Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 16:16   #61
dajte jos koju sliku.... mogu i linkovi ako neko ima.
Novi Kolacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 21:54   #62
moj je jos u fazi uredjivanja..ali nabavila sam nisku klupicu sa jastucima, 2 drvene stolice na sklapanje, maleni stolic...i biljcice koje trenutno stoje posvuda dok ne kupim neki stalak za njih. imam i papirnati sareni lampion u koji se stavi lucica i super izgleda u ljetne veceri
to je to zasad...poslikam kad ga jos malo dotjeram..
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 08:59   #63
evo meni teme k'o kec na 11 i mi osmišljamo uređenje balkona i nikako da nadođemo na nešto zadovoljavajuće. sada je to samo izlivena ploča, bez ograde , bez ičega.

ja sam htjela drvenu ogradu, ali nekako mi se ne uklapa u morsko okruženje. htjela sam i drveni pod, ali... kuća nam je na plaži i htjela bih da se zaklonimo od pogleda, ali da ne zaklonimo sebi pogled jer kad se zavalimo u dnevnom boravku imamo prekrasan pogled. kamen ne volim, inox mi je nekako hladan i ne uklapa mi se baš previše. ima li netko kakvu ideju šta i kako napraviti ogradu?

druga stvar je pod. ja bih drvo, ali ne znam kako uklopiti drvo s nedrvenom ogradom. opet, kamen ne volim, pločice još nisam našla neke da su mi wow i tako smo mi već dugo bez balkona. a šteta jer je povelik i s puno potencijala.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 10:01   #64
već sam ih stavljala al evo opet, moji balkonski stolci i stol
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 10:48   #65
Lijepe stolice.

Quote:
inra kaže: Pogledaj post
evo meni teme k'o kec na 11 i mi osmišljamo uređenje balkona i nikako da nadođemo na nešto zadovoljavajuće. sada je to samo izlivena ploča, bez ograde , bez ičega.

ja sam htjela drvenu ogradu, ali nekako mi se ne uklapa u morsko okruženje. htjela sam i drveni pod, ali... kuća nam je na plaži i htjela bih da se zaklonimo od pogleda, ali da ne zaklonimo sebi pogled jer kad se zavalimo u dnevnom boravku imamo prekrasan pogled. kamen ne volim, inox mi je nekako hladan i ne uklapa mi se baš previše. ima li netko kakvu ideju šta i kako napraviti ogradu?

druga stvar je pod. ja bih drvo, ali ne znam kako uklopiti drvo s nedrvenom ogradom. opet, kamen ne volim, pločice još nisam našla neke da su mi wow i tako smo mi već dugo bez balkona. a šteta jer je povelik i s puno potencijala.
Pa ne znam kako izgleda kuća, ali meni je na modernim kućama najljepše kad je ograda cijela od stakla / pleksiglasa, a pod drveni ili kameni
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 11:09   #66
Quote:
inra kaže: Pogledaj post

ja sam htjela drvenu ogradu, ali nekako mi se ne uklapa u morsko okruženje. htjela sam i drveni pod, ali... kuća nam je na plaži i htjela bih da se zaklonimo od pogleda, ali da ne zaklonimo sebi pogled jer kad se zavalimo u dnevnom boravku imamo prekrasan pogled. kamen ne volim, inox mi je nekako hladan i ne uklapa mi se baš previše. ima li netko kakvu ideju šta i kako napraviti ogradu?

kakva je kuća, kamena.....zidana s fasadom ili.....???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 11:33   #67
Inra za kuću koja je tako blizu mora je najidealnije imati ogradu od inoxa jer ju sol neće izjedati. Onda ju možeš kombinirati sa staklom ili pleksijem ako želiš barem dio biti zaklonjena od pogleda. Druga opcija ti je postavljanje ograde od izlivenih betonskih stupića koje možeš obojati u željenu boju. Ili možeš kompletno izbetonirati ogradu, al u tom slučaju gubiš pogled na more iz dne. boravka.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:20   #68
meni se baš i ne sviđaju ti betonski stupići....ljepša mi je bijela cigla slagana onak "na šuplje". to mi je bolje od stakla i plexija jer ipak struji zrak, u plexiju je vruće i zbijeno je. i umjetno je nekak.
po meni - najbolje je stavit neku prozračnu ogradu i ako se ima gdje zasaditi divlja loza koja bi pravila prirodnu sjenicu i pružala svježinu.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:34   #69
mozda kovano zeljezo ?
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:43   #70
hvala na sugestijama pleksi ili staklo mi ne pašu, a betonske stupiće ne volim. najgore je što ja točno znam što neću, ali nemam pojma što hoću

kuća je zidana s fasadom. mala, kockasta, s ravnom pločom. obična kuća. ispred je mali dvor s velikim zidanim roštiljem koji je 'obučen u kamen i ima dosta zelenila okolo.

idem naći slike, pa stavim.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:52   #71
http://www.bricostore.hr/61677-164-l...cm-svijetl.jpg

može li se izvesti ovako nešto?


ono prvo što sam rekla mislila sam ovako, ali od bijele cigle! http://mimoza-promet.com/cigla.jpg
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 17:55   #72
Ovo je moj balkon u sada već prodanom stanu. Klupu sa spremištem ispod nje, stol i ormarić, te još 2 stolice koje nisu na slici je izradio moj svekar od drveta. Potom je sve prefarbano u mahagonij boju.

Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 18:48   #73
mirella
meni su lijepi takvi drvene garniture za balkone
to mi je bila druga opcija, jedino me mučilo kako to drvo podnosi kišu i ostale vremenske (ne)prilike jer nemam kud to sklonit po zimi već ostaje na balkonu

i cvijeće je
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 18:53   #74
mirella klupica sa spremistem mi je predobra ideja
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 20:04   #75
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ovo je moj balkon u sada već prodanom stanu. Klupu sa spremištem ispod nje, stol i ormarić, te još 2 stolice koje nisu na slici je izradio moj svekar od drveta. Potom je sve prefarbano u mahagonij boju.
zgodna garnitura, klupica, a ogradu si uspješno "omekšala" slamom, cvijeće kak treba!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 21:21   #76
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
mirella
meni su lijepi takvi drvene garniture za balkone
to mi je bila druga opcija, jedino me mučilo kako to drvo podnosi kišu i ostale vremenske (ne)prilike jer nemam kud to sklonit po zimi već ostaje na balkonu

i cvijeće je
Ova moja drvena garnitura je stara 5 godina i sasvim dobro podnosi sunce, kišu, čak i snijeg. jedino stolice sklonimo zimi.
Sjedalo klupice se podiže prema gore i ispod MM ima spremište za alat,a inače imam narančaste jastučiće na njoj da je udobnije sjediti i ljeti na stolu male svijeće, dok na ogradu znamo zakvačiti baklju.
Ovo je slikano za potrebe prodaje stana u ranu jesen, cvijeće je pomalo ocvalo, inače je još bujnije.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 08:51   #77
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ovo je moj balkon u sada već prodanom stanu. Klupu sa spremištem ispod nje, stol i ormarić, te još 2 stolice koje nisu na slici je izradio moj svekar od drveta. Potom je sve prefarbano u mahagonij boju.

http://i50.tinypic.com/11acxs8.jpg
e, ovo mi je super. ma drvo je uvijek moj izbor.

ima li netko drveni pod na svom balkonu, terasi....? neki dan sam vidjela u baumaxu duglaziju i prilično je pristupačna cijena. zna li netko nešto o tome?

a slikice svog balkona ću staviti danas
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:46   #78
Quote:
Maja_MD_DU_PHX kaže: Pogledaj post
Nedavno sam kupila stan, i sve uredila sem balkona.
Mislila sam jednostavno ubaciti sto i par stolica, ali preko noci sam dobila motivaciju da ga malo vise dotjeram- dekoracija.


Imate li kakve ideje? Sta ste vi uradile?
Lijep. Zgrozi me kad netko od balkona napravi skladiste. Imam drvenu garnituru za sjedenje, sama sam ju lakirala i bojala, dugo sam ju trazila da bude lijepo, udobno itd. Imam neko cvijece koje mi bas ne uspjeva i neku fontanicu kamenu - to za mace. I macju mrezu ali neku nevidljivu. Svaki slobodan trenutak ljeti provodim tamo. Navecer nakon posla uz casu vina ili vec neceg i noge na stolu. Jedem sve obroke vani po ljetu. Navecer lijepi stakleni drzac za lucice i svjetlo od njih. Niste sumnjali ali sve je bijelo i garnitura i zid (ja bojala) i plocice.
Iz balkona ima vrata za jednu dodatnu spajzu vani i tu drzim sve za kucne ljubimce, silikat, boxeve itd. Vrata su pogadjate bijela i na njima sam nacrtala malo crveno srce.
Jedino sto nisam investirala u tendu i to zato sto stan nije u mom vlasnistvu ali da bi mi trebala bi.

Quote:
a sam htjela drvenu ogradu, ali nekako mi se ne uklapa u morsko okruženje. htjela sam i drveni pod, ali... k
Meni se bas uklapa, bijelo drvo ili onako neke svijetle boje ko fol izblijedilo od sunca...i drveni pod

Imala sam i laternu sa staklenim vratima, zaboravila kod zadnje pure i puklo staklo. Sad sam kupila nesto jako slicno ovome, velika je i na podu u kutu i nema stakla.

ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:59   #79
Inra evo ti inspiracije:



Dobro ne moraju bas ove stolice, te su skupe strasno



Kladionica je dala dobar prijedlog onaj sa ciglama na parove razbroj.

Quote:
jedino me mučilo kako to drvo podnosi kišu i ostale vremenske (ne)prilike jer nemam kud to sklonit po zimi već ostaje na balkonu
Moja prva garnitura je bila jeftina i od jedne zime se drvo rashodovalo, boja pocela ljustiti i ostalo. Onda sam kupila skupu garnituru, stol je veliki, moze se sklopiti itd. i ova garnitura super podnosi sve vremenske uvjete, samo ju na kraju sezone prelakiram bezbojnim lakom, treba mi sat vremena za citavu garnituru.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:23   #80
hvala vam na idejama! ombia, kakva je to mreža za mace? ja imam 4 komada (maca, ne mreža) pa me baš interesira.

i, nekako sam se sad vidjela na tom tvom balkomu s čašom dobrog shiraza valjda ću se skoro vidjeti i na svom
inra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.