Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 13.01.2017., 06:19   #1
Apsurdi hrvatske zbiljnosti

Na otvaranje teme ponukao me slijedeći članak:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...blica/5498627/

"Živković je, tvrdi, jučer došao u Policijsku upravu splitsko-dalmatinsku kako bi podigao probne tablice za vozilo koje je u vlasništvu njegove tvrtke. Iako je sa sobom imao original sudskog rješenja prema kojem tvrtku zastupa samostalno i neograničeno, službenici MUP-a su od njega tražili da sam sebi napiše punomoć, kako bi kao privatna osoba mogao u ime tvrtke podići probne tablice od vozila."

Kao što naša forumska kolegica kaže, Hr matrix.

Koliko puta ste se našli u situaciji da ne vjerujete onome što čujete, da mislite da se nalazite u nekom paralelnom svijetu, nekoj Orwellovoj 84.?

Koliko puta vam se desilo da morate raditi bizarne stvari da bi zadovoljili apetit monstruma koji se zove birokracija?

Da li je stvarno stvar samo i u zakonima koji su smiješni i nedorečeni, a koji istovremeno vrlo često služe samo da bi birokraciji dali posao, ili je puno odgovornosti i u samim činovnicima?

Evo, ja ću dati par svojih primjera:

Otplatio sam kredit za auto.
Da bi iz prometne dozvole osobnog vozila maknuo zabranu prodaje, banka mora dati izjavu koju potvrđuje javni bilježnik na osnovu koje FINA izdaje rješenje na osnovu koga MUP skida zabranu.
Sitnica koja košta 211 kn + 35 kn biljega i mjesec dana vremena.

Ili, kao mali poduzetnik sam sebi sam morao iznajmiti poslovni prostor (iako djelatnost obavljam isključivo u prostoru klijenta) i, naravno, plaćam porez na najam.

Kakva vi iskustva imate?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.