Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Kakav je vaš odnos prema trećem putu nakon svega što se dogodilo u zadnje dvije godine?
Glasao sam za Most, razočaran sam, ostajem uz njih 2 4.44%
Glasao sam za ŽZ, razočaran sam, ostajem uz njih 1 2.22%
Glasao sam za Most, razočaran sam, i sad sam za ŽZ 2 4.44%
Glasao sam za ŽZ, razočaran sam, i sad sam za Most 1 2.22%
Glasao sam za Most i zadovoljan sam njime 14 31.11%
Glasao sam za ŽZ i zadovoljan sam njime 6 13.33%
Glasao za Most/ŽZ, ali sad sam za druge opcije 2 4.44%
Glasao za Most/ŽZ, ali sad čekam nešto novo 1 2.22%
Glasao za Most/ŽZ, sad se vraćam starim strankama 1 2.22%
Glasao za Most/ŽZ, odustajem od glasanja 2 4.44%
Nisam glasao za Most/ŽZ i ne namjeravam 12 26.67%
Nisam glasao za Most/ŽZ, ali mogao bih 1 2.22%
Glasovatelji: 45. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 22:52   #1
Jesu li Most i Živi zid uništili treći put u Hrvatskoj?

Ovo je nešto što se često čuje zadnjih godina - dakle, da su građani, koji su imali vjeru u to da će Most ili ŽZ pokrenuti neke promjene u Hrvatskoj, nakon što su ih ove stranke iznevjerile, skroz digli ruke od politike, ili se pak vratile glasanju za manje zlo, odnosno stare stranke. Pa evo da i to raspravimo na forumu - a poglavito me zanima što misle forumaši koji su i sami glasali za jednu od ove dvije stranke, pa ostali razočarani, kao i mišljenje okoline forumaša.

Evo ja mogu reći da me Most razočarao, a Živi zid nikad nisam ozbiljno razmatrao; unatoč tome, i dalje smatram imam za koga glasati (konkretno, Petrinu ili Pametno). Ali i da te dvije opcije nestanu, isto bih rađe glasao za ove dvije stranke u nedostatku boljih opcija.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:03   #2
Nisu unistiti treci put, dapace, vratili su nadu.
Malo se previse ocekuje od stranaka treceg puta da preko noci pretumbaju situaciju na bolje. To mogu misliti samo naivci. Ne ide nista preko noci.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:06   #3
Dajte vi meni objasnite što je to ''treći put''?
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:07   #4
MOST i Živi zid. Ne znaš tko je više od njih populist.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:10   #5
Ono što je potrebno ovoj zemlji su - ''istinske reforme''. Ne populizam. Ne pragmatizam.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:30   #6
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
MOST i Živi zid. Ne znaš tko je više od njih populist.
Tako je.
Zato trebamo glasati za "stabilnost" i nepopuliste. Za one s podočnjacima, jer nikada ne spavaju od brige za hrvatske građane.
Obično se odazivaju na poznate skraćenice: HDZ, SDP, HNS, HSS, IDS i slične. Ne možeš pogriješiti kojima god od njih daš glas.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:46   #7
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Tako je.
Zato trebamo glasati za "stabilnost" i nepopuliste. Za one s podočnjacima, jer nikada ne spavaju od brige za hrvatske građane.
Obično se odazivaju na poznate skraćenice: HDZ, SDP, HNS, HSS, IDS i slične. Ne možeš pogriješiti kojima god od njih daš glas.
Ne. Za one koji će ti jamčiti ''reforme'', odnosno promjenu Hrvatske za 180 stupnjeva. Takvih nemamo ni na vidiku.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 09:56   #8
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Takvih nemamo ni na vidiku.
Naravno da nema dok je prvenstveni cilj "fotelja" za šefove stranke i one bliže šefovima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 13:19   #9
Ne vidim zašto je kao Živi Zid nešto uništio. Živi Zid radi ono što je najavio da će raditi i po tome su jedini, uz Aleksića, koji mogu dobiti prolaznu ocjenu kada se uzme u obzirom što su govorili da će raditi i što doista i rade. Ne treba kod tih analiza ulaziti u vlastiti stav prema tome da li je to dobro, pametno ili nije, nego samo u to da birač dobije ono što je očekivao.

MOST ionako nije treći put, nego obična varijacija HDZ-a, samo što je sa svojim predstavljanjem kao treći put prevario mnoge koji će dobro razmisliti slijedeći puta kada se nešto slično pojavi.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 14:31   #10
Što točno radi Živi zid?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 15:26   #11
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što točno radi Živi zid?
Pa nije bitno što radi, i da li radi pametno ili ne, illi imaju pametnih ideja ili ne. Rekli su da će zajebavati ekipu u Saboru, da će vrištati, da neće odstupiti od svojih ideja (kakve god bile), da će reći svima što ih ide, i to i rade. Rade ono što su rekli da će raditi u okviru svojih mandata koje imaju. Nisu sa nikim otišli u tal i suradnju, drže se toga i to je to.

To što to baš i nešto ne pomaže jer su okolnosti takve je drugi par rukava, nije na njima.

MOST i Živi Zid ne idu u istu rečenicu.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 16:09   #12
MOST da,Živi zid za sada ne...

ŽZ realno i nije davao neke glamurozne izjave i uvjete kao MOST...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 17:00   #13
MOST i Živi zid nisu uništili treći put. Treći put je nikada jači. Treći put u Hrvatskoj ima antielitističku, antibirokratsku, socijalpopulističku ideologiju.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 17:03   #14
Nisu.
Mladji od 30 ne mare za dvije najvece stranke niti za tradicionalne manje stranke i svakim izbornim ciklusom, biracka scena ce se mjenjati.

U Slovackoj tri najjace stranke sa prvih izbora 1992. danas nisu ni parlamentarne.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 17:11   #15
most je uništio mogući treći put
ZŽ nije ni bio opcija trećeg puta
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 19:57   #16
Most i Živi zid nisu uništili treći put.
Kad se zbroji njihov trenutni rejting to je lijepi postotak biračkog tijela.

S druge strane, kolko dugo netko uopće može predstavljati treći put...?
U kojem trenutku nešto novo ostari..?
__________________
Danas je jučer...

Zadnje uređivanje ZorroD : 27.12.2017. at 21:03.
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 20:39   #17
sam pojam treceg puta sugerira da postoje prvi i drugi put. to je u startu pogresno postavljena pretpostavka.

pitanje eventualno moze biti jesu li unistili drugi put. mi sada imamo jedan put, onaj hdzsdp-a. alternativa sdphdz-u mogu ili ne mogu biti zivi zid, most ili neko treci.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 23:14   #18
Naravno da nisu uništili nego naprotiv, pokazali i dokazali da treći put postoji. Trenutni rejting samo te dvije stranke je iznad 20% što dokazuje kako treći put nikad nije bio jači.
Na stranu što su stare strukture prije pribjegavale floskuli kako izlazak na izbore ništa ne mijenja, jer su svi isti, čime su neopredijeljene građane destimulirali na izlazak na birališta računajući na discipliniranost svojih birača, uvidjevši kako trenutni treći put ima više od 20% glasova, pribjegava novoj igri. Tako i nastaje tvrdnja (neutemeljena) kako su ŽZ i MOST uništili treći put a ankete govore sasvim suprotno. To je samo novi pokušaj starih struktura da pokušaju oslabiti treći put.
manipulator x is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 23:50   #19
U sljedećem levelu žz će biti na mjestu mosta,
te će koalicijom sa sdp om napravit grešku.
Scenarijo je napisan već odavno
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 00:01   #20
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Dajte vi meni objasnite što je to ''treći put''?
Mislio je na alternativu!

HDZ-SDP je europski put, put kolonizacije RH, globalisti

ŽZ, a vjerujem i Most (oni se još moraju profilirati) -je hrvatski put -suverenisti
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.