Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2009., 21:41   #1
Protektirane zimske gume - iskustva

ima li ko iskustva s tim gumama na osobnom automobilu,
pozdrav decki.
nezo2 is offline  
Old 15.11.2009., 21:56   #2
Onu stvar u guzi i dušu u raju ne možeš imat.....tako je i sa protektiranim gumama.....nemre jeftino i dobro ga jebeš!

Ajde još ono kaj dolazi direktno od npr. Michelina ili Continental to još koliko toliko ide , mada se na kamionima uvelike koristi protektirano najbolje je kad imaš već Michelin.....i onda nakon 2 narezivanja ode na protektiranje OPET u Michelin....to ide ..sve ostalo je za mene lipov kxxxxxc!

Sve ove "kućna radinost" čitaj male firme sa super tehnologijom je mazanje očiju za mene...imali smo u firmi tak nekaj i brzo su počele gruvat pa je pita bila skuplja od tepsije!

Ako je protektirana kod izvornog proizvođača...onda je karkasa (čelična jezgra) prošla kontrolu rendgensku na kvalitetu, obrušena do čelika i nanovo vulkanizirana origigi...........to je jedino ok! Ali opet košta samo nešto manje nego nova...tako da ko što rekoh ...nema onu stvar u guzi i dušu u raju!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 15.11.2009., 22:06   #3
Thumbs up

Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Onu stvar u guzi i dušu u raju ne možeš imat.....tako je i sa protektiranim gumama.....nemre jeftino i dobro ga jebeš!

Ajde još ono kaj dolazi direktno od npr. Michelina ili Continental to još koliko toliko ide , mada se na kamionima uvelike koristi protektirano najbolje je kad imaš već Michelin.....i onda nakon 2 narezivanja ode na protektiranje OPET u Michelin....to ide ..sve ostalo je za mene lipov kxxxxxc!

Sve ove "kućna radinost" čitaj male firme sa super tehnologijom je mazanje očiju za mene...imali smo u firmi tak nekaj i brzo su počele gruvat pa je pita bila skuplja od tepsije!

Ako je protektirana kod izvornog proizvođača...onda je karkasa (čelična jezgra) prošla kontrolu rendgensku na kvalitetu, obrušena do čelika i nanovo vulkanizirana origigi...........to je jedino ok! Ali opet košta samo nešto manje nego nova...tako da ko što rekoh ...nema onu stvar u guzi i dušu u raju!
sve to drzi vodu sta si napisao
rjec je o Michelin Alpine gumi koja je protektirana kaze da je homolgirana i ispitana na 8 bara,
rjec je o 245/45/17 koja kosta 1500 kn komad a ja ih dobivam za 400 kn komad,
e sad posto su te zimske za zimu i ne mislim juriti 240 na sat s njima cini mi se isplativo ali opet s druge strane da se nebi odljepile ili pocele trest itd,
takva iskustva me zanimaju.
nezo2 is offline  
Old 15.11.2009., 22:08   #4
Složio bih se s Actrosom...
Ali nisam još čuo komentare za ZIMSKU protektiranu gumu za osobna vozila (ne kamionske)
frenchkey is offline  
Old 15.11.2009., 22:09   #5
To jeftino i opasno smeće je ko stvoreno da ga stavljaš na krame na svojoj šodergrabi i kupcima govoriš 'evo, ima i ganjc nove gume mišelinke'.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 15.11.2009., 22:31   #6
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Složio bih se s Actrosom...
Ali nisam još čuo komentare za ZIMSKU protektiranu gumu za osobna vozila (ne kamionske)
Ti očito ne kontaš? Zar nije rečeno i tek onda spomenuto za kamione?
Treba li crtat?

Nezo neznam jel baš protektirano od Michelina ili se "navodi da je gazni sloj Michelin" ....tj materijal za protektiranje, njega ionako proizvode samo 2-3 velika, mnogo malih koji protektiraju seru ko golubovi " Michelin" a onda ispada da je samo gazni sloj Michelin, nit je karkasa prošla rendgen!
Treba znat i kako je protektirana......hladno i vruče? Ova mala postrojenja koja se pojavljuju ko gljive poslije kiše najčešće samo obruse gazni sloj i nalijepe novi ...to je kuxxxx od ofce!

Štednja na gumama je štednja na krivom mjestu!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 15.11.2009., 22:40   #7
Thumbs up

Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ti očito ne kontaš? Zar nije rečeno i tek onda spomenuto za kamione?
Treba li crtat?

Nezo neznam jel baš protektirano od Michelina ili se "navodi da je gazni sloj Michelin" ....tj materijal za protektiranje, njega ionako proizvode samo 2-3 velika, mnogo malih koji protektiraju seru ko golubovi " Michelin" a onda ispada da je samo gazni sloj Michelin, nit je karkasa prošla rendgen!
Treba znat i kako je protektirana......hladno i vruče? Ova mala postrojenja koja se pojavljuju ko gljive poslije kiše najčešće samo obruse gazni sloj i nalijepe novi ...to je kuxxxx od ofce!

Štednja na gumama je štednja na krivom mjestu!
slazem se s tobom u svemu
ALI zima je kod nas za k....c i moras imati zimske gume po zakonu,
kupio sam prosle godine 4 nove i platio 6000kn i jos su ko nove,ali sad me zanima bas da probam kupit cu ih da vidim i isprobam nek izdrze koji mj po ovoj zimi kakti zima bez snjega i super a ove cu sacuvati za sljedecu zimu ko zna mozda bu jaca od ove cuj zima 16 celzijusa danas.
nezo2 is offline  
Old 15.11.2009., 22:42   #8
Kolega je kupio novog pasata, a onda šparao da gumama i stavio protektirane. Kao, ne jurim tak brzo, ja sam obiteljski čovjek i slična sranja.
Poginuo je na autoputu kod Jaske kad mu je grunula guma.
Možda je bio takve sreće, možda bi i nova novcata grunula. Ovako gledano, ja u štednju na gumama ne vjerujem.
mauna is offline  
Old 15.11.2009., 22:44   #9
što se odmah pjeniš A? Pitam dali postoji uopće ZIMSKA protektirana guma za osobna auta, dakle sa nekakvom silicom i usmjerenim lamelama i dali bi iako protektirane bile bolje nego nove ljetne po snijegu
frenchkey is offline  
Old 15.11.2009., 22:51   #10
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
što se odmah pjeniš A? Pitam dali postoji uopće ZIMSKA protektirana guma za osobna auta, dakle sa nekakvom silicom i usmjerenim lamelama i dali bi iako protektirane bile bolje nego nove ljetne po snijegu
dofurao sam svoju orginal i stavio pored protektirane isto sve do u mm, ljetna i zimska nebres to usporedivati zimska dublja sara i okomita od podloge itd.
nezo2 is offline  
Old 16.11.2009., 01:26   #11
Postoje protektirane gume za osobna vozila.
Dapace, moj otac je platio za 4 zimske obnovljene 195 65 15 sveukupno 120 eur. Kad od toga odbijes 20 eur povrata poreza i dodas 25 eur za montazu i centriranje ispadne da je cijena jedne gume oko 220 kuna . Gume su obnovljene, kupljene i montirane u SLO. Kad je pitao naseg vulkanizera glede cijene novih guma, za tu cijenu ne
bi ni dobio 3 Sava S3 gume.

A radi se o ovome
http://www.rotalgume.si/index.php?pa...hk=1&Itemid=26

-----------
Dojmovi: za svoju cijenu i vise nego dobre, ali samo za onoga tko treba takve gume radi propisa. Posto je moj stari u penziji, a ne svaki dan na cesti, za njega su ok. I taj Rotal je poznat, te se vec vise godina bave ovim poslom.

A za nekog ,tko je svaki dan na cesti.... samo nova guma.

Uz to, manje dimenzije obnovljenih guma kostaju isto ko manje dimenzije originalnih guma. Tamo je usteda premala, da bi se takvo nesto isplatilo.

Ali....
Recimo 205 55 R16 = 33 eur = 240 kuna
ili 225 45 17 = 36 eur = 260 kuna
http://www.rotalgume.si/index.php?pa...mart&Itemid=26

--------------

Inace.... i Talijani, Austrijanci obnavljaju gume, razne firme.
A i kod nas ima toga,samo se pitam koliko iskustva i koliko kvalitetno rade svoj posao.
I razlika je izmedju obnavljanja guma za kamione i onih za osobne aute.
Vidi
http://www.safarityres.co.za/Images/Proc07Mould.jpg
http://www.nsbtire.com/images/bandag-retreading.jpg
https://www.forum.hr/showthread.php?t=398956

Zadnje uređivanje klinsider : 16.11.2009. at 01:57.
klinsider is offline  
Old 16.11.2009., 02:54   #12
Ja sam proslu zimu vozio protektirane zimske gume bez ikakvih problema. Nisam imao potrebu stavljati lance nigdje sto je bio slucaj sa drugim origigi gumama tipa m+s ili zimskim. Opcenito protekt gume su dobre za snijeg i uvjete spore voznje (a koliko znam po snijegu se i ne vozi bas brzo). Cak su i bolje od pojedinih novih modela koje se cine kao klizaljke. Protekt se obicno radi na zimsim gumama i sa mnogo dubljom sarom nego kalsicne gume zato su bolje u zimskim uvjetima. Naravno neces letiti 180 kmh po snijegu da se "dolijepi"....

Ja sam svoje proljetos skinuo i evo ih ove zime kao nove za novu sezonu.


Lanci mi za zimski protekt i ne trebaju.....

Zato preopruka za zimske protekt gume u koliko se ne namjeravate trkati po snijegu...
__________________
..."međutim, Elvis se ubrzo manuo panka, jer su ga žestoko napali u Ven-u i AS-u"...
Nike is offline  
Old 16.11.2009., 03:06   #13
Quote:
Nike kaže: Pogledaj post
Ja sam proslu zimu vozio protektirane zimske gume bez ikakvih problema. Nisam imao potrebu stavljati lance nigdje sto je bio slucaj sa drugim origigi gumama tipa m+s ili zimskim. Opcenito protekt gume su dobre za snijeg i uvjete spore voznje (a koliko znam po snijegu se i ne vozi bas brzo). Cak su i bolje od pojedinih novih modela koje se cine kao klizaljke. Protekt se obicno radi na zimsim gumama i sa mnogo dubljom sarom nego kalsicne gume zato su bolje u zimskim uvjetima. Naravno neces letiti 180 kmh po snijegu da se "dolijepi"....

Ja sam svoje proljetos skinuo i evo ih ove zime kao nove za novu sezonu.


Lanci mi za zimski protekt i ne trebaju.....

Zato preopruka za zimske protekt gume u koliko se ne namjeravate trkati po snijegu...
Uf uf ....snijeg padne i za 2 dana ga nema više.....onda po suhom se opiči sa tom istom gumom....i eto belaja do jaja!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 16.11.2009., 03:22   #14
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Uf uf ....snijeg padne i za 2 dana ga nema više.....onda po suhom se opiči sa tom istom gumom....i eto belaja do jaja!
E jbga sad, ako hoces da se vozis zimi kao i ljeti ond kupi kavog ljutog Mercedesa sa ABS, DSR,SSR,MMNJ, ELJK, ŠKLJ i ostalim sistemima, sa pogonom na sve točkove (uključujući i rezervni), natakni Michelinke od jedno 200€ po komadu i vozi Miško....

Čovijek je pitao za protekt gume za zimu,(da ima love za nove Michelinke, protekt mu nebi ni naumpadao) a ja iznio svoje iskustvo...
__________________
..."međutim, Elvis se ubrzo manuo panka, jer su ga žestoko napali u Ven-u i AS-u"...
Nike is offline  
Old 16.11.2009., 09:22   #15
Na autu imaš gume 245/45/17 i kupuješ protektirane gume
Istina, kako susjed može znati kakve gume su gore, bitno da su "opake".

Odeš kod janeza, kupiš čelične felge 16", nakenjaš gore 215/55/16 Savu/S3 i sve platiš nekih 120-130 €.
U svakom slučaju daleko bolja kombinacija.
Protektirane su jedino za prikolicu koju koristiš jedanput godišnje.
Corvin is offline  
Old 16.11.2009., 10:40   #16
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
To jeftino i opasno smeće je ko stvoreno da ga stavljaš na krame na svojoj šodergrabi i kupcima govoriš 'evo, ima i ganjc nove gume mišelinke'.
kaj ti imaš problema nekakvih govorim o svom autu a ne za prodaju,a ako baš oćes par kupaca je već kupilo te nove gume od mene itd itd
neda mi se s takvima kao ti prepucavat oko stvari koje nije za neke poput tebe majstore stoga ne k _ nj _j.
nezo2 is offline  
Old 16.11.2009., 10:50   #17
Pa onda izgleda da u firmi nema baš toliko zadovoljnih stalnih mušterija i da se ne obrće baš toliku lovu kako se hvalite u prošlim postovima hvalio, čim su došla teška vremena da moraš uzimati rabljene gume u sportskoj dimenziji.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 16.11.2009., 10:54   #18
Ukratko - zaobiđi to sranje. Ako voziš kombi/kamion ... još kak-tak. Ali za auto - to nije dobro rješenje.
CDRW is offline  
Old 16.11.2009., 11:20   #19
Quote:
nezo2 kaže: Pogledaj post
slazem se s tobom u svemu
ALI zima je kod nas za k....c i moras imati zimske gume po zakonu,
kupio sam prosle godine 4 nove i platio 6000kn i jos su ko nove,ali sad me zanima bas da probam kupit cu ih da vidim i isprobam nek izdrze koji mj po ovoj zimi kakti zima bez snjega i super a ove cu sacuvati za sljedecu zimu ko zna mozda bu jaca od ove cuj zima 16 celzijusa danas.
*khm*

molim?
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Old 16.11.2009., 11:37   #20
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Pa onda izgleda da u firmi nema baš toliko zadovoljnih stalnih mušterija i da se ne obrće baš toliku lovu kako se hvalite u prošlim postovima hvalio, čim su došla teška vremena da moraš uzimati rabljene gume u sportskoj dimenziji.
izgleda da ne citas sve redom kad to napravis javi se, ovako nema smisla imam 4 nove od prosle sezone ALI da ih ne trosim bezveze jer zime nema uzeo bi ove 3 puta jeftinije cini mi se da imas nekih psihickih problema s ovom recesiom ili sam u krivu ha ha.
a sta se tice mojih kupaca zadovoljni su oni i previse ne beri brigu,ja radim i radit cu ovaj posao na zadovoljstvo svojih kupaca i sebe samog,ali nismo ja i ti tu na forumu da pisemo o sebi vec o gumama i iskustvima majstore ako imas kakvih nejasnoca javi mi se na pp pa cemo razjasniti neke stvari.
nezo2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.