Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 22:35   #2321
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
9/10 dajem. I ne mogu dočekat drugi dio.
Da te razveselim; čovjek koji je ekčuli napisao prvi dio, sada je službeno angažiran da napiše i drugi dio
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 06:26   #2322
Neka

SPOILER

E da, nema Ritual of Chud na kraju. Meni je to jedan od najboljih dijelova knjige, ali nije mi smetalo. Mislim da uz budget koji su imali Andy ne bi uspio dočarati tu kozmičku borbu, ali je Andy rekao da bi volio u drugom dijelu napraviti tako nešto. Imat će sigurno veći budget.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:40   #2323
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerna.
Pa, ako računaš imena likova i opću priču, onda je jako vjerna. Inače, ni blizu.

Odmah u startu je promjena - Georgie nestane u kanalizaciji. Ben proučava povijest Derryja, što radi Mike. Beverly je zamalo najzgodnija ženska u školi, nju prihvatiti kao nekog gubitnika je popriličan suspenson of disbelif. Također, rezanje kose. Dogodilo se ono što sam rekao da će se dogoditi - nabildali su broj pojavljivanja Pennywisea, iako kratkih, ali nijedan susret Gubitnika nije kao u knjizi (jedino Eddie s gubavcem). Cimalica kao u priči kojih nema u knjizi. Onaj bully Patrick zgine u prvih 10 minuta, da nisam čitao knjigu ne bi pojma imao da je ustvari serial killer u nastajanju. Tata od Bev je od obiteljskog nasilnika postao nimalo suptilni pedofil. Ljekarnik koji u knjizi ima popriličnu ulogu kao glas razuma ovdje je isto pedofil u sjeni, Mike više nema tatu koji voli povijest Derryja, sad ima očuha koji ga jebe i farmu ovaca koje treba ubijati. Tata od Bowersa je pajkan. Ben u knjižnici, mjestu koje mu dođe kao neko utočište, susreće neku bezglavu neman. I tako dalje, i tako dalje i tako dalje...
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:55   #2324
Po meni, a i ne samo meni (odi na najveće stephen king forume ili reddit) i vidjet ćžeš da je konzensus fanova da se radi o vjernoj adaptaciji. Ne sto posto vjernoj, pa ni 90% vjernoj, ali vjernoj. Da, izbacili su neke stvari treba spomenuti i ritual of chad, ali ton i atmosfera knjige, obrada likova, većina bitnih dijelova knjige je unutra. Da, premalo je Bowersa, Patrick je prebrzo ubijen, Mike i Ben kao što si rekao zamjena, ali realno to je ništa. Ben će biti taj koji će ih zvati u drugom dijelu, a Mike će biti među glavnima u drugom dijelu. To je pratkički i Andy potvrdio. Ako zbog tih malih stvari ovo nije vjerno onda jednostavno drugačije gledamo na adaptaciju knjige na film.

Meni kao i većini Kingovih fanova je ovo vrlo vjerno. http://www.nme.com/blogs/nme-blogs/i...rences-2139751

"It has been called the most faithful Stephen King adaptation yet, but did you spot these seven differences between book and film?"

Dakle, konzensus među fanovima da je ovo vjerna adaptacija. I to ništa neće promijeniti. Tako će biti zapamćeno. Naravno, ovih 7 razlika i nisu tako velike razlike. Time period automatski uključuje izbacivanje klasičnih monstera, ali to je toliko jebeno nevažno jer 50-e su kao i 80-e, a monstere se može zamijeniti sa drugima. Isto će ih biti strah, to su stvarno nevažne stvari za ono što predastavlja It kao priča o odrastanju, suočavanju sa strahovima i horor u pozadini.

Al ne, Bev nije najljepša u školi. Ajoj, pa što ćemo sad. Kakva promjena, nije vjerno jeste čuli nije vjerno jer Bev nije najljepša
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:01   #2325
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Al ne, Bev nije najljepša u školi. Ajoj, pa što ćemo sad. Kakva promjena, nije vjerno jeste čuli nije vjerno jer Bev nije najljepša
O čemu ti? Ja kažem da je skoro najveći komad u školi. Takva cura ne bi visila s ovom ekipom već bi bila na stražnjem sjedalu nekog quterbacka. No, nebitno. Kao i za konzensus, skupštinu, organizaciju i ine nazive za fanove. Ja sam gledao film. Ja sam vidim što je izmjenjeno. A izmjenjeno je skoro sve. Neke su scene ostale kao u knjizi, a većina je jednostavno izmjenjana. I to ne govorim o scenama gdje Bill vozi Silvera već o karakterima likova. Ben je graditelj, razumije sklop stvari. Eddie je živi kompas. Stan glas razuma. Beverly ima mirnu i preciznu ruku. Ritchie i Glasovi. Nema. Ničega. Gomila nasumce nabacanih klinaca. Film je vjerna adaptacija kao i Isijavanje, koji je uspio kiksati sve važne stavke knjige, ali zato ima Jacka koji vitla sjekirom.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 05:30   #2326
“My idea of Mike in the second movie is quite darker from the book. I want to make his character the one pivotal character who brings them all together, but staying in Derry took a toll with him. I want him to be a junkie actually. A librarian junkie. When the second movie starts, he’s a wreck.”



Jedva čekam. Osim drugog nastavka ima glasina da bi nastavili, samo ne po Kingovoj knjizi već bi se možda vraćali u prošlost jer iap kse vraća svakih 27 godina tako da možda možemo vidjeti Mikeovog djeda i njegovo sučeljavanje sa Pennywiseom. Sjajna ideja.

Mislim da nakon ovakve vjerne adaptacija, pogotovo jer su fanovi izuzetno zadovoljni, mislim da bi to mogao biti idući korak.

Based on Muschietti’s statements regarding Mike’s character, I think it’s safe to say that things will be much darker in Chapter Two, both literally and figuratively. Almost every scene was set in the bright, summertime sun (sans the showdowns in the sewer). The next installment could very well cloak things in darkness as the characters come to terms with the evil still plaguing their lives all these years later

I Andy je rekao da će se u drugom dijelu dosta posvetiti o Pennywiseovom originu. Tako treba.

Drago mi je i da se njima sviđa https://www.youtube.com/watch?v=y593qBIHjGE
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:27   #2327
Meni je film super! Preko 2h filma prošlo dok kažeš keks, uopće nema dosadnih dijelova. Inače sam veliki fan knjige i mini serije i ovaj film nije razočarao ni malo. Jedva čekam nastavak.
Da su dva filma od po 3 sata bilo bi još bolje ili serija od 10 epizoda. Jer je teško knjigu od 1000 str. prebaciti u dva filma. A baš mi je bio gušt gledati klince.

Glumci koji glume klince su odradili savršen posao. Klaun također vrhunski i ovdje je baš kao u knjizi, zločest i nije drag i umiljat. Film ima sve. Od vrhunske glume, zanimljive priče i razne tematike, odličnog Villaina, efekti izgledaju lijepo (iako je potrošeno samo 35 miljuna $). Sviđa mi se šta ima poprilično humorističnih scena. Richie bi ubio svaki put kad bi nešto dobacio! Sviđaju mi se easter eggovi.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:01   #2328
Pročitao sam Mrkli mrak, bez zvijezda iliti Full Dark, No Stars. Oduševljen sam pričama pogotovo sa 1922 i Povoljan produžetak. Lik iz produžetka Elvid (devil) preludo opisan, baš te jeza hvata. I sviđa mi se referenca na Duma Key.
Cijela knjiga je poprilično mračna i nisam očekivao da će biti toliko.

Btw izašao je trailer za Netflixov film 1922 (izlazi za 20 dana) i čini se da će biti super. Pogledao sam i prije par dana također Netflixov film Gerald's Game. Odličan film! (nažalost knjigu nisam pročitao)
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:05   #2329
Ove godine 4 filma i jedna serija po kingovim djelima koliko sam upratio
Izgleda da je u modi
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:42   #2330
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Ove godine 4 filma i jedna serija po kingovim djelima koliko sam upratio
Izgleda da je u modi
Dvije serije. The Mist i Mr. Mercedes.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:51   #2331
Sad i službeno mogu preporučiti da ne gledate film ako ste čitali Dark tower i ako možete odoljeti znatiželji. Stvarno se ne isplati. Film je miks motiva, imena i likova iz knjiga, radnja je totalna pišurija, Roland nema veze s Rolandom iz knjige. Loš bućkuriš.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:00   #2332
Umisto Dark Towera, koji mi se BAŠ ne gleda, pogledala sam Geraldovu igru.
Vrlo, vrlo dobar...
Žao mi je šta knjiga nije prevedena na području bivše Juge, a ne mogu je naći ni na audioknjigama. Pas maters

http://www.imdb.com/title/tt3748172/
Majadl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:58   #2333
Pročitao sam Blaze. Okej knjiga ništa posebno, među lošijima od njega koje sam pročitao.

Pogledao sam i novi Netflixov film od Kinga "1922" i sviđa mi se. Poprilično brutalan ali ne kao knjiga. Gerlad's Game mi je bolji film. Bio mi je zanimljiviji no možda je i razlog šta nisam pročitao knjigu, a 1922 jesam.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:57   #2334
Upravo čitam Zelenu milju.
Već neko vrime je imam doma, ne znam šta me sprječavalao da je pročitam. A sad mi je žao. Da sam znala da je ovako dobra, ne bi čekala ni dana, već bi je čitala svake godine.
U ovom slučaju mi je pomoglo šta sam više puta gledala film, pa su mi glumci urezani u sjećanje, prema njima "vidim" likove i, šta je najvažnije, film prati radnju knjige. I prati je vrhunski... vrlo malo odstupanja, likovi pogođeni, ma vrh.
Majadl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 07:22   #2335
Stephen King - Ocajavanje

Da li neko prodaje mozda knjigu Stephen King - Ocajavanje?
dragonfly0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 09:30   #2336
Noćas sam pogledao tog novog It-a. Film ko film je ok,ne mogu reći ništa loše,zabavan je i dobro napravljen.Kao horror mi je podbacio,očekivao sam više. Kad mi je frend koji ga je gledao u kinu sa 13.godišnjim bratom reko još na jesen da je film djetinjast,nisam mu vjerovao baš,ali ispada upravo tako.U smislu očekuješ horror a dobiješ malo mračniji fantasy.Djecu bi eventualno prestrašio.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 16:46   #2337
Da li netko zna di se može nabaviti Nesanica od Kinga, ali tvrdi uvez? očajnički mi treba
Schindler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 20:22   #2338
Quote:
Schindler kaže: Pogledaj post
Da li netko zna di se može nabaviti Nesanica od Kinga, ali tvrdi uvez? očajnički mi treba
Jako, jako teško. Naklada je bila mala, tu i tamo se pojavi koja na njuškalu ali brzo ode
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 12:55   #2339
Quote:
Deimos kaže: Pogledaj post
Jako, jako teško. Naklada je bila mala, tu i tamo se pojavi koja na njuškalu ali brzo ode
Ma imam od Kinga apsolutno sve sto je izaslo u Hr , ali preferiram tvrdi uvez, vidio sam na njuškalu da se prodavala jedna, ali ispalo je da tip uopce nju nema a pojavit ce se valjda vec koja.
Schindler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 19:25   #2340
Quote:
Schindler kaže: Pogledaj post
Ma imam od Kinga apsolutno sve sto je izaslo u Hr , ali preferiram tvrdi uvez, vidio sam na njuškalu da se prodavala jedna, ali ispalo je da tip uopce nju nema a pojavit ce se valjda vec koja.
Zadnji put kad sam naletio na nju na Njuškalu, lik je tražio 250 kuna, ako se ne varam Pomalo smiješno visoka cijena.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.