Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2010., 14:08   #1
Problem s naslijeđenim dionicama ATPL-R-A

Dionice koje je moj djed ostavio, uredno na ostavinskoj raspravi podjeljene na dva dijela prije 4 godine. Atlantska plovidba odbija prepisat točno polovicu dionica dok se ne pojavi i drugi nasljednik osobno. Ne shvaćam svrhu toga kada je njima uručeno rješenje i nisu se žalili što znači da je punovažno. Već 4 godine ne možemo dić dividende. Jel to neka prjevara Atlantske plovidbe ili što?
Svaki savjet je dobrodošao
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 18:41   #2
pa ako je veća cifra, unajmite odvjetnika.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 00:07   #3
150 dionica? Veća cifra? Meni i nije neka lova... Mislim bila je, prodao bi ih kad je bila najviša cijena...
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 08:31   #4
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Dionice koje je moj djed ostavio, uredno na ostavinskoj raspravi podjeljene na dva dijela prije 4 godine. Atlantska plovidba odbija prepisat točno polovicu dionica dok se ne pojavi i drugi nasljednik osobno. Ne shvaćam svrhu toga kada je njima uručeno rješenje i nisu se žalili što znači da je punovažno. Već 4 godine ne možemo dić dividende. Jel to neka prjevara Atlantske plovidbe ili što?
Svaki savjet je dobrodošao
Atlantska nema nikakave veze s prijepisom dionica. Rješenje o nasljeđivanju (original ili ovjerenu presliku) pošalji u SKDD u Zagreb gdje je knjiga dionica i gdje se vrši prijenos vlasništva. Kad od njih povratno dobiješ obavijest o knjiženju, vlasnik si dionica.
No, za prijašnje dividende unajmi odvjetnika i po sudovima se spori. Jer ako nije prenešeno vlasništvo s pokojnog djeda, njegova dividenda još uvijek čeka i sada se može uvrstiti u ostavinu kao naknadno pronađena imovina. No, i ona će se djelit na dva dijela.

Dakle, vlasništvo u ZG, a potom na sud po dividendu.


www.skdd.hr
tomtraubert is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 09:43   #5
To je ovo? http://www.skdd.hr
Hvala na pomoći
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.