Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 08:42   #581
Quote:
george12 kaže: Pogledaj post
Kakva je procedura ako poželim promijeniti glavnog izvođača koji je naveden u prijavi gradilišta i čije ime se nalazi na gradilišnoj ploči? Nismo došli još do toga ali mi je palo na pamet
Ista kao i kod prijave: uzmeš obrazac popuniš ga s podatcima novog izvođača te s orginalnom prijavom i kopijom GD odeš u Ured za graditeljstvo i izvršiš izmjenu prijave, a na tabli pukneš naljepnicu preko postojećeg.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:58   #582
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Ista kao i kod prijave: uzmeš obrazac popuniš ga s podatcima novog izvođača te s orginalnom prijavom i kopijom GD odeš u Ured za graditeljstvo i izvršiš izmjenu prijave, a na tabli pukneš naljepnicu preko postojećeg.
Tako sam i pretpostavljao. Hvala.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:19   #583


Evo sve što treba znati.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:43   #584
Ovo mi je sestra bas poslala danas.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:13   #585
Simpatina slika

Ali moje iskustvo nije baš tako. Od 2-7 je na neijim drugim leđima taj kamen bio,moje je da platim
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:01   #586
To i je dio koji uvijek odraduje glavni projektant, pribavlja sve potvrde prvo na idejno, izraduje glavno, opet se nosi na ovjeru i potvrdu pa onda se sve skupi u mapu i nosi na odobrenje za gradevinsku.
Te korake skoro da ni ne mozes odraditi sam (mozes jedino hodat okolo umjesto njih ali to ti ne utjece ni na sto).
U ovim koracima je samo bitna odlicna komunikacija svih koji rade projekte plus geodeta jer jedni druge nadopunjuju i ako je uigrana ekipa nema cekanja, zna se kako ide najbrze moguce.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:29   #587
iz nekih vaših iskustava, koja je cijena rada po kvadratu za visoki roh bau? zanima me opcija da materijal nabavim u vlastitom aranzmanu, a trenutne ponude za posao su sve oko 400kn/m2 brutto stambene povrsine kuce.
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 12:49   #588
Poštovani, zna li itko da li na gradilištu obiteljske kuće treba imati ovlaštenog voditelja građenja(ing. građevine) ili je dovoljno imati ovlaštenog voditelja radova niže stručne spreme?
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:03   #589
Quote:
bojanzd kaže: Pogledaj post
Poštovani, zna li itko da li na gradilištu obiteljske kuće treba imati ovlaštenog voditelja građenja(ing. građevine) ili je dovoljno imati ovlaštenog voditelja radova niže stručne spreme?
tenutno sam u izgradnji novogradnje ..nadzorni je obavezan,mora vam ispuniti formular u slucaju da vam neka inspekcija dođe..nadzor i voditelj gradilista..oni komuniciraju i bez njegovog blagoslova nista ne ide napred
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:35   #590
Kako najbolje rijesiti hidroizolaciju na AB temeljnoj ploci?

Od ispod dva sloja ljepenke (izmedu podloznog betona i AB temeljne ploce) a odozgora samo ispod temeljnih zidova; Ili bi jos i gore dva sloja ljepenke?
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:33   #591
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
tenutno sam u izgradnji novogradnje ..nadzorni je obavezan,mora vam ispuniti formular u slucaju da vam neka inspekcija dođe..nadzor i voditelj gradilista..oni komuniciraju i bez njegovog blagoslova nista ne ide napred
Covjek je postavio dobro pitanje, tu je zakon malo nejasan.
Dakle da li voditelj na gradilistu moze biti i SSS ili iskljucivo dipl.ing.?
Dakle, nadzor je nadzor, nema veze sa izvodacem radova, ovdje je rijec o osobi koja je zaduzena od strane izvodaca radova za potpisivanje gradj. dnevnika i nadgledanje radova.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:16   #592
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Covjek je postavio dobro pitanje, tu je zakon malo nejasan.
Dakle da li voditelj na gradilistu moze biti i SSS ili iskljucivo dipl.ing.?
Dakle, nadzor je nadzor, nema veze sa izvodacem radova, ovdje je rijec o osobi koja je zaduzena od strane izvodaca radova za potpisivanje gradj. dnevnika i nadgledanje radova.

Malo sam ovih dana kopao po netu i poprilično je jasno da su ovim zadnjim izmjenama zakona o gradnji, komora inžinjera i građevinski lobiji dobro naguzili i nas investitore, a bome i male obrtnike, ali to je možda za neku drugu temu.

Uglavnom, da ne duljim, ukoliko vam izvođač radi složenije poslove poput armiračko betonskih poslova i sl , onda mora imati zaposlenog ing. građevine koji je upisan u komoru i ima svoj pečat.
Dakle, morate imati voditelja građenja ili voditelja gradilišta. To su 2 odvojene funkcije koje u biti omogućuju istu stvar i može ih obavljati samo gore navedena osoba sa VSS ili VŠS.
Ukoliko obavljate manje složene radove, a to su https://www.hok.hr/press/novosti/ceh..._zahtjev_hok_a , onda morate imati voditelja radova, a to meže biti osoba sa SSS, 10 godina iskustva u struci bla,bla, bla..

Znači, obratite pozornost da li vaš izvođač ima potreban kadar, jer je to preduvijet za ishođenje uporabne dozvole.
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:32   #593
Ne vidim kako je tu investitor nagužen, dapače mislim da je ovo njima u korist.
Mali obrtnici jesu u problemima, ali i oni su tome doskočili tako da u 90% situacija se stvari odvijaju kao da se nije ništa promjenilo.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:49   #594
To meni liči na pretakanje iz šupljeg u prazno, kad su diplingovi često bilfuzi.

Plus, pravimo se pametni, a u nekim naprednijim zemljama možeš i sam graditi, uz nadzornog.

Pumpanje novca u mafiju.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:05   #595
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Ne vidim kako je tu investitor nagužen, dapače mislim da je ovo njima u korist.
Mali obrtnici jesu u problemima, ali i oni su tome doskočili tako da u 90% situacija se stvari odvijaju kao da se nije ništa promjenilo.
Naravno da je investitor nagužen jer je broj potencijalnih izvođača bitno smanjen, a znaš kako funkcionira tržište kad se primjenjuje zakon ponude i potražnje?! Cijene rastu, a trošak pada na investitora.

Dobro je da se uvodi reda, nemam ništa protiv, ali kako kaže kolega "davorradman", izmišljamo toplu vodu.
Za obiteljske kuće forsiraju uporabnu dozvolu kao da kolodvor zidam!?
Trebaš nadzornog inženjera za gradnju, trebaš nadzornog za elektro, trebaš nadzornog za stojarstvo ako imaš strojarski projekt.
Trebaš voditelja gradilišta/gradnje, i/ili voditelja radova!!

Pljačka na HR način!
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:57   #596
Quote:
bojanzd kaže: Pogledaj post
Naravno da je investitor nagužen jer je broj potencijalnih izvođača bitno smanjen, a znaš kako funkcionira tržište kad se primjenjuje zakon ponude i potražnje?! Cijene rastu, a trošak pada na investitora.

Dobro je da se uvodi reda, nemam ništa protiv, ali kako kaže kolega "davorradman", izmišljamo toplu vodu.
Za obiteljske kuće forsiraju uporabnu dozvolu kao da kolodvor zidam!?
Trebaš nadzornog inženjera za gradnju, trebaš nadzornog za elektro, trebaš nadzornog za stojarstvo ako imaš strojarski projekt.
Trebaš voditelja gradilišta/gradnje, i/ili voditelja radova!!

Pljačka na HR način!
Gledajući svoju okolinu nisam primjetio da se smanjio broj izvođača, ali priznajem da to ne mora biti mjerodavno za cjelu HR.

Svi smo mi za uvođenje reda, ali da se to ne lomi na našim leđima.

Ja razumijem da je većini "papirologija" smetnja isto kao i ZoG i PP i projektanti i nadzorni, no kad recimo padne prva tužba onda se svi unatrag hvataju nadzora, projektatnta, PP, ZoG... pa se čudom čudne kako nema atesta, dnevnika, knjige...
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:49   #597
Zasto mislis da to utjece na broj firmi koje mogu obavljati radove?

Nitko ne brani da firma uzme vanjskog suradnika koji ce za njih obavljati posao vodenja gradilista, platiti nesto na mjesecno bazi i gotovo.

S obzir da on moze voditi nekoliko gradilista istovremeno govorimo zbilja o malom iznosu novaca, pogotovo u odnosu na cijelokupnu investiciju gradnje.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:56   #598
Što tek onda daje na smislenosti takvog rješenja pa ćemo sad osim nadzora koji ne vidi gradilište imat i ovog voditelja koji ne vidi gradilište, a košta
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:58   #599
Da mogu vratiti vrijeme nebi nikad zidala vise kuću..nikada...muke isusve..sad su radovi u toku pa se tjesim da sam dovde dosla..znaci kuca od 50m2 plus ljetna kuhinja 12 plus natkrivene terase,podrum i strojarnica 30m2,bazen 32m2..cjena 100,000 eu sa papirologijom..mislim da ce mi faliti jos do kraja
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:51   #600
Koja je svrha uporabne dozvole za kuću osim ako je želiš prodati?
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.