Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2015., 13:51   #1
Predstava Michela Houellebecqa zabranjena u Hrvatskoj?

Da li podržavate zabranu izvodjenja drame Michaela Houellebecqua u Hrvatskoj koja je neki dan donesena?

Koliko daleko treba ici sloboda govora i koji su kriteriji za zabranu?
istrijan. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 13:55   #2
Ne podržavam.

A i čini mi se mnogi ne razumiju da uopće nije stvar u drami koja je trebala biti izvedena -ona uopće nema veze sa islamom, već je stvar u samom piscu koji je imao negativen komentare i stavove sparm islama.
Prilično šizofrena situacija koja se uvijek (ili gotovo uvijek) veže samo uz islam...

(iako mi je sasvim jasan "strah" određenih ljudi ,a zbog mogućih problema koji bi mogli uništiti ono od čega ljudi dolje žive...dovoljna je jedna ISIL budala iz BiH i eto problema...)
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:15   #3
Sramota. Ovo ide na mlin radikalnim islamistima. Fuj
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:22   #4
Ovo je totalna glupost. Verbalni delikt i politička korekcija uvedeni potpuno. Još gore jer mi je on omiljen pisac...
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:24   #5
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
Ovo je totalna glupost. Verbalni delikt i politička korekcija uvedeni potpuno. Još gore jer mi je on omiljen pisac...
Nije zbog ovoga ukinuta predstava, već zbog preporuke oko sigurnosne procjene. To su dvije sasvim različite stvari.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:26   #6
pa da, jedna bomba u dubrovniku i doviđenja sa jedinim izvorom prihoda
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 15:45   #7
Ne, ovo ide samo pod ruku teroristima i dajemo im do znanja da smo se već predali u startu.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 15:47   #8
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Ne, ovo ide samo pod ruku teroristima i dajemo im do znanja da smo se već predali u startu.
A jebiga kad smo došli u situaciju da ovisimo o šaci eura koje nam daju turisti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:00   #9
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Ne, ovo ide samo pod ruku teroristima i dajemo im do znanja da smo se već predali u startu.
pa naravno da jesmo, ko je mislio drugačije naprosto ništa ne zna o zakulisnim igrama politike.

jel ti zaista misliš da će neke tričarije poput slobode govora ugrozit naše savezništvo s petrodolarskim monarhijama, erdoganom, nusrom, armijom mudžahedina i sličnim borcima za slobodu koje podržavamo ili naoružavamo ili financiramo?
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 18:57   #10
lagani uvod u život u zapadnoj i srednjoj Europi kakav će biti za desetak-dvadeset godina.
Kompromis s islamom je neizbježan.

u svakom slučaju, dovoljno smo se zamjerili islamistima slanjem pomoći Kurdima i nadolazećim programom obuke anti-ISiL trupa... a Mostar, gdje su nekidan izvučene duge cijevi na ulicu, je vrlo blizu.

jedna bombica ili teroristički ispad u Dubrovniku, i ćao đaci... ode turizam i krpanje proračuna u paramparčad.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:55   #11
Na nekoj osobnoj razini rekla bih da se slažem sa sigurnosnom procjenom. Zamišljam da mi je dijete u Dubrovniku (ili bilo gdje drugdje) gdje postoji mogućnost da se, kao posljedica neke radnje, dogodi teroristički napad.
Da, tu sam kukavica, tu nema kalkuliranja i u startu popuštam, ne izazivam vraga i ne želim nimalo riskirati.

No, na državnoj razini, malo me je rastužio takav postupak.
Jesmo li unaprijed pokazali strah i dokazali da ćemo u ime tog straha popustiti u svim idućim situacijama - na štetu slobode govora, na štetu umjetnosti, na štetu zauzimanja za svoje stavove?

Nije li to kao pouka zlostavljanoj djeci da popuštaju zlostavljačima?

Držimo se one stare (ali ne baš i potpuno istinite) "pametniji popušta"?

Ne znam, opet, možda mudra odluka, ali pomalo smo ispali pi*kice
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:04   #12
Quote:
kakuta kaže: Pogledaj post
Sramota. Ovo ide na mlin radikalnim islamistima. Fuj
slazem se.

u knjizi elementarne cestice i nema neke mrznje protiv muslica.
jel to oni zabranjuju samo na temelj toga sto je ovaj davno jednom rekao da je islam najgluplja religija.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 20:22   #13
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
slazem se.

u knjizi elementarne cestice i nema neke mrznje protiv muslica.
jel to oni zabranjuju samo na temelj toga sto je ovaj davno jednom rekao da je islam najgluplja religija.
Trenutno je opet pod povećalom zbog novog romana u kojem Marine Le Pen biva riješena od strane terorista.


Ne znam. Glupo je to. Znamo da se Houellebecq uvijek vukao po sudovima zbog svojih stavova, ali također bi svaka presuda išla njemu u korist. Ipak je Francuska sekularna država, sloboda govora itd. Mi smo "tolerantni" jednosmjerno. Bljakić.
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 21:28   #14
Podržavam svako ukidanje predstava i umjetničkih djelovanja ako iste štete zajednici. Bez obzira na islamiste i teorizam bitno je razlučiti što je vrijeđanje, a što sloboda govora. Ne može svačije liječenje frustracija prolaziti pod umjetnost.
nepogoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 21:29   #15
Ne podržavam.
Razlog je jednostavan, nameću nam strah od fundamentalista
makar imamo dokazane domaće potencionalne teroriste.
Gospodo službenici, imate li muda poći u pretres sela Borova?
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 21:42   #16
Quote:
nepogoda kaže: Pogledaj post
Podržavam svako ukidanje predstava i umjetničkih djelovanja ako iste štete zajednici. Bez obzira na islamiste i teorizam bitno je razlučiti što je vrijeđanje, a što sloboda govora. Ne može svačije liječenje frustracija prolaziti pod umjetnost.
točno.

no,
nisu to samo nečije frustracije.
gotovo uvijek se radi,
o krupnom kapitalu i psima rata,

koji izazivaju žarišne točke i sukobe.

sotone.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 21:53   #17
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
točno.

no,
nisu to samo nečije frustracije.
gotovo uvijek se radi,
o krupnom kapitalu i psima rata,

koji izazivaju žarišne točke i sukobe.

sotone.
Vidiš, to mi još nije palo na pamet (palim ko dizel na -10)
A vidim da zadnje vrijeme na silu guraju tu paniku prema nama.
I mislim se, kakve gluposti, kakvi bakrači, od svih svjetskih metropola baš će islamisti u našu kasabu..
No ipak, predugo traje mir na našim prostorima, valja malo zagužvati, pa će lakše biti bušiti Jadran i kupovati otoke za siću
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 22:12   #18
Benjamin Franklin je sve rekao...

"Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 22:15   #19
Benjamin je bio pametan čovjek...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 22:24   #20
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post
Trenutno je opet pod povećalom zbog novog romana u kojem Marine Le Pen biva riješena od strane terorista.

koliko sam ja skuzila u pokoravanju se radi o romanu u kojem samo postoje dvije opcije muslimanska neka stranka i stranka od le pen. i skroz je moguce da bi u buducnosti kada muslimani budu u vecini jedna muslimanska stranka mogla dobiti vecinu.
ne kuzim sto je tu fasisticko?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.