Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 21:11   #7061
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Bryan Ferry - Windswept (1985) (Boys & Girls - LP - 1985)

Single koji je neopravdano ostao u sjeni u konkurenciji sa dva velika hita sa ovog povratničkog albuma.....

I kao i obično kod Ferryja - barem iz mid-late 80s faze - sve je u instrumentariju, odnosno njegovoj atmosferičnosti.....
Ali ga je svirao na zadnjoj turneji, uz slave to love je bio jedina pjesma sa tog albuma.
Iskreno sam očekivala malo više njegovih solo stvari. Ali 75-80% su bile od Roxy musica.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 07.08.2017., 21:26   #7062
Todd terje, Koji je ime izabravo u čast Todd Terry a ima i odličan Remix od Paul Simona "Diamonds on the soles" ali o don't stop the dancea od Bryana. Općenito mi drag remixer čiji remixi su laganiji i dosta puta minimalistički i s time dosta ugodni.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 07.08.2017., 22:20   #7063
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Todd terje, Koji je ime izabravo u čast Todd Terry a ima i odličan Remix od Paul Simona "Diamonds on the soles" ali o don't stop the dancea od Bryana. Općenito mi drag remixer čiji remixi su laganiji i dosta puta minimalistički i s time dosta ugodni.
nisam ga znao do ovog albuma It`s album time ... i zapravo jedini glas, ostalo su instrumentali koji podsjećaju na 80-te i Rah band, da pitki i ugodni povremeno prepoznavajući samplovi ... poput Koop no ne tako nježni ..., sve u svemu fala ne aromi dobrog ukusa
uglavnom strašno dobar leslie efekt i pravo bogatstvo subbasova, umjetnost .... inercija melodija

dašak prošlosti, ne nije Angelo Badalamenti

https://www.youtube.com/watch?v=JBtDJY7jc-k

Rah band - Falcon

nažalost nema linka na dobar zvuk, jer ploča je sjajna ...kristalna
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 07.08.2017. at 22:35.
saugaro is offline  
Old 07.08.2017., 23:21   #7064
Ja priznajem da sam kada sam čula prvi put za njega mislila na Todd terry Koji je naprimjer uradio i odlicni lagani remix "missinga" od everything but the Girl. Ali inace su mu vecinom malo brzi. A terje mi se sviđa jer su mu bas i remixi vise u stilu "stripped down extended Versions" sa mozda jos dodatnim bratom, ali nije ono kao neki danasnji gdje neznas do referena ni koja je pjesma. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 07.08.2017., 23:43   #7065
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ja priznajem da sam kada sam čula prvi put za njega mislila na Todd terry Koji je naprimjer uradio i odlicni lagani remix "missinga" od everything but the Girl. Ali inace su mu vecinom malo brzi. A terje mi se sviđa jer su mu bas i remixi vise u stilu "stripped down extended Versions" sa mozda jos dodatnim bratom, ali nije ono kao neki danasnji gdje neznas do referena ni koja je pjesma. ;-)
uh taj je uništio genijalnu pjesmu .. strava i užas, (tu se nažalost ne slažemo)

.. inače sam počeo pisaniju 80-tih sa ebtg sjajni duo ...

eh naravno 84 ...


Everything But The Girl - Eden

mam samo cd, tad sam nabavio i orvi player pa sam išao prema cd-ima ... dok se nisam počastio za ročkas sa 1210no to će biti prva ploča koju bum kupil ganz novu ... nakon dugo vremena

i prekrasna ljetna pjesma
https://www.youtube.com/watch?v=EYwK3JoPRo0
Everything But The Girl - When All's Well...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 08.08.2017., 00:38   #7066
Da, Saugaro.....zamisli ti band koji svoju karijeru započne sa obradom Night & Day......nastavi sa Each & Every One singlom i onda sjajnim debut albumom Eden.....
Godinu dana kasnije When All`s Well.......
pa Baby The Stars Shine Bright LP showtunes & orchestrations....
A u ljeto 88 - I Dont Want To Talk About It sa Idlewilda.....

Rekao bih da sve do sredine 90-tih nisu napravili krivi potez......a otom potom.......
kvart99 is offline  
Old 08.08.2017., 00:42   #7067
Kajagoogoo - White Feathers (Manhattan Clique Remix) (1983)

....kad smo već kod remixeva, moram priznati da uopće ne pratim što se novo dogadja na sceni, s obzirom da ima toliko smeća da je jako teško probrati nešto vrijedno uz sve to.....ali koliko čujem, neki od tih novih se prihvaćaju remixiranja i ovakvih klasika - a što je najbolje, u ovom slučaju, to uopce ne ispada loše.....

Ne znam točno koje je godište objavljivanja, ali uspjeli su u tome da se, koliko-toliko zadrzi originalni sound & atmosfera, unatoč tome što je zvuk evidentno "podebljano moderniziran".....
kvart99 is offline  
Old 08.08.2017., 01:01   #7068
.....a ovo je pravi raritet....

Kaja - Shouldnt Do That (live on Die Spielbude 1985)


Naravno, ne pjesma......nego sama izvedba.
Dakle, nakon što je od Kajagoogoo ostao Kaja nakon odlaska Jez Strodea (bubnjara), kazu dobri ljudi u komentarima da su Nick Beggsa doslovno pred nastup nogirali i Steve Askew (gitara) i Stuart Neale (synth).....tako da je na kraju od Kaje ostalo samo K...+ 2 statista.....
kvart99 is offline  
Old 08.08.2017., 02:51   #7069
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
uh taj je uništio genijalnu pjesmu .. strava i užas, (tu se nažalost ne slažemo)

.. inače sam počeo pisaniju 80-tih sa ebtg sjajni duo ...

eh naravno 84 ...


Everything But The Girl - Eden

mam samo cd, tad sam nabavio i orvi player pa sam išao prema cd-ima ... dok se nisam počastio za ročkas sa 1210no to će biti prva ploča koju bum kupil ganz novu ... nakon dugo vremena

i prekrasna ljetna pjesma
https://www.youtube.com/watch?v=EYwK3JoPRo0
Everything But The Girl - When All's Well...
Ukusi su različiti, ali na kraju je remix od toga napravio svjetski hit.

Ali čisto da vidimo gdje su ukusi:

Sto kazete na ovo
https://youtu.be/QLlTCTZY7Ak
Ili ovo
https://youtu.be/c63KopzScPIr
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 08.08.2017., 03:04   #7070
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Kajagoogoo - White Feathers (Manhattan Clique Remix) (1983)

....kad smo već kod remixeva, moram priznati da uopće ne pratim što se novo dogadja na sceni, s obzirom da ima toliko smeća da je jako teško probrati nešto vrijedno uz sve to.....ali koliko čujem, neki od tih novih se prihvaćaju remixiranja i ovakvih klasika - a što je najbolje, u ovom slučaju, to uopce ne ispada loše.....

Ne znam točno koje je godište objavljivanja, ali uspjeli su u tome da se, koliko-toliko zadrzi originalni sound & atmosfera, unatoč tome što je zvuk evidentno "podebljano moderniziran".....
2009.
Inace Manhattan Clique su Ca. Vec 10 godina poznatiji, Remixe rade ima 2001 i ponekad se uhvate 80tih ili ih se plati da se njih uhvate. Human league , soft cell, erasure, omd, Moby (odlican Remix slipping awaya) da naveden nase velikane, ali evo i današnje zvijezde kao katty Perry, Britney, lady Gaga.

Solidni do dobre stvari koje hvataju aktualni ukus plesnog podija ako je prosjek osoba na njemu 10-20 godina od nas. ;-)

Ako možda i kroz los remix netko otkrije pjesmu ili band koji inače nebi otkrio je taj remix ipak u neki pogled dobar.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 08.08.2017., 03:10   #7071
A općenito imamo dosta bandova koji su toliko više od svojih par hitova. Kada samo pomislim na talk talk i tears foto fears koji su oboj imali veći broj hitova, ali toliko odlične albume bez hita. Ako pogledam kvalitetu b strana the curea od 85-93 ili Depeche Mode a isto od 87-93, pa to su pisme za koje bi danas plakala od sreće da bi bili na novim albumima. Ili gdje je the cure spao, jedino psb mi još producira redovno dobri album ili zadnji od New ordera je isto bio dobar. Ja ponekad uhvatim neki "novi" bend i poslušan cijelu diskografiju u par dana ili tjedana.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 08.08.2017., 10:22   #7072
Rush-Tom Sawyer
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Old 08.08.2017., 10:53   #7073
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A općenito imamo dosta bandova koji su toliko više od svojih par hitova. Kada samo pomislim na talk talk i tears foto fears koji su oboj imali veći broj hitova, ali toliko odlične albume bez hita. Ako pogledam kvalitetu b strana the curea od 85-93 ili Depeche Mode a isto od 87-93, pa to su pisme za koje bi danas plakala od sreće da bi bili na novim albumima. Ili gdje je the cure spao, jedino psb mi još producira redovno dobri album ili zadnji od New ordera je isto bio dobar. Ja ponekad uhvatim neki "novi" bend i poslušan cijelu diskografiju u par dana ili tjedana.
Imas apsolutno pravo.

Tko je npr. tamo cca 1984.g. mogao ustvrditi da ce Talk Talk ostati u povijesti zabiljezen kao band vrhunske kvalitete, i svakako koplje ispred svih svojih suvremenika......jedino onaj tko je znao za što je Mark Hollis sposoban i kako će u nekoliko idućih godina i sve do kraja dekade totalno ostaviti bez teksta sve koji su im nadjenuli predikat jos jedne pop grupe....

Pa Tears For Fears i njihovo osvajanje Amerike sa Songs From The Big Chair i sto je još zanimljivije - zadrzavanje US trzista sa The Seeds Of Love.
Inače, bas sam nedavno čuo izjavu Steven Wilsona koji kao veliki poznavalac 80-tih (izmedju ostalog) zna što govori reče da je The Seeds Of Love najbolje producirani album cijele dekade....
kvart99 is offline  
Old 08.08.2017., 18:02   #7074
.....malo americane fino odzvanjajućih rifova......

John Cougar - Jack & Diane (1982)
kvart99 is offline  
Old 08.08.2017., 18:04   #7075
.....da ne zaboravimo zenski x-factor.....

Heart - What About Love (1985) (Heart - LP - 1985)

....u obliku sestara Wilson...
kvart99 is offline  
Old 08.08.2017., 18:09   #7076
.....jedna godina.....isti ljudi.....

Jackson Browne & Clarence Clemons - Friends (1985)

Aretha Franklin - Freeway Of Love (1985)

Nezaboravni Clarence na saxu + "onaj isti tip" na bunjevima u obje stvari.....
kvart99 is offline  
Old 08.08.2017., 18:16   #7077
Taj heart kao i t Pau mi nikada nisu sjeli.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 08.08.2017., 21:24   #7078
....a evo nešto sto meni nikad nije sjelo.....

XTC - Dear God (1986) (Skylarking - LP - 1986)

Voljeli su ih svi - od "pravovjernika", preko old-school hipstera, publike koja je s njima odrastala od početaka 1978.g., kritičara svih uvjerenja i the last, but not least, "celebrityja" iz našeg sokaka, kao Steven Wilsona i Milana Mladenovica, koji su ih često citirali kao svoje glavne uzore.

Medjutim, koliko god sam se potrudio, ja ipak nisam medju njima.
Da li je stvar u nedostatku pravih melodija / harmi, produkcijskog siromaštva ili jednostavno nedostatno pravog tipičnog 80s zvuka koji meni najviše odgovara po atmosferi - ne znam.......

Pjesme su originalne, tekstovi poticajni, sviračko umijeće zamjetno, a Andy Patridge (navodno) genijalac, ali opet......to za mene nije - to......
kvart99 is offline  
Old 08.08.2017., 23:17   #7079
Meni je nedavno bila godosnjica mog najkoncerta zivota 31.07.1993 London chrystal palace. Depeche Mode / special guest : the Sisters of Mercy.
15 godina , prvi put u Londonu u društvu drugih fanova. Najbolja dm turneja i sisstersi koji su valjali. Sistersi su po meni jedan od bendova koji su najviše propali. Kada svoje velike hitove nemozes vise odsvirati prepoznatljivo si negdje pogresnom skrenuo.
:-(
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 09.08.2017., 11:47   #7080
Lone Justice - Shelter (1986)

Maria McKee za dobro jutro.....
kvart99 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.