Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 10:17   #1581
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Sad vidim i ja i već naručio
xipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:47   #1582
Ja sam naručio još prije par dana na temelju njihovog obećanja da je nakon 17.11. dostupan.
Ne znam, poslao sam im mail jučer jer je do jučer stajalo da je nedostupan. Danas sam dobio odgovor:

"Good Morning,

Thank you for your order at Trotec.

Unfortunately, the TTK 69 Es will only be back in stock on February next year. However, we do have TTK 68 E, which is almost similar to the 69 E (Please see the attached operating manual). If you do not want the TTK 68 E, we can also give you a refund.

We are sorry for the misunderstanding.

Please let us know what your decision is."


Sada vidim vaše postove s linkom da je proizvod dostupan.
Open, ne kužim koja je razlika u ova dva linka s različitim cijenama:

https://www.trotec24.com/maschinen/l...?rc=e415eb577f

https://www.trotec24.com/maschinen/l...-klasse-1.html

Poslat ću im još jedan mail sada...
tjsudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:58   #1583
Gebrauchtgerät -> rabljeno
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:34   #1584
Nisam s Njemačkim na 'ti'.
OK, čekam odgovor vezan za rokove isporuke pa javim.

EDIT: Odgovor glasi da je očito jučer u njihovo skladište dostavljena nova pošiljka isušivača TTK 69 E i tek su sada informirani vezano za to, te se ispričavaju.

Navodno je ovaj kojeg sam neki dan naručio poslan prema meni i u istom mailu su mi dali tracking code (iako ne shvaćam na koji su način povezali moj upit mailom sa mojom narudžbom, moguće preko imena i prezimena). Uglavnom, vjerojatno je i svima vama koji ste naručili poslan paket.

Zadnje uređivanje tjsudac : 21.11.2017. at 12:35.
tjsudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:31   #1585
Pitanje za vlasnike TTK 68/69

Pozdrav ekipa, nakon čitanja teme, odlučio sam se za TTK68, jučer ga upogonio i za sad super zadovoljan rezultatima.

Naime imam jedno pitanje: s obzirom na to da ga mislim paliti "izvana" smart plug pa imam mali problem.

Moja željena postavka za odvlaživanje je 50%. Naštimam ga ručno na 50 on radi u jednom trenutku ga ugasim na gumb. Upalim nakon par min i on sam promijeni postavku za odvlaživanje na 60%. Čitam u uputstvima da u smart modu sam određuje na koliko će raditi ovisno o temperaturi u stanu. Super, volim smart uređaje, ali ipak bi volio da memorira zadnju upisanu postavku.

Druge dvije opcije mi ne hodaju jer piše da za kontinuirani način rada moram spajati crijevo, a posljednjoj tj. dry je po defaultu na 50%, ali koliko sam shvatio se ne gasi nego radi stalno.

Ako netko ima volje malo paliti i gasiti te javiti rezultate, tj. da li mu uređaj pamti zadnju postavku ili kod paljenja u smart načinu odabire neku po svom izračunu bio bi mu zahvalan.
Mirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 01:05   #1586
Evo, meni stigao jučer Trotec TTK 69 E.
Učinkom sam super zadovoljan budući je kroz nekih 4-5 sati koliko je kroz dan bio upaljen sakupio oko 2 i pol litre vode (sušio se veš i osušio se).
Jedino imam jedan problem kojem ne znam uzrok, a to je da je danas (drugi dan korištenja) počeo ispuštati neki čudan zvuk. Nešto poput zrikavca samo tiše. Ne čuje se stalno nego otprilike minutu, pa se lagano utišava, pa se pola minute ne čuje i onda se opet pojačava i tako u krug. Inače, čim i malo prst naslonim na njega, zvuk prestane, a čini mi se da dolazi iz samog dna isušivača.
Mislio sam da nisu neke vibracije u kotačiću, ali nisu, a ne mogu dokučiti odakle je točno. Ima li itko takav problem?
Inače, da i Miracu odgovorim... TTK 68 i TTK 69 su potpuno isti po elektronici. Provjerio sam, ni meni nakon gašenja ne pamti postavku postotka vlage u smart modu, već izabere po svom.
tjsudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:23   #1587
vibrira ti na njemu nesto. vjerovatno neka plastika. i meni je tako na starome bilo.
hebga, kompresor proizvodi vibracije jake kad radi.
probaj skuzit sta ti vibrira. meni je bio onaj iza poklopac od filtera. njega malo zveknes il zaljepis jedan ugao american tejpom i nema vise tog zvuka.

edit: i moj isto ne pamti postavku.

Zadnje uređivanje geronimo666 : 26.11.2017. at 10:50.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:46   #1588
Quote:
tjsudac kaže: Pogledaj post
Inače, da i Miracu odgovorim... TTK 68 i TTK 69 su potpuno isti po elektronici. Provjerio sam, ni meni nakon gašenja ne pamti postavku postotka vlage u smart modu, već izabere po svom.
Hvala za info, nadam se da bus nasao zujavca i eliminirao ga. Slazem se odvlazivac je predobar, ne znam ni sam kak nisam prije investirao u to cudo.



Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Mirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:03   #1589
nisam na vrijeme ugrabio model 69E pa sam se odlucio za ovaj.

ukupna cijena ce biti 134.95 eura jer sam pronasao trgovinu koja daje popust, bit ce dostavljeno prijatelju u DE koji ce mi to dofurati za desetak dana.

https://s26.postimg.org/vsxf3z28p/screenshot_91.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.12.2017. at 00:38. Reason: prevelika fotografija
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:34   #1590
Quote:
grg4 kaže: Pogledaj post
nisam na vrijeme ugrabio model 69E pa sam se odlucio za ovaj.

ukupna cijena ce biti 134.95 eura jer sam pronasao trgovinu koja daje popust, bit ce dostavljeno prijatelju u DE koji ce mi to dofurati za desetak dana.
Mozes li dojaviti je li mu stiglo i koliko je dostava za Njemacke? Jesam li dobro izracunala da bi za HR bila oko 27 EUR?

Isti tako ako vi drugo koji ste kupovali model 68/69... Ima li jos toga, za koliko stize i koliko je dostava?

Unaprijed hvala!

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:59   #1591
Unutar Njemacke je dostava besplatna ako se kupuje preko stranice koju sam screenshotao gore. Ne znam kolika bi bila cijena dostave za Hrvatsku i dostavljaju li uopce.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:42   #1592
Jučer sam baš naručio preko njihove str. "ovaj"

Je, dostava je 27 €. Točnije 27.37.

Ne znam jedino jel plaćamo na to pdv i carinu.... Ne bi trebali, ali...
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:34   #1593
hehehehe, kupili smo zapravo isti model!
meni se taj svidio jer jedini od povoljnihih uredjaja ima i ionizator zraka. mozda je marketinski trik a mozda i bude nekakve koristi od cijele price.

ne, ne placas nikakva davanja unutar EU.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:16   #1594
Bok ljudi, pitanjca imam oko ovih odvlaživača:
stan 33m2, razina vlage 55-68, ali se cijedi po prozorima, hrpa plijesni u kutovima, neke sitne bubice šeću po zidovima.
Gledala sam što je odmah dostupno za kupiti, što bi od ovoga bilo bolje uzeti, zna li tko?
Trgovina 1, preporuka Sinclair CFO 20N (1900kn) ili TTK 90E (2000kn). I kaže da je još dobar TTK 68, al ga nemaju tamo. Pitam za TTK70E, kaže prodavač da nije dobar i da ga on sebi ne bi uzeo. Niti 75E niti 71E.
Trgovina 2: preporučuje TTK 70E, 1600kn.

Koliko vidim, svi kažu da je TTK 69 dobar, ali ga nemaju. Ali kaže mi u Trgovini 2 da nema dobro mjerenje, pa kad kaže da je na 40 zapravo je u prostoriji 50; i da je kompliciraniji za korištenje (to bi zapravo stajalo u stanu starije osobe, pa sam gledala da nije prekomplicirano, s milijun modova i s tipkama koje se teško stisnu).

Help!
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!

Zadnje uređivanje Illuminata : 14.12.2017. at 13:23. Reason: zaboravila dodati
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:02   #1595
Imam TTK90 i preporučam ga toplo. Rukovanje je doslovno svedeno na on i off, a ukoliko prije namjestiš željeni postotak vlage, ugasit će se sam kad to dosegne. Ima veliku posudu, nije prebučan a opet je lagan za prenošenje iz prostorije u prostoriju.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:17   #1596
Quote:
Illuminata kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, pitanjca imam oko ovih odvlaživača:
Meni izgleda da ti trgovci pricaju pricu koja njima odgovara.
Ja imam taj 71e koji kazu da ne valja,i ne slazem se s njima.

Odvlazivaci su veoma jednostavni uredjaji koji nista drugo ne znaju da rade nego da skupljaju vodu,koju treba izlivat i to je sva mudrolija.
A svi skupljaju vodu bez problema.
Samo sto neki mogu da skupljaju vodu malo brze,al su zato jaci,malo vise trose,i malo su glasniji,jace duvaju.

Ovdje imas vec od 90 €
https://www.trotec24.com/en-de/machi...SAAEgLxevD_BwE

Ja nikad za to ne bih dao 200-250 €
Malo precijenjeno

Uzmi im najjeftiniji,jednostavni,koji ima samo krug na sebi da ga okrenu koliko im pase da odrzava i kraj
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:12   #1597
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Imam TTK90 i preporučam ga toplo. Rukovanje je doslovno svedeno na on i off, a ukoliko prije namjestiš željeni postotak vlage, ugasit će se sam kad to dosegne. Ima veliku posudu, nije prebučan a opet je lagan za prenošenje iz prostorije u prostoriju.

Hvala puno! Brinulo me 50dB koliko pise da je glasan, zvucalo mi je puno, ipak je to garsonijera. A i pise da je za do 90m2, pa mi djeluje previse za nas stan. Ali mozda i nije lose da bude jaci. K9liko jako puse zrak iz njega? Vidjela sam 70e, kao ventilator je bio.
Pretpostavljam da trosi dosta struje, ali tu nema pomoci, il struja il plijesan.
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!

Zadnje uređivanje Illuminata : 15.12.2017. at 18:14. Reason: zaboravih dodati
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:02   #1598
ttk 70e ima protok zraka 135 m3h
ttk 90e ima protok zraka 240 m3h

Ovaj drugi skoro duplo jace duva.
Sto znaci da vjerovatno moze pokrit puno veci prostor.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:35   #1599
Pozdrav!

Ne kužim se apsolutno u odvlaživače pa imam pitanje.
U stanu, 100 kvadrata, imamo odličnu izolaciju, ali...
Jedna soba i veća kupaona koje su jedna do druge, dijele vanjski zid na koji se trebala vezati još jedna zgrada kao naša, tako da na tom zidu nije postavljen stiropor. Zgrada se neće nadozidavati tako da ćemo kroz godinu-dvije raditi izolaciju na toj strani.
Problem je što u kupaoni i toj sobi u zimskom periodu dolazi do kondenzacije vlage iz kupaone nakon kupanja/tuširanja i stvaranja plijesni u kutu gdje se spaja taj vanjski zid i plafon.
E sad, pošto se to dešava samo u te dvije prostorije, kupaona 6 kvadrata i soba 10 kvadrata, uzeli bi odvlaživač koji bi odvlaživao samo te dvije prostorije.

Inače se grijemo na drva, u dnevnom dijelu bude od 23-24 stupnja, sobe ništa posebno ne grijemo, vrata su otvorena i sasvim je ugodno.

Koji odvlaživač bi bio dovoljan?
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:44   #1600
jel kupaona ima prozor?
ja otkad drzim stalno otvoren prozor na kant u WC-u nemam problem sa vlagom. ako nemate prozor u kupaoni po meni odlicno rjesenje bi bilo probit prema van cjev 100/125 i stavit ventilator kupaonski koji upalis dok se tusiras i nakon pa ti ljlepo izbaci sve vanka.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.