Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 20:45   #1
Novi komp za cca 3500 kn

Pozdrav.
nakon 9 godina vrijeme je za novi komp (još uvijek sam na xp-u).
Znači, ne treba mi periferija, monitor imam tako da se nadam da bi 3500 bile dovoljne.
Volio bih imati recimo ssd za instalaciju softvera, te recimo 1tb hard za filmove, slike i sl... Isto tako volio bih postojeći disk sa starog kompa prebaciti u novi (isto 1tb).
Što se tiče grafičke, nemam pretjeranih zahtjeva, možda da pogoni 4k filmove i da eventualno pokreće stvari tipa acad, catia...Igrice moksimalno tipa footbal menager (ako).
Eto svi savjeti su dobrodošli.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:23   #2
1 x Procesor Intel Pentium G4600
1 x ASRock H110M-DGS, s.1151
1 x MSI GF GTX 1030 2GH OC, 2GB GDDR5, DX12
1 x Kingston SSD 120GB A400 SATA3 2.5 SSD (7mm height)
1 x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
1 x Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"
1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+
1 x Kućište MS Helios 3, crno 1x12cm+1x8cm vent

Ukupno: 3604,56 kn
futura-it
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:41   #3
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
1 x Procesor Intel Pentium G4600
1 x ASRock H110M-DGS, s.1151
1 x MSI GF GTX 1030 2GH OC, 2GB GDDR5, DX12
1 x Kingston SSD 120GB A400 SATA3 2.5 SSD (7mm height)
1 x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
1 x Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"
1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+
1 x Kućište MS Helios 3, crno 1x12cm+1x8cm vent

Ukupno: 3604,56 kn
futura-it
Netko od forumasa se bio pozalio na glasnocu tih ventova sto se dobiju uz kuciste, tako da ako je tisina bitna onda bolje da se uzme i bez ventova. Ionako nema teoretske sanse da se to ikada ugrije, makar i bez ventova.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:03   #4
Ima li igdje u nas kupiti g4620?
gogoklepci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:47   #5
Uzishopu, ali je skoro 800kn što je suludo jer je G4600 650kn, radije njega.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:40   #6
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
1 x Procesor Intel Pentium G4600
1 x ASRock H110M-DGS, s.1151
1 x MSI GF GTX 1030 2GH OC, 2GB GDDR5, DX12
1 x Kingston SSD 120GB A400 SATA3 2.5 SSD (7mm height)
1 x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
1 x Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"
1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+
1 x Kućište MS Helios 3, crno 1x12cm+1x8cm vent

Ukupno: 3604,56 kn
futura-it
Htio bih se ovim putem zahvaliti "expertu" na složenoj konfiguraciji.
Kako sam u svom postu napisao tražio sam konfu do određenog iznosa (to sad nije bitno) i da bih sa starog kompa još na novi prebacio externi disk od 1TB (to bi bilo znači po traženom 1 ssd i 2 harda svaki po terabajt - jedan novi + jedan stari). Citat specifikacije iz prvog posta:
"Volio bih imati recimo ssd za instalaciju softvera, te recimo 1tb hard za filmove, slike i sl... Isto tako volio bih postojeći disk sa starog kompa prebaciti u novi (isto 1tb)." KRAJ CITATA

Konfu sam naručio i dobio prije par sati a citiranog "experta" bih upitao:
Kojom magijom strpati usrani drugi hard u kućište koje si mi predložio?
Koje sad imam opcije sa starim hardom od 1TB?

Hvala


Edit: Ispravka u tekstu je da naravno nije riječ o eksternom disku nego internom, pisao sam brzo, revoltiran činjenicom da disk iz starog kompa ne mogu umetnuti u novi .

Zadnje uređivanje libertas30 : 20.11.2017. at 22:48.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:01   #7
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Htio bih se ovim putem zahvaliti "expertu" na složenoj konfiguraciji.
Kako sam u svom postu napisao tražio sam konfu do određenog iznosa (to sad nije bitno) i da bih sa starog kompa još na novi prebacio externi disk od 1TB (to bi bilo znači po traženom 1 ssd i 2 harda svaki po terabajt - jedan novi + jedan stari). Citat specifikacije iz prvog posta:
"Volio bih imati recimo ssd za instalaciju softvera, te recimo 1tb hard za filmove, slike i sl... Isto tako volio bih postojeći disk sa starog kompa prebaciti u novi (isto 1tb)." KRAJ CITATA

Konfu sam naručio i dobio prije par sati a citiranog "experta" bih upitao:
Kojom magijom strpati usrani drugi hard u kućište koje si mi predložio?
Koje sad imam opcije sa starim hardom od 1TB?

Hvala
Ne znam za haleka ni za temu, no izricito si napisao eksterni hard disk. To podrazumijeva HDD koji se spaja na komp obicno preko USB-a i drzi se izvan kucista.
Tako da bi taj hard trebao spojiti na USB i drzati ga gdje god pozelis, no u tvom slucaju izgleda da hard ipak nije eksterni nego klasicni interni za kojeg izgleda nemas mjesta u tom jeftinjaker kucistu.
Za sto kolega nije kriv jer nije mogao znati da si mislio na klasicni HDD.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:07   #8
Hm, u svim specifikacijama piše 2*3.5" bracketa za HDD

Možda ima bracket ispod matične ako nema dolje? Nisam vidio kućište iznutra pa ne mogu reći točno.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:22   #9
Quote:
NESHO95 kaže: Pogledaj post
Ne znam za haleka ni za temu, no izricito si napisao eksterni hard disk. To podrazumijeva HDD koji se spaja na komp obicno preko USB-a i drzi se izvan kucista.
Tako da bi taj hard trebao spojiti na USB i drzati ga gdje god pozelis, no u tvom slucaju izgleda da hard ipak nije eksterni nego klasicni interni za kojeg izgleda nemas mjesta u tom jeftinjaker kucistu.
Za sto kolega nije kriv jer nije mogao znati da si mislio na klasicni HDD.


Gdje sam napisao : "izričito externi hard disc"
?
Pročitaj moj post na početku otvorene teme i pronađi mi to. Mislim da sam bio vrlo jasan i precizan kod pitanja.
Ovo je copy/paste specifikacije koju sam napisao:

"Znači, ne treba mi periferija, monitor imam tako da se nadam da bi 3500 bile dovoljne.
Volio bih imati recimo ssd za instalaciju softvera, te recimo 1tb hard za filmove, slike i sl... Isto tako volio bih postojeći disk sa starog kompa prebaciti u novi (isto 1tb)."

Kad se nešto prebacuje u novi onda je logika da je interni, jer bih onda valjda napisao drugačije.
Malo sam pregledao slične teme i vidim da je "expert" već jednom predlagao tu konfiguraciju sa istim kućištem pa je vjerovatno bez previše čitanja upita napravio copy/paste. Nema veze , popušio sam i što je tu je, ali imao sam potrebu da to napišem.

Zadnje uređivanje libertas30 : 20.11.2017. at 22:33.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:28   #10
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Koje sad imam opcije sa starim hardom od 1TB?

Hvala
https://www.ekupi.hr/Orico-vanjsko-k...m_medium=click

https://www.mikronis.hr/eksterno-kuc...m_medium=click
Lowryder is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:31   #11
Hvala puno.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:34   #12
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post

Gdje sam napisao : "izričito externi hard disc"
?
Pročitaj moj post na početku otvorene teme i pronađi mi to. Mislim da sam bio vrlo jasan i precizan kod pitanja.
Ovo je copy/paste specifikacije koju sam napisao:

"Znači, ne treba mi periferija, monitor imam tako da se nadam da bi 3500 bile dovoljne.
Volio bih imati recimo ssd za instalaciju softvera, te recimo 1tb hard za filmove, slike i sl... Isto tako volio bih postojeći disk sa starog kompa prebaciti u novi (isto 1tb)."

Kad se nešto prebacuje u novi onda je logika da je interni, jer bih onda valjda napisao drugačije.
Aha okej, napisao si sad u ovom novom postu eksterni hard disk, otuda konfuzija.

Kao sto Smartic rece, u specsima za kuciste pise da ima 2x3.5" slota ( KLIK ) tako da bi trebalo imati mjesta.

Ako nista, imas ova vanjska kucista sto su ti linkana. U svakom slucaju, nitko tko bi ti slozio ovako na pamet ne bi mogao predvidjeti ovako nesto jer u specsima pise da ima 2 slota za HDD. Pregledaj jos jednom kuciste dobro da nisi mozda nesto propustio.

Ako se stvarno ispostavi da nema, barem drugi forumasi sad mogu biti sigurni, if it makes you feel better
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:37   #13
1 x Kingston SSD 120GB A400 SATA3 2.5 SSD

1 x Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"

Možda zbog ovoga nema mjesta?

A ono externi je lapsus pri pisanju danas, u originalnom upitu, od prije neki dan, je pitanje bilo vrlo jasno napisano.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 23:09   #14
Poslikaj stanje u kucistu... kuciste ima i 3x2.5", a SSD je 2.5". Dakle, jos jedno mjesto za HDD bi trebalo biti slobodno ako je slozeno kako treba
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:14   #15
Evo slika:
Kod:
https://ibb.co/jmRB56
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:30   #16
Stvarno... tribalo bi pitat MS di su oni mislili ugurat još jedan 3,5"

EDIT:
marketing/prodaja
[email protected]
Telefon: +385 1 6611 610

M SAN Grupa d.d.
Buzinski prilaz 10
10010 Zagreb
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:56   #17
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Stvarno... tribalo bi pitat MS di su oni mislili ugurat još jedan 3,5"

EDIT:
marketing/prodaja
[email protected]
Telefon: +385 1 6611 610

M SAN Grupa d.d.
Buzinski prilaz 10
10010 Zagreb
Dobra ideja.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:19   #18
Čuj po specifikacijama piše da ima mjesta, također nikad nisam ni vidio ni čuo za case koji nema mjesta za minimum 2x hdd-a, tako da ne vidim što bi ti tu kolega bio kriv. Takva kućišta se i uzimaju za budžet konfe tako da prijedlog sam po sebi nije loš, a ako stvarno nemaš mjesta dolje kriv je nitko drugi nego sam MS.

Možeš i napraviti neko ghetto rješenje - uzet neku spužvicu i stavit ju na dno casea, staviš na nju hdd i zarokaš ga debelim selotejpom

Nije izgledno, ali nije ni bitno gdje će biti hdd (jedino da izbjegneš njegove vibracije). Meni je jedno vrijeme ssd visio u zraku na kablu i nikom ništa (no on je lagan i nema pokretnih djelova)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:29   #19
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Čuj po specifikacijama piše da ima mjesta, također nikad nisam ni vidio ni čuo za case koji nema mjesta za minimum 2x hdd-a, tako da ne vidim što bi ti tu kolega bio kriv. Takva kućišta se i uzimaju za budžet konfe tako da prijedlog sam po sebi nije loš, a ako stvarno nemaš mjesta dolje kriv je nitko drugi nego sam MS.

Možeš i napraviti neko ghetto rješenje - uzet neku spužvicu i stavit ju na dno casea, staviš na nju hdd i zarokaš ga debelim selotejpom

Nije izgledno, ali nije ni bitno gdje će biti hdd (jedino da izbjegneš njegove vibracije). Meni je jedno vrijeme ssd visio u zraku na kablu i nikom ništa (no on je lagan i nema pokretnih djelova)
Evo odgovora od ms: - Moze komentar jer ja nisam bas neki strucnjak.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje libertas30 : 21.11.2017. at 10:47.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:56   #20
Ako ima rupe za HDD za vijke (mozda s donje strane?) onda je ok. Malo cudan nacin montaze ali ok.

Pohvale MS-u na brzom odgovoru
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.