Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Pogledaj rezultate ankete: Da li podržavate štrajk ZET-a i ostalih gradskih tvrtki
DA 5 9.80%
NE 46 90.20%
Glasovatelji: 51. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2004., 18:42   #81
Tu gamad bez obraza je najbolje Schiller opisao u jednom svom djelu.

Danas sam im poslao e-mail, napisavsi da sutra ne mogu na posao, zaraditi novce od kojih dolazi njihova placa! STOKA!
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 18:45   #82
NoWa, radnici u Gradskoj čistoći - smetlari - ne moraju imati nikakvu školu, pa svejedno imaju isto dosta dobru plaću za nekvalificiranog radnika. Normalna je stvar da su neki poslovi, koji su posebno stresni, posebno prljavi ili posebno opasni isto tako i posebno dobro plaćeni (u odnosu na ostale radnike istog stupnja obrazovanja)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 18:51   #83
Quote:
verica kaže:
NoWa, radnici u Gradskoj čistoći - smetlari - ne moraju imati nikakvu školu, pa svejedno imaju isto dosta dobru plaću za nekvalificiranog radnika. Normalna je stvar da su neki poslovi, koji su posebno stresni, posebno prljavi ili posebno opasni isto tako i posebno dobro plaćeni (u odnosu na ostale radnike istog stupnja obrazovanja)
a po cemu je posao zetovaca posebno prljav ili opasan?
jer se bahate pa zatvaraju ljudima vrata na pola pa se cude kad ih netko sabije?
sta nemaju blindirano staklo od kabine pa ih ne bi nitko mogao taknut. takvi su tramvaji van.
al ne, nasi nece blindirano staklo jer se tako ne bi mogli tuzit da ih napadaju.
treba njima kolektivni otkaz dat pa da vidis kako ce radit i za 3000 kuna.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 18:58   #84
Posebno je stresan. Mislim da je prilično jak argument za stresnost njihovog posla to što je rečeni vozač u svom radnom vijeku imao tri smrtna slučaja.

To što su vozači ZET-a izloženi napadima još je jedna dodatna stavka na stresnost njihovog posla. Ne bih rekla da su radnici ZET-a oni koji ne žele imati blindirane kabine; dapače vrlo često se mogu pročitati njihove pritužbe na sigurnost i zahtjevi da se ta sigurnost pojača.

Srećom, ipak imamo zakone koji donekle štite radnike pa se ideje kao što je ova o kolektivnom otkazu ne mogu ostvariti.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:28   #85
vidim Verice da si ti jedina forumašica na pravoj strani.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:37   #86
Quote:
NoWa kaže:
a po cemu je posao zetovaca posebno prljav ili opasan?
uz to što je općenito vožnja gradom više sati stresna,
ponajviše zbog pijanih ljudi navečer, pogotovo vikendom...a hvala bogu ko mlađi sam se nagledao svega. Zadnji primjer koji mi pada na pamet je kad je lik s nožem zaprijetio svima da izađu van. Jedini koji je morao ostati je bio vozač...i morao je voziti. Sad si fino zamisli kako je to voziti a iza tebe je budala s nožem. Primjera imam koliko te volja jer jako puno izlazim navečer. Doduše sad više ne idem tramvajem.
Ja noćni tramvaj kakvo je sada stanje stvari ne bi vozio za 30 000 kn mjesečno.

I jel zbilja misliš da su vozači ti koji ne žele blindirana stakla?
daysleeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:04   #87
Quote:
verica kaže:
Posebno je stresan. Mislim da je prilično jak argument za stresnost njihovog posla to što je rečeni vozač u svom radnom vijeku imao tri smrtna slučaja.
Cekaj, pregazio je troje ljudi i taj jos vozi tramvaj?
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:06   #88
Nije pregazio troje ljudi nego je, očito, sudjelovao u tri nesreće - ne znam kakve - u kojima isto tako očito nije bio kriv jer da je bio sigurno ne bi vozio tramvaj.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:19   #89
Kao sto je netko rekao, ponasaju se prema nama koji se vozimo s njima i placamo kartu, kao prema stoci ili krumpirima, a to da je njihov posao prestresan je bajka za malu djecu. Stresno se meni voziti s njima svaki dan pa im jos i placam za to.
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:19   #90
Gledala ja vijesti... gamad sutra strajka. Oke, ja stupam u kolektivni ne-stanc strajk, te do daljnjeg ne stancam kartu.

Bas me zanima kak ce sutra protice prvi dan roka, koji treba poceti u 9 ujutro i kak ce ekipa koja nema aute niti nekoga da ih prebaci doci do faksa... I hoce li se to tolerirati na faksu...

Da je tu Hitler, znao bi on sta s ZETovcima.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:21   #91
najstresniji je voziti bus za veliku goricu, vozite vi to čudo 8 sati na dan

Quote:
dora kaže:
Gledala ja vijesti... gamad sutra strajka. Oke, ja stupam u kolektivni ne-stanc strajk, te do daljnjeg ne stancam kartu.

Bas me zanima kak ce sutra protice prvi dan roka, koji treba poceti u 9 ujutro i kak ce ekipa koja nema aute niti nekoga da ih prebaci doci do faksa... I hoce li se to tolerirati na faksu...

Da je tu Hitler, znao bi on sta s ZETovcima.
I Tito bi to sredio

btw. znači, ko putuje na relaciji JANKOMIR-AUTOBUSNI KOLODVOR moći će samoborčekom/autoturistom, ali oni nisu tako česti, pa će se ljudi malo strpit
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:22   #92
Quote:
verica kaže:
Nije pregazio troje ljudi nego je, očito, sudjelovao u tri nesreće - ne znam kakve - u kojima isto tako očito nije bio kriv jer da je bio sigurno ne bi vozio tramvaj.
A zaboravila si epizodu prije par godina kad je ZETovka vukla dvanaesticom tipa od Trga do Maksimirske... osim visokih cijena prijevoza, nekulture, stocne voznje, nepismenosti, cak i smrtno zavrsavaju korisnici prijevoza
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:22   #93
Kak će se do faksa? Lijepo, tenisice na nogice i lagano cipelzugom, kaj mislis kak su ljudi prije išli kad nije bilo auta i zeta! (možeš setru zamolit da skrene sa svoje linije )
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:34   #94
Quote:
dora kaže:
A zaboravila si epizodu prije par godina kad je ZETovka vukla dvanaesticom tipa od Trga do Maksimirske... osim visokih cijena prijevoza, nekulture, stocne voznje, nepismenosti, cak i smrtno zavrsavaju korisnici prijevoza
Ta epizoda nema nikakve veze sa čovjekom kojeg sam spominjala, i posve sam sigurna da dotična žena više ne vozi tramvaj (a vjerojatno je i krivično gonjena). Naravno da je ta epizoda prava tragedija, ali ne vidim kako ona baca loše svjetlo na sve vozače ZET-a.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:37   #95
Quote:
Mr. Wolf kaže:
Kak će se do faksa? Lijepo, tenisice na nogice i lagano cipelzugom, kaj mislis kak su ljudi prije išli kad nije bilo auta i zeta! (možeš setru zamolit da skrene sa svoje linije )
Ja imam ispit u srijedu i imam moju Bubu al ne govorim o sebi, nego o drugima koji nemaju tu pogodnost da imaju pilu, niti ih starci zbog ovog ili onog razloga nemreju prebacit do grada. Ili jednostavno su tu podstanari pa nemaju ni auto ni starce...

Cipelcugom? Nda... oke ti je teza, al cipelcugom od npr. Jaruna pa do Trga marsala Tita nije bas sitnica. O taksiju nemoj ni pricat.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:38   #96
A uostalom i ta epizoda dokazuje koliko je posao vozača tramvaja stresan - ta vozačica je napravila grešku i na taj način je usmrtila čovjeka! Kad ja napravim grešku na poslu najgore što se može dogoditi jest da nestanu neki podaci.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:40   #97
Quote:
verica kaže:
Ta epizoda nema nikakve veze sa čovjekom kojeg sam spominjala, i posve sam sigurna da dotična žena više ne vozi tramvaj (a vjerojatno je i krivično gonjena). Naravno da je ta epizoda prava tragedija, ali ne vidim kako ona baca loše svjetlo na sve vozače ZET-a.
Aha mda ti si pricala kak on radi strasan poso... kuzis pa nije manager na svjetskoj burzi kapitala jebote. Vozi lagano taj trajban, vozi, vozi, ode mado, cala 5 somica... kaj njemu jebote ima bit strasno?!

Seljacina...
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:41   #98
Način na koji ti potcjenjuješ ljude za koje pretpostavljaš da su nižeg obrazovanja je ono što je strašno.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:44   #99
Quote:
verica kaže:
Način na koji ti potcjenjuješ ljude za koje pretpostavljaš da su nižeg obrazovanja je ono što je strašno.
Mozda, medutim moje predrasude su moja stvar. Ja svojim predrasudama nikom ne stetim a ti prodike o istom ostavi za doma. Oke?

Ovdje se ne raspravlja o mojim predrasudama, mome poimanju nego stoci koja zeli 6 somica a ne zasluzuje ni 3. Ni kvalitetom usluga, ni obrazovanje... nicim. Nego samo monopolistickim polozajem.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:45   #100
Lose svjetlo na vozace zeta bacaju vozaci zeta. Njihov odnos prema putnicima se ne mijenja, jer znaju da ljudi nemaju izbora nego voziti se s njima.
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.