Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2012., 11:25   #61
Evo dobih i njenu sliku na mail pa kačim:


Kraj trajanja staža nije upisan! Samo početak.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 12:03   #62
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
e bas mi je drago da ces uspjeti. Grozno je kad zbog necijeg neznanja ili nemara cvojek bude zakinut u pravima koja mu pripadaju. Ta ne trazis nista dodatno, samo pravo koje ti je zajamceno zakonom
Hvala ti još jednom na svim informacijama!
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 12:50   #63
eto, svaka sluzbenica svoje prica. Nemam sad skener pri ruci, ali moj je zig skroz drugaciji - pise "Osiguranik -. roditelj iz članka 15. ZOMO" + službeni, okrugli žig HZMO-a i piše mi početak i kraj trajanja tog staža. Možda zato jer sam to radila kad mi je dijete navrsilo godinu dana jel tebi tvoj rodiljni jos traje, mozda je stvar u tome?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 13:54   #64
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
eto, svaka sluzbenica svoje prica. Nemam sad skener pri ruci, ali moj je zig skroz drugaciji - pise "Osiguranik -. roditelj iz članka 15. ZOMO" + službeni, okrugli žig HZMO-a i piše mi početak i kraj trajanja tog staža. Možda zato jer sam to radila kad mi je dijete navrsilo godinu dana jel tebi tvoj rodiljni jos traje, mozda je stvar u tome?
O prijateljici je riječ. Ovo je bila njena situacija, da ne pišem ponovo:

Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
...
Radila je u školi kao zamjena (ugovor joj je bio do povratka djelatnice sa porodiljnog dopusta).
Ona je ostala isto trudna, i 10.04 je otvoren njen porodiljni (45 dana prije termina, i tad je još bila u radnom odnosu). Rodila je 18.06.
U međuvremenu se djevojka koju je mjenjala vratila s porodiljnog (početkom 6.mj - ne znam točan datum, recimo da je 10.06), i njoj je tad išao raskid ugovora. I od 11.06 joj je u radnu knjižicu, pod poslodavce upisan hzzo kao poslodavac. Prestanak "rada" bi trebao biti nakon godine dana.
E sad, mi smo razglabale o tome, hoće li to biti 11.06.2013. ili 18.06.2013?
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:17   #65
a da bit ce da je onda stvar u tome da joj rodiljni jos nije zavrsio
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 22:12   #66
Ma ovaj slucaj nema veze s ovim o cemu mi pricamo
Nezaposlene majke dobiju godinu dana od HZMO.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 08:51   #67
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Ma ovaj slucaj nema veze s ovim o cemu mi pricamo
Nezaposlene majke dobiju godinu dana od HZMO.
Pa nisam ni odgovarala Tarti vezano za njen slučaj. Nego moj post na kraju ima pitanje ako ga nisi uspjela pročitati na koje sam mislila da možda netko zna odgovor.
I onda smo se nadovozale za relaciju hzmo i hzzo.
Uostalom ne kužim zašto se petljaš tamo gdje ti nije mjesto jer u razgovoru nisi ni sudjelovala!
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 17:49   #68
Evo info iz Pule, danas sam i ja predala papire za upis staža, potrebno: POTVRDA OD PREBIVALIŠTU za majku i svako dijete, DOMOVNICA od djece, kopija OSOBNE za majku te iz narodnih novina M-1P i M-2P po djetetu... u Puli je moguć upis na mirovinskom kroz dvorište zgrade soba broj 41 pon-pet 8-11:30h te uto i pet osim ovoga ujutro rade i popodne od 13-15:30, evo i br. tel. 052/390-383

Sva djeca rođena nakon 1999 g. se mogu naknadno upisati
crna nera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 20:13   #69
Quote:
crna nera kaže: Pogledaj post
Evo info iz Pule, danas sam i ja predala papire za upis staža, potrebno: POTVRDA OD PREBIVALIŠTU za majku i svako dijete, DOMOVNICA od djece, kopija OSOBNE za majku te iz narodnih novina M-1P i M-2P po djetetu... u Puli je moguć upis na mirovinskom kroz dvorište zgrade soba broj 41 pon-pet 8-11:30h te uto i pet osim ovoga ujutro rade i popodne od 13-15:30, evo i br. tel. 052/390-383

Sva djeca rođena nakon 1999 g. se mogu naknadno upisati
Šta to nisu unaprijedili još tehnologija nije došla da sve ide priko kompjutera, mislim radnih knjizica nema...
enter2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 22:00   #70
kuc kuc, ima li koga?

kaj se zapravo dobiva s tim da ti piše radni staž dok si na porodiljnom?

Sorite na glupom pitanju, stvarno sam velika neznalica...

Hvala svima na bilokakvom odgovoru
vanzemaljčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 18:35   #71
Quote:
vanzemaljčić kaže: Pogledaj post
kuc kuc, ima li koga?

kaj se zapravo dobiva s tim da ti piše radni staž dok si na porodiljnom?

Sorite na glupom pitanju, stvarno sam velika neznalica...

Hvala svima na bilokakvom odgovoru

to si sve moramo ishoditi ili mi koje smo zaposlene pa sam na odrzavanju trudnoce / porodiljnom, ne moramo?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 16:25   #72
Quote:
vanzemaljčić kaže: Pogledaj post
kuc kuc, ima li koga?

kaj se zapravo dobiva s tim da ti piše radni staž dok si na porodiljnom?

Sorite na glupom pitanju, stvarno sam velika neznalica...

Hvala svima na bilokakvom odgovoru


pa ono, 1g RS više za penziju i to.
bolje jedna nego nijedna.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 18:38   #73
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post


pa ono, 1g RS više za penziju i to.
bolje jedna nego nijedna.
Kako se to gleda kad se radi računica za prosjek mirovine? Ako je doživiš, ofkors

Jer imam dvoje, mogu upisati oboje, dvije godine s 0 primanja, a ulaze u prosjek... ne znam
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:36   #74
možda ti računaju porodiljnu naknadu ko plaću

ne znam, ili neki minimalac
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:45   #75
Mirovina se ne računa tako jednostavno da se samo zbroje plaće/primanja i onda podijeli s brojem godina staža, već postoji složena mirovinska formula u koju se uvrštavaju vrijednosti - mirovinski faktor, aktualna vrijednost mirovine, polazni faktor...i tako svašta, a onda se tek to sve množi s brojem godina mirovinskog staža.

Mene zanima što je sa stručnim osposobljavanjem ili stažem za npr. pravosudni, kako se gleda taj "porodiljni staž"? Meni je logično da on ne ulazi u staž potreban za državni/pravosudni ili sličan ispit, ali navodno neki to iskoriste kao staž potreban za izlazak na takve ispite. Kako mi je ovo pitanje danas postavljeno, a nisam znala odgovor, baš me zanima što je točno.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 23:07   #76
Taj porodiljni staz ne ulazi u nista takvoga... Bas nikakvo znacenje osim toga da imas 1 god za mirovinu


Sent from my iPhone using Tapatalk
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 19:29   #77
Pozdrav. Imam pitanje. Ima li tko informaciju da li se porodiljni dopust računa kao radno ISKUSTVO?
seka555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 22:38   #78
Quote:
seka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam pitanje. Ima li tko informaciju da li se porodiljni dopust računa kao radno ISKUSTVO?
nakon porodiljnog odeš u HZMO i upiše ti se to kao godina staža, ako si nezaposlena. ne znam što točno misliš pod 'iskustvo'
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:58   #79
Quote:
seka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam pitanje. Ima li tko informaciju da li se porodiljni dopust računa kao radno ISKUSTVO?
Ne.
abuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:42   #80
Poz svima evo da se predstavim nova sam na forumu imam dosta iskustva jer sam sve prosla cetri puta gore sam procitala dali se upisuje porodiljni kao radni staz odgovor je da upisuje se ako si nezaposlena samo se javis kad stigne beba svom savjetniku i on ili ona ce ti sve objasnit a ovaj drugi slucaj ja da sam na tvom mjestu prati stanje malene dali je to pokakala kroz 24 sata ako nije onda potrazi savjet pedijatra evo nadam se da sam vam koliko toliko pomogla
MarijaiAna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.