Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2009., 16:34   #21
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Kemijski sastav mlijeka pojedinih životinja
Vrsta životinja - Voda - Suha Tvar- Mast- Bjelančevine- Laktoza- Mineralne tvarri
KRAVA - 87,5 - 12,5 - 3,5- 3,6 - 4,7 - 0,7
OVCA -83,57 -16,43 - 6,18 - 5,15- 4,17 - 0,93
KOZA -86,88 -13,12 -4,07 - 3,76- 4,44 - 0,85
KOBILA -89,04- 9,42 -1,14 -2,05 - 5,87 -0,36
MAGARICA -90,12- 9,88 -1,37 -1,85 - 6,19 -0,47

I još samo recept kako pripraviti mlijeko za bebu ždrijebe ili pule (beba magarac) ako mu mama uguni ili joj se nekaj desi:
2/3 kravljeg mlijeka
1/3 zobene sluzi
1 žlica šećera (ako je moguće 35 g laktoze)
Pa sami zaključite koja je razlika.
A ti koji prodaju ljekovito mlijeko samo se nadam da prodaju higijenski čisto mlijeko, pasterizirani ili nešto jer u mlijeku osim onog gore može biti svašta drugo (mislim loše)
Da i kobile i magarice imaju vime i mogu se musti.
ne vidim uopce poantu ovog posta
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 20:02   #22
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Nisam skolna vjerovati u "čudotvorne" napitke.
nisam mislila da ce ovo odjeknuti kao cudotvorni napitak i ne vjerujem u to...
al ako podize imunitet mislim da je bolje nego da ga kljukam nekim napicima iz ljekarni ili kemijama za podizanje imuniteta ...
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:54   #23
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
nisam mislila da ce ovo odjeknuti kao cudotvorni napitak i ne vjerujem u to...
al ako podize imunitet mislim da je bolje nego da ga kljukam nekim napicima iz ljekarni ili kemijama za podizanje imuniteta ...

točno to,sve ono u ljekarnama je opet kemija
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:53   #24
dižem ovu temu jer me zanima ima li nekih novih iskustava vezanih za MAGAREĆE mlijeko?

ne zanima me kozje, nego baš magareće. navodno ful diže imunitet, ali bih voljela čuti to od nekoga tko je probao.
kad se može početi davati djeci?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:23   #25
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
dižem ovu temu jer me zanima ima li nekih novih iskustava vezanih za MAGAREĆE mlijeko?

ne zanima me kozje, nego baš magareće. navodno ful diže imunitet, ali bih voljela čuti to od nekoga tko je probao.
kad se može početi davati djeci?
kazu da pomaže djeci koja muku muče s bronhitisom,pa sad neznam....al litra je 400kn!!!!
bionicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:38   #26
Quote:
bionicl kaže: Pogledaj post
kazu da pomaže djeci koja muku muče s bronhitisom,pa sad neznam....al litra je 400kn!!!!
ja sam čula da je i 500, al dala bih i toliko ako stvarno pomaže imunitetu..
strah me boleština, a mala će u jaslice sa 13 mj.
pa sad opsjednuto tražim sve čime bih joj mogla dodatno ojačati imunitet..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:45   #27
kažu da je propolis super stvar za imunitet
bionicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:56   #28
do barem pune jedne godine se daje adaptirano, tako da sumnjam da magareće može nešto puno prije..

a za imunitet joj je sigurno bolje tvoje, a ne magareće mlijeko
barem sad dok je još tako mala
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 23:26   #29
Da, magareće mlijeko je najsličnije majčinom u odnosu na mlijeko drugih životinja.
Baš mm misli otić na farmu u okolici nabavit magareće mlijeko za malca, ali se ja pitam bi li možda bilo bolje i puno isplativije da meni kupi izdajalicu.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:05   #30
Molim informaciju od mama i tata koji su djeci davali magareće mlijeko:

- je li točno da se daje 10 dana po 1 dl?
- daje li se samo u akutnoj fazi bolesti ili je korisno davati i kad je dijete zdravo, kao preventivu?
- kakva su vaša iskustva s jačanjem imuniteta općenito i infekcijama dišnih puteva?

Htjela sam malom dati jednu turu sada prije jeseni i očekivanih boleština....
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:56   #31
Mi smo davali sinu prije 2 god, imao je hripavac.
Da, davali smo 10 dana po 1 dcl
Ovo drugo neznam, mi smo davali kada mu je dijagnosticiran hripavac. Popio je Sumamed koji mu je prepisao liječnik, ali je i dalje strahovito kašljao, doslovce se gušio od kašlja. Kada je počeo piti magareće mlijeko, kašalj se smanjivao, i on je doslovno u 3!!! dana potpuno prestao kašljati
Po meni je to mlijeko odlično, i svakako bi ga preporučila
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:58   #32
a gdje ima za kupiti magareće mlijeko? i koja je cijena?
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:46   #33
dok sam bila na moru na radio dalmaciji se na male oglase javljala bakica koja ga prodaje. s obzirom na način komunikacije s voditeljem vidim da se cesto oglasava. Koliko se sjecam radi se o babi Ani iz Gale (okolica Sinja). što se tiče cijene napominjala je da se sve može dogovoriti ako se radi o ljudima slabijeg imovnog stanja a dijetetu treba to mlijeko
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:29   #34
Ja znam za farmu Dar Mar kod Zadra. Bila sam tamo prošli tjedan, mlijeko se prodaje u bočicama po 1 dl, po cijeni 50 kn. Nisam kupila jer mi se činilo preskupo. Tek sam se kasnije malo više raspitala o tom mlijeku i čula jako pozitivne komentare, pa mi je sad žao što nisam kupila.

Uglavnom, sad me muči transport jer imamo više od 3 sata vožnje, a mlijeko se, ako se razledi, treba popiti taj dan. Nadam se da će putni frižider i kockice leda biti dovoljne da se ne razledi....
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 10:08   #35
Mi smo kupili s te farme u Zadru. Striček nam je poslao busom do Zg-a, nije se rastopilo
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 10:27   #36
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
Mi smo kupili s te farme u Zadru. Striček nam je poslao busom do Zg-a, nije se rastopilo
busom poslao...

hvala na informaciji
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:24   #37
Da, on tako redovito šalje, i to nam je predložio kad smo se čuli telefonom
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:19   #38
Podižem temu.

Zanima me da li netko ima iskustva s magarecim mlijekom http://opg-plasc.hr/ (OPG Plašć) iz Bjelovara?
Ili OPG Lazar iz Varaždina??

Hvala
MeMyselfI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 00:26   #39
Neprokuhano nepasterizirano mlijeko zvuči kao izvrsna stvar za dati je malom djetetu.

The main hazards were Campylobacter spp., Salmonella spp., shigatoxin-producing Escherichia coli (STEC), Brucella melitensis, Mycobacterium bovis and tick-borne encephalitis virus, and there are clear links between drinking raw milk and human illness associated with these hazards.
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1....3940/abstract


Znanstveno mišljenje HAH-a o javno zdravstvenom riziku vezanom za konzumaciju sirovog mlijeka


NEVJEROJATAN SLUČAJ KOD KOPRIVNICE
Popio kozje mlijeko pa obolio od teške bolesti i umro. Tek kasnije se doznalo što je bilo u tom mlijeku...


Increased Outbreaks Associated with Nonpasteurized Milk, United States, 2007–2012



Bolje je da dijete ima bronhitis nego da ima bronhitis i tjedan dana ima proljev, a dijete koje je ionako boležljivo posebno je glupo izložiti dodatnim patogenima, pa imajte mozga i nemojte. Nemojte djeci uskraćivati blagodati spoznaja iz devetnaestog stoljeća poput pasterizacije. Smrtnost djece u devetnaestom je stoljeću bila puno veća nego danas. Jednostavno nemojte.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:59   #40
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Neprokuhano nepasterizirano mlijeko zvuči kao izvrsna stvar za dati je malom djetetu.
...
Bolje je da dijete ima bronhitis nego da ima bronhitis i tjedan dana ima proljev, a dijete koje je ionako boležljivo posebno je glupo izložiti dodatnim patogenima, pa imajte mozga i nemojte. Nemojte djeci uskraćivati blagodati spoznaja iz devetnaestog stoljeća poput pasterizacije. Smrtnost djece u devetnaestom je stoljeću bila puno veća nego danas. Jednostavno nemojte.
Da, valjda je bolje kljukati mjesecima dijete antibioticima - kemijskim pripravcima... Sve je rizik, pitanje je za koji se odluciti...
MeMyselfI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.