Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 23:12   #141
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Daj opiši malo iskustva sa Trenkom ako nije problem? Koliko m2 griješ, koja izolacija, lokacija, koliko drva troši, dali ima žara ujutro?
nekih 50tak kvadrata ok zagrije dok ostalih 35 pa i ne baš nekaj, tak da te prostorije držim zatvorene da se ovo ostalo dobro ugrije, oko peći nemreš hodat jer je fakat vruće, peć je strava za razliku od novog Amitya koji je na katu ispod, najbitnije da imaš dobar raspored u kući što ja nažalost nemam...starija kuća koja ima fasadu ali nema stiropor koji je u planu..prigorje....meni je 7 metara dovoljno za zimu jer ujutro svi radimo pa zakurim tek popodne, ali ujutro kad kurim vikendima stavim par drvca i samo od sebe bukne XD

Na ovom Amityu kad i zakurim i otvorim ta vrata i opet nikaj, ni nakon par sati se neće razgorit kao da je negdje kod izlaza za dimnjak ostalo zatvoreno...
kr@co is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:34   #142
Zahvaljujem na odgovoru. Zapravo me najviše zanimalo to sa kotlićem kao mogućim bonusom. Koliko sam vidio, točnije, napipao, i meni se činilo to kao neuvjerljiva dogradnja. Tako da ću još malo proučiti druge modele. I još jedno pitanje, ljevana ili limena konstrukcija? I tu sam u dilemi. Hvala.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:39   #143
Bok
Imam Amity peć i sa lijevih vrata mi je palo staklo. Kak da ga zakeljim natrag?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:55   #144
Grijanje jača peć

Pozdrav,
dobio sam na poklon rabljenu peć Haas Sohn 7kw. Imam kuću od nekih 80-90 kvadrata i peć je u centru, u povećem hodniku. u tom hodniku je stvarno vruće, međutim u boravak koji je odma do tog hodnika (pregrađen zidom) je temp niža. kuća nema fasadu, pvc stolarija je nova, kao i kuća (5 god.). zanima me peć tipa Franklin od Plamena za koju čujem da je dosta jaka, da li bi mi ona uspjela ugrijat i taj boravak?
sindikalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:13   #145
Franklin je super peć ali zahtjeva par uvjeta da bude super peć franklin mora imati dobar dimnjak to je prva stvar, ono što nitko u hrvatskoj u glavnom nema su suha drva franklin za razliku od amity ne može raditi s sirovim i prosušenim drvima
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:07   #146
Tebi je problem distribucija topline a ne snaga peći.
Da bi ti peć iz hodnika ugrijala dnevnu sobu, u hodniku mora biti 30c. Pogotovo jer nemaš fasadu.
Gore imaš krov, kat ili samo golu betonsku deku?

Ako je zid između hodnika i dnevne sobe pregradni, da razmisliš o opciji otvora iznad vrata , kao prozor u pregradnom zidu, da topli zrak koji je u hodniku ispod stropa lakše pređe u dnevnu sobu.
Ili iznad peći napraviti "napu" i iz nje cijev+ ventilator da tjera topli zrak gdje želiš.

Drugog načina u neizoliranoj kući nema.
Da je kuća izolirana, imalo bi smisla staviti kaljevu peć.
Ona ravnomjernije grije, tako da pored nje nije prevruće.

Inače, meni osobno je taj Franklin za izbjeći. Kroz vrata se vidi dimnjak, znači jako loša iskoristivost. A i dizajn mu je retro 1980ta.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:39   #147
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Bok
Imam Amity peć i sa lijevih vrata mi je palo staklo. Kak da ga zakeljim natrag?
hehe...vidio sam da se ne lijepi nego ima metalne osigurače. hvala na odgovorima
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:05   #148
Quote:
sindikalac kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
dobio sam na poklon rabljenu peć Haas Sohn 7kw. Imam kuću od nekih 80-90 kvadrata i peć je u centru, u povećem hodniku. u tom hodniku je stvarno vruće, međutim u boravak koji je odma do tog hodnika (pregrađen zidom) je temp niža. kuća nema fasadu, pvc stolarija je nova, kao i kuća (5 god.). zanima me peć tipa Franklin od Plamena za koju čujem da je dosta jaka, da li bi mi ona uspjela ugrijat i taj boravak?
Ta peć mora raditi na maksimalnoj snazi, znači par cijepanica unutra i šuber otvoriti do kraja, i ako i dalje nemože ugrijati onda ti je distribucija topline nula bodova. Znači negine ti centralno grijanje, a fasadu staviti čim prije jer se kuća hladi na sve strane.
Problem je u tome da peći/kamini nisu baš za veliku kvadraturu jer je problem distribucija topline.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:06   #149
Imam centralno na drva ali kako mi je peć u prostoriji koja je malo više udaljena od prostora koji se grije i naravno da je veća potrošnja ogrijevnog drveta, te s ciljem kakve-takve uštede molim vas za pomoć. Naime kako sam na forumu proučavao sve u vezi o etažnom grijanju a još nisam došao do nekakvog točnijeg podatka o grijanom prostoru, odnosno zanima me da li bi peć TENA (ili neka druga) bila dovoljna da zagrije sljedeći prostor: dnevna soba je 50m2 (3 radijatora), dvije spavaće sobe 15 i 20m2 (sa po jednim radijatorom), kupatilo od 15m2 sa radijatorom i hodnik 15m2 sa radijatorom, naravno u to bih uključio i da grije vodu u bojleru. Kuća je starije gradnje, prostorije su visine 295 cm, debljina zidova 50 cm (prijesna cigla) dok je veći dio kuće renoviran tj. stavljena je PVC stolarija i izolacija (stiropor) 10cm. Lijep pozdrav!
orgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 11:06   #150
Pozz,
ima li netko iskustvo sa peči Plamen Slavonac,od tih jeftinijih šporeta dosta je velik izbor između Plamena,Smederevca i neki Makedonski ali bi možda uzeo ovaj pa ako ga netko ima da napiše iskustvo sa istim...
pas.mater is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 05:00   #151
Zdr.hocu da kupim
plamen tena termo ili alfa plam rustikal. Koj model je podobar.ve molam za sovet
BokiMk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 09:02   #152
Quote:
BokiMk kaže: Pogledaj post
Zdr.hocu da kupim
plamen tena termo ili alfa plam rustikal. Koj model je podobar.ve molam za sovet
Pozdrav... I ja se dvoumim koju odabrati, iako sam već na 75posto za tenu termo jer mi je izgledom puno ljepša, jedinu manu mi predstavlja što ima izvod 150, a ja imam 120, pa cu morati novi probiti i staviti rozetu 150, znam da ima redukciji 150-120 ali me strah dali će moći raditi tako, ne znam hoce ju gusiti ako stavim redukciju, nema puno prostora za grijanje, cca 90m2., visina stopa od 2.3do 2.6, sa pvc stolarijom i zidovima cca 35cm... Ako netko imam kakav savjet bio bi vrlo zahvalan.... Pozzz
ica22-sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 19:26   #153
Dali netko zna gdje se mogu kupiti djelovi za Kozu Upland 27,ona dva djela trapezna sa strana u unutrašnjosti i "nebo" Naime koza je izvana ok,ali su mi otišli,tj iskrivili se ti nutanji djelovi.Hvala!
mucamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 21:52   #154
Pa ako imaš Uputu za upotrebu, straga imaš i popis servisa, pa zovi.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 13:35   #155
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Pa ako imaš Uputu za upotrebu, straga imaš i popis servisa, pa zovi.
Ma imam,ali je peć kupljena prije 11 godina...pa neznam dali su ti servisi aktivni.Znam da se peć odavno ne proizvodi,pa sam mislio ako je netko imao takav problem nedavno.. Budem nazivao,peć mi je super,još ovu zimu će izdržati ali dalje neznam.. Hvala
mucamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 16:58   #156
Pozdrav,jel mi netko može preporučiti nekog pouzdanog dimnjačara? Hvala
modesty blaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 22:23   #157
Quote:
modesty blaze kaže: Pogledaj post
Pozdrav,jel mi netko može preporučiti nekog pouzdanog dimnjačara? Hvala
Mogu ja, u Zagrebu?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 03:12   #158
Quote:
mucamica kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje se mogu kupiti djelovi za Kozu Upland 27,ona dva djela trapezna sa strana u unutrašnjosti i "nebo" Naime koza je izvana ok,ali su mi otišli,tj iskrivili se ti nutanji djelovi.Hvala!
Imaš u Požegi u njihovom servisu još nekoliko komada takvih. Ja sam prije par mjeseci kupio dva takva. Rekli su mi da ih još nemaju puno. Kada se prodaju, tih djelova više neće biti.
__________________
Tko bi gore, sad je dole
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 03:19   #159
Ja imam dvije peći Dora 10 i griju mi kuću od 110 m2. Jako sam zadovoljan s njima. Jedna može grijati do 180 m3 u povoljnim uvjetima.
__________________
Tko bi gore, sad je dole
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 21:32   #160
Bok svima!

Pa evo kupio bih pec Plamen Nera. E sad imam malo nezahvalnu situaciju i ne znam kako odreagirati i odraditi. Dakle dolje u orostoriji koja je dnevni boravak blagovaona i kuhinja imam prikljucak na dimnjak koji je sazidan na zid dakle malo strsi na granici dnevne sa blagovaonomi sad vih ja tu stavio pec na drva. Sva ta prostorija ima otvor lučni veliki i sve je otvoreno do potkrovlja gdjw su sobe. Inace se grijem na plin centralno. E sad mene brine da uzmem pec ovu gore...ali oce li to bit prejako za taj prostor i cini mi se premasivno. Jer kako su sve cca takvi modeli 1.1 m visine i oko 50 cm širine i dužine...nekako mozda bude previse za taj prostor. Isti je oko 9 m * 5 m visine 2.5peć bi bila na dimnjaku koji je negdje na rubu dnevnog dijela cca 3 m. Fi dimnjaka mi je 180...dimnjak dobro vuče...testirao sa upaljačem...visine je cca 8 m ...E sad...da li tako nesto jace...plamen nera...ili color g2ili alfa premier k...iva zadnja mi je gabaritima najglomaznija. Jos sam i vidio u bauhausu onu neku fuerte isto valjak koji se nasloni na dimnjak. Ko se kuzi u jačine itd pa da me savjetuje. Kuca je veličine 80 kv dolje i potkrovlje sve otvoreno izđedju stepeništa. Bez fasade...pvc stolarija
mrshiljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.