Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 10:20   #9321
Kod mene se s neka 3-4 mjeseca pocelo stabilizirati.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 10.11.2017., 10:41   #9322
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Imam opet pitanje



Zanima me koliko dugo treba proci vremena da se ustabili ta ponuda i potraznja?

Kod nas podoj traje min 45 min-1h svaka 2-3h pa me zanima kada ce doci ona faza da ce beba pocicati za 15 min i to je to?



Jasno mi je da je bebica jos mala i da se tek uhodavamo, al zanima me s koliko mjeseci se dodje u fazu da beba primi cicu, pojede i namirena je neko vrijeme?



Znate one mame (vjerovatno ste i vi jedne od njih) koje setaju parkom ili soping centrom podoje bebu i nastavljaju s razgledavanjem izloga ili ispijanjem kave?


Ja nisam bila od tih. Moji bi u marami ili nosiljci spavali ili sisali. Al ima i tih drugih. Prica se. Lol.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 10.11.2017., 11:09   #9323
A gle. Svako dijete je definitivno drugačije.

Moj prvi je od početka tako sisao - 10-15 minuta i onda spavao nekoliko sati.

Mladji je volio biti dugo na sisi kada god je mogao dok nisam pocela raditi (iako i dan danas voli biti ako ima mogucnosti :-) 2,5 god.), ali nije plakao kada bi ga skinula sa sise, odnosno bila sam od onih mama koje setaju gradom, shopping centrom, mali posise par gutljaja i idemo dalje.
Cepin40 is offline  
Old 10.11.2017., 12:00   #9324
A kako znati da beba hoce jesti ili hoce samo utjehu na sisi ili nesto trece.

Recimo “dojenje na zahtjev” kod mene bas i ne funkcionira jer ona nikad ne zahtjeva tj ja ju budim svaka 2-3h

Npr jutros je jela od 7 i natezanje bilo negdje do pola 9 i probudila sam ju sad oko pola 12 i nudim sisu ona okrece glavu lijevo desno kao da ju trazi,bas onako hlapljivo ja joj pokusavam uvaliti nekako ona vristi, primi nekako bzbz (ne vuce) i zaspi nakon 10 sec.. i ja opet ona isto.. budim ju, nudim sisu, ona okrece lijevo desno glavu kao da ju trazi, vristi.. na kraju joj dam dudu i ona se umiri..


Jel to znaci da nije glada ili? Nije mi jasno.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 10.11.2017., 14:23   #9325
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
A kako znati da beba hoce jesti ili hoce samo utjehu na sisi ili nesto trece.

Recimo “dojenje na zahtjev” kod mene bas i ne funkcionira jer ona nikad ne zahtjeva tj ja ju budim svaka 2-3h

Npr jutros je jela od 7 i natezanje bilo negdje do pola 9 i probudila sam ju sad oko pola 12 i nudim sisu ona okrece glavu lijevo desno kao da ju trazi,bas onako hlapljivo ja joj pokusavam uvaliti nekako ona vristi, primi nekako bzbz (ne vuce) i zaspi nakon 10 sec.. i ja opet ona isto.. budim ju, nudim sisu, ona okrece lijevo desno glavu kao da ju trazi, vristi.. na kraju joj dam dudu i ona se umiri..


Jel to znaci da nije glada ili? Nije mi jasno.
Ja ih nisam budila. Stariji bi poceo raditi "mmmm" i to bi bio znak da hoce jesti, a mladji bi poceo "cviliti". Morat ces sama shvatiti koji je njezin znak za "gladna sam". :-)
Cepin40 is offline  
Old 10.11.2017., 16:41   #9326
Možda se samo iživcirala jer je htjela još spavati. Tako mi djeluje prema ovome kako si opisala. Probaj ju ne buditi pa vidi kako će biti onda.

Ovo za odlazak van...mi smo s njegova 2.mj. bili na Plitvičkim jezerima. Spavao većinu šetnje u caboo-u, kad se probudio smo stali, sisao je, nastavili...

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Old 10.11.2017., 17:38   #9327
.
Light Green is offline  
Old 10.11.2017., 17:52   #9328
Evo sad lijepo jede jer se 1x sama probudila nakon 3h
Znaci da inace tako radim al da ju ne pustim da prodje previse vremena ?

__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 10.11.2017., 17:58   #9329
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Evo sad lijepo jede jer se 1x sama probudila nakon 3h
Znaci da inace tako radim al da ju ne pustim da prodje previse vremena ?

Sto to znaci previse vremena? Ako ti je patronazna rekla da ju budis svaka 3h, zanemari ako mala dobro napreduje. Vec smo pisale da je sisanje na zahtjev sasvim nesto drugo.

Moj je po noci znao odvaliti i po 5h-6h u komadu. Nisam ga budila. Samo sam ga par puta na pocetku stavila na sisu kada su mi se htjele raspuknuti, ali to bi u snu posisao.
Cepin40 is offline  
Old 10.11.2017., 20:19   #9330
Ovisi koliko. Je teška. Ispod 3 kg bebu treba buditi svaka 2h

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 10.11.2017., 21:07   #9331
Ima 3500.

A probat cu vidjet kako ce se buditi na zahtjev tj gledat cu da ne prodje vise od 3h Moramo se jos upoznati pa da uhvatimo neki ritam..

Hvala cure na savjetima. Bas mi pomazete u ovim prvim danima majcinstava.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 12.11.2017., 14:35   #9332
A koliko vremena treba da se neki suvisliji ritam uhvati?
Moj hoce jesti na sat ili 2 ili 3 ili se ni ne probudi za 3 pa ga moram buditi. Nemam dojam da je povezano s duzinom cicanja jer je uvijek 10-15 min aktivnog cicanja. Ostalo ak se i produzi je cisto mljackanje bez gutanja.
Sad ima 12 dana pa brijem da je jos prerano za neki uredni raspored. Ili nije
BlackBerry is offline  
Old 12.11.2017., 17:08   #9333
neki uhvate ritam odmah neki nikad. moj stariji je cicao na sat i pol prvih 5 mj. kod mladeg nema pravila
Verbena is offline  
Old 16.11.2017., 16:11   #9334
Cure, ako vam dobro napreduju a nisu male bebe nema potrebe da ih budite svaka 3 sata. Ja ga nisam nikad budila, i jako brzo je znao odspavati po 5 sati. Nadoknadio je preko dana kad je nonstop htio cicati. A dojenje na zahtjev je kod mene u pocetku funkcioniralo tako da sam ga svako toliko uzela u ruke i ak bi poceo traziti ustima sisu onda bi mu dala. Nisam cekala da se pocne plakat jer onda je kasno. Kasnije kad je bio veci je poceo ustima radit bas specificni pokret po kojem sam ga skuzila da je gladan.
Svaki podoj mi je bio na drugoj sisi, jedino ako bi unutar pola sata opet trazio bi dobio tu istu.
Patronazne generalno nemaju pojma o dojenju, cast iznimkama. Moja je meni rekla da nakon podoja izdojim mlijeko koje je ostalo i spremim u frizider a malog stavim na drugu sisu. Nisam to radila. Do sad sam se jednom samo izdajala i to zato sto me nije bilo par sati doma. Kad mi je bila puna sisa gurnula sam je njemu da sisa
Pazljivo s kupusom jer smanjuje proizvodnju mlijeka ak se previse koristi. Staviti samo ako dode do mastitisa, i to po upaljenom mjestu, a ne po bradavici. Drzati 2 sata, pa 4 sata pauza.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 22.11.2017., 17:55   #9335
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Imam opet pitanje

Zanima me koliko dugo treba proci vremena da se ustabili ta ponuda i potraznja?
Kod nas podoj traje min 45 min-1h svaka 2-3h pa me zanima kada ce doci ona faza da ce beba pocicati za 15 min i to je to?

Jasno mi je da je bebica jos mala i da se tek uhodavamo, al zanima me s koliko mjeseci se dodje u fazu da beba primi cicu, pojede i namirena je neko vrijeme?

Znate one mame (vjerovatno ste i vi jedne od njih) koje setaju parkom ili soping centrom podoje bebu i nastavljaju s razgledavanjem izloga ili ispijanjem kave?
Evo od petog dana.
Ok, istina tak mi je pao grah pa smo na 10-15 min cicanja od pocetka.
Zapravo nemojte me slusat. Nemam pojma kaj radim. Ja sam izvadim cicu, a malac odradi svoje. Al ja imam peru zderu pa se ne racuna
BlackBerry is offline  
Old 23.11.2017., 07:02   #9336
Evo moja je smanjila cicanje na pola sata pa smatram da smo na konju
Nekako smo nasle ritam

Beba lijepo napreduje, dobiva na tezini ali ja ju i dalje budim na svaka 3 h (3,5 max). Neko je gore napisao da nema potrebe da se bebe bude, al ja cim prodje 3h mislim da je uzasno gladna i da mora jest inace je bas spavalica i treba joj da se razbudi, al kad se razbudi odma gura dudu u usta i vidi se da je gladna.
Da se nju pita ona bi si i dalje spavala al kad vidim kako se, nakon budjenja mahnito baca na cicu, mislim da sam ju trebala i ranije buditi

Pojma nemam
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 23.11.2017., 12:48   #9337
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Evo moja je smanjila cicanje na pola sata pa smatram da smo na konju
Nekako smo nasle ritam

Beba lijepo napreduje, dobiva na tezini ali ja ju i dalje budim na svaka 3 h (3,5 max). Neko je gore napisao da nema potrebe da se bebe bude, al ja cim prodje 3h mislim da je uzasno gladna i da mora jest inace je bas spavalica i treba joj da se razbudi, al kad se razbudi odma gura dudu u usta i vidi se da je gladna.
Da se nju pita ona bi si i dalje spavala al kad vidim kako se, nakon budjenja mahnito baca na cicu, mislim da sam ju trebala i ranije buditi

Pojma nemam
Btw ja sam jos u bolnici pitala koliko je ok da ga ostavim bez klope ako dodje i prodje 3 sata a ovaj spava ko top. Pa su rekli da do 4 sata je ok jer fino jede i napreduje.
Iako nikad nismo dosli do 4 sata. Vec bi na 3:30 bio budan.
Jedino kaj sam skuzila je da ako skrati na manje od 2 sata da je bolje da malo odugovlacim i nedam mu odmah jesti jer se inace toliko epicno pobljucka da mi nema smisla tociti u njega kad toliko toga zavrsi vani.
BlackBerry is offline  
Old 23.11.2017., 14:57   #9338
Istina je to za bljuckanje.
Moja zna bljuckat i onda jos trazi jesti pa je patronazna rekla da nema smisla da ju pretrpavam..

Evo sad je odpalila 3h i kao se rasteze al vidim ja sa bi ona nastavila dalje al nema vise. vrijeme je za cicanje..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 23.11.2017., 17:25   #9339
moj ima 6tj i dalje jede na sat do dva
Verbena is offline  
Old 24.11.2017., 16:30   #9340
mi smo vec 3 dana na 3 sata uz cicanje maksimalno 15 min ...ko po špagici.
ne znam cime smo zasluzili to ali bas sam se dobro naspavala
necu coprati i uzivam dok traje
BlackBerry is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.