Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2006., 11:31   #21
Zašto bi bilo ispod časti? Imati normalnog investitora je samo prednost. Možeš dobiti krasnu jednostavnu kuću s par duhovitih detalja koju će ti s guštom projektirati svaki arhitekt.
Znaš što želiš i trebaš? Nazovi nekoliko biroa, prenesi im svoje potrebice, i nek ti daju prijedloge
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 13:55   #22
ispravno ti kaže silajn, osim što je moj arhitekt imao poseban smisao za duhovito, tako da lampe u hodniku nisu u ravnini jedna s drugom, a niti su centrirane jer je zaboravio uračunati ormare koji dolaze, a koje je on projektirao o da, i kad otvaraš vrata od ormara, drmneš lampe hahaha.

no, to je još NIŠTA. tak da imam još puno duhovitih detalja
prvi idući arhitekt kojeg upoznam, preventivno će dobiti šaku u glavu.
ali, naravno, ima ih normalnih. i guess.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 14:38   #23
Quote:
kokakoka kaže:
ispravno ti kaže silajn, osim što je moj arhitekt imao poseban smisao za duhovito, tako da lampe u hodniku nisu u ravnini jedna s drugom, a niti su centrirane jer je zaboravio uračunati ormare koji dolaze, a koje je on projektirao o da, i kad otvaraš vrata od ormara, drmneš lampe hahaha.

no, to je još NIŠTA. tak da imam još puno duhovitih detalja
prvi idući arhitekt kojeg upoznam, preventivno će dobiti šaku u glavu.
ali, naravno, ima ih normalnih. i guess.
Znaci, najprije batom po glavi, pa onda razgovor.....? I ja tako cujem neke nebuloze koje se nebi dogodile ni da je crtao u Wordu!?

Treba mi adresa nekog koji je koliko toliko OK. Split i bliz okolica!
__________________
Pravda je spora, ali nezaustavljiva!
Sea_Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 14:43   #24
Quote:
Sea_Wolf kaže:
Znaci, najprije batom po glavi, pa onda razgovor.....?
i ne samo kad su arhitekti u pitanju

držim ti fige
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 15:12   #25
Quote:
kokakoka kaže:
ispravno ti kaže silajn, osim što je moj arhitekt imao poseban smisao za duhovito, tako da lampe u hodniku nisu u ravnini jedna s drugom, a niti su centrirane jer je zaboravio uračunati ormare koji dolaze, a koje je on projektirao o da, i kad otvaraš vrata od ormara, drmneš lampe hahaha.
Nisam mislila na tu duhovitost
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 20:50   #26
Quote:
Silajn kaže:
Nisam mislila na tu duhovitost
Ajmo ljudi, treba mi neko ime, nekog normalnog arhitekta.....please!
__________________
Pravda je spora, ali nezaustavljiva!
Sea_Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 14:28   #27
pa od velih faca imas dinka kovačića, antu kuzmana, neno kezić od mlađe skvadre...........
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:14   #28
Upravo sam sat vremena izgubio pišući poruku o jednoj lijepoj Crnoj Splićanki koja je priije nekoliko godina posjetila Osijek tj. svoje dvije prijeteljice na Zrinjevcu no jednim pogrešnim potezom sve mi je poibiglo u nepovrat. djevojka je bila iz Splita crne kose, srednje visine, imala je naočale, studirala je arhitekturu u Zagrebu bila je tada četvrta godina, mislim da je bila dobar student. sada vjerojatno već negdje radi možda i na fakultetu. Ja sam bio sretnik koji ju je te hladne večeri upoznao i imao prilike poljbiti njezine tople usne. proveli smo skupa sat vremena, kao da je bilo dva dana. No nije to sve, sreli smo se mi i nekoliko mjeseci ranije, no tada se nismo duže družili jer je ona bila na odlasku, no stigla mi je u kratkim lai čarobnim trenucima mimoilaska poručiti da jo je "ža što ona odlazi a tako lijep dečko ulazi unutra" Poslije je meni bilo "ža" što je samo tako otišla otišla, često sam razmišljao o toj večeri misleći da je više neću vidjeti, a znate kako je to kada proradi mašta i romantika. No dogodilo se ipak nakon nekoliko mjeseci da se ona opet našla u istom kafiću koji se i danas zove RADIĆ, nikada neću zaboraviti te trenutke. Prošao je taj sat a ja ni broj telefona nisam uzeo, nakon nekog vremena sam joj i ime zaboravio. ponekad je se sjetim i evo sada sam se odlučio prvi puta potražiti ju. pa ako mi netko može pomoći da ju nađem neka se javi Sad Crying or Very sad
miros25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:25   #29
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
, tako da lampe u hodniku nisu u ravnini jedna s drugom, a niti su centrirane jer je zaboravio uračunati ormare koji dolaze, a koje je on projektirao o da, i kad otvaraš vrata od ormara, drmneš lampe hahaha..
kuća se gradila na osnovu Izvedbenog projekta ili Glavnog?

visinu lampi su ti zafušali električari

inače ako investitor nema poseban zahtijev poziciju lampi, utikača itd.. određujedipl.ing. elektrotehnike koji radi Projekt elektroinstalacija
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:02   #30
Quote:
Sea_Wolf kaže: Pogledaj post
Imam u planu gradnju kuce. Ima li neko ime i adresu nekog Arhitekta u Splitu koji je u stanju napravit projekat za obiteljsku kucu srednjih gabarita s jednim katom, a da mu nije ispod casti. Ipak necu radit vilu! Hvala!
ja se bavim projektiranjem i imam par zanimljivih kućica u tom stilu... ali sam iz okolica zg-a
arhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:33   #31
ja sm bliže :P, ali ne radimo za druge županije jerbo su nas izblesirali referenti u tim uredima
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:09   #32
Question Koliko košta nacrt za kuću

Evo oni koji su gradili ili grade kuću ... zanima me iz prve ruke koliko arhitekti naplaćuju nacrt za gradnju kuće...što odredjuje cijenu i neki red veličina za kuću od nekih 100 - 120 m 2????
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 18:47   #33
2-4% ukupne investicije gradnje
+ ime arhitekta (ako ideš nekom slavnom arhiću)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 12:10   #34
Mene zanima da li netko zna u osijeku nekog povoljnog i kvalitetnog arhitekta,
nemojte mi sad pisati kako može biti ili povoljan ili kvalitetan jer nije istina.
Mislim da uvijek može postojati neka zlatna sredina!
__________________
Male stvari život znaće!
smucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 13:52   #35
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
2-4% ukupne investicije gradnje
+ ime arhitekta (ako ideš nekom slavnom arhiću)
kaj stvarno. tipa kuča potrošiš 80-100,000 ojra za izgradnju kučice a onda daš 2-3000 ojra za arhitekta... uff da sam to znal prije...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:30   #36
ha-ha
a tek komunalne
npr. 100 000€ bi bilo dovoljno za cca 120 m2
onda ti grad naplati komunalnu (u mom okruženju je cca 60-180kn/m3), otrpilike bi ti moglo biti 360m3 kuće= 3 000 - 9 000 ojra a ne dobiješ ništa za uzvrat
pa vodoslivna naknada 20kn/m3 = 1000 ojra, jer ti kiša pada na teren

a u cijenu Glavno projekta ti se nalaze :
- Arhitektonski projekt
- Projekt uštede energije
- Projekt zaštite od buke
_ Projekt konstrukcija (statika)
- Projekt elektroinstalacija
- Projekt vodovodne i kanalizacijske mreže
...
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:19   #37
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
ha-ha
a tek komunalne
npr. 100 000€ bi bilo dovoljno za cca 120 m2
onda ti grad naplati komunalnu (u mom okruženju je cca 60-180kn/m3), otrpilike bi ti moglo biti 360m3 kuće= 3 000 - 9 000 ojra a ne dobiješ ništa za uzvrat
pa vodoslivna naknada 20kn/m3 = 1000 ojra, jer ti kiša pada na teren

a u cijenu Glavno projekta ti se nalaze :
- Arhitektonski projekt
- Projekt uštede energije
- Projekt zaštite od buke
_ Projekt konstrukcija (statika)
- Projekt elektroinstalacija
- Projekt vodovodne i kanalizacijske mreže
...
i još geodet za parcelu... i dođe mi da plačem...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:24   #38
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
2-4% ukupne investicije gradnje
+ ime arhitekta (ako ideš nekom slavnom arhiću)
a zar nema neke cijene od npr. 10 eur/m2 bruto površine kuće?
arhiće koje ja znam tako računaju.
dal ste vi, arhići (pitanje za mcgrubi), poskupjeli sa novim zakonom od listopada 2007?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 17:04   #39
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
2-4% ukupne investicije gradnje
+ ime arhitekta (ako ideš nekom slavnom arhiću)
i onda, kaj je najgore, projekt ti izradi neki mali ili mala iz biroa, a ne to slavno ime koje plaćaš...i to vjerujem da većina projekata ide prema špranci
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 17:08   #40
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
kaj stvarno. tipa kuča potrošiš 80-100,000 ojra za izgradnju kučice a onda daš 2-3000 ojra za arhitekta... uff da sam to znal prije...
kaj se čudiš? koliku dnevnicu dobiva majstor na gradilištu, bez PDV-a?

a koliki ceh ćeš platiti vodoinstalateru ili plinskom instalateru za nekoliko dana rada?

u tih 2-3 soma ojra imaš više podprojekata i dosta utrošenih sati, iza kojih stoji 5 godina stručnog školovanja tih ljudi

samo hrvatski mentalitet ne priznaje intelektualni rad jer papir ništa ne vrijedi

e moj narode...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.