Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 08:57   #81
Znači, Vi ste tražili na pr 50 000 EUR.
Procjena je bila 55 000 EUR
Oni Vama daju kredit od 45 000 EUR

Jesam dobro pohvatao? Ako je tako, to je čudno...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:56   #82
Kad se dize kredit, prvo se pogledaju/procitaju uvjeti kreditiranja, prije odlaska u banku, ali svi uvjeti a ne samo osnovni (kamate i ostali troskovi).
To je iz razloga da otprilike znas kako stvari stoje i da ti se bas ne desi ovo sto se tebi desilo a to je da ti bankarica nije to spomenula.

Tako u uvjetima kreditiranja za nove kredite u kunama, stranica 4, u dijelu gdje se navode osiguranja kredita pise sljedece:

Quote:
Založno pravo (hipoteka) na nekretnini i to na prvom mjestu u prvenstvenom redu
upisano u korist Banke osim u slučaju upisanog založnog prava u svrhu otkupa
stanarskog prava kada hipoteka može biti upisana na 2.mjestu, tako da je iznos
odobrenog kredita 90% od procijenjene tržišne vrijednosti
.
https://www.hpb.hr/data/sites/562faa...pdf?1462197340
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:56   #83
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Znači, Vi ste tražili na pr 50 000 EUR.
Procjena je bila 55 000 EUR
Oni Vama daju kredit od 45 000 EUR

Jesam dobro pohvatao? Ako je tako, to je čudno...
Da, upravo tako! Izgleda da se politika banke promijenila...
gassiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 14:12   #84
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Kad se dize kredit, prvo se pogledaju/procitaju uvjeti kreditiranja, prije odlaska u banku, ali svi uvjeti a ne samo osnovni (kamate i ostali troskovi).
To je iz razloga da otprilike znas kako stvari stoje i da ti se bas ne desi ovo sto se tebi desilo a to je da ti bankarica nije to spomenula.

Tako u uvjetima kreditiranja za nove kredite u kunama, stranica 4, u dijelu gdje se navode osiguranja kredita pise sljedece:



https://www.hpb.hr/data/sites/562faa...pdf?1462197340
Hm, zanimljivo kako ste zaključili da se radi o bankarici, no ipak je moj predmet rješavao jedan gospodin!
gassiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 15:09   #85
Quote:
gassiva kaže: Pogledaj post
Hm, zanimljivo kako ste zaključili da se radi o bankarici, no ipak je moj predmet rješavao jedan gospodin!
To sam automatizmom napisao jer ja imam bankaricu. Mea culpa
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 13:21   #86
Kakva su novija iskustva s HPB-om? Nisam zadovoljna trenutnim pruzateljem bankarskih usluga pa razmisljam o promjeni, a kada vec mijenjam zasto to ne bi bila domaca banka...
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 13:54   #87
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Kakva su novija iskustva s HPB-om? Nisam zadovoljna trenutnim pruzateljem bankarskih usluga pa razmisljam o promjeni, a kada vec mijenjam zasto to ne bi bila domaca banka...
Ja sam nedavno prešla kod njih i zadovoljna sam. Sto te točno zanima?



Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 14:19   #88
A opcenito u odnosu na druge banke. Internet bankarstvo, mora li se za svaku glupost u poslovnicu, naknade za vodenje racuna i slicne stvari. Korisnicka podrska putem tel ili net-a takoder.

Bilo bi odlicno kada bi par ljudi koji su presli iz razlicitih banaka malo komparirali po nekoliko tocaka koje su im "upale u oko". Pogotovo ako je bilo kakavih "problema"...

Unaprijed se zahvajujem
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 19:06   #89
Maknuo sam se od njih prije par godina:

https://www.youtube.com/watch?v=0oMbwWqceNw

mozda su sada bolji?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 21:27   #90
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
A opcenito u odnosu na druge banke. Internet bankarstvo, mora li se za svaku glupost u poslovnicu, naknade za vodenje racuna i slicne stvari. Korisnicka podrska putem tel ili net-a takoder.

Bilo bi odlicno kada bi par ljudi koji su presli iz razlicitih banaka malo komparirali po nekoliko tocaka koje su im "upale u oko". Pogotovo ako je bilo kakavih "problema"...

Unaprijed se zahvajujem
Ja sam full friska kod njih. Svidja mi se njihova Kombinacija i trenutno imam Pametnu. Internet bank još nisam koristila jer sam stalno na mobilnom i OK mi je, ima puno funkcionalnosti. Po uplati tri plaće na račun dobivam minus u visini istih te kartice mastercard i visu.

PBZ mi je bio isto OK, mislim da svaka od tih banaka ima prednosti i mana, vidjet cu s vremenom jesam li fulala.
Uplatni bankomat mi je blizu, ne moram za svaki shit u poslovnicu i dosta toga se da riješiti internet/mobilnim bankarstvom.

Služba im je vrlo ažurna i spremni su pomoći i dati informaciju kad treba.

Zasad sve OK

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 14:00   #91
Hvala puno na podijeljenom iskustvu
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:04   #92
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Hvala puno na podijeljenom iskustvu
NP.

Još par detalja: troškovi po karticama vidljivi su odmah na mob bank, dok nisu provedeni pišu kao "rezervacija" ali su oduzeti od limita. Imam pošta & hpb mastercard karticu koju sam dobila još kao neklijent. Treba paziti samo na to da dok su troškovi u rezervaciji, ponekad ima grešaka u izračunu preostalog limita. To se ispravi kad se sve transakcije provedu. Inače limit se resetira formiranjem računa a ne uplatom.

Ono sto mi je u PBZ bilo bolje je odobrena obrocna otplata po tekućem računu, koja se mogla podijeliti na željeni broj rata ovisno o prodajnom mjestu te bi prva rata dospjela na naplatu za mjesec dana, bez kamata i naknada.

HPB za to ima visa karticu na rate koja je vezana isto za tekući račun, unaprijed biras želiš li da se svi troškovi karticom dijele na 3, 6 ili 12 rata (može se naknadno promijeniti) i ono sto je super kupovinu možeš obaviti bilo gdje gdje primaju visu, pa i u inozemstvu, svaka se dijeli na željeni broj rata. Ono sto je lošije nego kod PBZ, je da ti se obračunava naknada od 1,2 ili 3% od iznosa kupnje ovisno o ugovorenim broju rata (kamata nema) i prva rata, skupa s naknadom, s tekućeg racuna se skida odmah, nema odgode. Ako na računu nema sredstava, transakcija se odbije. Kod PBZ to nije slučaj.

Hpb mi pak ima bolje te pakete u koje su uključeni razni bankarski i nebankarski proizvodi i usluge, po jednoj cijeni, s popustima na neke druge proizvode i usluge.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:40   #93
Nisam bas tip od kupovine na rate, ali sigurno ce nekome biti od pomoci sto si napisala Ovo sa rezervacijom se i meni par puta desilo u drugoj banci, razlog ne znam, ali to mi je najmanji problem.

Jos cu malo razmisliti, ali sve mi se cini kako cu prijeci kod njih. Samo bih voljela da se jos netko javi, zanima me kako se rjesavaju razni problemi pa bih voljela cuti stvarne price i iskustva...
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:49   #94
I mene bi zanimalo još nečije iskustvo naravno :-)

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:59   #95
Muke po tokenima

Imam pitanje za postojeće korisnike HPB internet bankarstva.

Naime danas sam u poslovnici čula kako mi ako koristim samo internet bankarstvo ne mogu izdati i token i mToken jer je njima u aplikaciji nemoguće autorizirati dva tokena na jednu uslugu
I jednostavno ne mogu vjerovati da je stvarno tako.

Inače u naknadama postoje i "izdavanje tokena korisniku koji ima i zadržava mToken", i "izdavanje mTokena korisniku koji ima i zadržava token"
__________________
In politics, stupidity is not a handicap.
terra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 09:34   #96
Quote:
terra_zg kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za postojeće korisnike HPB internet bankarstva.

Naime danas sam u poslovnici čula kako mi ako koristim samo internet bankarstvo ne mogu izdati i token i mToken jer je njima u aplikaciji nemoguće autorizirati dva tokena na jednu uslugu
I jednostavno ne mogu vjerovati da je stvarno tako.

Inače u naknadama postoje i "izdavanje tokena korisniku koji ima i zadržava mToken", i "izdavanje mTokena korisniku koji ima i zadržava token"
Prošlo je mjesec i pol, al čisto da ti odgovorim
HPB (ko i ZABA) ti ima mtoken i mbankarstvo u jednoj aplikaciji, tako da ne možeš imati mtoken bez usluge mbankarstva.
PBZ ti ima zasebne aplikacije za mtoken i mbankarstvo, tako da možeš imat mtoken i token bez usluge mbankarstva.
__________________
My name is Troll, James Troll.
James Troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 14:51   #97
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
NP.

Još par detalja: troškovi po karticama vidljivi su odmah na mob bank, dok nisu provedeni pišu kao "rezervacija" ali su oduzeti od limita. Imam pošta & hpb mastercard karticu koju sam dobila još kao neklijent. Treba paziti samo na to da dok su troškovi u rezervaciji, ponekad ima grešaka u izračunu preostalog limita. To se ispravi kad se sve transakcije provedu. Inače limit se resetira formiranjem računa a ne uplatom.

Ono sto mi je u PBZ bilo bolje je odobrena obrocna otplata po tekućem računu, koja se mogla podijeliti na željeni broj rata ovisno o prodajnom mjestu te bi prva rata dospjela na naplatu za mjesec dana, bez kamata i naknada.

HPB za to ima visa karticu na rate koja je vezana isto za tekući račun, unaprijed biras želiš li da se svi troškovi karticom dijele na 3, 6 ili 12 rata (može se naknadno promijeniti) i ono sto je super kupovinu možeš obaviti bilo gdje gdje primaju visu, pa i u inozemstvu, svaka se dijeli na željeni broj rata. Ono sto je lošije nego kod PBZ, je da ti se obračunava naknada od 1,2 ili 3% od iznosa kupnje ovisno o ugovorenim broju rata (kamata nema) i prva rata, skupa s naknadom, s tekućeg racuna se skida odmah, nema odgode. Ako na računu nema sredstava, transakcija se odbije. Kod PBZ to nije slučaj.

Hpb mi pak ima bolje te pakete u koje su uključeni razni bankarski i nebankarski proizvodi i usluge, po jednoj cijeni, s popustima na neke druge proizvode i usluge.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk



Sve je lijepo opisano, imam i ja Visu na rate, ali ipak mali ispravak - Visa na rate je kreditna kartica koja ima naravno svoj račun, ali samo službeno prva rata dospijeva bez odgode zajedno s naknadom (ovisno o broju odabranih rata), no realno se radi o tome da kartica nije direktno povezana s tekućim već samo izravnim terećenjem, t. trajnim nalogom i zapravo pri obavljanju kupovine odmah se rezervira iznos kupovine na računu kartice, ali taj iznos se ne tereti s tekućeg računa automatski i bez odgode (kao što kazu i u banci) nego kroz 1-2 radna dana, što je dobro jer se tako nesluzbeno dozvoljava odredena fleksibilnost.

Puno puta sam kupovao s Visom na rate bez novaca na tekucem u trenutku kupovine. Iznos limita se odmah umanji za iznos rezervacija, a tekuci se tereti kroz 24-48 RADNIH sati, tako da se ima vremena staviti novac na racun prije nego se povuce prva rata i naknada.

A ako se kupovina npr. obavi u četvrtak u popodnevnim satima, prva rata će se skinuti tek u ponedjeljak (dakle kroz 24-48 RADNIH sati) - već nekoliko puta testirano
riblogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:13   #98
Istina. U međuvremenu sam ju isprobala pa sam primijetila navedeno :-)

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 09:34   #99
Ja sam sredinom lipnja prešao iz PBZ-a na HPB-ov Superhrvatko ili kako se već zove. Uglavnom, vođenje tekućeg računa + mobilno bankarstvo je besplatno. I stvarno je. Sve funkcionira kako treba i plaća sjeda normalno. S tim da takav račun nema minus i ne možeš kupovati na rate, ali to mi ne treba. Ne znam kakvi su na šalteru jer doslovno nisam nikada bio na njihovom šalteru - račun sam otvorio preko mobitela, a kad trebam novac stavit na račun radim to preko uplatnog bankomata. Uglavnom, nisam primijetio neku bitnu razliku u usporedbi s PBZ, osim toga što sam u PBZ plaćao 15kn mjesečno ono što mi je ovdje besplatno.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 16:12   #100
kako ide sa gašenjem računa? trebam platiti minus, i treban li još nešto extra za gašenje računa?
Papy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.