Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2015., 12:51   #41
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
recimo tu u norge država raspravlja čak i oko toga koliko je realna cijena šišanja....po državi cijena od 400nok je minimum ako se misli plaćati porez. ..
To samo pokazuje koliko su abnormalni apetiti pojedinih država u Europi, od tih 400 kn sigurno računaju da će najveći dio ići njima.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:52   #42
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Eto znao sam da buš se ulovio PDV-a koji je za ekonomiju neutralan

Naravno da je. Zato du Nase cijene prehrambenih artikala kao i Nj , a u nekim stvarima i vece.
Kad je drzava u klincu onda podize PDV i trosarine


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:54   #43
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Od države dobiješ trinajstu plaču ????
ja je dobijem od svog poslodavca kako je i normalno ...
Onda si očito neki uhljeb koji živi na državnoj sisi ...pa tu prosipaš nerelne domoljubne fraze u koje ni sam nevjeruješ.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:57   #44
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
O pas mater kad je ovakav biser dobio diplomu doktora....

Nebitno je dal je sezonsko ili bilo kakvo drugo zapošljavanje kad je ono skoro 3% veče u usporedbi s prošlom godinom....

A to je podatak IPSO plusa.
Gradjani su glupi. Ni sami neznaju kako im je lijepo u hrvatistanu. Evo zaposlenost raste, porezi padaju Za one koji zaradjuju preko 15000 kn, a drzava nabavlja ciste kontejnera jer Nije lijepo vidjeti gradjane da kopaju Po starim kontejnerima.
HTV ce poceti emitirati Sanjin kulinarski Sou (Sanja Milanovic) koja ce Nam strucno pokazati kako rezati kruh na tanke snite,a vlada ce opet obnoviti vozni park. Nisu dugo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:58   #45
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Eto znao sam da buš se ulovio PDV-a koji je za ekonomiju neutralan
PDV sigurno nije neutralan za onoga koji prodaje svoje usluge i proizvode na slobodnom tržištu. Da je neutralan, ne bi se ugostitelji i sektor turizma silom izborili za smanjenje stope PDV-a za sebe.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:58   #46
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zbog turizma kao i svake godine. Samo se ti tješi.
Turizam u Q1? Strani turisti u prvom kvartalu cine manje od 0,2% stanovnistva sto utjece na porast u visini 0,03% ukupnih prebivalaca u RH u odnosu na Q1 2014.

Quote:
Jhebi ga , svjetska urota protiv Hrvatske. Svi prikazuju krive rezultate a Hrvatska je zemlja meda i mlijeka
Stavio si link na portal iz BiH, ja na Eurostatov.
Ne znam sto je lose u tome ako se o temi informira iz vise razlicitih izvora?
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:00   #47
Novi hrvatski egzodus

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ma da ovdje radi koliko radi vani razlika u plači bi bila možda 10-20%

Naravno da bi Pises gluposti. U HR Moses raditi 12 sati ili 1, na kraju ti se pise 8



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:05   #48
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Onda si očito neki uhljeb koji živi na državnoj sisi ...pa tu prosipaš nerelne domoljubne fraze u koje ni sam nevjeruješ.
Ček malo neko koji tvrdi da mu država isplačuje 13 plaču mene optužuje da sam uhljeb a koji ni dana nisam radio za državu nego sam šljaker vulgaris....
Nemam ja šta vjerovati ili nevjerovati...
Vidiš ja živim u Hrvatskoj za razliku od tebe
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:07   #49
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
To samo pokazuje koliko su abnormalni apetiti pojedinih država u Europi, od tih 400 kn sigurno računaju da će najveći dio ići njima.
Ne nužno...ako je cijena radnog sata 160nok...pa moraš plaćati porez dr
žavi a moraš nešto i dobiti ostvariti ..a recimo tebi danas dođe dvije osobe na šišanje. Porezi tu jesu dosta veliki ali je i standard velik upravo zato jer država održava balnsa takvim ili sličnim intervencijama.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:07   #50
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
PDV sigurno nije neutralan za onoga koji prodaje svoje usluge i proizvode na slobodnom tržištu. Da je neutralan, ne bi se ugostitelji i sektor turizma silom izborili za smanjenje stope PDV-a za sebe.
Molim ??? za njega PDV ni ne postoji....

Ugostitelji i turizam se bore protiv PDV-a samo jer žele više sebi.... Kad im je smanjen PDV jesi manje platio kavu u kafiću????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:08   #51
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ček malo neko koji tvrdi da mu država isplačuje 13 plaču mene optužuje da sam uhljeb a koji ni dana nisam radio za državu nego sam šljaker vulgaris....
Nemam ja šta vjerovati ili nevjerovati...
Vidiš ja živim u Hrvatskoj za razliku od tebe
Čuo sam za firme koje isplaćuju 13 plaću u privatnom sektoru ali toliko su rijetke da je to više egzotika nego pravilo.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:09   #52
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Ne nužno...ako je cijena radnog sata 160nok...pa moraš plaćati porez dr
žavi a moraš nešto i dobiti ostvariti ..a recimo tebi danas dođe dvije osobe na šišanje. Porezi tu jesu dosta veliki ali je i standard velik upravo zato jer država održava balnsa takvim ili sličnim intervencijama.
Ja bum se vubil!!!!!
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:12   #53
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Čuo sam za firme koje isplaćuju 13 plaću u privatnom sektoru ali toliko su rijetke da je to više egzotika nego pravilo.
Je negdje 80% firmi je egzotika....
Evo 10.7. sjeda i regres
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:12   #54
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ja bum se vubil!!!!!
ne moraš se ubiti samo prestani neargumentirano srat.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:17   #55
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
ne moraš se ubiti samo prestani neargumentirano srat.
Potpisujem
Ispada da je HR zemlja blagostanja u kojoj se isplacuje 13. placa regres,bozicnica i uskrsnica. Ovih 93000 Hrvata medju kojima sam i ja smo ludi sto smo tako sto ostavili i radimo u Nj.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:18   #56
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
ne moraš se ubiti samo prestani neargumentirano srat.
Ponavljam ja nisam tema...
Ti si taj koji si tvrdio da ti država nije osigurala posao pa onda da to nisi rekao...
Ti si taj koji tvrdiš da su kod nas za sve krivi porezi a onda mrtav hladan kažeš da su porezi veliki tu gdje živiš....
Ono daj se dogovori sam sa sobom...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:20   #57
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Potpisujem
Ispada da je HR zemlja blagostanja u kojoj se isplacuje 13. placa regres,bozicnica i uskrsnica. Ovih 93000 Hrvata medju kojima sam i ja smo ludi sto smo tako sto ostavili i radimo u Nj.
nije zemlja blagostanja ali da isplačuje se i božičnica i regres i uskrsnica
nego jesi vratio Hrvatske dokumente ????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:24   #58
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
nije zemlja blagostanja ali da isplačuje se i božičnica i regres i uskrsnica
nego jesi vratio Hrvatske dokumente ????
Mozda na Marsu,ali u HR si sretan ako uopce dobijes placu.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:24   #59
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ponavljam ja nisam tema...
Ti si taj koji si tvrdio da ti država nije osigurala posao pa onda da to nisi rekao...
Ti si taj koji tvrdiš da su kod nas za sve krivi porezi a onda mrtav hladan kažeš da su porezi veliki tu gdje živiš....
Ono daj se dogovori sam sa sobom...
1. Brkaš pojmove i njihovo značenje
2. Ja nisam uopće spominjao da su porezi krivi ičemu nego raspodjela tih poreza iz proračuna

Ono daj koristi mozak.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:29   #60
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ponavljam ja nisam tema...
Ti si taj koji si tvrdio da ti država nije osigurala posao pa onda da to nisi rekao...
Ti si taj koji tvrdiš da su kod nas za sve krivi porezi a onda mrtav hladan kažeš da su porezi veliki tu gdje živiš....
Ono daj se dogovori sam sa sobom...
Država mora osigurati da se biznis odvija, to je isto što i osigurati posao i osigurati tržište rada. To što ti jednodimenzionalno gledaš na neke stvari je tvoj problem.

Evo ti primjer. država ukine većinu parafiskalnih harača i smanji doprinose na plaću i time firmama ostavi više love, a firme tu lovu iskoriste u otvaranje novih radnih mjesta.

Je li to miješanje države u tržište i osiguravanje posla od strane države?
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.