Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2004., 13:38   #21
Quote:
T@nja kaže:
Ja jesam, odavno. Mala nema kaj ne zna i ne srami se pitati (sa 7 g. je pitala kaj je pusenje i nimalo nije bila iznenadjena odgovorom ).
A i cita OKEJ


A kak si to objasnila, molim te?
6943 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:42   #22
tanja,

pridružujem se pitanju 6943...

kak si joj to objasnila?
ne kako si joj rekla, nego kako si 7-godišnjoj curici to OBJASNILA?

ne provociram pitanjem, nego me stvarno zanima, vjerovala ili ne.
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:44   #23
Znači, ja provociram.
SORI.
6943 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:46   #24
Quote:
6943 kaže:
A kak si to objasnila, molim te?
Doslovno sam joj rekla da je to kad mama tati ljubi pimpeka
Ona je rekla "Aha!" i okrenula se o'sla svojim poslom.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:48   #25
6943...
nis' ja rekla da ti provociraš

tanja
fala na odgovoru
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:48   #26
Aha.
6943 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:52   #27
T@nja, ja, vidis, nisam jos imala takvih pitanja.

Bolje da se pripremim.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 13:54   #28
Ali da ne zaboravim (sto ujedno dokazuje da dosta toga oni nauce sa TVa i od druge djece), sa otprilke sedam godina mi je rekla da joj je "grozno kad se dvije curice drze za ruke kad su vani, ko da su dvije lezbijke".

Ja se svojevremeno bila frapirala.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 14:24   #29
Quote:
Rajna kaže:
Bolje da se pripremim.
O da!

I na svako, bas svako njihovo pitanje treba odgovoriti. Po mogucnosti odmah i precizno, tj. bez muljanja, jer oni itekako osjete razliku.
Sto je jednostavniji i iskreniji odgovor to je njihovo povjerenje vece. I ne treba se zgrazati ni pred cime, njima je pitanje o pusenju gotovo u istom rangu kao da su pitali sto je npr. fotosinteza (ovo mi je prvo palo na pamet ).

T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 15:18   #30
Quote:
T@nja kaže:
O da!

I na svako, bas svako njihovo pitanje treba odgovoriti. Po mogucnosti odmah i precizno, tj. bez muljanja, jer oni itekako osjete razliku.
Sto je jednostavniji i iskreniji odgovor to je njihovo povjerenje vece. I ne treba se zgrazati ni pred cime, njima je pitanje o pusenju gotovo u istom rangu kao da su pitali sto je npr. fotosinteza (ovo mi je prvo palo na pamet ).

I pogotovo kad krenu: Zašto?
Pa plivaj po fotosintezi.
6943 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 17:24   #31
Tanja tak i treba to mi je superž

ja sam svoju mamu uvijek ispitivala kaj je imala na sebi kad su oni mene radili i njen odgovor je uvijek bio : bili smo oboje u gacama nisam imala pojma da me mulja..neg sam se cudila kak su to onda uspjeli napravit
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 19:39   #32
I kod mene je jedna desetogodisnjakinja. Prsa joj rastu, dlacice male crne, pristici na licu...samo cekam dan prve menstruacije, a jos je tako dijete..... Igra se s lutkama, cita nekakve djecje stripove...uopce ne vidim da je ista odraslija u glavi. Jedino, sve joj ispada iz ruku, stalno nesto prolijeva i...deblja se. Guzu ima vecu neg ja, a hranila bi se jedino sendvicima. Eh, tu ratujemo. No, kao osoba je andjeo, ne previse zahtjevna, vrlo skromna i poslusna. Cini mi se da cu vise problema imati sa mladjom kceri koja je ...uh....sad joj je 6, a evo bas danas je uredno obukla cizme i jaknu i rekla da odlazi od kuce...ne mogu ni zamisliti kako ce biti s njom s 10, a 15..............
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 19:51   #33
moja "mala" rodica ima 11 god...kada sam u HR ne mice se od mene

sve prati; kako se oblacim,sminkam,kaze da jedva ceka kad ce se i ona sminkati...osim Teena i Ok-a obavezno prolista maminu Tenu,zna sve, sta je in a sta out

mama mi njena kaze da vise nije super ucenica,poceli su je zanimati djecaci,stalno je zezaju preko telefona,ona se javi,oni prekinu vezu,pa je to nervira...
u zadnje se vrijeme zakljuca sama u sobu,pise pjesme i ljubavna pisma,zidovi puni postera teen zvijezda

nekidan kad sam zvala kaze da jedva ceka da dodem,pa da subotom ujutro (tako uvijek kad sam dolje) uredujemo se cijelo jutro pa odemo prođirati gradom i popiti kavu

ona je dosta i zrela za svoje vrsnjakinje,jako se razvila u zadnje 1-2 godine,visoka je a pocele su i cice....a lipa posve

eto toliko o jednoj djevojcici koju puno volim
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 19:58   #34
Sjećam se sebe. Ako im možete priuštiti lijepu robicu, potaknut na razvoj stila, šminke, ponašanja - super - tako neće od toga pravit zlatnu telad, a i imat će više samopouzdanja.

Znam jednu obitelj u kojoj je majka toliko ratovala oko outfita da nikad nisu stigle do pitanja emocija, tijela, sexa, odnosa s muškima, odnosa prema školi - i ostalim bitnim.

Rajna, mislim da je dovoljno razumna da shvati što od nje tražiš, ali njoj sad treba puno, puno vremena za sebe, za maštanje... ako joj pokažeš da to uvažavaš i ona će tebi izać u susret. Sjećam se da sam htjela da mi starci po mogućnosti napišu što trebam radit - i sve bih bila učinila - ali samo da me puste da iživim svoju SMOTANOST
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 21:44   #35
Eh, samo da ne pomislite da su desetogodisnjakinje teske.
Ni desetogodisnjaci nisu bas laki. Doduse nema problema oko cica i sminke ali oko odjece i curica ima.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 04:18   #36
meni je u 4. osnovne jedan decko iz razreda nadasve ozbiljno rekao ´´tebi rastu cice a meni raste mish´´
nije rano
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 10:19   #37
ja sam kao desetogodishnjakinja jos brala ljubichice

i bash jednom kad sam ih brala, naidju dva dechka, moji susjedi
pa stanu pa neshto si medjusobno shapuchu i nakon nekog vremena dodje jedan od njih k meni i kazhe: pitao Zoran osh s njim furat?

a ja: a sta je to?
on: pa to ti je kad idesh na kolache ili u kino i jedete skupa kokice i drzhite se za ruke
a ja : ni u ludilu ( a misli mi struje po glavi: da da, prvo drzhanje za ruku a onda bi se odmah zhenil...)
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 11:51   #38
haha, super tema
moja je 9.5 tacno danas!!! evo upravo smo se mjerili 140cm okruglo (na svaki rodj i pol g se mjerimo i vazemo, narasla je 4cm za 6mj)

dlake i sike ni blizu... nadam se da nece jos
nije bas krenuo pubertet, al da ima musica, ima
naravno sta ce obuc je bitno
SAMA se oblaci stalno, ja eventualno uvedem veto ako hoce u necem laganom izac na maziju
cesto me pita za savjet sta se scim slaze ili ne, i jos uvijek dobronamjerno prihvaca moje komentare... cesto ceka da vidi sta cu ja obuc pa nadje nest slicno... a desi se i obrnuto, da se ja obucem slicno kao ona
trazila je par stvari koje ja imam, pa sam i njoj kupila nest slicno, sva je hepi zbog tog

momci je ne zanimaju, jos ne
imala je nelku simpatiju, pa su bili "skupa" (sto je znacilo u principu nista, odim da se cesce igraju)...al je nakon par sedmica rekla da je prekinula jer se "ne osjeca slobodno" , mamina kcer

taman je juce nabavila spomenara 2: jedan za familiju.-odrasle
jedan za skolske drugove... dala mi je da procitam
nisam je pitala: "zar ti ne smeta", rrajna ne ubacuj bube u uhu, ja sam zahvalna za svaku najbezznacajniju sitnicu koju zeli samnom podijeliti

za pusenje nije pitala, jer mislim da nije ni cula za takvo sto, ili joj je jasno iz kontesta (na swedskom je eksplicitnije)
za orgazam jeste, za klitoris, za pedofile, za kad sam ja izgubila nevinost... i takve stvari

sto tanja rece najbolje je najjednostavnije i direktno bez muljanja odgovarati...
a neke stvari za koje mislim da joj ne bi bile jasne ili da je prerano da zna, ili mislim da bi je jos vise zbunilo NE LAZEM NIKAD!
nego kazem da mi je sad malo mkomplicirano objasniti, da cu joj objawsnioti kad bude veca, i da me naravno uvijek sve moze i smije pitati
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 21:34   #39
Ja se ne sjecam nicega iz doba kad sam imala 10 godina. Ne bi bilo tragicno da sad nemam 20
Ajme, pa stvarno..najranije stvari kojih se donekle koherentno sjecam su s kraja osnovne. Ono sve prije mi je mutno, sjetim se tu i tamo neke gluposti, ali nis kaj bih mogla vremenski smjestiti.
Mozda imam previse friskih stvari za razmisljati pa je mozak pospremio duboko u ladicu sve to od prije. Ili se meni samo cini da se ja niceg ne sjecam jer ocekujem nekakvu fotografsku reprodukciju.
Nego, ova tema desetgodisnjakinje me podsjetila da pitam nesto sto me jako zanima. Jel normalno za desetgodisnje dijete da ima problema s vremenom, odnosno, ne zna izracunat koliko ima do sljedeceg cetvrtka, koliko je zapravo 100minuta i takve stvari?
Muci me to jer ja imam osjecaj da sam tim u toj dobi dobro vladala, i malo me brine moja voljena desetgodisnjakinja kad se muci s tim stvarima....al ja nisam mjerodavna,ja sam bila wunderkind u osnovnoj,kaj je najironicnije bila sam najtalentiranija za matematiku,i to ne da je zamrlo nego je apsolutno krepalo,ja danas nisam sposobna tri broja pomnozit kak spada ...ona bude na kraju mozda einstein
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 11:42   #40
Danas je dobila anonimno ljubavno pismo.
Mali si je fakat dao truda, ja se skroz raznjezila, a ona kad je vidla udri u plac Rastrgala je pismo u tisucu komada i hitila (a ja ga htjela sacuvat za uspomenu).

Izgleda da zna od kog je, pa je zato tako i reagirala. Ko ce ga znati...
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.