Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 12:51   #3001
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
slažem se osim u slučaju K.2 - to je papir koji bi mi bio na teret i zbog kojeg bi se morao prebit od posla kod svakog poslodavca
pa evo kod sadašnjeg, za 5500kn, sam samcat u cijeloj firmi od preko 500 ljudi radim: nadzor radova, procjenu rizika, osposobljavanja uz svu prateću papirologiju i statistiku, odbor uz svu prateću papirologiju i statistiku, ostale evidencije i papirologiju, sudjelovanje u ugovaranjima radova, davanje mišljenja na sve... s time da ničeg nije bilo prije mene, dakle doslovce ginem jer od svuda prijeti mogućnost kazne ukoliko dođe do insp. nadzora... i uz to da imam K.2 i da moram visit na radilištu i radit revizije planova izvođenja radova te da sam kriv ukoliko se nekom nešto desi? taman posla... K.2 bit radio kada bi radio isključivo K.2 poslove i to za min 8.000kn jer je to prevelika odgovornost
Ak imate prek 500 ljudi u firmi di su ti pajde stručnjaci pa nek i oni nešto odrade, trebalo bi vas trojica biti
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:03   #3002
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Ak imate prek 500 ljudi u firmi di su ti pajde stručnjaci pa nek i oni nešto odrade, trebalo bi vas trojica biti
trojica? nenene kolega, treba još jedan I. stupnja za minimum:
Pravilnik o obavljanju poslova zaštite na radu (NN 112/2014)
2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, kod poslodavca koji zapošljava više od 500 radnika i kod kojega najmanje 80 posto radnika obavlja isključivo poslove s malim rizicima, poslove zaštite na radu obavljaju najmanje jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja i jedan stručnjak zaštite na radu I. stupnja.

to se odnosi na moju firmu, s time da postoji već stručnjak I. stupnja ali ne obavlja te poslove već je domar koji završava za bakalara i postoji velika bojazan da će biti dobar/stručnjak kad to završi, dakle neće se usrećiti a ja neću dobiti toliko nužnu pomoć
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:08   #3003
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
trojica? nenene kolega, treba još jedan I. stupnja za minimum:
Pravilnik o obavljanju poslova zaštite na radu (NN 112/2014)
2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, kod poslodavca koji zapošljava više od 500 radnika i kod kojega najmanje 80 posto radnika obavlja isključivo poslove s malim rizicima, poslove zaštite na radu obavljaju najmanje jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja i jedan stručnjak zaštite na radu I. stupnja.

to se odnosi na moju firmu, s time da postoji već stručnjak I. stupnja ali ne obavlja te poslove već je domar koji završava za bakalara i postoji velika bojazan da će biti dobar/stručnjak kad to završi, dakle neće se usrećiti a ja neću dobiti toliko nužnu pomoć
a sorry, zaboravih kolko smo napredovali od ulaska u EU da sa su nam i velike firme presle u usluzne djelatnosti s malim rizicima
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:21   #3004
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
trojica? nenene kolega, treba još jedan I. stupnja za minimum:
Pravilnik o obavljanju poslova zaštite na radu (NN 112/2014)
2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, kod poslodavca koji zapošljava više od 500 radnika i kod kojega najmanje 80 posto radnika obavlja isključivo poslove s malim rizicima, poslove zaštite na radu obavljaju najmanje jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja i jedan stručnjak zaštite na radu I. stupnja.

to se odnosi na moju firmu, s time da postoji već stručnjak I. stupnja ali ne obavlja te poslove već je domar koji završava za bakalara i postoji velika bojazan da će biti dobar/stručnjak kad to završi, dakle neće se usrećiti a ja neću dobiti toliko nužnu pomoć
Makar taj Pravilnik koji navodiš već se poprilično puta izmjenio (sad je NN 112/14, 43/15, 72/15 i 140/15) i u čl. 8 piše:

(1) Kod poslodavca koji zapošljava od 250 do uključivo 499 radnika, poslove zaštite na radu obavlja najmanje jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja i jedan stručnjak zaštite na radu I. stupnja, a do svakih slijedećih 500 radnika, još najmanje jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka ako kod poslodavca najmanje 80 posto radnika obavlja isključivo poslove s malim rizicima, poslove zaštite na radu obavljaju najmanje jedan stručnjaka zaštite na radu II. stupnja, a na svakih sljedećih 2000 radnika, još najmanje po jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:37   #3005
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Makar taj Pravilnik koji navodiš već se poprilično puta izmjenio (sad je NN 112/14, 43/15, 72/15 i 140/15) i u čl. 8 piše:

(1) Kod poslodavca koji zapošljava od 250 do uključivo 499 radnika, poslove zaštite na radu obavlja najmanje jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja i jedan stručnjak zaštite na radu I. stupnja, a do svakih slijedećih 500 radnika, još najmanje jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka ako kod poslodavca najmanje 80 posto radnika obavlja isključivo poslove s malim rizicima, poslove zaštite na radu obavljaju najmanje jedan stručnjaka zaštite na radu II. stupnja, a na svakih sljedećih 2000 radnika, još najmanje po jedan stručnjak zaštite na radu II. stupnja.

nisam znao da su imali izmjene pravilnika. Puno puno hvala na ovoj informaciji!

eto pa nek budi stručnjak a da me se ne šalje na nikakve seminare il stručne skupove na kojima se priča o promjenama pravilnika. Ispad da bi morao listat NN svaki tjedan i tražit jel se što promijenilo u postojećim pravilnicima
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:59   #3006
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post

nisam znao da su imali izmjene pravilnika. Puno puno hvala na ovoj informaciji!

eto pa nek budi stručnjak a da me se ne šalje na nikakve seminare il stručne skupove na kojima se priča o promjenama pravilnika. Ispad da bi morao listat NN svaki tjedan i tražit jel se što promijenilo u postojećim pravilnicima
Eto vidiš, po Pravilniku si ti sasvim dovoljan i bez toga pajde I. razine
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:26   #3007
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, po Pravilniku si ti sasvim dovoljan i bez toga pajde I. razine
no baš krasno... i da na to budem još K.2 i sve to za ovaj kikiriki? Taman posla...

nego, imam pitanje glede revizije plana evakuacije: s obzirom da sam samo sudjelovao u crtanju shema evakuacije ali ne i u izradi tekstualnog dijela, ne znam na temelju čega svega se izrađuje plan, osim odredbe Zakona o ZNR čl.55 koja kaže da je poslodavac dužan imati plan. Dakle tu gdje sad radim sam zatekao stari plan iz 2004. koji je sam po sebi loše napravljen ali ne znam da li je ispravan. Recimo stvari koje sam uočio čim sam došao na lokaciju je da se vrata za evakuaciju kao i izlazi u slučaju nužde ne otvaraju u smjeru puta evakuacije. Također sheme u planu su crno-bijele, a koliko znam trebale bi biti u boji? ili u boji trebaju biti samo one postavljene po zgradi?

Također me zanima način na koji da ugovorim poslove izrade nove procjene rizika i plana evakuacije - u prijašnjoj firmi smo sve sve dokumente radili mi zaposlenici firme jer je firma imala dosta ZNR i ZOP kadra no sada kad sam sam vidim da ovo nema šanse da stignem sve sam a trebalo bi napraviti reviziju pa bih želio pokrenuti proces nabave ali ne znam kako tj. znam da nabavi treba dati zahtjev za što da traži ponude te okvirnu cijenu ali ne znam kako da doznam okvirnu cijenu
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:39   #3008
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
no baš krasno... i da na to budem još K.2 i sve to za ovaj kikiriki? Taman posla...

nego, imam pitanje glede revizije plana evakuacije: s obzirom da sam samo sudjelovao u crtanju shema evakuacije ali ne i u izradi tekstualnog dijela, ne znam na temelju čega svega se izrađuje plan, osim odredbe Zakona o ZNR čl.55 koja kaže da je poslodavac dužan imati plan. Dakle tu gdje sad radim sam zatekao stari plan iz 2004. koji je sam po sebi loše napravljen ali ne znam da li je ispravan. Recimo stvari koje sam uočio čim sam došao na lokaciju je da se vrata za evakuaciju kao i izlazi u slučaju nužde ne otvaraju u smjeru puta evakuacije. Također sheme u planu su crno-bijele, a koliko znam trebale bi biti u boji? ili u boji trebaju biti samo one postavljene po zgradi?

Također me zanima način na koji da ugovorim poslove izrade nove procjene rizika i plana evakuacije - u prijašnjoj firmi smo sve sve dokumente radili mi zaposlenici firme jer je firma imala dosta ZNR i ZOP kadra no sada kad sam sam vidim da ovo nema šanse da stignem sve sam a trebalo bi napraviti reviziju pa bih želio pokrenuti proces nabave ali ne znam kako tj. znam da nabavi treba dati zahtjev za što da traži ponude te okvirnu cijenu ali ne znam kako da doznam okvirnu cijenu

Nazovi sam par ovlaštenih firmi i pitaj ih kaj im treba od podataka da daju ponudu i to prenesi svojima u nabavi. Nakon toga kad nabava obavi svoj dio traži da vidiš ponude, jer ti si ipak stručnjak i kužiš to bolje od njih, saznaš kakve su ponude od koje firme, zatim imaš sigurno nekog frenda u ovlaštenoj tvrtci reci mu da ide ispod svih tih cijena i dobro svima
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:43   #3009
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post

nisam znao da su imali izmjene pravilnika. Puno puno hvala na ovoj informaciji!

eto pa nek budi stručnjak a da me se ne šalje na nikakve seminare il stručne skupove na kojima se priča o promjenama pravilnika. Ispad da bi morao listat NN svaki tjedan i tražit jel se što promijenilo u postojećim pravilnicima
Narodne novine trebaš listati svaki dan a ne svaki tjedan.
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:44   #3010
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Nazovi sam par ovlaštenih firmi i pitaj ih kaj im treba od podataka da daju ponudu i to prenesi svojima u nabavi. Nakon toga kad nabava obavi svoj dio traži da vidiš ponude, jer ti si ipak stručnjak i kužiš to bolje od njih, saznaš kakve su ponude od koje firme, zatim imaš sigurno nekog frenda u ovlaštenoj tvrtci reci mu da ide ispod svih tih cijena i dobro svima
Tako se to (kod nas) radi
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:27   #3011
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
no baš krasno... i da na to budem još K.2 i sve to za ovaj kikiriki? Taman posla...

nego, imam pitanje glede revizije plana evakuacije: s obzirom da sam samo sudjelovao u crtanju shema evakuacije ali ne i u izradi tekstualnog dijela, ne znam na temelju čega svega se izrađuje plan, osim odredbe Zakona o ZNR čl.55 koja kaže da je poslodavac dužan imati plan. Dakle tu gdje sad radim sam zatekao stari plan iz 2004. koji je sam po sebi loše napravljen ali ne znam da li je ispravan. Recimo stvari koje sam uočio čim sam došao na lokaciju je da se vrata za evakuaciju kao i izlazi u slučaju nužde ne otvaraju u smjeru puta evakuacije. Također sheme u planu su crno-bijele, a koliko znam trebale bi biti u boji? ili u boji trebaju biti samo one postavljene po zgradi?

Također me zanima način na koji da ugovorim poslove izrade nove procjene rizika i plana evakuacije - u prijašnjoj firmi smo sve sve dokumente radili mi zaposlenici firme jer je firma imala dosta ZNR i ZOP kadra no sada kad sam sam vidim da ovo nema šanse da stignem sve sam a trebalo bi napraviti reviziju pa bih želio pokrenuti proces nabave ali ne znam kako tj. znam da nabavi treba dati zahtjev za što da traži ponude te okvirnu cijenu ali ne znam kako da doznam okvirnu cijenu
Da bi saznao što bližu i realniju cijenu barem za procjenu rizika sastavi upit s podacima o tvrtci koji se odnose na organizaciju, broj zaposlenih, broj radnih mjesta, broj zaposlenika koji rade s računalom više od 4 sata dnevno, broj radnih (poslovnih) jedinica, broj objekata, radnu i drugu opremu, sigurnosne sustave (hidrantske mreže, sprinkler sustave, vatrodojavu, plinodetekciju, ...)

Ako trebaš još informacija ili detalje za ponudu javi pa ćemo nešto posložiti.

Što više podataka staviš u upit; to će manje biti nepoznanica i fulanja u ponudama, naravno da se ponude uvijek razlikuju, ali u svakom slučaju dobro bi bilo i osobno upoznati ponuditelje jer na tržištu ima svačega.
Niti cijena garantira kvalitetu, niti je najjeftinija ponuda najbolja.

Sretno!
kormilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 08:20   #3012
Quote:
kormilator kaže: Pogledaj post
Da bi saznao što bližu i realniju cijenu barem za procjenu rizika sastavi upit s podacima o tvrtci koji se odnose na organizaciju, broj zaposlenih, broj radnih mjesta, broj zaposlenika koji rade s računalom više od 4 sata dnevno, broj radnih (poslovnih) jedinica, broj objekata, radnu i drugu opremu, sigurnosne sustave (hidrantske mreže, sprinkler sustave, vatrodojavu, plinodetekciju, ...)

Ako trebaš još informacija ili detalje za ponudu javi pa ćemo nešto posložiti.

Što više podataka staviš u upit; to će manje biti nepoznanica i fulanja u ponudama, naravno da se ponude uvijek razlikuju, ali u svakom slučaju dobro bi bilo i osobno upoznati ponuditelje jer na tržištu ima svačega.
Niti cijena garantira kvalitetu, niti je najjeftinija ponuda najbolja.

Sretno!
hvala na informacijama

Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
nego, imam pitanje glede revizije plana evakuacije: s obzirom da sam samo sudjelovao u crtanju shema evakuacije ali ne i u izradi tekstualnog dijela, ne znam na temelju čega svega se izrađuje plan, osim odredbe Zakona o ZNR čl.55 koja kaže da je poslodavac dužan imati plan. Dakle tu gdje sad radim sam zatekao stari plan iz 2004. koji je sam po sebi loše napravljen ali ne znam da li je ispravan. Recimo stvari koje sam uočio čim sam došao na lokaciju je da se vrata za evakuaciju kao i izlazi u slučaju nužde ne otvaraju u smjeru puta evakuacije. Također sheme u planu su crno-bijele, a koliko znam trebale bi biti u boji? ili u boji trebaju biti samo one postavljene po zgradi?
nego, može li tko za pomoći glede ovog upita za plan evakuacije?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 20:01   #3013
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
hvala na informacijama



nego, može li tko za pomoći glede ovog upita za plan evakuacije?
Ma preradi si ga sam, imaš na googlu na prvoj stranici kad utipkaš " Plan evakuacije primjer" 5 različitih stranica, pa iskombiniraj nekaj ak ti se ovaj čini oskudan kaj sad imaš, nisam se susreo do sad da je neki inspektor bilo rada bilo požara to listao i kenjkao
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 06:27   #3014
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Ma preradi si ga sam, imaš na googlu na prvoj stranici kad utipkaš " Plan evakuacije primjer" 5 različitih stranica, pa iskombiniraj nekaj ak ti se ovaj čini oskudan kaj sad imaš, nisam se susreo do sad da je neki inspektor bilo rada bilo požara to listao i kenjkao
Ja sam imao slučaj kada je inspektor naredio da se izradi novi Plan evakuacije jer simboli nisu bili odgovarajući.
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 08:11   #3015
Quote:
bumbe kaže: Pogledaj post
Ja sam imao slučaj kada je inspektor naredio da se izradi novi Plan evakuacije jer simboli nisu bili odgovarajući.
ok, al pricamo o tekstualnom djelu
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 08:53   #3016
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Ma preradi si ga sam, imaš na googlu na prvoj stranici kad utipkaš " Plan evakuacije primjer" 5 različitih stranica, pa iskombiniraj nekaj ak ti se ovaj čini oskudan kaj sad imaš, nisam se susreo do sad da je neki inspektor bilo rada bilo požara to listao i kenjkao
problem je da nemam acad na poslu (imam doma) pa nemam alata za preradu
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 09:04   #3017
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
problem je da nemam acad na poslu (imam doma) pa nemam alata za preradu
Skini si Draft Sight, besplatan je i za komercijalnu uporabu, a otvara sve cadove fileove i vrlo je sličan vizualno cadu i ima slične alate, skoro iste
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:55   #3018
Molim vas za mišljenje. Vratilo mi se troje radnika sa terene iz Srednje Amerike. Dvojica su se vratila sa nekom vrstom bakterije koju su najvjerojatnije pokupili zbog vode, a treći se vratio sa teškom upalom pluća. Dali se takvi slučaju mogu okarakterizirati kao profesionalna bolest? Moje je mišljenje da ne, posebno kada se gleda lista profesionalnih bolesti. Postoji li možda tko od vas sa sličnim iskustvom?
sayo86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:35   #3019
Quote:
sayo86 kaže: Pogledaj post
Molim vas za mišljenje. Vratilo mi se troje radnika sa terene iz Srednje Amerike. Dvojica su se vratila sa nekom vrstom bakterije koju su najvjerojatnije pokupili zbog vode, a treći se vratio sa teškom upalom pluća. Dali se takvi slučaju mogu okarakterizirati kao profesionalna bolest? Moje je mišljenje da ne, posebno kada se gleda lista profesionalnih bolesti. Postoji li možda tko od vas sa sličnim iskustvom?
Ovo mi je rođeno da pitaš svoju ugovornu medicinu rada, pa podjeliš snama
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 18:29   #3020
Quote:
sayo86 kaže: Pogledaj post
Molim vas za mišljenje. Vratilo mi se troje radnika sa terene iz Srednje Amerike. Dvojica su se vratila sa nekom vrstom bakterije koju su najvjerojatnije pokupili zbog vode, a treći se vratio sa teškom upalom pluća. Dali se takvi slučaju mogu okarakterizirati kao profesionalna bolest? Moje je mišljenje da ne, posebno kada se gleda lista profesionalnih bolesti. Postoji li možda tko od vas sa sličnim iskustvom?
Ako im je svrha boravka bila rad onda se radi se o profesionalnoj bolesti. Prije nego su bili poslani na teren im je trebalo izraditi procjenu rizika od potencijalnih bioloških štetnosti i poslati kod spec.med.rada da se vidi koja cijepiva bi trebali dobiti. Sada ćeš morati prijaviti prof. bolest i nadaj se da se nekom ne zakomplicira stanje. Propust tebe kao stručnjaka.
hylem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.