Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 13:04   #201
Samo u Hrvatskoj: prijete joj otkazom zato jer radi previše savjesno!?

Smijati se ili plakat, pitanje je sada
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 05:29   #202
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to već toliko žalosno da nam ne preostaje ništa drugo nego bespomoćni smijeh.


Apsurd 449337449:

Jedna od mojih klijentica razcela se prije više godina.
Nedavno je konačno pokrenula promjenu prezimena, na djevojačko.

Za taj, rekli bi jednostavni čin, trebala je posjetiti 19 ureda, zavoda, šaltera.

19
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 07:33   #203
Da nije tako samo kod nas evo malo kako se to radi na globalnoj skali:

https://www.theguardian.com/cities/2...l-new-asbestos

A do prije koju godinu su nas uvjeravali da je uz ovo i biodizel izlaz za svijet.

Tako je bio i azbest, pa DDT, pa Freoni, trenutno nas uvjeravaju u GMO. Ovo su malo veći apsurdi od ovih kod nas, to su sitnice na lokalnoj skali.

Isto kao što nas uvjeravaju u hrpu ljekova da su korisni za naše zdravlje, a biće prije da su korisni za novčanike proizvođača lijekova i farmaceutske industrije.

Danas nas uvjeravaju u čistu energiju iz obnovljivih izvora, makar za to morali plaćati više.

A na kraju konačna cijena ovisi o visini poreza na nešto, kao i subvencijama na nešto. Zbog toga preko noći mnogi propadaju, a u isto vrijeme mali broj pojedinaca se naglo obogati. Politika čitave grane može uništiti detimulacijim i nabijanjem poreza, a u isto vrijeme može omogućiti malom broju pojedinaca da se naglo obogate oslobađajući ih poreza i još im dajući stimulacije i garantirane
visoke otkupne cijene.

Pitam se kakve sve to veze ima sa slobodnim tržištem i zdravom konkurencijom?

I sada kada se sjetimo kako su kod nas navaljivali na proizvodnju bio dizela, a u EU je to postao pravi biznis za pojedince, no sada to treba ugasiti jer ima novih favorita koje nam guraju.

Trenutno nam uvaljuju vjetroelektrane zbog kojih plaćamo skuplju struju, a stabilnost sistema plaćamo svi mi izgradnjom rezervnih kapaciteta koji moraju stajati dok alternativci proizvode po skupim cijenama, a kada oni stanu jer nema vjetra ili sunca, onda se uključuju rezervni kapaciteti koji proizvode po nižim cijenama. Naravno da se u svemu tome bogate samo oni koji imaju političare iza sebe, koji nam se sada opet nude na lokalnim izborima kao spasiitelji.

Ti spasitelji su nam uvaljivali razdjelnike, da bi danas pjevali malo drugačije. Struka nije važna, jer ona će pod utjecajem politike tvrditi ono što političarima u tom trenutku treba ili paše.

Ovo su glavni apsurdi, a oni apsurdi koje ovdje spominjemo su zapravo beznačajne sitnice.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 07:42   #204
Ma kog se vraga više prenemažemo s demokracijom.

Postavimo si nekakvog Franju Josipa na čelo države, u svakoj županiji po jednog Franju Tahija i hajmo dalje.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 12:44   #205
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-kuna/5905472/

Bolje da damo ključeve države Njemačkoj, očito da sami ne znamo i ne zaslužujemo imat državu. Kakva je ovo sramota jebote, pa za ovo bi u Indiji račerupali i suca i napadača posred ulice.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 13:00   #206
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ma kog se vraga više prenemažemo s demokracijom.

Postavimo si nekakvog Franju Josipa na čelo države, u svakoj županiji po jednog Franju Tahija i hajmo dalje.
U školama su nas trovali germanizacijom i talijanizacijom kao nečim negativnim a jugoslavenstvo tj. balkanstvo se gledalo onako ublaženo. Kad bolje pogledaš,bilo je to mirno razdoblje pravog seljaštva i građanštine. Nije bilo toliko prostora za nasilje kad su seljaci imali radne navike. Kad malo pogledaš riječnik današnje elite,kamenjarsku glazbu u prostorijama koje su navodno elitne,Franjo Tahi i Franc Jozef su bili pojam za njih.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 21:59   #207
Kaznili ga dok je išao izvadit osobnu - jer nije imao osobnu

http://www.24sata.hr/news/policajci-...-osobnu-520224
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:03   #208
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kaznili ga dok je išao izvadit osobnu - jer nije imao osobnu

http://www.24sata.hr/news/policajci-...-osobnu-520224
Glavno da Todo sjedi u dvorcu.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:21   #209
A ono neki dan, kad su ovršili lika jer nije sam sebi isplatio plaću ? Ovo spada u žešće logičke apsurde, nemogući paradoks !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 05:32   #210
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
A ono neki dan, kad su ovršili lika jer nije sam sebi isplatio plaću ? Ovo spada u žešće logičke apsurde, nemogući paradoks !
Pa to ti je normalan načinponašanja porezne.

Jako dobro pazim da si do kraja mjeseca isplatim plaću (tj. ne plaću, već doprinose - samo to ih zanima) da me ne ovrše.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:52   #211
http://www.jutarnji.hr/komentari/vrh...racun/5923046/

Najebeš i kad preplatiš račun. Ovrha ti ne gine.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 22:03   #212
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kaznili ga dok je išao izvadit osobnu - jer nije imao osobnu

http://www.24sata.hr/news/policajci-...-osobnu-520224
To su svari koje bi se opisale kao "slijepe oči birokracije". Tužno, ali sve po zakonu.

Iako, ako je već išao po osobnu, trebao je imati neki dokument da mu se izrađuje.

Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/komentari/vrh...racun/5923046/

Najebeš i kad preplatiš račun. Ovrha ti ne gine.
Mene fascinira da se stalno prijeti za ovrhom. Ako ne platiš ili preplatiš ovo, ovrha.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:53   #213
U raljama administracije

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...stila/5935678/

...i

http://www.24sata.hr/news/tatjani-uz...kaznica-521093
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:18   #214
Parazitistan opet udara:

VRATILI SE S RADA U INOZEMSTVU, DOČEKAO IH NEZAPAMĆENI FINANCIJSKI UDAR Stotine mladih hrvatskih stručnjaka država kažnjava enormnim porezima

Quote:
Znanstvenici su ogorčeni jer su plaće koje su primali tijekom usavršavanja u stranim zemljama bile prilagođene visokim troškovima života u njima, a razlike u poreznim stopama između RH i drugih zemalja toliko su velike da će mnogi od njih biti na gubitku.
Quote:
Plaća koju sam u inozemstvu primao za stručno usavršavanje za njihove je prilike bila takva da nije spadala ni u najniži porezni razred, dakle bio sam oslobođen plaćanja poreza. Sa sobom sam poveo i suprugu i djecu, ona je tamo bila prijavljena na burzu rada, a djeca su pohađala vrtić. Uredno smo plaćali doprinose u toj zemlji, imali stan u najmu te zdravstveno i dopunsko osiguranje, a plaća je bila dostatna tek za pokrivanje osnovnih troškova života - kaže.

Sad kad se vratio prijeti mu oporezivanje prihoda od rada u inozemstvu, koji je potrošio, zbog čega će, stigne li mu rješenje, biti prisiljen podići gotovinski kredit.

- Dođe li do toga, pakiram se u inozemstvo i prekidam sve veze s RH jer ostanem li u domaćem znanstvenom sustavu, bankrotirat ću - kaže. A usavršavanje mu je propisala njegova institucija.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:49   #215
Državna agencija sa 10 zaposlenika i 13 šefova

http://slobodnadalmacija.hr/novosti/...ijune-u-vjetar
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:13   #216
Opet,radno vrijeme normalno uređeno ali nema djelatnika. Tu si sretan ako uopće nađeš nekoga u javnom sektoru na poslu. Obično se radi o klasičnim uhljebima ili višem osoblju.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:45   #217
Dolazim na HZZ,zapričali se ko da su na kavi a ne na radnom mjestu tek kad sam došao nastala tišina kao idemo se praviti da nešto radimo,iako imam potvrdu o evidentiranom stažu,on im ništa nije značio i dobio papir gdje su mi oni bitno smanjili radni staž iako im sve piše gdje sam zadnje radio i u toj firmi sam opet radio više od navedenog ako gledamo zadnju firmu. Rvatistan. Najgore mi je od svega što me privatnik pita jesam li prijavljen,ne bi se uopće ni prijavljivao da me to ne pitaju ionako si sve poslove našao sam.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 16:31   #218
Doktor opće prakse kaže osobi da nije ništa nakon pregleda i niti ne dobi uputnicu za specijalista,specijalist kaže da treba na operaciju bez slanja doktorice. Koliko ono novaca ide za zdravstvo i kakva je usluga?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:28   #219
Gdje ovo staviti nego ovdje?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...k-rad/6221561/

Ovo je za plakanje, jer samo pokazuje koliko nam je nakaradan cijeli sistem socijalne zaštite i da se sve lomi na onim najslabijima u društvu.

Možemo mi o sebi imat neznam kako visoko mišljenje, ali karika puca tamo gdje je najslabija, a to se na ovom primjeru najbolje vidi.

Kunemo se i borimo za ova i ona prava, a ovdje se najbolje vidi kakva je situacija u društvu, jer kada gotovo nitko ne kontrolira nešto ovakovo onda se nema dalje što za pričat, jer ovdje se radi o talu onih kojima je to posao i onih koji su od svog posla napravili biznis. Svakome se može nešto tako dogoditi u životu i nitko nije imun od toga, danas si mlad i lijep i uspješan, a sutra si u situacji ovih ljudi iz članka, koji nisu nikome potrebni i kojih se najčešće i vlastita familija odriče da bi im bilo komotnije u životu. Država i njezine službe koje imaju zadaću da o takvima onda vode koliko toliko neku brigu također zatvara oči pred sudbinom tih ljudi i dopušta nekim pojedincima da od zle sudbine tih ljudi radi beskrupulozni biznis i to uz pomoć svojih zaposlenika koji bi trebali voditi brigu i kontrolirati što i gdje su ti ljudi i kako se sa njima postupa.

Ovo samo pokazuje koliko smo nisko pali i možemo li još niže od toga. Sjetimo se ako se ne varam "plave kuće" negdje kod Karlovca, famoznog doma za starije i nemoćne osobe. Koliko takovih kuća ima u ovoj našoj državi? I nije to samo u RH to je odnos čovječanstva do onih koji su slabi i nemoćni i za koje se nitko ni ne trudi stati u njihovu zaštitu pa čak niti državne službe koje i jesu osnovane radi zaštite takvih pojedinaca u društvu.

I što znači ako su osobe koje su zaposlene na tim mjestima stručne i sa završenom odgovarajućom školom ako nemaju u sebi ono osnovno a to je?

Jer njima je to samo svakodnevni posao kojeg ionako ne rade i ne žele raditi onako kako treba, a često puta umjesto da pomažu u nekim slučajevima zapravo i odmažu. Mnogi od tih uposlenih u sistemu su od tog svojeg radnog mjesta napravili unosan privatni biznis iskorištavajući zlu sudbinu nekih ljudi. O tome se ne priča, od toga svi okrećemo glavu jer ima i važnijih problema.

Ako me sjećanje ne vara jedini ministar koji je koliko toliko o tome počeo voditi brigu bio je Žganec ako sam dobro zapamtio njegovo ime (mlađi čovjek sa dužom kosom), a svi drugi ma koliko mi od njih očekivali imali su preča posla oko šetanja svojih kućnih ljubimaca nego oko rada na tom svom odgovornom radnom mjestu.

Da dragi sugrađani u ovoj državi i vama se može jednog dana dogoditi nešto ovako i da se nađete u položaju tih ljudi, a onda ostavite svaku nadu, jer ona ne stanuje u ovom društvu.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 13:17   #220
Nažalost je odnos prema budućnosti i prošlosti ne samo u nas nego u cilom svijetu izkomercializiran. Kada vidimo loše plaće i radne uvjete za tete u vrtićima ili njegovateljice starijih i nemoćni. Nije to toliko ni bolje u drugim državama, ako se usporedi sa drugim plaćama tu.
Ja sam dijete nakon 2-3 mjeseca izvadila iz jaslica, a i oca kojem je prognoza Parkinson ću doma( naravno uz pomoć, kada bude kasnije potrebno) njegovati.
Koliko god su čak neki domovi/vrtići dobri opet nemaju viška radnika, znači čim fali netko van redno znači 2-3 osobe su bolesne odmah je sve samo još stres i odrađivanje posla kao robot a radiš sa ljudima kojima je više od robota potrebno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.