Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2015., 18:09   #221
Upravo završila Sjenu Vjetra. Dobra knjiga, ali malo precijenjena. Očekivala sam više . Ja bih joj dala 3,5/5

Ima dosta dobrih citata, samo što su oni ponegdje umetnuti neprirodno.
Pojedini likovi su nedovršeni; naravno, izuzetak je Fermin.
Stil tu i tamo pretenciozan.
Misterije nema, rješenje je od prvog pojavljivanja Laina očigledno.
Daniel me pomalo nervirao s tm svojim zaljubljivanjem u skoro svaku ženu koja se pojavi. Taj romantični dio je bio klišejast .

Sve u svemu, nije loša za pročitati, samo nije ono što sam očekivala .
Preporučila bih ju svima koji vole gotik/mračnu fikciju i Barcelonu .
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 18:04   #222
Ma sve je u toj Sjeni vjetra jasno otpočetka, ali zna izgradit zgodnu atmosferu i, ono, čitljivo je svakako. Ponekad, doduše, barokno prekičasto. Uglavnom - zabava i to sasvim korektna.



A inače Anđelovu igru sam spletom okolnosti pročitala dosta prije Sjene vjetra i pamtim ju kao bolju i vještije napisanu, ali sada i tome ima već dugo, ne bi bilo loše da ju kroz koju godinu ponovim.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 23:49   #223
Ako želiš misteriju, čitaj Anđelovu igru i Zatočenika neba, meni nakon te dvije knjige puno toga nije jasno. Nekad si pomislim da sam trebala pročitati samo Sjenu vjetra, bez dodatnog kompliciranja s ostale dvije knjige, barem dok ne izađu i ostali nastavci (eto, sad sam nestrpljiva). Ipak, moram priznati da iako mi je Sjena vjetra draža, Anđelova igra je puno vještije napisana.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:35   #224
Hm, baš sam se i premišljala da li da započnem Anđela
Ako kažete da je vještije napisan, možda ipak budem . Hvala na preporuci
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 14:48   #225
Sjena vjetra

Nakon pročitanih hvalospjeva na forumu, ostajem ponešto razočaran. Ništa posebno, neuvjerljivo. U potpunosti potpisujem komentar "warpedcat".
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:00   #226
Ima li kakav nastavak Zatocenika neba?
Joxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 14:56   #227
Quote:
Joxy kaže: Pogledaj post
Ima li kakav nastavak Zatocenika neba?
Ima - nema. Točnije: Zatočenik je 3. dio pentalogije Groblje zaboravljenih knjiga a 4. dio još nije napisan.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 15:45   #228
Izašao Labirint duhova! http://www.fraktura.hr/knjige/product.aspx?p=3334

Cijena me šokirala 250 kn!
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:11   #229
Ja sam pročitala dvije Zaonove knjige, ali su me toliko razočarale da sam zaboravila kako se zovu, u sjećanju mi je ostala samo neka mračna atmosfera, neki likovi koji se šuljaju po noćnoj Barceloni, neke petljancije koje me se nisu dojmile i sve sam bitno zaboravila

Lako se čita, brzo zaboravlja... nije baš za mene
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:21   #230
Pročitala sam već odavno sve Zafonove knjige koje su prevedene na hrvatski i sve su me oduševile. Zafon unosi dozu mistike u radnju svojih romana i ima svoj jedinstveni stil pisanja, a čita se s lakoćom. Idealno za opuštanje... Jako se radujem novom romanu "Labirint duhova"! Neću kupovati knjigu barem zasad, a treba je dočekati u knjižnici, ali sigurna sam da će vrijediti
__________________
Ono što je iza nas i ono što je ispred nas, sitnica je u odnosu prema onome što je unutar nas.
memory keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 01:50   #231
Kupljen Labirint duhova.. Bacam se na čitanje ovih dana, samo se bojim da sam pozaboravljala većinu likova i radnje Preduga mi je bila pauza otkad sam čitala Zatočenika neba..
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:30   #232
Zna li netko negdje gdje mogu nabavit Sjenu vjetra u tvrdom izdanju? Prekopala sam sav internet i ne nalazim ju osim u mekom izdanju, koje ne želim.
Hvala unaprijed.
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:29   #233
Upravo sam procitala "Ponocnu palacu".
Nista posebno.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:36   #234
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Kupljen Labirint duhova.. Bacam se na čitanje ovih dana, samo se bojim da sam pozaboravljala većinu likova i radnje Preduga mi je bila pauza otkad sam čitala Zatočenika neba..
I ja sve zaboravila. Iz tog razloga ću sad ići nanovo pročitati prve dvije pa onda kupim treću kad izađe prijevod na eng u 2018.-oj.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:37   #235
Quote:
usne boje mesa kaže: Pogledaj post
Upravo sam procitala "Ponocnu palacu".
Nista posebno.
Da, i meni su te izvan ove sage od sjene vjetra, nekako meh. Ali sjena vjetra, anđelova igra i zatočenik neba su mi mrak.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 22:38   #236
Pročitan Labirint duhova. meni je dosta dobar, na tragu mi je Sjene vjetra koja je bila odlična.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 16:20   #237
ima li negdje, što kaže zafon, tko je njemu omiljeni pisac?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2020., 13:18   #238
Pisac je preminuo u 55. godini života.
Počivao u miru.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2020., 23:24   #239
Moj omiljeni pisac.
Volim njegov način pripovijedanja, način na koji te knjiga uvuče u svijet. U svijet zaboravljenih knjiga.
U svijet Barcelone.
Pročitala sam sve njegove knjige do kojih sam uspjela doći u knjižnici, a nekoliko njih imam u vlastitoj kolekciji.
Mogla bih ovo ljeto opet posvetiti iščitavanju njegovih romana.
Njemu u čast.
Počivao u miru. ��
__________________
:-)
Sačuvaj malo sebe sebi.
Moj mali krug velikih ljudi.
eternally85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 15:07   #240
Sjena vjetra mi je bila omiljena knjiga tamo u osnovnoj i srednjoj školi. Baš me rastužila vijest o preranoj smrti pisca. Jest da mi je iz današnjeg pogleda ta knjizi predvidljiva i nije kao onda kad sam je prvi put pročitala, ali i dalje ima posebno mjesto u srcu...
lady bug is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.