Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2009., 13:46   #61
Dan Simmons ''Opaki tip'' - klasičan hard boiled krimić. Knjiga je korektno napisana, zanimljiva, brzo se čita, ali sam od Simmonsa ipak očekivao nešto malo više. Ne znam, možda me razmazio ''Ilijem'' i ''Olimpom''.

Paralelno s tim čitam ''Drevne misterije'' Petera Jamesa i Nicka Thorpea. Autori istražuju mnoge misterije iz drevnih vremena (Atlantida, Stonehenge, piramide u Gizi...), pri čemu zauzimaju nekakav srednji stav (dakle, otvoreni su za sve mogučnosti, ali isto tako sa skepsom gledaju na sve teorije koje su drugi ljudi iznijeli o tim fenomenima). Dvosjekli mač knjige je čista kvantiteta misterija kojima se autori bave, jer, iako dobijemo uvid u jako širok raspon fenomena, nijedan misterij nije baš skroz detaljno opisan. Ali knjiga može dobro poslužiti kao nekakvo početno štivo za steći nekakva osnovna saznanja o temi koja nas zanima, pa potom pronaći neke ipak malo specijaliziranije knjige, koje pokrivaju uže područje.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:20   #62
fucking twilight!!!
je glup i je za djecu i je naivan i užasno cmoljav i tako dalje ali nemogu se odvojit od te knjige jednom kad sam krenula, UŽAS ŽIVI!!!
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:25   #63
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
fucking twilight!!!
je glup i je za djecu i je naivan i užasno cmoljav i tako dalje ali nemogu se odvojit od te knjige jednom kad sam krenula, UŽAS ŽIVI!!!
daaaaaa
knjiga je u biti presmjesna
al je isto tako taaak zarazna i lijepa i slatka

ja sam ju procitala u jednom danu. nisam mogla prestat.
leukoteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 10:21   #64
Haruki Murakami – “Južno od granice, zapadno od sunca”, u izdanju beogradske Geopoetike.

Prvi moj kontakt sa Murakamijem i mogu reći da sam i više nego zadovoljan. Iako kratka novela, djelo mi je ipak ostavilo neki malo čudan osjećaj u stomaku i s obzirom da ga završih prije koji sat čini mi se da ga nisam još uvijek dobro svario. No stil i način pisanja, mada baš ne znam koliko je prevod uticao na orginal, mi se u potpunosti svidio i zaista je bilo nemoguće da se u potpunosti ne poistovjetim sa glavnim likom, zamislim "svoj" bar, grad, muziku u autu i sve ostalo. Super je.

Tada nisam znao. Nisam mogao znati da ću jednoga dana možda povrediti nekoga tako duboko da neće moći da se oporavi. Da čovek nekad može da povredi drugoga svojim pukim postojanjem.
Smudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 10:48   #65
Trenutno citam "Carica",Shan Sa,ne cini se losa,premda me podsjeca na Papisu Ivanu,samo sto se radnja odvija naravno u Kini i Ona je carica a ne papa.Nisam dosla do kraja,ali ne cini se losa.
sanjadom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:54   #66
Liz Jensen - Deveti život Louisa Draxa

meni je knjiga fantastična...
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:48   #67
"Tajne svitaka iz Kumrana" - Jako zanimljiva knjiga o zajednici iz Kumrana (današnji Izrael) koja se držala Božjih zapovjedi prije Isusa.
Pročitao sam i "Ime ruže" od Umberta Eca - jako zanimljiva knjiga.
Najnerazumljivije knjige su mi od Leon Urisa.
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:52   #68
Les Miserables - Victor Hugo

neshvatljivo mi je kako dosad nisam imao kontakata sa ovom knjigom. izvrsna je! stil pisanja tako pitak da se vrlo pomno čitaju i opisi geografskih odrednica, povijesnih okolnosti i kojekkavih zanimljivosti. vrlo dobar prikaz psihosocijalnog stanja i konteksta lik(ov)a. još da popusti malo s upletanjem Svevišnjeg (daje se naslutiti da je dobri strai čiča Hugo bio mrvičak religiozan), knjiga bi bez ikakvih problema nadmašila i Fjodora i Honorea. ovako - tijesno, ali...
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 01:23   #69
pri kraju sam Persopolisa i jako mi žao. sjajna majrane s.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 01:48   #70
Ellen Wittlinger - Gorka ljubav...teen (gotovo) ljubić...slatko
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:05   #71
Arsenijević - Predator

Valja.


__________________
I'm not too proud to say that I'm ok with the girl next door who is famous for showing her chest
mali_djava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:21   #72
Haruki Murakami – “Sputnik ljubav”

Drugi roman od Murakamija u samo par dana i mogu reći da me i dalje oduševljava. Ubacivanje nerealnog u ovom djelu mi se posebno dopalo, ne znam što ali me podsjetilo na "Majstora i Margaritu". Kako god, "Norveška šuma" već čeka tako da bi u slučaju da i ona bude dobra Murakami trebao ući u grupu omiljenih mi pisaca.

Zašto svi moraju da budu ovoliko usamljeni? – razmišljao sam. Zašto je neophodno biti toliko usamljen? Kad je toliko ljudi na ovom svetu, i kada svako želi nešto što ima u onom drugom, zašto i pored toga moramo biti toliko daleko jedni od drugih? Zbog čega? Zar se ova planeta okreće hraneći se ljudskom usamljenošću?
Smudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 19:41   #73
Genevieve Field - Seks i osjećaji....nešto kao sex i grad, ali iz perspektive 28 žena (priča)...na trenutke smiješno, na trenutke dosadno, na trenutke tužno...svidjela mi se jedna rečenica, malo gorka,malo smiješna...i mislim da je to to što će mi ostati od ove knjige
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 16:52   #74
Alice Hoffman - Vradžbina
...lijepo
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 18:15   #75
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
Les Miserables - Victor Hugo

neshvatljivo mi je kako dosad nisam imao kontakata sa ovom knjigom. izvrsna je! stil pisanja tako pitak da se vrlo pomno čitaju i opisi geografskih odrednica, povijesnih okolnosti i kojekkavih zanimljivosti. vrlo dobar prikaz psihosocijalnog stanja i konteksta lik(ov)a. još da popusti malo s upletanjem Svevišnjeg (daje se naslutiti da je dobri strai čiča Hugo bio mrvičak religiozan), knjiga bi bez ikakvih problema nadmašila i Fjodora i Honorea. ovako - tijesno, ali...
el sam ti ja rekla? ha?

evo, ja sam danas u busu kad sam se vraćala s posla pročitala u jednom dahu Süsskindov Kontrabas.
Simpatična monodrama, koja prati tok misli jednog kontrabasiste koji se upravo sprema na pokus.
lagano, pitko, slatko...

zna li netko da li je još uvijek na repertoaru u ITD teatru?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 00:41   #76
Louis Ferdinand Celine

Nastavljam sa drugim dijelom 'Putovanja na kraj noći'. Prvi dio je apsolutno božanstven. U predivnim rečenicama, poetičnim i misaonim, vrlo uzbudljivo, ekspresivno i neposredno oslikao je svoje emocije koje su ga pratile kroz rat (II WW) i njegovu pozamašnu odiseju od Europe, preko Afrike i Amerike.

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 01:02   #77
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
el sam ti ja rekla? ha?

evo, ja sam danas u busu kad sam se vraćala s posla pročitala u jednom dahu Süsskindov Kontrabas.
Simpatična monodrama, koja prati tok misli jednog kontrabasiste koji se upravo sprema na pokus.
lagano, pitko, slatko...

zna li netko da li je još uvijek na repertoaru u ITD teatru?
bogami jesi
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:06   #78
Djian - Erogena zona
mogu reci da mi se knjiga nije svidjela...
konig_karl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:23   #79
Sumrak, Mladi mjesec i Pomrčina
upravo sam ih završila čitati i obožavam ih! puno sam knjiga pročitala, a ove su me baš zadivile. u petak(nadajmo se) kupujem i četvrti dio, Praskozorje. a onda ću uživati ali ozbiljno, meyerica je užasno nadarena spisateljica, o čemu govori činjenica da su joj sve knjige rasprodane i bestseleri, a sada postaju i film
__________________
idhiotich creatures ask idiothic queostions
TryckyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:44   #80
sad čitam Sjenu vjetra,sviđa mi se
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.