Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 14:40   #1941
Help help!!!

U fazi smo postavljanja laminata. Muž je do sada postavljao razlicite laminate u razlicitim prostorima, znaci nije mu prvi put...aaaliii je prvi put da postavlja laminat vecih dimenzija. Trenutno je postavljeno oko 30 kvadrata i primjetili smo da kvrcka i "propada" pod tezinom. Još nismo postavili završne lajsne u toj prostoriji. Ispod laminata je glazura i mekana tanka podloga. Glazura je strojno radena i ravna je. Laminat je debljine 14mm, dimenzije 125cm X 20cm. Laminat je postavljan na klik-klak, nije lijepljen...

Da li netko zna koji bi mogao biti razlog za te probleme? Ne zelimo nastaviti s postavljanjem dok ne riješimo situaciju, muž do sad nikad nije imao ovakav slucaj...
MeMyselfI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 20:58   #1942
Dilatacija laminata između soba

Dobta večer,

Da li je potrebna dilatacija laminata između dviju soba?

Sobe su odvojene vratima i povezane hodnikom. Ja bih htio napravit da to bude kao jedna prostorija, tj. da nema nikakvih lajsni (dilatacija).

Da li se to može tak napravit?

Hvala
matisse9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 08:07   #1943
Kod nas je tako 7 godina, 13 metara dužine.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 08:34   #1944
Quote:
matisse9 kaže: Pogledaj post
Dobta večer,

Da li je potrebna dilatacija laminata između dviju soba?

Sobe su odvojene vratima i povezane hodnikom. Ja bih htio napravit da to bude kao jedna prostorija, tj. da nema nikakvih lajsni (dilatacija).

Da li se to može tak napravit?

Hvala
Proizvodac laminata se mora zastititi pa trazi diletaciju zbog toga sto laminat pod utjecajem vlage radi, a plivajuci je pod. Ako je stan ili kuca kvalitetno napravljena, dakle nije neka vlazna spilja onda nemas nikakvog straha.
Ja sam ovaj vikend frendu radio 70 kvadrata kata, hodnik sa 3 prostorije, sve u komadu i fuga slagana da se prati uzorak na milimetar, kao plocice. Imas tu nesto vise gnjaaze ali osobno je i meni takvo slaganje puno ljepse jer nema pragova.



Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:51   #1945
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Proizvodac laminata se mora zastititi pa trazi diletaciju zbog toga sto laminat pod utjecajem vlage radi, a plivajuci je pod. Ako je stan ili kuca kvalitetno napravljena, dakle nije neka vlazna spilja onda nemas nikakvog straha.
Ja sam ovaj vikend frendu radio 70 kvadrata kata, hodnik sa 3 prostorije, sve u komadu i fuga slagana da se prati uzorak na milimetar, kao plocice. Imas tu nesto vise gnjaaze ali osobno je i meni takvo slaganje puno ljepse jer nema pragova.
Hvala na odgovoru!

Zbog tih pragova i ja bih htio izbjeći da se stavlja diletacija!

Stan je u potkrovlju, nema vlage... Glazura je rađena prije 3 mjeseca tako da je dobro posušena. Jedino me još brine što imam podno grijanje, dal je to problem ili nema veze?

Hvala na odgovoru
lp

Zadnje uređivanje Majstor : 31.10.2017. at 19:17. Reason: nepotrebno quotanje slika
matisse9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 04:24   #1946
70 kvadrata bez dilatacije?
Zanimaju me komentari kad se laminat podigne...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 06:02   #1947
Isto ljudi gresku rade jednu jako jako veliku,kupe laminat,donesu ga doma,ubodnu u ruke i postavljaj,greska br1.Za 4 dana bubreg na sred sobe,jer se laminat prilagodio novim uvjetima.Laminat kad se kupi najbolje raspakirat i dva dana ostavit u prostoru,na nekima cak to i pise samo treba citat..
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 06:27   #1948
Quote:
matisse9 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!

Zbog tih pragova i ja bih htio izbjeći da se stavlja diletacija!

Stan je u potkrovlju, nema vlage... Glazura je rađena prije 3 mjeseca tako da je dobro posušena. Jedino me još brine što imam podno grijanje, dal je to problem ili nema veze?

Hvala na odgovoru
lp
u svakom prostoru mora biti vlage u zraku u određenom postotku, nezdrave su kuće, stanovi koje su "presuhe"...

ne brini za pragove neće ih biti, traži da tako rade, sve postojeće pragove gdje planiraš stavljat laminat počupaj. To će te uostalom svi savjetovati tko ti bude radio laminat, pogledaj fotku par postova prije ... lijepo iako se bojim da je premalo diletirano od zidova, ali ne vidim najbolje na tim fotkama.

davno sam kod sebe u kući postavljao 1999 i 2006 godine, a prije pola godine pomogao sam frendu u kući 40m2 u boravku, ako stavljaš 1cm diletaciju od zidova neće se dizati, nekad su kajle išle, sada se stavlja stirapor (ne stirodur) uz zid pa ga ne moraš niti vaditi poslije, lajsna pokriva 2 cm tako da bez brige neće se nikada dizati samo ga dovoljno odmakni od zidova, ponavljam minimalno 1cm.

Podno grijanje traži posebne laminate imaš oznake na njima, traži u trgovinama takve laminatte, pazi da imaju certifikat, obično oni najeftiniji imaju samo oznake da su za "podno" - gubitci su veći nego na keramici.

Zadnje uređivanje VW BUG : 01.11.2017. at 06:40.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 06:35   #1949
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Isto ljudi gresku rade jednu jako jako veliku,kupe laminat,donesu ga doma,ubodnu u ruke i postavljaj,greska br1.Za 4 dana bubreg na sred sobe,jer se laminat prilagodio novim uvjetima.Laminat kad se kupi najbolje raspakirat i dva dana ostavit u prostoru,na nekima cak to i pise samo treba citat..
googo

ako se dovoljno dmakne od zidova (diletira 1 cm minimalno) nikad se neće dizati, osobno iskustvo.

1999 sam išao na 0,5 cm pa se nakon 2 mjeseca počeo dizati, skinuo lajsnu i uz zid di je ucviko "štemao cm po cm".

Tada je bilo tek "prvih stručnjaka za laminat" nitko nije imao pretjerana iskustva s time.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:43   #1950
pozdrav, zanima me sto mi preporucate da smanjim visinsku razliku izmedju laminata i plocica? trebao bi oko 1 cm podignuti laminat jer su mi plocice 2 cm vislje od poda. po mogucnosti neko ne preskupo risenje, ne trba nikakva izolacija. ps, vec sam kupio pluto 2mm u roli ali to je bilo prije nego smo odlucili zaljepiti plocicu na plocicu. to pluto mogu iskoristiti i nemoram jer mi moze posluziti drugdje.



fala!
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:53   #1951
probaj ovako: http://www.tea-promesa.com/al-lajsne/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:33   #1952
Koliki je trošak materijal cca po m2 na laminat (spužvice i sve ostalo što još treba), a koliki na pločice (ljepilo,fuge i sl). Znači ako gledam laminat od 100kn koliko još cca mogu računat na dodatni matrijal, tj ako gledam pločice od 100 kn koliko još ide na ljepilo,fugu i sl ( za kvalitetne proizvode) ?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 06:35   #1953
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Koliki je trošak materijal cca po m2 na laminat (spužvice i sve ostalo što još treba), a koliki na pločice (ljepilo,fuge i sl). Znači ako gledam laminat od 100kn koliko još cca mogu računat na dodatni matrijal, tj ako gledam pločice od 100 kn koliko još ide na ljepilo,fugu i sl ( za kvalitetne proizvode) ?

Ako je ista početna cijena pločica i laminata, onda je ukupna cijena za laminat viša od one za pločice.
Ljepila se troši 5-8 kg/m2, a sama masa za fugiranje je po kvadratu gotovo zanemariv iznos, dok kod laminata računaj foliju, spužvu, lajsne, nosače za lajsne, kutnike...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 06:58   #1954
Zanima me jel netko možda probao te plastične nosače lajsni montažnim ili nekim drugim kitom ljepiti na zid?
Zid mi mi u jednom dijelu nije baš ravan i tu se bojim da ako idem lijepiti lajsnu cijelom duljinom kad tad će se odljepiti skupa s bojom, a vanjski dio zida je iznutra izoliran stirodurom tako da mi tu varijanta sa bušenjem zida ne odgovara.
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:50   #1955
Quote:
tintin1 kaže: Pogledaj post
Zanima me jel netko možda probao te plastične nosače lajsni montažnim ili nekim drugim kitom ljepiti na zid?
Zid mi mi u jednom dijelu nije baš ravan i tu se bojim da ako idem lijepiti lajsnu cijelom duljinom kad tad će se odljepiti skupa s bojom, a vanjski dio zida je iznutra izoliran stirodurom tako da mi tu varijanta sa bušenjem zida ne odgovara.
Nije baš najbolje rješenje.
Ni taj kit ne lovi trenutno i lako se može desiti da na nekim mjestima ne prilegne na zid onako kako bi trebao.
a sami nosači lajsni, bojim se da se uopće ne bi mogli zalijepiti za zid.

Po meni, najbolje rješenje je vijcima ušrafiti lajsne za zid. I upotrijebiti tiple za šuplje zidove.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:22   #1956
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ako je ista početna cijena pločica i laminata, onda je ukupna cijena za laminat viša od one za pločice.
Ljepila se troši 5-8 kg/m2, a sama masa za fugiranje je po kvadratu gotovo zanemariv iznos, dok kod laminata računaj foliju, spužvu, lajsne, nosače za lajsne, kutnike...
Gledali smo neke velike pločice,pa nam je prodavačica rekla da se za njih koristi skupo ljepilo te da keramičari uzimaju više za postavljanje takvih pločica nego onih manjih. Pošto imamo dosta za pokrit razmišljali smo i o laminatu, koji se osim što smo mislili da je jeftinije za postavljat, i lakše mijenja pa nismo dugoročno vezani (pločice min 20 godina ne mijenjam )
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:08   #1957
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nije baš najbolje rješenje.
Ni taj kit ne lovi trenutno i lako se može desiti da na nekim mjestima ne prilegne na zid onako kako bi trebao.
a sami nosači lajsni, bojim se da se uopće ne bi mogli zalijepiti za zid.

Po meni, najbolje rješenje je vijcima ušrafiti lajsne za zid. I upotrijebiti tiple za šuplje zidove.
Isprobao sam na jednom zidu u podrumu zalijepiti taj nosač i nakon 24 sata sušenja (po uputi koja je na kitu) to djeluje dosta čvrsto. Vjerojatno tamo gdje je čvrsti zid idu tipla i vijak, a na stirodur montažni kit.
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 05:54   #1958
Quote:
tintin1 kaže: Pogledaj post
Isprobao sam na jednom zidu u podrumu zalijepiti taj nosač i nakon 24 sata sušenja (po uputi koja je na kitu) to djeluje dosta čvrsto. Vjerojatno tamo gdje je čvrsti zid idu tipla i vijak, a na stirodur montažni kit.
Pa onda napravi po svojem.
MOje mišljenje je: šuplji zid - tipla za šuplji zid.
Iskreno, nisam čuo da bi se nosači za lajsne lijepili na zid.
Siguran si da se neće odlijepiti (ili skinuti boju i dio zida sa sobom) kad ćeš na njega pritisnuti lajsnu - a to ćeš morati?



Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Gledali smo neke velike pločice,pa nam je prodavačica rekla da se za njih koristi skupo ljepilo te da keramičari uzimaju više za postavljanje takvih pločica nego onih manjih. Pošto imamo dosta za pokrit razmišljali smo i o laminatu, koji se osim što smo mislili da je jeftinije za postavljat, i lakše mijenja pa nismo dugoročno vezani (pločice min 20 godina ne mijenjam )
Nema prodavačica baš pojma.
Za svake pločice koristi se ljepilo vrhunske kvalitete, a potrošnja istog vezana je uz stanje poda a ne veličinu pločica.
Činjenica je da je laminat jeftinije i jednostavnije postaviti, lakše promijeniti ali ti si pitao za materijal, a on je kod laminata skuplji.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:43   #1959
Laminat - treba ukupna visina od 25 mm

Poštovani forumaši,

u podrumsku prostoriju (dnevni boravak) planiram na stari estrih (prilično ravan, letimično sam mjerio drvenom letvom, sada bih i zidarskom...) postaviti laminate (suha, brza, jeftinija opcija).

Laminat bi bio klasa 33, 10 mm debljina. Problem je visina od 25 mm kojom trebam loviti pločice okolne i sl. i nemam ideje kako to postići na najbolji način.

Dakle, ideja je:

1. izolacijska folija
2. spužvica tanka
3. OSB ploče (8), 10 ili (12) mm
4. XPS tvrda spužva 6 mm
5. laminat.

Da lio je bolje tvrdi XPS pa OSB na njega, ili?

Molim preporuku i opcije.
Čitam paralelno pdf no ne nalazim puno rješenja...

Hvala
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:15   #1960
Ne kuzim sto te muci, sam si si dao odgovor.1, 2 + 8mm osb + xps + 10mm laminat = 25mm, pazi da nije i preko 25mm. Mozda ces trebat tanji XPS.

XPS se stavlja direktno ispod laminata.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.