Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 15:51   #1
Desetogodišnjakinje

Spomenara komada pet-sest, sve ispunjeno, ogledalo joj je najcesce mjesto boravka , sjajilo za usne se trosi nemilice (a ponesto od sjajila se kapne i po obrazima), jako je, jako vazno sta ce obuci svako jutro u skolu (izpizdim jer cesto kasnim na posao cekajuci nju da se konacno odluci), stalno izgleda da je napola prisutna a drugom polovicom negdje u oblacima. Ako je zamolim da uradi neke dvije najjednostavnije stvari (npr. ostavi ovu svoju majicu na mjesto i odnesi ovo u kuhinju) obavezno uradi samo jednu, a i tu samo polovicno - poslije tvrdi da me nije cula.

Mislim, jel malo rano za pubertet? A po svemu sudeci nju vec drma.

Inace imam jako dobar odnos s njom, mnogo razgovaramo. Jednom me je cak posjela na svoj krevet i pocela mi pokazivati sta joj je ko napisao u one spomenare, a ja je pitam: Ne smeta ti da mi to pokazujes (jer znam da ja svoje spomenare mami ni mrtva ne bih pokazala ), a ona kaze: Ne, zasto?

Jedino me smeta ta silna odsutnost duhom. Ujutro kad paralelno spremam i sebe i malenu i kad mi treba i njena pomoc, ispadne da u stvari i njoj trebam pomagati da se obuce, jer ona pjevusi i sjedi na svom krevetu, jedna nogavica od stramplica odjevena a druga ne....a misli joj negdje na Marsu valjda.

Kakve su vase desetogodisnjakinje, ili kakve su bile kad su bile desetogodisnjakinje?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:26   #2
brrrr....

moja ima 8, nema spomenare, ali pocele su sve druge manifestacije...

uvjeravaju me da je pustim, da je slatko sto je prava "curickica", onak, damica-to kak ce se obuci, pa frizura, pa pred ogledalom...

ipak takve situacije u svakodnevnom zivotu koce i izludjuju.

znam da ne pomazem ovim postom, ali cekam odgovore.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:36   #3

nemam kcer,ali se sjecam sebe.i to je sve bilo jedan dio tog uzrasta.ja sam u maju navrsila 10 godina a u junu dobila prvu menstruaciju.doduse jos su mi rolsue i sportovi,modra lasta,knjige i crtanje odjece za papirne lutke iz zabavnika bili (neke od)draze aktivnosti,ali svi su simptomi tvoje kcerke i kod mene bili tu.jesi li gledala film "Big" sa Tom Hanksom?fakat dobro opisuje to nesto izmedu.i njoj bi se vjerovatno dopao da ga pogleda s tobom ako vec niste.
super se ti s tim nosis.a i ona ocito ima povjerenja u tebe.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:37   #4
jojj ja nemam curicu od 10 god al se sjecam ..da sam si u to vrijeme bila sva super..

..za 10 rodjendan mi je mama kupila nek isuper kompletic i onda sma bila glavna macka ..
..imala sma i prvog decka tad..al nam se gadilo ljubit pa smo non stop plesli u mraku za taj rockas

nisu oni jos u pubertetu..nego sad se curice vole pravit vazne i misle da su vec velike..i sjecam se kad sma ja svako jutro kopala po ormaru kaj cu obuc..mama je tad dobivala glavobolje trebala sam imat sto vise lakiranih cipelica I soseka ..

..samo vi pricajte s vasim curicama..to je najvaznije tad cete i lakse komunicirat kad ce curke bit u pubertetu..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:49   #5
zakaj se ja ne sjecam nicega iz tog razdoblja...opcenito se malo toga sjecam iz djetinjstva...

al me sje...alo.

valjda necu i ja nju.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:52   #6
ja se jos sjecam ...od tad je proslo nekih 9 godina..al imam i snimljeno na kameri...i na fotkama..tak da se ne bi ni ja svoh detalja sjecala
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 17:29   #7
fuck, onda znam zasto se ja ne sjecam...

proslo je preeevise vremena, vec su i slike izblijedile, a vise nema projektora koji bi reproducirali filmove moje mladosti

__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 21:28   #8
Re: Desetogodisnjakinje

Quote:
Rajna kaže:
Spomenara komada pet-sest, sve ispunjeno, ogledalo joj je najcesce mjesto boravka , sjajilo za usne se trosi nemilice (a ponesto od sjajila se kapne i po obrazima), jako je, jako vazno sta ce obuci svako jutro u skolu (izpizdim jer cesto kasnim na posao cekajuci nju da se konacno odluci), stalno izgleda da je napola prisutna a drugom polovicom negdje u oblacima. Ako je zamolim da uradi neke dvije najjednostavnije stvari (npr. ostavi ovu svoju majicu na mjesto i odnesi ovo u kuhinju) obavezno uradi samo jednu, a i tu samo polovicno - poslije tvrdi da me nije cula.

Mislim, jel malo rano za pubertet? A po svemu sudeci nju vec drma.

Inace imam jako dobar odnos s njom, mnogo razgovaramo. Jednom me je cak posjela na svoj krevet i pocela mi pokazivati sta joj je ko napisao u one spomenare, a ja je pitam: Ne smeta ti da mi to pokazujes (jer znam da ja svoje spomenare mami ni mrtva ne bih pokazala ), a ona kaze: Ne, zasto?

Jedino me smeta ta silna odsutnost duhom. Ujutro kad paralelno spremam i sebe i malenu i kad mi treba i njena pomoc, ispadne da u stvari i njoj trebam pomagati da se obuce, jer ona pjevusi i sjedi na svom krevetu, jedna nogavica od stramplica odjevena a druga ne....a misli joj negdje na Marsu valjda.

Kakve su vase desetogodisnjakinje, ili kakve su bile kad su bile desetogodisnjakinje?

Ne, nije niti malo prerano za pubertet. Ja imam nećakinju koja također ima 10 godina, spomenare, leksikone, odlična je učenica. Prije je stalno htjela biti sama doma, nije htjela ići u boravak te je već dvije godine sama kod kuće. Sada ju je uhvatila želja za bakom ( da se ima sa kime maziti i paziti). Ne sluša me više kao nekada, ne smiješ joj nešto obećati, a poslije to ne napraviti, jer je nos odmah u zraku S druge strane je sve saznala što se tiče i fizičke strane i mislim da je to dobro. Zna da će dobiti sise- već joj se i sada malo vide, zna da treba dobiti menstruaciju, zna da treba joj narasti dlake ispod pazuha- ma moje malo srce. Ako je netko nazove srce, odmah se uvrijedi. Također, prije nego ide van s nekim, mora se urediti, uglavnom u igri su šosići, majčice, bluze, cipelice i itd., obavezni su i lakovi za nokte, a uskoro će i prva šminka pasti. Još uvijek je zaigrano dijete. I Rajna mislim da je dobro da ti i tvoja cura razgovarate i da joj objasniš sve što će je čekati i pogotovo da joj objasniš fizičke strane puberteta. Da ne bi bilo iznanađenja, kakvih je bilo kod mene. I to me je'' koštalo''. Kada sam ja bila desetogodišnjaka, ušla sam u pubertet, dobila menstruaciju sa vrlo ranih 10 godina i od tada sam postala povučena, sve dok se nisam opametila. Možete misliti kakav je to bio šok za mene. Jer meni mama nije objasnila što će biti sa mnom - odnosno nije znala kako uspostaviti kontakt sa mnom, komunicirati i zato je vrlo važno da komuniciraš sa svojom kćeri. Zamisli ovakvog šoka da ne zna šta da očekuje u pubertetu. Vidim da si dobra majka, Rajna.
imrsa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 21:49   #9
Re: Desetogodisnjakinje

Quote:
Rajna kaže:

Mislim, jel malo rano za pubertet? A po svemu sudeci nju vec drma.

Malo je rano, ali i moju 10.-godisnjakinju drma.

Zna me tak ispizditi, to nije istina.
Sva sreca imamo dobar odnos, povjerava mi sve i nadam se da ce tako ostati.
Moja brije na Eminema, R. Williamsa, igra kosarku i cita OK.
Sad je u fazi da su svi decki glupi, a tracanje s frendicama vec je pocelo.

Rajna, zduracemo mi to ko i sve ostale
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 22:44   #10
Uuuu, mene to sve ceka.
Moja je jos beba za vase, 7 ipo god.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 08:54   #11
Imrsa, hvala za sve fino sto si napisala.

Ova moja se na Eminema bas i ne fura, ali zato je cak i mladju sestru (2 godine) naucila kako plesati a la Edo Maajka.

Malo ste me zatekle sa ovim menstruacijama sa deset godina - ja sam je dobila mjesec dana nakon dvanaestog rodjendana. A sise sam bogme vec tad imala poprilicne, mislim, kad sam je dobila. Znam da su meni vec bile narasle onako malo do desetog rodjendana, a ova moja je jos ravna ko daska petica, jedva da se nesto nazire. Pa sve pretpostavljam da mozda dobije i kasnije nego sto sam ja, mada znam da pravila nema.

A odjecu mi ne spominjite. Ne znam vise kako bih se postavila. Jucer ujutro po milioniti put imamo raspravu oko toga sto ce obuci, a rasprava se zavrsava tako sto ja peglam neke tri stvari (hlace, majica, dzemperic) koje zaboga mora obuci jer onih preostalih 345 stvari koje leze ispeglane po ormaru su "sve uzas zivi". Pa fino odem sinoc s njom u grad i kupim joj jedan bas cool komplet (hlace i majica), ma svidio joj se pravo. Jutros ga obukla, gleda se u ogledalo i slaze face kao da u ogledalu vidi cudoviste.

E pa kako da ne popizdim?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 09:25   #12
Joj, mogu mislit kak ti je. A, vidis meni to pomalo fali. Naime, moja je totalno suprotna.....nosi dvoje hlaca i dve majice!? Doslovno!
A ormar pun.
Uzasna je kad je odjeca u pitanju. Kad joj se konacno nesto svidi, onda to ne skida dok se ne podere (cak ni onda) i onda moram istu takvu majicu kupit (ak ju uopce nadjem).
Ja bih tak nekad htjela da bude "curica" u ovom smislu u kojem ti pises.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 09:33   #13
Quote:
T@nja kaže:
Joj, mogu mislit kak ti je. A, vidis meni to pomalo fali. Naime, moja je totalno suprotna.....nosi dvoje hlaca i dve majice!? Doslovno!
A ormar pun.
Uzasna je kad je odjeca u pitanju. Kad joj se konacno nesto svidi, onda to ne skida dok se ne podere (cak ni onda) i onda moram istu takvu majicu kupit (ak ju uopce nadjem).
Ja bih tak nekad htjela da bude "curica" u ovom smislu u kojem ti pises.
A vidis, ja sam bila ista kao ta tvoja.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 09:54   #14
Sam vi mamice lijepo pazite svoje curice...i tjeshite se!

Nemate poima kako ce to izgledati za 5 godina...

Edo maajka je mila majka shto se kod mene slusha...pichi metal da se kuca trese. A junior izgleda k'o da su mu svi umrli...u crnom od glave do pete...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 10:05   #15
Quote:
magic kaže:
A junior izgleda k'o da su mu svi umrli...u crnom od glave do pete...
Boze moj, na koga li to voli crnu boju.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 10:11   #16
E, da....one obje majice su crne boje
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 10:50   #17
e ovo se zove terapija :)

Na posao sam došla razmišljajući o mom sineku (9 godina)...
Pa kak ne kuži da mu je trenirka zdrapana?
I kak ne kuži da na R A M E N U ima skorenu slinu (igrali su vani nogač, curil mu je nos, nije bilo vremena za maramicu i prirodan trzaj glava-rame )..
I dvije različite čarape...

Ne da ga nije briga kaj oblači, nego niti u kakvom je stanju to kaj je obukao
Kao, pa kaj ak ima rupe i malo je zeleno od trave...pa već pod velikim odmorom i to friško izgledat će kao ovo što je obukao

Fakat, pametna glava mamina

I sad čitam vas i mislim si - a koji se ja klinac bunim

Jebate, sretnica sam, još ovo malo vremena dok ne skonta na kaj se curice pale
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 11:20   #18
Uzivajte u svakom trenutku tog pocetnog "cifranja".....nikada ne znate do kada ce to trajati makar sada izgleda pomalo zamorno.....ali i one se uce od vas, od svojih prijateljica........i one tek otkrivaju svijet odraslih, pomozite im...... zajedno cete se obogatiti, a i nauciti nesto novo....

Zavidim Vam pomalo na toj drugoj mladosti...........
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 12:38   #19
A ja sam imala prvog dečka sa 11 godina.
Čak smo se i ljubili, ali moliću lijepo bez jezika. Rajna i Tanja, moraćete i o tome ako već niste.

A moj sin isti kao od deatwin, prase puno prašine i slina.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 12:43   #20
Quote:
ljutika kaže:
Rajna i Tanja, moraćete i o tome ako već niste.
Ja jesam, odavno. Mala nema kaj ne zna i ne srami se pitati (sa 7 g. je pitala kaj je pusenje i nimalo nije bila iznenadjena odgovorom ).
A i cita OKEJ
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.