Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 15:08   #41
aurura - ova dekica stvarno izgleda fora
Da sam dobila poklon te torte i sl od pelena mislila bih - zgodno ali... previse troska za istu funkciju kao i da su u tvornickom paketu (jesam racionalist...) osim naravno ako je to netko radio sam, onda mi je to ok

Kozmetiku za bebu mislim iskljucivo ako znate koju upotrebljava mama (ja sam dovila raznih bocica a nisam koristila niti jednu - pa sam proslijedila dalje)
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:46   #42
Nedavno sam sama rodila, i moram reći da su mi najljepši pokloni bili telegrami koje sam primila u rodilište.

Sad se to preko interneta lako naruči, ali osjećaj je stvarno neopisiv.
Uz telegram sam od nekih dobila i igračkice, plišance, što je isto slatko, ali sama poruka je predivan poklon i uspomena, s tim ne možete faliti.
Lanica Ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:32   #43
Hej,

Jel netko možda kupio što sa ove stranice?
https://giggleandpop.com/

Ima baš fora stvari koje bi kupila za sobu svoje curice, a čini mi se da bi mogla naći nešto za poklon frendici koja uskoro treba roditi, pa me zanimaju iskustva?
chanely is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:42   #44
mi smo uvijek pitali mamu što treba bebi. s bliskim ljudima to možemo, a nebliskima ni ne idemo u posjete.
sad iz perspektive mame jednomjesečne bebe sam još čvršća u stavu da obavezno treba pitati mamu.
nama konkretno trebaju samo pelene, baby blazinice i one jednokaretne podloge za presvlačenje. drugo ništa ne koristimo, a ove 3 stvari trošimo kao ludi.
dobili smo dosta kozmetike, hrpetinu vlažnih maramica i sl., a ništa od toga ne koristimo. dude i bočice isto ne koristimo. dobili smo hrpu plišanaca i ja bi ih najradije bacila u smeće. dobili smo ručnike, dekice, robicu, a toga imamo hrpu i stvarno nam ne treba. pogotovo npr. zimska roba veličine za 6 mjeseci, a on će 6 mjeseci imati na ljeto...
i jako mi je lijepo kad se netko sjeti mame. dobila sam par buketića i nešto kozmetike (L'occitane paket, Rituals kremicu za tijelo, ...). to su stvari koje inače volim i baš su me razveselile u tim turbulentnim prvim danima s bebom.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:23   #45
Jojo, vlazne maramice ces itekako koristiti cim budete vise vani, a i kada prohoda pa pocne stalno nesto dirati. Niti ja nisam kod kuce koristila vlazne maramice za guzu, ali i dan danas ih dosta koristim za ruke i lice kada jedu vani (imaju 3 i 6 god).
A i ako krene u vrtic cete morati nositi.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:56   #46
beba ima mjesec dana, daleko je još do hodanja i do vrtića.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:13   #47
I ja se slažem da treba pitati mamu (ili tatu) što treba ili bar što beba koristi. Nama su s prvom pelene bile promašaj, a svi ih donosili, a ona koristila platnene
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:16   #48
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
mi smo uvijek pitali mamu što treba bebi. s bliskim ljudima to možemo, a nebliskima ni ne idemo u posjete.
sad iz perspektive mame jednomjesečne bebe sam još čvršća u stavu da obavezno treba pitati mamu.
nama konkretno trebaju samo pelene, baby blazinice i one jednokaretne podloge za presvlačenje. drugo ništa ne koristimo, a ove 3 stvari trošimo kao ludi.
dobili smo dosta kozmetike, hrpetinu vlažnih maramica i sl., a ništa od toga ne koristimo. dude i bočice isto ne koristimo. dobili smo hrpu plišanaca i ja bi ih najradije bacila u smeće. dobili smo ručnike, dekice, robicu, a toga imamo hrpu i stvarno nam ne treba. pogotovo npr. zimska roba veličine za 6 mjeseci, a on će 6 mjeseci imati na ljeto...
i jako mi je lijepo kad se netko sjeti mame. dobila sam par buketića i nešto kozmetike (L'occitane paket, Rituals kremicu za tijelo, ...). to su stvari koje inače volim i baš su me razveselile u tim turbulentnim prvim danima s bebom.
drugim riječima, dragi posjetitelji, od poklona primam poklon kartice iz DMa i Milera

Doista ne trebam baš ništa drugo!
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:42   #49
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
I ja se slažem da treba pitati mamu (ili tatu) što treba ili bar što beba koristi. Nama su s prvom pelene bile promašaj, a svi ih donosili, a ona koristila platnene
nije mi jasno ni donošenje pelena bez pitanja.
mi uvijek pitamo koje koriste i potrudimo se te nabaviti. dvije frendice koriste platnene, općenito ih sve više ljudi koristi i stvarno treba pitati i provjeriti prije.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:36   #50
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
nije mi jasno ni donošenje pelena bez pitanja.
mi uvijek pitamo koje koriste i potrudimo se te nabaviti. dvije frendice koriste platnene, općenito ih sve više ljudi koristi i stvarno treba pitati i provjeriti prije.
Mom prijatelju je prodsvačica u mulleru preporučila da kupi pelene. On njoj kaže da koristimo "pamučne", a ona njemu da je krivo shvatio jer to nitko ne koristi i uvali mu veliki paket pampersica koje su vjerojatno najskuplje bile
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:23   #51
obavezno pitati mamu šta treba
ili ako niste tako bliski onda poklon bon, c&a, h&m, muller, dm, nešto će se već kupiti
i ja sam dobila hrpu robe suprotno godišnjem dobu
i vlažne maramice koje nismo koristili
i 100% poliestersku deku koje se mali grozi
plišanci su još ok, ali danas ima more didaktičkih igračaka (drvene, plastične), pa bolje to
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:45   #52
Ok, a koliko poklanjate i pitate li rodilju ako ste joj prije toga za tu bebu, posudili hrpu velike (i male) i skupe dječje opreme i tako im uštedjeli više tisuća kn?

I za poklon sam kupila poskupu stvar ali na dobranom sniženju bez konzultacije, mislim da je to ok, ako nije može prodati pa zaraditi ili neka pokloni nekome
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:03   #53
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Ok, a koliko poklanjate i pitate li rodilju ako ste joj prije toga za tu bebu, posudili hrpu velike (i male) i skupe dječje opreme i tako im uštedjeli više tisuća kn?

I za poklon sam kupila poskupu stvar ali na dobranom sniženju bez konzultacije, mislim da je to ok, ako nije može prodati pa zaraditi ili neka pokloni nekome
Takve stvari obično daješ prijateljima, pa ti najbolje znaš kakva ti je frendica .
Moje mišljenje je da uz poklon ne treba baš ništa. A ja nebi ni očekivala poklon...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:06   #54
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
nije mi jasno ni donošenje pelena bez pitanja.
a tek bocice, grijaci bocica i sterilizatori..?
sve to smo dobili (bez pitanja, ofkors), nista od navedenog nisam ni raspakirala nego sve proslijedila dalje.
u zivotu nisu primili bocicu u ruke, samim time grijac i sterilizator su za one koji su ih poklanjali bez konzultacija bili cisto bacanje love u vjetar.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:27   #55
Mi smo samo dobivali one torta pelene što je bilo smiješno jer sam jednom probala to stavit pa se mala sva osula ostalo isto tak robica kao za par mjeseci veća, pa ispadne dugi rukavi za ljeto i slično
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:31   #56
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
obavezno pitati mamu šta treba
ili ako niste tako bliski onda poklon bon, c&a, h&m, muller, dm, nešto će se već kupiti
i ja sam dobila hrpu robe suprotno godišnjem dobu
i vlažne maramice koje nismo koristili
i 100% poliestersku deku koje se mali grozi
plišanci su još ok, ali danas ima more didaktičkih igračaka (drvene, plastične), pa bolje to
ja sam rekla svima da mi trebaju pelene i eventualno adaptirano, sve ostalo imam i ništa ne trebam i ako budu donosili da je to bacanje novaca. nadam se da će ljudi to doista tako shvatiti i donositi bonove za DM i Miler
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:33   #57
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Mi smo samo dobivali one torta pelene što je bilo smiješno jer sam jednom probala to stavit pa se mala sva osula ostalo isto tak robica kao za par mjeseci veća, pa ispadne dugi rukavi za ljeto i slično
Meni je iskreno robica najdraža, ako ništa poklonim ju dalje. A ne zamjeram nikome oko brojeva, recimo moja s 2 i pol god. tek ulazi u vel. 86, jako je teško to baš točno potrefiti
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:47   #58
Meni su super poklon pjesmarice, kratke priče i slično.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:38   #59
Obicno roditelji za bebe vec imaju sve sto im treba kad se rode. I slazem se da je najbolje raspitati se sto im treba ili sto bi zeljeli. Evo par ideja poklona koji su meni bili super:

- novac u koverti s cestitkom + igrackica/slikovnica/nesto za bebu
- darovna kartica + cestitka i igrackica/slikovnica/nesto za bebu
- neki lijepi okvir za sliku ili set za otisak stopala/sake
- pelene, ako koriste jednokratne, ali ne kupovati napamet neg pitati koje I koji broj
- didakticke igracke, tipa neke kocke koje se umecu jedna u drugu sa slicicama, slovima, brojevima, ovog tipa https://www.abrakadabra.com/Katalog-...ranj/p/P005G30 - Ovo mi se nije cinilo tak super kad smo dobili koliko mi se sad cini super i zapravo je jedan od najboljih fizickih poklona koje smo dobili. S kockama se ne moze pogrijesiti. Isto tako I drvene puzzle tipa ovih https://www.babycenter.hr/viga-drven...tir-89727.html
- slikovnice ili neke knjige s pricama I slikama ili slikovnice za kupanje - i ovo, slikovnica nikad dosta, posebno sa zivotinjama, npr. ovakve https://www.nasa-djeca.hr/hr/slikovn...amara,213.html
- Lego duplo kocke - s ovim se ne moze fulat jer prije ili poslije dodje na red, a kocki kod nas nikad dosta
- CD s djecjim pjesmicama, dobro dodje za auto
- ukras za bebinu sobu, npr. neki handmade koji se moze I personalizirati, tipa jastucic oblak ili nesto slicno, kao npr. nesto s ovog linka gore navedenog

Uz svaki poklon koji smo dobili je bio i poklon za mamu. Tu je bilo svega - kosare s vocem, kosare s cajem, kavom, keksima i sl., kozmetika (Lush i L'Occitane), nakit (da, za mamu, ne za bebu ), knjiga Budizam za majke.

Djecja odjeca je jako slatka i svi je vole kupovati, ali se lako moze pogrijesiti s tim, cak i ako vec imas bebu i iskustva s tim, a kamoli ako nemas. Brojevi su razliciti od razlicitih proizvodjaca, a i bebe ne rastu sve jednako. Makar, moram priznati da sam voljela I jos uvijek volim dobiti odjecu, ali ju izbjegavam poklanjati. Od odjece poklanjam jedino bodije s fora natpisima kao porukom roditeljima, ali to samo ako sam si s roditeljima bas dobra I najcesce su to neke interne fore.

Plisance izbjegavam poklanjati, toga se skupi poveca hrpa s vremenom ionako. Evo moja curka je I za drugi rodjendan opet dobila par plisanaca. Veliko ne kozmetici I nekim skupim poklonima I opremi bez konzultacije s roditeljima. Takodjer, ne volim poklanjati samo ono sto roditeljima treba ili novac ili darovnu karticu, uvijek volim ubaciti I nesto bas za bebu. Isto tako volim I dobiti nesto sto je osoba sama odabrala. Kod darivanja ne volim onaj osjecaj da se odradjuje (makar tako najcesce ispadne najprakticnije I najbrze). Ne ljutim se niti na jedan poklon I stvarno vjerujem da je svaki darivan u dobroj namjeri. Ako mi ne odgovara prosljedim dalje. Osobno na dobivene poklone ne gledam kao na nekakvu pomoc vec kao na dobru volju osobe koja zeli darivati bebu. Ali razumijem da je ljudima zao kad dobiju nesto sto im ne treba pa prakticiram darivati novac I neku igracku ili slikovnicu za bebu te nesto za mamu.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:49   #60
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Ok, a koliko poklanjate i pitate li rodilju ako ste joj prije toga za tu bebu, posudili hrpu velike (i male) i skupe dječje opreme i tako im uštedjeli više tisuća kn?

I za poklon sam kupila poskupu stvar ali na dobranom sniženju bez konzultacije, mislim da je to ok, ako nije može prodati pa zaraditi ili neka pokloni nekome
Ja prvo uvijek pitam, ako kaze sto treba onda to i kupim, a ako kaze da ne treba nista svejedno dam poklon kao da nisam nista dala ili posudila. Nekako to dvoje gledam odvojeno, dajem ili posudjujem radi svoje dobre volje i bez ikakvih ocekivanja, a takodjer i darujem istim razlogom.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.