Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 23:02   #81
Opa, doktorat

a još neki dan si rekao da nisi siguran jel imaš više škole od mene

a sad si već na doktoratu

svaka ti čast

brzo učiš, brzo dogovaraš gradnju - pravi ubermenš
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:05   #82
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Opa, doktorat

a još neki dan si rekao da nisi siguran jel imaš više škole od mene

a sad si već na doktoratu

svaka ti čast

brzo učiš, brzo dogovaraš gradnju - pravi ubermenš
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:08   #83
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
baš tako, to sam i ja objašnjavao, polomi se dok sam sročio što sam htio reći
Sročio,i još s pri tome polomio
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:23   #84
Dakle kad si konačno odlučio citirati zakonske akte, pokazao si da nisi odmakao od tumačenja zakona na nivou kumica sa placa.
Lokalna samouprava, naime te cijene ne formira po oglasniku i tvojoj računici cijene kvadrata. Za to su cijene već formirane u tablicama po zonama....
Na temelju si istih procjena, ako se sjećaš platio i porez na promet kad si kupovao zemlju
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:26   #85
Quote:
doc_1 kaže: Pogledaj post
Dakle kad si konačno odlučio citirati zakonske akte, pokazao si da nisi odmakao od tumačenja zakona na nivou kumica sa placa.
Lokalna samouprava, naime te cijene ne formira po oglasniku i tvojoj računici cijene kvadrata. Za to su cijene već formirane u tablicama po zonama....
Na temelju si istih procjena, ako se sjećaš platio i porez na promet kad si kupovao zemlju
Hm kad smo kod kumica, a nije ti palo na pamet, da možda nije platio porez jer je oslobođen budući je prva nekretnina.
Dajte ljudi uozbiljite se i prestanite lupetati gluposti.
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:26   #86
Dobro Zlatko, zašto ti sve ljude na forumu moraš vrijeđati i omalovažavati ? Zašto , daj mi objasni ?

Došao si ovdje radit pomutnju među ljudima koji pošteno ovdje borave već 2-3 godine! Nema teme na kojoj se ti ne svađaš sa troje četvoro forumaša, i to ljudi koji su ovdje već godinama i imaju po par stotina/ili par tisuća postova. Nije ni čudo što si nakon 2 tjedna bio zbaniran. I opet si se vratio. Ne znam zašto? Valjda da bi provocirao ljude.

Bio ti dr.sc ili samo činovnik sa SSS nije razlog da vrijeđaš ljude. Molim te da se malo lopta spusti na zemlju, drži se teme jer bezobrazluk i nadjačavanje ovdje ne prolaze. Ovo je forum, vlada sloboda mišljenja , pisanja i izražavanja, nema nametanja mišljenja niti vrijeđanja onih koji misle drugačije! Shvati to već jednom. Ovdje ljudi nisu agresivni poput tebe.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:29   #87
budući da si rekao da si iz vukovara, vjerojatno si bio i branitelj.

onda is oslobođen plaćanja prenamjene zemljišta

kako to da onda tako dobro barataš cijenama

i zašto si onda tržio grunt koji je već prenamijenjen i namjerno ga platio više.

nešto te baš ne pratim
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:33   #88
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Dobro Zlatko, zašto ti sve ljude na forumu moraš vrijeđati i omalovažavati ? Zašto , daj mi objasni ?

Došao si ovdje radit pomutnju među ljudima koji pošteno ovdje borave već 2-3 godine! Nema teme na kojoj se ti ne svađaš sa troje četvoro forumaša, i to ljudi koji su ovdje već godinama i imaju po par stotina/ili par tisuća postova. Nije ni čudo što si nakon 2 tjedna bio zbaniran. I opet si se vratio. Ne znam zašto? Valjda da bi provocirao ljude.

Bio ti dr.sc ili samo činovnik sa SSS nije razlog da vrijeđaš ljude. Molim te da se malo lopta spusti na zemlju, drži se teme jer bezobrazluk i nadjačavanje ovdje ne prolaze. Ovo je forum, vlada sloboda mišljenja , pisanja i izražavanja, nema nametanja mišljenja niti vrijeđanja onih koji misle drugačije! Shvati to već jednom. Ovdje ljudi nisu agresivni poput tebe.
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:34   #89
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
budući da si rekao da si iz vukovara, vjerojatno si bio i branitelj.

onda is oslobođen plaćanja prenamjene zemljišta

kako to da onda tako dobro barataš cijenama

i zašto si onda tržio grunt koji je već prenamijenjen i namjerno ga platio više.

nešto te baš ne pratim
A kako ćeš me i pratiti, kad ja nikada i nisam niti rekao ovo o čemu ti pišeš
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:37   #90
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Hm kad smo kod kumica, a nije ti palo na pamet, da možda nije platio porez jer je oslobođen budući je prva nekretnina.
Dajte ljudi uozbiljite se i prestanite lupetati gluposti.
Svejedno je li oslobođen ili ne. Oslobođen je do 600 m2. Ja sam na višak kvadrata platio 5% poreza prema njihovoj osnovici za moju zonu (dakle NE na lovi iz kupoprodajnog, NE na cijene u okolici iz Oglasnika...).
A s obzirom da se u članku 21 jasno navodi da se plaća 5% od vrijednosti koju utvrdi porezna uprava iz stavka 1. istog članka.....
ti zbroji 2 i 2...
jedino ako tebi nije drago što ćeš platiti manje od toga koliko si sam sebi izračunao...
ali to je onda već neka druga patologija
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:41   #91
Quote:
doc_1 kaže: Pogledaj post
Svejedno je li oslobođen ili ne. Oslobođen je do 600 m2. Ja sam na višak kvadrata platio 5% poreza prema njihovoj osnovici za moju zonu (dakle NE na lovi iz kupoprodajnog, NE na cijene u okolici iz Oglasnika...).
A s obzirom da se u članku 21 jasno navodi da se plaća 5% od vrijednosti koju utvrdi porezna uprava iz stavka 1. istog članka.....
ti zbroji 2 i 2...
jedino ako tebi nije drago što ćeš platiti manje od toga koliko si sam sebi izračunao...
ali to je onda već neka druga patologija
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:42   #92
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
A kako ćeš me i pratiti, kad ja nikada i nisam niti rekao ovo o čemu ti pišeš
ah da, oprosti,

ti znaš bolje

ti si vodiš bilješke što koji od tvojih nikova piše

eto, ispričavam se

Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:47   #93
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ah da, oprosti,

ti znaš bolje

ti si vodiš bilješke što koji od tvojih nikova piše

eto, ispričavam se

Sve 5,isprika uvažena.
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 09:26   #94
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Došao si ovdje radit pomutnju među ljudima koji pošteno ovdje borave već 2-3 godine! Nema teme na kojoj se ti ne svađaš sa troje četvoro forumaša, i to ljudi koji su ovdje već godinama i imaju po par stotina/ili par tisuća postova. Nije ni čudo što si nakon 2 tjedna bio zbaniran. I opet si se vratio. Ne znam zašto? Valjda da bi provocirao ljude..
Zašto? Hm
Pa ne mogu vjerovati da:
"su pojedinci ovdje već 2-3 godine", i da ti ljudi, tih troje četvero forumaša imaju po par "stotina/ili par tisuća postova", a do danas nisu pomogli ni sami sebii, pa još uvijek nisu ishodili niti građevnu dozvolu, a kamoli započeli gradnju (pitam se što su radili 2-3 godine,tražili način kako da je predaju poštom ili golubom pismonošom).

Kako će tek pomoći ljudima kojima stvarno treba pomoći, i zbog kojih ovaj forum ili barem ova tema i postoji?.U to sam se uvjerio u ova 2 tjedna, NIKAKO.
Ne mogu vjerovati da ti ljudi ne znaju gdje i u kojem Zakonu se što nalazi, gdje i u kojem uredu se što predaje i vadi,da li treba ili ne treba nadozorni organ, dnevnik građenja,izvođač radova, uporabna dozvola itd.itd.itd.itd.

Pa što su tih 2-3 forumaša radili ovdje godinama? Osim što su pametovali i pokušali popljuvati nekoga tko im je došao remetiti njihov višegegodišnji mir u oazi,kao i u zadnja 2-3 tjedna koliko sam ja ovdje.

Zato vam i smeta netko, tko je došao i nakon 2-3 godine vašeg pokušaja da odgovorite na neka pitanja, vam u nekoliko dana odgovorio na niz pitanja,a posebno ako je k tome još i obrazovan i zna se snalaziti u propisima.
Onda ga idemo odmah popljuvati,prozvati,optužiti,jer ipak je ovo "naša" oaza, točnije samo 3 osobe Edgar,Sky Cruiser i Barcode.
Jer eto oni su tu godinama, i što će njima sada jedan Zlatkec reći gdje se što nalazi,pa znaju oni to već 3 godine, samo nisu htjeli otkriti i ostalom auditoriju

Draga gospodo što se mene tiče možete ovdje provesti još 23....godine, možda ćete u tom vremenu konačno i započeti svoju "započetu gradnju", no dajte i drugim ljudima prostora da nešto kažu, jer nije ovo vaša privatna prčija ni djedovina.Pa kad već u 2-3 godine niste znali pronaći odgovore na osnovna pitanja, a imate po nekoliko stotina i tisuća postova,onda se barem časno i mirno pokrijte.......

Eto tražio si odgovor, i dao sam ti ga,premda uopće ne sumnjam da ćeš imati nešto za dodati ili netko od ostale dvojice imenovanih (svi za jednog i jedan za sve)
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 09:53   #95
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Jer eto oni su tu godinama, i što će njima sada jedan Zlatkec reći gdje se što nalazi,pa znaju oni to već 3 godine, samo nisu htjeli otkriti i ostalom auditoriju
Kad već druge nazivaš nepismenim, onda bar pokaži malo vlastite pismenosti

Naime, lijepo ti piše kad se tko registrirao, pa tako i kraj moga nicka, a vidim da si ti daleko daleko još od doktorata, jer kolik vidim i :barcode je tu stoljećima, još od prije nove ere

Inače, jutros zvao ponovo onoga dečka u Županiju, istog onoga kojeg si ti nazvao nestručnim kadrom s završenim tečajem, a usput budi rečeno, ima bar 2 stupnja školske spreme više završeno od tebe.

Bolje da ne napišem što je govorio za tebe, jer se neisplati radi tebe dobivati kartone, toga nisi vrijedan. Mene osobno ishodovanje lok/građevinskih dozvola ne zanima, jer nemam namjeru graditi. da imam, sigurno ne bih tebe pitao za mišljenje.

Realne cijene prenamjene poljoprivrednog zemljišta imaš gore, među prvih par postova navedeno ne znam tko te zaposlio i na temelju čega tamo gdje već radiš, ali znaj da osim pukog prepisivanja isto treba znati protumačiti što tebi, smao proglašenom pravniku, baš i nejde. Da da i jesi neki pravnik, ne bih radio u nekakvoj državnoj upravi

No uostalom, možda i griješim, vjerojatno i ne radiš tamo, jer vidimo svi mi da ti izmišljanje priča stvarno dobro ide. neznam i nekužim odakle ti samo volje registrirati 5 nickova i izmišljati razne životne priče za svkai od njih

uostalom, zar nisi već nekoliko puta izričito rekao da nećeš samnom diskutirati kao i da se više nećeš ovdje javljati, već samo odgovarti na PM.

Vidim da baš nisi dosljedan. Vjerojatno nije sitgao niti jedan PM osim od apolon77 možda
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:00   #96
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Kad već druge nazivaš nepismenim, onda bar pokaži malo vlastite pismenosti

Naime, lijepo ti piše kad se tko registrirao, pa tako i kraj moga nicka, a vidim da si ti daleko daleko još od doktorata, jer kolik vidim i :barcode je tu stoljećima, još od prije nove ere

Inače, jutros zvao ponovo onoga dečka u Županiju, istog onoga kojeg si ti nazvao nestručnim kadrom s završenim tečajem, a usput budi rečeno, ima bar 2 stupnja školske spreme više završeno od tebe.

Bolje da ne napišem što je govorio za tebe, jer se neisplati radi tebe dobivati kartone, toga nisi vrijedan. Mene osobno ishodovanje lok/građevinskih dozvola ne zanima, jer nemam namjeru graditi. da imam, sigurno ne bih tebe pitao za mišljenje.

Realne cijene prenamjene poljoprivrednog zemljišta imaš gore, među prvih par postova navedeno ne znam tko te zaposlio i na temelju čega tamo gdje već radiš, ali znaj da osim pukog prepisivanja isto treba znati protumačiti što tebi, smao proglašenom pravniku, baš i nejde. Da da i jesi neki pravnik, ne bih radio u nekakvoj državnoj upravi

No uostalom, možda i griješim, vjerojatno i ne radiš tamo, jer vidimo svi mi da ti izmišljanje priča stvarno dobro ide. neznam i nekužim odakle ti samo volje registrirati 5 nickova i izmišljati razne životne priče za svkai od njih

uostalom, zar nisi već nekoliko puta izričito rekao da nećeš samnom diskutirati kao i da se više nećeš ovdje javljati, već samo odgovarti na PM.

Vidim da baš nisi dosljedan. Vjerojatno nije sitgao niti jedan PM osim od apolon77 možda
Draga gospodo što se mene tiče možete ovdje provesti još 23....godine, možda ćete u tom vremenu konačno i započeti svoju "započetu gradnju", no dajte i drugim ljudima prostora da nešto kažu, jer nije ovo vaša privatna prčija ni djedovina.Pa kad već u 2-3 godine niste znali pronaći odgovore na osnovna pitanja, a imate po nekoliko stotina i tisuća postova,onda se barem časno i mirno pokrijte.......

Eto tražio si odgovor, i dao sam ti ga,premda uopće ne sumnjam da ćeš imati nešto za dodati ili netko od ostale dvojice imenovanih (svi za jednog i jedan za sve)
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 16:03   #97
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
U kojoj se to fazi radi i koliko košta?
Iz prve ruke.

Upravo sam dosao iz opcine Dubrava, gdje usput priupitah kolko kosta prenamjena?

Sluzbena osoba izvadila papir sa zonama, pita me gdje se nalazi parcela, i otvori

kartu koja je obojana raznim bojama. Pogledamo gdje se nalazi moja parcela,

ugledamo je na karti, oznacena je zutom bojom, cijena zone 200kn/m2.

Ako je trazena cijena u mojem kvartu bila izmedju 100 i 150 E/m2, zakljucujemo

da je njihova cijena kod mog slucaja cca 4x manja, odnosno oko 28 E,

to pomnozite sa kvadraturom parcele, i od toga se prenamjena placa 5%.

Znaci, svi koji ste se uplasili bombasticnih cifra gospodjice tee,

koja mi uzgred budi receno dodje jos neke odgovore, mogu vam rec da se

bezpotrebno ne plasite, jer su cijene od ostalih forumasa bile realne,

odnosno poklapaju su se sa ovim sto sam danas saznao.

Btw, uspio sam ufekat jos neke cijene, za zadnju zonu je 50kn/m2, a za zonu

vise 400kn/m2.

Moja parcela se nalazi na kompletno urbaniziranom podrucju,

struja, plin, voda, kanalizacija, uz glavnu prometnicu,

zona vise od moje se nalazi prakticno oko av.dubrava i okolno podrucje, i cijena je 400kn/m2.

Zato svi slobodno kupujte oranice, livade i vinograde , naravno ako je u

podrucju slobodne gradnje.

Zadnje uređivanje ::barcode : 02.05.2007. at 16:27. Reason: krivi tecaj eura
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 18:59   #98
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Citaj, jer ti nemogu govorit.
Visina naknade se placa na trzisnu vrijednost poljoprivrednog zemljista.

Sto nikako nije ona cijena koja se placa kad ga kupujes kao gradjevinsko,

pa bilo ono oranica, livada,...
Ne razumijem kako bi netko znao da se neko zemljiste kupuje kao gradjevinsko ili kao poljoprivredno - do trenutka dok se ne radi prenamjena? Mislis da bi prodavatelj to utvrdio u ugovoru? Ili - samo ako je nesto u zoni gradjenja da je gradjevinsko? (Za ovo potonje znam iz iskustva da nije). Ta naknada "za privodjenje gradjevnoj svrsi" - tako nesto, je "naknada za umanjenje vrijednosti zemljista".
I da - ta visina nije trzisna vrijednost zemljista kao gradjevisnkog - vec ono sto drzava (nadlezna porezna uprava) tvrdi da to poljoprivredno zemljiste vrijedi - mislim da zato cak ima i razlike da li je nesto oranica, livada ili ne daj boze vinograd ili vocnjak - jer se sad te povrsine pod kulturom ne mogu povecavati, pa drzava "kaznjava" svako umanjivanje tih povrsina.
(...)
Troškove naknade za promjenu namjene poljoprivrednog zemljišta u građevinsko, za neizgrađenu parcelu, odnosno oslobađanje od plaćanja, utvrđuje Gradski ured za poljoprivredu i šumarstvo nakon konačnosti građevinske dozvole, a obračunava ih na temelju kategorizacije poljoprivredne kulture na tlu, a na temelju Zakona o poljoprivrednom zemljištu (Narodne novine 54/94) i Odluke o vrijednosti boda za utvrđivanje naknade koja se plaća zbog promjene namjene poljoprivrednog zemljišta(...) (www.zagreb.hr)
nananorma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 19:55   #99
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Iz prve ruke.

Upravo sam dosao iz opcine Dubrava, gdje usput priupitah kolko kosta prenamjena?

Sluzbena osoba izvadila papir sa zonama, pita me gdje se nalazi parcela, i otvori

kartu koja je obojana raznim bojama. Pogledamo gdje se nalazi moja parcela,

ugledamo je na karti, oznacena je zutom bojom, cijena zone 200kn/m2.

Ako je trazena cijena u mojem kvartu bila izmedju 100 i 150 E/m2, zakljucujemo

da je njihova cijena kod mog slucaja cca 4x manja, odnosno oko 28 E,

to pomnozite sa kvadraturom parcele, i od toga se prenamjena placa 5%.

Znaci, svi koji ste se uplasili bombasticnih cifra gospodjice tee,

koja mi uzgred budi receno dodje jos neke odgovore, mogu vam rec da se

bezpotrebno ne plasite, jer su cijene od ostalih forumasa bile realne,

odnosno poklapaju su se sa ovim sto sam danas saznao.

Btw, uspio sam ufekat jos neke cijene, za zadnju zonu je 50kn/m2, a za zonu

vise 400kn/m2.

Moja parcela se nalazi na kompletno urbaniziranom podrucju,

struja, plin, voda, kanalizacija, uz glavnu prometnicu,

zona vise od moje se nalazi prakticno oko av.dubrava i okolno podrucje, i cijena je 400kn/m2.

Zato svi slobodno kupujte oranice, livade i vinograde , naravno ako je u

podrucju slobodne gradnje.

Joj što mrzim kad sam u pravu

znači prenamjena je sića

mislim ok, i to su novci,nije da nisu, ali da se plaća 8-15e pa to su bile čiste gluposti.

e sad, gdinam je TEa da nam pojasni kak je uspjela naplatiti tj. obračunati onih cca 69000 kn u velikoj gorici, koja je sigurno koja zona niža od tvoje u Dubravi.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:03   #100
Quote:
nananorma kaže: Pogledaj post
Troškove naknade za promjenu namjene poljoprivrednog zemljišta u građevinsko, za neizgrađenu parcelu, odnosno oslobađanje od plaćanja, utvrđuje Gradski ured za poljoprivredu i šumarstvo nakon konačnosti građevinske dozvole, a obračunava ih na temelju kategorizacije poljoprivredne kulture na tlu, a na temelju Zakona o poljoprivrednom zemljištu (Narodne novine 54/94) i Odluke o vrijednosti boda za utvrđivanje naknade koja se plaća zbog promjene namjene poljoprivrednog zemljišta(...) (www.zagreb.hr)
Sve bi to bilo ok, još da nisi citirao odredbe zakona iz 1994.,koji je davno stavljen izvan snage.

Tebi i ostalima za informaciju Zakon o poljoprivrednom zemljištu su "Narodne Novine" broj 66/01 i 87/02,pročišćeni tekst, te Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o poljoprivrednom zemljištu "Narodne Novine" broj 48/05. i 90/05. Te osim narečenih Zakona i izmjena i dopuna Zakona, postoji Još Uredba Vlade RH o cijeni prenamjene poljoprivrednog zemljišta, te Naputak i Pravilnik Ministarstva poljoprivrede,šumarstva i vodnog gospodarstva (objavljen u listu Ministarstva), te Naputak Ministarstva financija RH (objavljen u službenom listu ministarstva).
Naravno to sad treba i pročitati,pa vidjeti kako stvari stoje.
Meni kao dipl.pravniku to nije problem i taj sam dio prožvakao davno odnosno pribavio si Zakone,Pravilnike i Naputke, no nadam se da će se i ostali snaći
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.