Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 14:33   #81
ja sam obožavala njegovu igru staklenim perlama svojevremeno

doduše, u to vrijeme sam držala i da je kastaneda zakon
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:49   #82
Quote:
wannabenot kaže:
ja sam obožavala njegovu igru staklenim perlama svojevremeno
o bože.. te knjige se grozim, ima već najmanje, jedno desetljeće
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 17:09   #83
Quote:
giovaniI kaže:
Ranije sam od njega procitao samo Stepskog vuka,..ali sam prije par dodina slucajno kupio njegovu knjigu"Narcis i Zlatousti"i odusevila me toliko da sam posle toga kupovao samo njegova djela i sad imam skoro sva,..
.
sidarta i narcis i zlatousti - najdraza djela iz njegovog opusa...
posebno mi se kraj urezao u pamcenje...

Sto je kasnije jos mrmljao, to se vise nije moglo razumjeti. Oba posljednja dana Narcis je presjedio na njegovoj postelji, i danju i nocu, i gledao ga kako se gasi. Zlatoustove posljednje rijeci pekle su mu srece kao zivi oganj.

tako tuzno,tako mocno napisano...
foxylady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 19:11   #84
... Čitao samo "Vučinu", nije ostavija poseban dojam, dakle nisam niti pokušava više...
__________________
"tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi"
- Grunf

duplja čupakabrina
la_chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 19:15   #85
Samo cu reci da je Siddartha vjerojatno najgora knjiga koju sam ikad primio u ruke...
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:34   #86
Rado sam ga čitala kad sam išla u srednju školu. Najdraža mi je bila "Siddartha". Kasnije sam ga opet čitala u jednom navratu, ali više nije ostavljao isti utisak na mene.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 03:16   #87
Quote:
la_chupacabra kaže:
... dakle nisam niti pokušava više...
ali bitno je da kolutas ocima...
__________________
samo Te gledam...
Bashcharshy Hanumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 20:41   #88
Quote:
foxylady kaže:
Sto je kasnije jos mrmljao, to se vise nije moglo razumjeti. Oba posljednja dana Narcis je presjedio na njegovoj postelji, i danju i nocu, i gledao ga kako se gasi. Zlatoustove posljednje rijeci pekle su mu srece kao zivi oganj.

tako tuzno,tako mocno napisano...
meni baš nije...
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:01   #89
Meni se ta ( Stepski vuk) knjiga nekak gadi. Vjerojatno zato jer sam imala frajera koji je zabrijo da je stepski vuk osobno - hodo je onak neobrijan i vječno nasekiran, 3 kutije ronhila i tak... A probala sam se i s tim Hesseom zbližit, žmikala sam Igru staklenih perli mjesecima, pa Zarathustru, al nije me se primilo.
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:22   #90
Svidjelo mi se osobito UMIJEĆE DOKOLICE. Nisam očekivala od njega toliko finog humora i oduševljenja životom i prirodom, a i način njegova koegzistiranja s drugima je interesantan...
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:35   #91
Quote:
zmotana kaže:
Meni se ta ( Stepski vuk) knjiga nekak gadi. Vjerojatno zato jer sam imala frajera koji je zabrijo da je stepski vuk osobno - hodo je onak neobrijan i vječno nasekiran, 3 kutije ronhila i tak... A probala sam se i s tim Hesseom zbližit, žmikala sam Igru staklenih perli mjesecima, pa Zarathustru, al nije me se primilo.
Teško da bi se netko poslije takvog iskustva mogao zbližiti s Hesseom.
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:47   #92
Quote:
Sedmica kaže:
Teško da bi se netko poslije takvog iskustva mogao zbližiti s Hesseom.
Ma, velim, to mi je sigurno od tih trauma. Inače sam skroz produhovljena. Istinabog, i tog Kastanedu izbjegavam. Ja sam čula da se on drogira
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:48   #93
Quote:
giovaniI kaže:
i mozda da citirate par njegovih misli koje na vas ostavljaju utisak.
Iz "Neodaslanog pisma pjevačici" (zanosnih domoljubnih pjesama):

Kad se u nekoj prostoriji, dvorani, nekom selu, gradu, nekoj zemlji počne osjećati ta tjeskobna uzvišenost, ja postajem hladan i sumnjičav, naježim se i već vidim kako krv teče i gradovi u plamenu gore, dok je oko mene većina sa suzama oduševljenja i ganutosti u očima još zaposlena klicanjem i bratimljenjem.

Iz "Igre staklenim perlama":

Ako smo spremni žrtvovati svoje blagostanje, svoju udobnost i svoj život za narod kad je u opasnosti, time se ne podrazumijeva da bismo bili spremni žrtvovati i sam duh, tradiciju i ćudoređe svoje duhovnosti za potrebe trenutka, naroda i generala. Kukavica je onaj tko bježi od djela, žrtava i opasnosti što ih njegov narod mora podnijeti, ali kukavica je, a ništa manje i izdajica, i onaj koji izda načela duhovnog života radi materijalna interesa, onaj koji je, na primjer, spreman da vlastodršcu prepusti odluku o tome koliko je dva puta dva.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 10:58   #94
Quote:
Pomona kaže:
Iz "Neodaslanog pisma pjevačici" (zanosnih domoljubnih pjesama):

Kad se u nekoj prostoriji, dvorani, nekom selu, gradu, nekoj zemlji počne osjećati ta tjeskobna uzvišenost, ja postajem hladan i sumnjičav, naježim se i već vidim kako krv teče i gradovi u plamenu gore, dok je oko mene većina sa suzama oduševljenja i ganutosti u očima još zaposlena klicanjem i bratimljenjem.

Iz "Igre staklenim perlama":

Ako smo spremni žrtvovati svoje blagostanje, svoju udobnost i svoj život za narod kad je u opasnosti, time se ne podrazumijeva da bismo bili spremni žrtvovati i sam duh, tradiciju i ćudoređe svoje duhovnosti za potrebe trenutka, naroda i generala. Kukavica je onaj tko bježi od djela, žrtava i opasnosti što ih njegov narod mora podnijeti, ali kukavica je, a ništa manje i izdajica, i onaj koji izda načela duhovnog života radi materijalna interesa, onaj koji je, na primjer, spreman da vlastodršcu prepusti odluku o tome koliko je dva puta dva.
LIJEPO.,..
__________________
"Ko zna zasto je to dobro"
giovaniI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:07   #95
Hessea, bez crtice, mod?
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:14   #96
Quote:
Pomona kaže:
Iz "Neodaslanog pisma pjevačici" (zanosnih domoljubnih pjesama):

Kad se u nekoj prostoriji, dvorani, nekom selu, gradu, nekoj zemlji počne osjećati ta tjeskobna uzvišenost, ja postajem hladan i sumnjičav, naježim se i već vidim kako krv teče i gradovi u plamenu gore, dok je oko mene većina sa suzama oduševljenja i ganutosti u očima još zaposlena klicanjem i bratimljenjem.

Iz "Igre staklenim perlama":

Ako smo spremni žrtvovati svoje blagostanje, svoju udobnost i svoj život za narod kad je u opasnosti, time se ne podrazumijeva da bismo bili spremni žrtvovati i sam duh, tradiciju i ćudoređe svoje duhovnosti za potrebe trenutka, naroda i generala. Kukavica je onaj tko bježi od djela, žrtava i opasnosti što ih njegov narod mora podnijeti, ali kukavica je, a ništa manje i izdajica, i onaj koji izda načela duhovnog života radi materijalna interesa, onaj koji je, na primjer, spreman da vlastodršcu prepusti odluku o tome koliko je dva puta dva.
da, ovo je kritika nacionalsocijalizma koje je trazil zrtvu za narod, svoju krv i svoje tlo.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:15   #97
Sidharta mu je najbolja knjiga
i lako se cita na njemackom, dobra za vucenje njemackog.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:22   #98
Quote:
wannabenot kaže:
ja sam obožavala njegovu igru staklenim perlama svojevremeno

doduše, u to vrijeme sam držala i da je kastaneda zakon

Meni su Perle jedina Hesseova knjiga koju nisam pročitala. Ali koliko god da sam pokušavala, nisam uspjela. A pokušala sam pet puta sigurno. Mislim da bih se trebala našopat morfijem prvo.
A Castaneda jest zakon. Za one malo manje pretenciozne.
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:48   #99
Quote:
Lyla kaže:
Meni su Perle jedina Hesseova knjiga koju nisam pročitala. Ali koliko god da sam pokušavala, nisam uspjela. A pokušala sam pet puta sigurno. Mislim da bih se trebala našopat morfijem prvo.
A Castaneda jest zakon. Za one malo manje pretenciozne.
ma i jedno i drugo se čita pod opijumom tinejđerizma

s tom razlikom da je kastaneda u rangu nadrealista zato što se može čitati sjedeći u krugu na sjedeljkama određenog tipa.
to sam samo čula naravno
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:51   #100
kaj je vam deca...Castaneda pishe bajke..za odrasle ili one koji takvima ocu postati!
nema veze s Hesseom..Hesse je vishe..svicarski Krleza.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.