Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2018., 10:05   #821
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Dali netko prati ovaj projekt Selska S što je trenutno u gradnji ?
Imam par pitanja. Hvala
pitaj...
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 15:49   #822
Više manje sve sam saznao, ali i dalje mi nije jasno kako to da niti jedan stan na istočnoj vertikali nije prodan (znači krajnji dio, prozori gledaju na istok a stanovi su otvoreni prema jugu). Gledam stan na 5-om katu i ne kužim koja je caka ? Jasno mi je da se oni sjeverni baš ne prodaju.

I dali je netko čuo o Plodinama/Bipi u tome kvartu ?

Kakve su šanse za popust s obzirom da su digli cijene fino ?
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:57   #823
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Više manje sve sam saznao, ali i dalje mi nije jasno kako to da niti jedan stan na istočnoj vertikali nije prodan (znači krajnji dio, prozori gledaju na istok a stanovi su otvoreni prema jugu). Gledam stan na 5-om katu i ne kužim koja je caka ? Jasno mi je da se oni sjeverni baš ne prodaju.

I dali je netko čuo o Plodinama/Bipi u tome kvartu ?

Kakve su šanse za popust s obzirom da su digli cijene fino ?
koji ti je izvor informacija da se niti jedan stan na istočoj vertikali nije prodao? Njihova web stranica te demantira.
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:17   #824
Evo :

http://www.pionir.hr/selska-s/selska...-8760-m2-.html
http://www.pionir.hr/selska-s/selska...n-8760-m2.html
http://www.pionir.hr/selska-s/selska...n-8760-m2.html
http://www.pionir.hr/selska-s/selska...n-8760-m2.html
http://www.pionir.hr/selska-s/selska...n-8760-m2.html
http://www.pionir.hr/selska-s/selska...t-4236-m2.html

govorim dakle o rubu zgrade, prozori gledaju na istok, zid prema jugu.


Po web-u niti jedan nije prodan.
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:25   #825
Pa zato jer se radi o stanu koji ima 87 kvadrata, loseg tlocrta i jednostrane orjentacije. Lodja sama ima 17m2.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:55   #826
Na zapadnoj strani su neki prodani a isto su jednostrana orijentacija, zrcalni tlocrt u odnosu na istok, na cesti su, tak da......
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:02   #827
Lođa idealna da se zatvori, pola za špajzu, pola za radnu sobu

Bit će zanimljivo vidjeti kako će to izgledati za 3 godine.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:26   #828
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Na zapadnoj strani su neki prodani a isto su jednostrana orijentacija, zrcalni tlocrt u odnosu na istok, na cesti su, tak da......
Ne znam sto je to cudno, pa ne bi u ludilu kupila stan koji je iskljucivo na istok, dodjes poslije posla, mrkli mrak u stanu.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:32   #829
U Meandru imaš stanove koji su isključivo sjever, još bolja kombinacija.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 08:17   #830
Po tvom inicijalnom postu si se krivo izrazio. Naveo si da na istočnoj vertikali prozori gledaju na istok, a balkoni na jug. Stavio si linkove gdje balkoni gledaju na istok, a prozori na jug. Nemoj me krivo shvatiti jer u tom kvartu živim pa znam o čemu govorim.
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 08:22   #831
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Ne znam sto je to cudno, pa ne bi u ludilu kupila stan koji je iskljucivo na istok, dodjes poslije posla, mrkli mrak u stanu.

prednost istočne strane je upravo po ljeti vidljiva. imaš sunce do cca. 12:00 sati, a nakon toga imaš svjetlost bez pržione (u usporedbi sa zapadnom orijentacijom).

dodjes doma s posla (po ljeti) u zapodno orijentiran stan, a ono sunce roka da moraš klimu nafrljiti i spustiti rolete...gle opet ne mrak nego kmica.
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 08:23   #832
Sve 5, dakle da rezimiramo , prozori a i lođe gledaju na istok.
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 08:28   #833
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Sve 5, dakle da rezimiramo , prozori a i lođe gledaju na istok.
prvenstveno prevelike lođe i loš raspored. pogotovo za one stanove koji su u samom kutu jer ti susjed gleda kaj jedeš koliko ste blizu.
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 09:14   #834
Quote:
zagreb00 kaže: Pogledaj post
prvenstveno prevelike lođe i loš raspored. pogotovo za one stanove koji su u samom kutu jer ti susjed gleda kaj jedeš koliko ste blizu.
Jel vi uopće pogledate link koji je čovjek dao prije komentiranja!?

To je sve jedan te isti stan na samom južnom kutu zgrade (samo na različitoj etaži).

Njegovo pitanje je zašto se prodaju isti stanovi (isti raspored, ista lođa, sve isto zrcalno) sa pogledom na zapad a nijedan koji gleda na istok.

Moram priznat da ni meni to nije jasno.
Ja bi ako bi se već odlučio za takav stan prije uzeo istok zbog već gore spomenutih razloga.
maxfed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 09:33   #835
Eeeeeeeee konačno smo se razmjeli , to je poanta svega. Ne kužim stvarno zašto ?

I ja bi prije istok, zapad je na cesti, pržiona itd... itd....
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 09:54   #836
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Eeeeeeeee konačno smo se razmjeli , to je poanta svega. Ne kužim stvarno zašto ?

I ja bi prije istok, zapad je na cesti, pržiona itd... itd....
Ma to bi bilo ok ako je stan manji, nekom istok nekome zapad vise pase, ali kazem ti ja ne bi za stan te kvadrature jednostranu orjentaciju ni pod razno. Prije bi gledala starogradnju.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 11:24   #837
Quote:
maxfed kaže: Pogledaj post
Jel vi uopće pogledate link koji je čovjek dao prije komentiranja!?

To je sve jedan te isti stan na samom južnom kutu zgrade (samo na različitoj etaži).

Njegovo pitanje je zašto se prodaju isti stanovi (isti raspored, ista lođa, sve isto zrcalno) sa pogledom na zapad a nijedan koji gleda na istok.

Moram priznat da ni meni to nije jasno.
Ja bi ako bi se već odlučio za takav stan prije uzeo istok zbog već gore spomenutih razloga.
Kako god da bilo istok je bolji izbor i to ne samo zbog orijentacije (Sunca i topline) nego i zbog prometa. Na zapadnoj strani je definitivno veći intenzitet prometa plus činjenica da će se probijati cesta Dragojle Jarnević na Vitezićevu pa će dodatno biti plinova i buke ispod prozora.
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 12:00   #838
Quote:
zagreb00 kaže: Pogledaj post
Kako god da bilo istok je bolji izbor i to ne samo zbog orijentacije (Sunca i topline) nego i zbog prometa. Na zapadnoj strani je definitivno veći intenzitet prometa plus činjenica da će se probijati cesta Dragojle Jarnević na Vitezićevu pa će dodatno biti plinova i buke ispod prozora.

Ček pa kuda će proći onda ? Kroz Keindl sport praktički ?
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 12:05   #839
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Ček pa kuda će proći onda ? Kroz Keindl sport praktički ?
hahha uglavnom DA.

Link za GUP:
https://geoportal.zagreb.hr/Karta?tk=2

- točno se vidi koja je svrha pojedinog prostora, a ako nije označeno onda je ulica buduća ili sadašnja

Link za tumačnje oznaka stranica 6:
http://www1.zagreb.hr/zagreb/slglasn...%20Zagreba.pdf


Međutim, kada se to napravi vrlo vjerojatno će doći do promjene prometne regulacije u smislu da će neke ulica iz dvosmjernih preći u jednosmjerne (zbog širine). Pri tome mislim na mnaje ulice tipa Premanturska, Kastavska, dio Stubičke i sl.

Taj Keindl sport će zapravo postati parking, zelena površina i dvotračna ulica kao nastavak Ulice Dragojle Jarnević.
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 23:48   #840
Jarnovićeva Pionir Prečko

Poštovani (su)stanari članovi foruma,

Jedan sam od stanara svježe napravljene prve zgrade s2a od 130 stanova. Nadam se da ova tema može služiti za dodatno upoznavanje novih susjeda koji polako dolaze, te da može služiti za rješavanje mogućih tekućih problema i dijeljenje pomoći (fizičke, intelektualne, savjetodavne ili neke druge) te pisanje informacija ili obavijesti.
Sviđaju li vam se zgrada i stan? Jeste li imali kakvih većih problema? Što je bio glavni razlog da se odlučite na kupnju i useljenje?
Ako imate bilokakvih pitanja možete pitati
Dobrodošli!
Matej
Matej221 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.