Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2003., 13:02   #1
Question Što kad kaže: "Ja ne idem"

Junior ima 15 godina.

Pochelo je nekako prekonoc ~ nigdje vishe ne ide samnom.

Meni je to ok...njemu je dosadno, sve mu je preglupo, bolje mu je kuci, osim toga kad ja odem on ostane sam - ja sam bila ista takva s 15 godina. Samo shto bi meni mater dala cepu i ja sam s knedlom u grlu i suznih ochiju ipak s njima na kraju otishla...shto ja svome sinu nikako ne zhelim priredjivati.

Ali svi se oko mene zgrazhavaju - kakav je to nachin, kako ja to njemu dopushtam, kako su mi ono rekli - ruzhno te je vidjet samu

Mislite li da je to prerano za odvajanje
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 13:27   #2
Ma nije
sto decka od 15 godina zanimaju probavne teskoce pranone Cile ili nova kuhinja tete Marte.
Pusti ga. Vjerojatno postoje i zajednicki izlasce koji su mu zanimljivi i njih sigurno nece propustiti.
A za to sto ljudi govore... Nit te hrane nit te oblace
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 13:34   #3
Quote:
penelop@ kaže:
Pusti ga. Vjerojatno postoje i zajednicki izlasce koji su mu zanimljivi i njih sigurno nece propustiti.
O, da

I zajednichko ljetovanje kojem se unaprijed veseli...i svakome izletu kojemu nakana NIJE posjet rodbini...

Zato ni ne brinem...samo su me malo zachudile reakcije

Chak i neke mame mojih godina kazhu - shta nece...MORA!

Ja nekako mislim da ce dovoljno toga u zhivotu morati...pa bash ne mora i ovo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 13:41   #4
Još si dobro prošla..ja još ranije počela štrajkat. Najmilije mi je bilo kad sam ostala sama doma..uf, o'ma sam dovukla stolac i kopala po stvarima koje nisam smjela dirat..a bile su na vrhu ormara.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 13:45   #5
Kod nas je obrnuto - zanimljivije je meni kopat po njegovim stvarima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 13:46   #6
To mi je bilo idealno vrijeme za prelistavat ITD i one proste priče, kak su već zvale..
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 14:09   #7
Pa moja cura od nepunih deset (treci osnovne) slaze vec takve face navecer kad kazemo - idemo u setnju (svo cetvoro, naravno) i moli da ostane sama kuci .

Mozda zemskinje to pocinju ranije, evo kao Stella, npr. E, kako je sad ostaviti samu tih par sati, kad covjek procita ovo Stellino .

Zezam se, naravno, jer iskreno govoreci, ne pada mi na um da je ostavim samu. Prerano mi je jos, mada ima curica iz njenog razreda za koje znam da ostaju. Opet, mozda i bih da ona pokaze barem malo zrelosti. Ali kod nje je jos glavni sport "kako sto vise prkositi mami i tati". Narocito mami.

Magic, mislim da uopce nije rano da Jr ostaje sam. Jednom to svakako mora biti, a petnaest godina je dovoljno. Kreteni ce uvijek nalaziti razlog za kritiku, bas kao sto bi nasli razlog kad bi on, nedajboze, sa sedamnaest jos hodao okolo s tobom - tad bi se sblaznjavali.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 14:14   #8
Magic, možda dečko poskrivečki puši
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 14:16   #9
Pa ne mora po skrivecki, tko mu brani. Nek proba. Shto ranije proba - ranije ce odustati
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 14:23   #10
Quote:
magic kaže:

Zato ni ne brinem...samo su me malo zachudile reakcije

Tebe? Jezušina pa bar si ti normalna.

Nego, kad sam ja imala 15 (a to je bilo lani ) NIKAD i NIGDJE nisam išla s mamom. I ona je to poštovala i hvala joj na tome.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 15:10   #11
Kaj te briga magic kaj familija prica. Koliko sam shvatila, ti sa sinom imas odlican odnos, pa kud ces vise?
Mene moji nikada nisu tjerali da idem s njima u posjete, na groblje i sahrane i slicne stvari. Pustili su me doma da citam knjige i visim na telefonu. Familiji nisu dali reci niti rijec protiv mene, ni onda ni danas.
Glavno da on hoce s raditi stvari s tobom, a za opterecivanje tetkama i obiteljskim prijateljima je premlad. Ima on svoje frendove, to mu cisto dosta.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 15:13   #12
Ma da, bash je familija u pitanju...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 15:18   #13
Ja sam sa mojima isla svugdije dok se nisam udala,bolje receno sa 20 su me vukli okolo,poslije sam malo cesce i ja nalazila izgovor da ostanem doma.Umorna od posla itd.U stranim zemljama roditelji se boje lopovi da nece proaliti ili sta ti ja znam pa ajde malo i razumijem,ali sto je previse previse je.Nisam jedina.


E sada brat mi ima 13god.njega vuku sa sobom most of the time,i njemu nesmeta,jer gdije god se ide tamo se dobro i zdere,sto on voli,razne kolace itd.Hrana mu je zivot sto se kaze .Moji imaju neke prijatelje koji imaju sina 15 god.i kcer 18god. ta dijeca neidu sa njima nikuda jos dok je mali bio 13god.Ostajali bi doma,ili bi isli kod friends i slicno.Danas kada moji njima idu dijeca nikada nisu doma uvijek su kod prijatelja,na party u night clubs under age normalno.

Moj brat poludi na to tada nevoli da ide tamo pa podigne i on rep."Kako Darko moze da ide kud on hoce jos kad je imao 13god."
Taj mali pusi,a i sestra mu,koriste i probavaju razne droge,dolazi pijan doma,i slicno.

Sto zelim reci je da ga pustis nije vise toliko mali,a i sigurno ce ti biti vise zahvalan.Ova dijeca od prijatelja oni pobjegnu neodu van sa dopustenjem ili kada trebaju doma da ostanu da nebi isli u goste to svada bude (anyway nikada nezavrse doma)vec na party i slicno.

Moj brat je govorio meni da ce pobijeci od kuce cim 16god napuni,sto je ovdije legalno.Vecinom bi se samnom ispricao jer zna da sam i ja kroz to prolazila.Ja bi rekla mami i tati da ga puste doma ponekada,ili da ide na neke party's i slicno.Krenuli su ga pustati da ide na party's, ostaje doma sa friends gledaju TV,video itd.Vise je smiren i zahvalan.I dalje ide sa mojima van tamo gdije ima dobre hrane,to ne propusta,ali opet dobio je i ono sto je htio.Sada su svi mirniji.

Da sam bar znala ja sebi savjete dati kao sto sam bratu dala.Mene danas hvale prijatelji od moji kako su me divno odgojili i kako sam krasno kulturno i dobro dijete (zena) .Mislim ok,ali big deal,ljudi uvijek jezik imaju pa da si angel rekli bi da si davo,a kada je necije dijete kurva pusi bla bla ah ona je najbolje.

Samo ti slusaj svoje srce sto ti kaze,ako mu vjerujes i ako je dobro dijete,sta te briga za drugima sto ce reci.Svako ima svoj nacin za odgajanje dijece pa tako i ti.
 
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 21:14   #14
a jel mere bit da tvoj sin,do juce jos deriste, pocinje odrastati
pa te nekako strah
neobicno ,znam, odjednom primjetiti da se razvija u odraslu osobu koja ne treba danonocno tetosenje i nadzor,jel da?
na kraju,i sama znas da za tinejdzera nema nis dosadnije od rodbinskih posjeta i druzenja.
Koliko sam do sad mogla procitat,vi imate odlican odnos majka-sin.Dakle ne fali na povjerenju.
Pusti ga.Jednom ces morati,pustiti da odraste.
To svakoj majci tesko pada,al samo dok ne shvati da, onaj do juce mali, je postao veliki al ipak je ostao isti!

a jes ga kenjam
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 22:27   #15
statistike kazu da ce za godinu dana najvjerojatnije imati prvi spolni odnos.
Ostanes li ovako otvorena prema njemu, bit cete bolji prijatelji i nece se sramiti priznati da je probao cigaretu, da mu je cura trudna, da ga zanima marihuana i ti ces biti tu da ga uputis u pravom smjeru.
Budes li ga pritiskala zatvorit ce se i neces imati pojma sto sve radi.
tko kaze da za vrijeme divljanja hormona nije isprobao sve moguce na svijetu, taj laze.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 03:53   #16
Quote:
magic kaže:
Pa ne mora po skrivecki, tko mu brani. Nek proba. Shto ranije proba - ranije ce odustati
magic, ti si jedna kewl mama

al daj, molim te, nemoj mu kopat po stvarima.. i prisluškivat telefonske razgovore.. i čitat dnevnik.. i takve stvari. ja zbog takvih stvari sa svojom nemam ama baš nikakav odnos
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 08:22   #17
Ma ono gore je bila zajebancija, samo sam htjela reci da bi se medju njegovim stvarima vjerovatno nashlo zanimljivijih stvari nego medju mojima

Inache, ne sjecam se kad sam mu zadnju put niti ormar otvorila...odjecu mu pustim na fotelji u sobi i on ju poslije valjda spremi u ormar.

Inache imamo dogovor dok god jednom tjedno posisa cijelu sobu i obrishe prashinu i pod, ja se u njegovu sobu ne diram.

Vjeruj mi, ni kad ga nema ne ulazim.

p.s. to mi koji smo proshli torturu prekapanja znamo shto nikako ne smijemo chiniti
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 08:35   #18
Da ti nije palo napamet čitat njegove dnevnike
Ja sam iz mjera opreza čak izmislila tajnu abecedu al sam je u međuvremenu zaboravila i sad imam hrpu stvari na, kako stara kaže, nekoj "glagoljici" pa je velik dio pubertetskih tajni otišel k vragu ..a memorija mi baš i nije jača strana.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 08:38   #19
Ma kazhem ti...ni ne ulazim u sobu, ali doslovno...chak nam je i kerusha toliko nauchena na to, da kad pridjem vratima njegove sobe - rezhi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 16:24   #20
nije prerano.

Ali je idealno vrijeme da ucvrstis vas odnos za ubuduce. ( ili upropastis, vec prema tome sto izaberes )

Veca veza roditelj-dijete i puca u ovom razdoblju. Koji poslije godinama krpaju.

Sto jer su "djeca" buntovna a sto jer roditelje ta faza zadesi nespremne i u polu obrambenom polozaju.

U konacnici kad se ne bude osjecao prisiljen ( cak i kad prisila samo visi u zraku, pogledu...) cak se mozda i dobrovoljno odluci prikljuciti.

Nije kul kad se nema protiv cega buniti
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.