Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 18:11   #21
autorice, ne žuri. prebrzo ste ušli u sve, no to ne znači da i dalje morate jednakim intezitetom. za potpisivanje papira uvijek ima vremena, ne žuri se. radije sad uživaj u trudnoći i upoznaj se sa svojim partnerom.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:20   #22
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam kako ovo početi, niti kome se obratiti jer se bojim osude okoline a i onog ''I told you so''.

Ostala sam trudna nakon par mjeseci veze. Budući da smo bili jako zaljubljeni, nisam ni pomišljala ni na što drugo osim na bebu i brak. Sve je bilo ružičasto i idealno. Odmah nakon te vijesti sam se i zaručila i odredili smo datum vjenčanja, s tim da je to više išlo od njegove nego moje strane, ja sam čak i bila za opciju da radimo pir kad se beba rodi, no nisam ustrajala na tome.

Kako vrijeme i zajednički život odmiču, sve manje sam oduševljena idejom o braku, točnije idejom o braku s njim. Svjetonazorski smo dosta udaljeni, o nekim temama uopće ne razgovaramo jer se ne možemo složiti (uglavnom politika), izbjegavam ga voditi kad se nalazim s društvom jer se bojim da će blebnuti nešto i osramotiti me. Što se tiče odnosa, pomaganja i poštovanja prema meni, tu mu stvarno nemam što zamjeriti. Svejedno, nisam sigurna želim li odgajati dijete i provesti ostatak života s njim.

Čak mislim da nije stvar u tome što je nestalo te početne zaljubljenosti, već što sam u par mjeseci zajedničkog života otkrila da sa svojim možda budućim suprugom i nemam previše toga zajedničkog što se tiče pogleda na svijet. I to me strašno guši i deprimira, ali možda pretjerujem pod utjecajem hormona i rutine.

Jedan dio mene govori mi da bih sada trebala misliti na dijete i ne donositi nikakve nagle odluke prije njegova rođenja (a i ne donositi odluke dok mi hormoni divljaju), probati život u braku, pa ako ide, ide.

Drugi dio mene govori mi da pobjegnem glavom bez obzira i ne potpisujem ništa u što nisam 100% sigurna, pa i pod cijenu toga da riskiram ostati samohrana majka.

Ima li ljudi sa sličnim iskustvima?
znači po ovome tebi su bitniji njegovi stavovi oko nečeg javnog (politike) nego što je dobar prema tebi privatno, pomaže ti i potpora ti je?

jel bi više voljela da je obrnuto? ili si od onih koji misle da će dobiti baš sve aspekte u jednoj osobi?

blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:23   #23
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
I meni.
Doduse, ona ima pravo odlucivati za sebe i ima pravo traziti srecu bez njega.

Mozda bi bilo najbolje da se okane politike?

Pretpostavljam da je on konzervativniji?
Autorice, kako te dragi osramoti u drustvu?
e, da su svi ko autorica. nikad u društvu ne bi bilo "onih posebnih" koje je netko doveo, a oni su kolorit svakog društva.

ti autorice ako si iza svog dragog, onda si iza njega. ne možeš biti i za i protiv njega, samo jedno. hoću reći viđala sam ljude koji stoje iza partnera i brane ga pred drugima i kad je 100% u krivu. jest, kad spajate tijela, stambeni prostor, trpezu, bank. račune, obitelji, i krevet, onda često morate spojiti i stavove i poglede, tako je to
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:06   #24
Ja ovo ne kužim. Nuklearna ljubav prije par mjeseci, a sad ju strah da ju dečko ne osramoti u društvu zbog politike?
Ona odmah ostala trudna (kontracepcija je bila nepotrebna jer su bili ludo zaljubljeni)... svadba dogovorena, on idealan kod kuće, u društvu upitan.
Mislim da ti je više stalo do mišljenja društva, nego što voliš tog dečka.
I jebala te politika.
MM stalno gleda vijesti i zna sve o politici, meni se živo jebe za to. Ne želim se nervirati jer ionako ništa ne mogu promijeniti. Stavim slušalice na uši i gledam filmove za vrijeme dnevnika
Ako je samo do politike, to je glup razlog za prekid. Iako se meni čini da tu ima puno više problema od toga.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:38   #25
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Jednostavno nekim komentarom nakon kojeg vidim pogled svog prijatelja i prijateljice koji govori ''što radiš s njim, znam da ti nisi takva''
Ne znam koliko godina imas, ali imam osjecaj po tvom pisanju da si jako mlada. Zasto se mucis sa ovim sto ce ti reci prijatelji/ice i strepiti kakav ce ti pogled uputiti kad on nesto kaze? Cak nije fer prema njemu da ga se sramis u drustvu jer to nitko ne voli da se osjeca ponizeno. Ja bih ti dao savjet da ga malo boljes upoznas tj dublje, pa se mozda i prilagodite jedno drugom.
Sports is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:03   #26
Da stvarno ,koliko godina imaš i koliko ima tvoj dragi ?

Pusti politiku na miru , pa nećete živjeti od politike nego od rada .
Brak će biti uspješan ako si budete davali prostora da svatko od vas ima svoje "ja" različito od zajedničkog "mi"

Ne donosi ishitrene odluke a pogotovo ovakve životne dok si pod utjecajem hormona.

Stavove mu mijenjati ne možeš , niti su tvoji ,niti si ih znala prije.
Nije da nisi mogla pitati - no očito ti nije bilo važno.
Zašto ti je sada odjednom to toliko bitno da bi radije bila samohrana majka ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:26   #27
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Što se tiče odnosa, pomaganja i poštovanja prema meni, tu mu stvarno nemam što zamjeriti. Svejedno, nisam sigurna želim li odgajati dijete i provesti ostatak života s njim.
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Jednostavno nekim komentarom nakon kojeg vidim pogled svog prijatelja i prijateljice koji govori ''što radiš s njim, znam da ti nisi takva''
Trudna si. Sad i nakon rođenja djeteta, tko ti je potpora, tko ti je pri ruci, tko ti pomaže, s kim prolaziš sve probleme? Sa dečkom ili frendovima? Pa probaj gledati malo realnije na to tko ti je bitan, tko bi ti trebao biti bitan i koji su ti prioriteti kao i to kome si ti bitna i u kojim okolnostima.

Ne moraš prekidati zaruke, jednostavno prekrižite taj termin za vjenčanje i odgodite to za neka druga vremena.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:32   #28
Naravno da su politicki stavovi bitni. To nije stvar koja se formira ni iz cega. To je odraz opcenitih zivotnih stavova i vrijednosti koji ne mogu ostati samo u sferi nekog apstraktnog politickog promisljanja.

A to da nije vrijeme za prekid veze kad je trudna je bullshit iz dva razloga. Prvo, ako sada nije dobar trenutak, nece pogotovo biti kad se rodi klinac. Onda nece biti trenutak da se skolarca traumatizira... Na kraju kad ce biti trenutak?
Drugo, nije jebeno fer prema liku. Ako ga se cura srami u javnosti, to je jedna od gorih stvari koje se nekome u vezi mogu dogoditi. Presutjeti to i ostati u vezi jer je tip dobar i jer je potrebna njegova pomoc je tesko iskoristavanje. Draze bi mi bilo da me partnerica vara s pedesetoricom iza leda nego da me se srami.
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Azz : 17.02.2017. at 09:36. Reason: spajanje postova
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:43   #29
djeco!
nemojte jebat ono sto ne bi zenili. ...pa ce vam zivot biti malo laksi i ljepsi
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:45   #30
Ako stvarno imaš tolike sumnje, jednostavno stopiraj zaruke tj svadbu. Ne morate nužno odmah prekinuti.
Jel živite vi zajedno uopće?
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:09   #31
Koliko politika zaglupljuje ljude i stvara matrix koji prevertira ljude i ljudske odnose svjedoči ova tema.
Kada bi ovo netko napisao u romanu 99% ljudi bi reklo da je to izmišljotina i preuveličavanje ali kao što vidimo ovo je zbilja.


Svatko tko misli da je neka politička opcija (recimo SDP vs HDZ) superiorna,
bolja, nadmoćna , ponosnija od one druge je čovjek ograničene ili prosječne inteligencije.

Recimo, jedan moj kum je ljevičar i anarhist, a drugi je desničar i hdzovac.
Obojica su izvrsni ljudi kao što doista i neki sdpovac ili hdzovac može biti normalan čovjek.

Naravno, ali to je zato što ja ZNAM da je svaki čovjek važniji od njegove političke opcije koja je u biti šuplja mitološka priča prepuna generalizacija na koju treba gledati sa blagom ironijom .



S tim u vezi je jedna poučna anegdota.

Kada je Ajnštajn umro sveti Petar dodijelio mu je jedan mini univerzum u kojem je u holodeku imao dodjeljene cimere.

Sveti Petar mu je rekao:

Alberte ovo je Karl Fridrih i on ima IQ 180.
Super, rekao je Einstein ..diskutirat ćemo matematiku.

A ovo je Werner on ima IQ 150 .
Super, rekao je Anštajn... s njim ću diskutirati fiziku.

A ovo je Leo. on ima IQ 120.
Super s njim ću razgovarati o umjetnosti.

A ovo su Zoran i Tomislav . Oni imaju prosječan IQ od 85.
Ma nema veze rekao je Ajnštajn.
S njima ću razgovarati o nogometu i politici.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:15   #32
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Presutjeti to i ostati u vezi jer je tip dobar i jer je potrebna njegova pomoc je tesko iskoristavanje.

A prekinuti s ocem djeteta bez da mu se dalo priliku radi toga jer su se tvoji frendovi čudno pogledali kad su bili u društvu s njim je teška glupost.
S obzirom na zajedničko dijete valjda je vrijedno dva put, tri put ili četiri puta mjeriti prije konačnog reza.

Znaš ono; zaletila sam se 1x, pa možda da stanem na loptu da prije nego napravim to isto 2 x?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:29   #33
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ja ovo ne kužim. Nuklearna ljubav prije par mjeseci, a sad ju strah da ju dečko ne osramoti u društvu zbog politike?
Ona odmah ostala trudna (kontracepcija je bila nepotrebna jer su bili ludo zaljubljeni)... svadba dogovorena, on idealan kod kuće, u društvu upitan.
Mislim da ti je više stalo do mišljenja društva, nego što voliš tog dečka.
I jebala te politika.
MM stalno gleda vijesti i zna sve o politici, meni se živo jebe za to. Ne želim se nervirati jer ionako ništa ne mogu promijeniti. Stavim slušalice na uši i gledam filmove za vrijeme dnevnika
Ako je samo do politike, to je glup razlog za prekid. Iako se meni čini da tu ima puno više problema od toga.
A gle, tebi je to glup razlog jer je to tebi nebitno. Nekome drugome to znači sve. I nijedno od vas nije u krivu. Svatko reagira na nešto drugo.
A da tu ima više problema, slažem se i ja.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:41   #34
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
A prekinuti s ocem djeteta bez da mu se dalo priliku radi toga jer su se tvoji frendovi čudno pogledali kad su bili u društvu s njim je teška glupost.
S obzirom na zajedničko dijete valjda je vrijedno dva put, tri put ili četiri puta mjeriti prije konačnog reza.

Znaš ono; zaletila sam se 1x, pa možda da stanem na loptu da prije nego napravim to isto 2 x?
Ne vidim to kao nesto sto bi trebalo imati veze s djetetom i nije stvar cudnih pogleda. Autorica pise "Svjetonazorski smo dosta udaljeni", "nemam previše toga zajedničkog što se tiče pogleda na svijet", "izbjegavam ga voditi kad se nalazim s društvom jer se bojim da će blebnuti nešto i osramotiti me"... Svatko dozivi par cudnih pogleda na racun partrera, ali ako u takvim situacijama covjek nije spreman iskreno stati iza svog partnera, onda to nije veza koja stima.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:44   #35
Ako ste sve radili na brzinu, nemoj još i u sprintu pobjeći. Za vjenčanje ima vremena, odgodi. Sebi i čovjeku daj vremena da se upoznate, da vidite kako dišete, funkcionirate u zajedničkom životu, u svakodnevnim problemima kad ste već tako sve ubrzano radili. Ako je razilaženje u politici jedina stvar, ne vidim zašto ne pokušati viditi vodi li veza u neku budućnost. Politika vas neće hraniti, rješavati životne probleme (plačanje računa, briga o djetetu,...) - bar mislim da neće.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:04   #36
A gle sve ove osude, kao da se nikada niste zajubili u osobu, pa skužili nakon par mjeseci da ipak neće ići na dulje staze.
Dogodila se neplanirana trudnoća, koja je najčešći uzrok svadbi u Hrvatskoj, dakle nikakvo čudo i nevjerica.

Autorice, nemoj se udavati, to će dodatno zakomplicirati situaciju. Očito je lik krkanski nabrijan, a ti stavovi će ti se itekako odražavati i u odgoju djeteta. Meni bi to bio razlog za prekid, ne bih mogla biti s osobom u braku, ma niti imati bliže prijateljstvo s osobom kojoj je primjerice Markićka simpa.

Ukoliko se odlučiš za prekid, možeš li se snaći u smislu da imaš gdje živjeti i da si zbrinuta što se tiče hrane i potrepština dok ne budeš opet mogla raditi?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:10   #37
ja imam jednu frendicu, nakon udaje je zabrijala o raznim nekim new age i self-help temama, a onda sam skužila da su to brije njenog muža. nju znam jako dugo i nikad nije bila takva, niti ju je to interesiralo, čak ja mislim u ono njeno vrijeme prije udaje da je netko to spomenuo da bi se ona podrugljivo smijala

samo primjer kako se ljudi, svjesno ili podsvjesno, uvlače partneru (u nedostatku boljeg izraza) preko stavova . ja u tome ne vidim ništa negativno, ona samo "učvršćuje brak" na neki svoj način
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:12   #38
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Svatko dozivi par cudnih pogleda na racun partrera, ali ako u takvim situacijama covjek nije spreman iskreno stati iza svog partnera, onda to nije veza koja stima.
upravo to. jer na takvom jednom skupu provedeš par sati, a s partnerom si stalno svaki dan. dakle, tko ti je važniji?
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:22   #39
Zamisli samo da ti dijete bude gej. Bi li ga htjela odgajati s tim čovjekom? Doduše, nažalost, on će mu uvijek biti otac. Jebiga.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:00   #40
Takodjer mislim da je "I told you so" par mjeseci puno bolje nego dublje se zapetljavat u nesto sto nisi sigurna. Ako nista drugo, odgodi vjencanje, ali mozda je cak i bolje da odmah prekines jer poslije ce bit samo teze.

Ono sto je vazno je da prihvatis da je otac tvog djeteta i da ce biti dio njegovog zivota i da trebate suradjivat bez obzira na razlike. Ja imam dijete s covjekom s kojim se valjda ne slazem u nicemu osim u ljubavi prema tom djetetu i donekle u smislu za humor. Sad je dijete jos jako malo, ali sigurno ce bit hrpa trzavica i nesuglasica sto se tice odgoja.
No mi dvoje smo se dogovorili na nekoliko osnovnih pravila (vrlo, vrlo osnovnih), imam povjerenje u njega u smislu da ce se trudit bit dobar otac, a i bar ce dijete upoznat siroku paletu nazora i ljudi u njegovom i mojem svijetu .
I stvarno mi je drago da smo se razisli, disem od tada punim plucima, iako bi puno ljudi moju situaciju opisali kao groznu (samohrana majka, blabla, a to je tek pocetak ).
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.