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Nekada nije ali je bilo pravilo da se židovima koji su zadržali vjeru ne izdaju putovnice.
To vjerojatno misliš na Angela Roncallija koji je izdao stotine viza za židove a da ne govorim o drugima. Reci di je zapisano to pravilo da se nisu izdavale vize za židove.
Quote:
Ne slažem se.
Da a što su mogli više učiniti a da nije s retorikom generala poslije bitka.
Quote:
Nije ovisna o svjetskim vladama ali je pod okriljem države Vatikan, zar ne?
Da ali unutar neke druge države nije dio domicilne vlade.
OliverZG is offline  
Old 29.06.2011., 23:08   #80
Evo ti što kaže Glas Koncila tj Crkva o EU, pristupanju i sl:

Glas Koncila o završetku pregovora: Poraz jugounitarista i prosvjednika šetača

Katolički tjednik "Glas Koncila" ocjenjuje važnim postignuće hrvatske državne politike što su najviši predstavnici država članica EU-a službeno otvorili vrata Republici Hrvatskoj nakon dugih šest godina.
U komentaru najnovijeg broja tjednika "Poraz antieuropljana" glavni urednik Ivan Miklenić piše kako je uspješan završetak pregovora između Hrvatske i EU-a osobito važan s obzirom na to da Hrvatska ima protivnike kojima zapravo ne odgovara nikakva Hrvatska, a osobito ne integrirana u zajednicu europskih država jer će u takvoj Hrvatskoj morati ostati bez dosadašnjih povlastica.

Po njegovim riječima, u današnjoj Hrvatskoj postoje i djeluju snage koje stvaraju svojevrsni kaos, koje ne žele pravnu državu ni stvarni gospodarski, kulturni ili bilo koji drugi napredak i razvitak Hrvatske, nego žele kvazidemokraciju, političku podobnost i besprigovornu poslušnost, što kompliciraniju i slabiju državu - jer to su okolnosti u kojima oni dolaze na svoje, u kojima zadovoljavaju svoje gospodarske, ali i političke apetite i interese, a koji su u suprotnosti s legalnim i legitimnim hrvatskim nacionalnim ciljevima i interesima.

"Otvoreno govoreći, stvarni zagovornici balkanske integracije Hrvatske odnosno preživjeli jugounitaristi, kako oni u Hrvatskoj tako i oni izvan Hrvatske, manipulirajući zahtjevima glede standarda koje EU postavlja za svoje članice, pa i za Hrvatsku, i lijući krokodilske suze nad tobožnjim hrvatskim nesavršenostima, licemjerno su zapravo krili svoje prave antihrvatske političke ciljeve", piše u komentaru.

U tom kontekstu treba se, kako navodi, prisjetiti i onih prosvjednih "šetnja" Zagrebom i drugim hrvatskim gradovima te zahtjeva za prijevremene izbore.

"To su bila sredstva rušenja hrvatskih nacionalnih ciljeva i interesa i to konkretno onemogućavanje da pristupni pregovori završe u prvoj polovici ove godine", piše u komentaru Miklenić i dodaje kako se s današnjeg stajališta treba prisjetiti i političara i političkih stranaka koji su obmanjivali hrvatsku javnost da prijevremeni parlamentarni izbori ne bi onemogućili završetak pristupnih pregovora.

Sada je sasvim evidentno, kako se napominje u komentaru, da su bili prijevremeni izbori u prvoj polovici ove godine, od završetka pristupnih pregovora ne bi bilo ništa, kako s pravom ističe i predsjednica vlade.

"Iznenađujuće je koji su sve političari u Hrvatskoj ili tako nedopustivo krivo procjenjivali i položaj Hrvatske i razvitak pregovora ili svjesno zastupali stavove protivne općem dobru i interesima Hrvatske i potrebno je da baš ti političari budu zapamćeni kao osporavatelji integracije Hrvatske u EU, ne kao euroskeptici nego kao antieuropljani", piše u komentaru glavni urednik i zaključuje da je "mnogo faktora u Hrvatskoj i izvan nje doživjelo poraz konačno uspješnim završetkom pregovora između Hrvatske i EU-a" pa je Hrvatska dužna časnu zahvalnost i onima izvan Hrvatske koji su znatno pomogli da taj proces, usprkos svim osporavanjima i klipovima, uspješno završi. (H)


http://www.monitor.hr/clanci/glas-ko...setaca/155653/
sunshinestar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.