Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2013., 18:27   #61
Bez uvrede, ali na ovim našim stranicama foruma mi se čini da ima previše "forumaša" koji zapravo reklamiraju firme/brandove za koje rade. Zar nije prevelika "slučajnost" da informacije najčešće traže forumaši(ce) s dosta postova, a onda odgovaraju, daju informacije i hvale svoje "fantastične pegle" najčešće forumašice sa svega par postova ? Meni jest.

Ne kažem da je nemoguće da netko s 10-20 postova dođe i počne pisati upravo na temi o parnim postajama, ali kad ih se takvih skupi nekoliko i upravo oni "preporučuju" jer su "upravo kupili i ispeglali x mašina veša svojom novom (neću reć brand)...", stvari postaju u najmanju ruku sumnjive...

I ja sam u potrazi za "savršenom parnom postajom", ovdje ću se informirati na što trebam obratiti pažnju pri kupnji: http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/buye...ors-/ga37.html
I svakako ću ovdje izvijestiti o tome što sam kupila i koliko sam zadovoljna kupnjom.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 23.07.2013. at 19:23.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 09:00   #62
Ne kužim, pa nitko tu ne spominje svoje male privatne dučane ili web shopove da se reklamira. Jedino ako se na forumu reklamiraju Metro i Pevec
Ja sam svoju Tefalku (ne znam napamet tip) kupila prije 2 godine u Metrou. Bila je 400 kuna povoljnija nego drugdje.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 15:34   #63
Na kraju je odluka pala na 7085 ali evo ako nekome jos treba ovo kazu striceki iz Tefala: osnovna razlika je u tome što serija GV7xxx spada u tzv. fast heat up parne postaje, znači da je spremna za rad u smao 2 minute dok modeli serije 5 trebaju 8 minuta. Nadalje, parna postaja GV 7085 ima mogućnost dolijevanje vode usred glačanaj, u bilo kojem trenutku dok serija 5 to nema nego je potrebno parnu posatju isključiti, sačekati da se ohladi. Parna postaja GV 7085 ima i signalna svjetla za kamenac (potrebno čišćenje). Također spremnik vode je nešto veći, ima spremnik za priključni vod i nešto jači udar pare.
frfljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 18:53   #64
Quadro parna postaja-ima li ju netko?
Vidim da će biti u kauflandu za 400 kunića,pa me zanima vrijedi li toliko??thx
Inače,puno glačam....
__________________
Ne,nisam otrovna,to mi je omiljeni parfem.
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 22:11   #65
ups,300kn
__________________
Ne,nisam otrovna,to mi je omiljeni parfem.
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 09:45   #66
Cure, moze pomoc?
Imam parnu postaju, sve ok (sto se nje same tice).
Ali, nemrem peglat' vise od maaaaximalno 1,5 sata zato sto mi "daska" pocinje "mokrit", odnosno kapati 'dolje', a rublje gore 'mokri', pa ga ne samo peglam, vec takoreci i "susim" gdje promokri.

Par podataka:
-Imam za mene dobru T...L parnu stanicu, total zadovoljna samim peglanjem.
-Daska dolje je rupicasta, znaci uvjeti za ne skupljanje vlage su tu.
-Navedeni problem je konstanta na takoreci minimalno mogucem pustanju "pare", neznam kolko bi mogla peglat da pustim full paru, 15 min?

Moze preporuka za dasku i NAVLAKU (tuto kompleto, molim), po mogucnosti nekog zapadnjackog brenda jer ne zivim u HR.

HVALA!
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 15:23   #67
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Malo je starija tema, ali evo, za slučaj da netko kupuje parnu postaju, prijavljujem da sam u Pevecu ubola odličnu cijenu za Tefal GV7096 (5 bara, 120 g/min, 1.6 l, 2 min). Platila sam je 1300 kn. Koliko je odlična mislim da nema potrebe pisati Pa eto, ako netko traži...
Eto, moram demantirati samu sebe. Sada nakon više korištenja, moram priznati da pegla ipak ne ispunjava moja očekivanja.
1) mislila sam da ću baciti staru 'vulgaris' peglu, ali s obzirom da često samo ujutro peglam jednu košulju, neda mi se svaki puta paliti i grijati cijelo ovo postrojenje. (to sam mogla znati i ranije, ali eto nisam razmišljala o tome)
2) ne znam kako žene peglaju više slojeva odjednom (primjerice plahte), jer kad se stisne para na tako debeli sloj, para ne prođe kroz tkaninu nego se odbije, što je prilično vruće i neugodno za ruku.
3) nedaj bože da slučajno napraviš faldu, više je ni isus krist neće izravnati
4) imam par košulja od malo čvršćeg pamuka, zbog kojih sam inicijalno i kupila peglu, jer ih s običnjačom nisam nikako mogla do kraja ispeglati. E pa, ne mogu ni s ovom peglom.
5) i dalje majice i košulje ne peglam u dva sloja, jer ako slučajno krivo zapeglam donji sloj, kao što rekoh, nema šanse da se to popravi
6) najčudniji dio - vulgaris Tefalka mi je konstanto ispuštala malo pare, a udare sam radila pritiskanjem. Iznenadilo me da ova pegla nema konstantnu paru, nego je ili ništa ili udar.

Uglavnom, pegla je bolja od vulgaris pegle, ali sam ja za te pare očekivala savršenstvo koje nisam dobila. Promjena defitnivno nije vrijedila tih 1300 kn.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 15:56   #68
Bok svima,

ne znam da li je ovo dobra tema, no možda znate nekoga tko bi bio zainteresiran..naime, prodajem parnu prešu za glačanje SINGER Magic Press 1, dobro je poslužila, imam novu, pa možda ova uspije doći u dobre ruke.

Link na oglas:

http://www.njuskalo.hr/glacala/parna...-oglas-9182443
VirtualM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 22:36   #69
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Cure, moze pomoc?
Imam parnu postaju, sve ok (sto se nje same tice).
Ali, nemrem peglat' vise od maaaaximalno 1,5 sata zato sto mi "daska" pocinje "mokrit", odnosno kapati 'dolje', a rublje gore 'mokri', pa ga ne samo peglam, vec takoreci i "susim" gdje promokri.

Par podataka:
-Imam za mene dobru T...L parnu stanicu, total zadovoljna samim peglanjem.
-Daska dolje je rupicasta, znaci uvjeti za ne skupljanje vlage su tu.
-Navedeni problem je konstanta na takoreci minimalno mogucem pustanju "pare", neznam kolko bi mogla peglat da pustim full paru, 15 min?

Moze preporuka za dasku i NAVLAKU (tuto kompleto, molim), po mogucnosti nekog zapadnjackog brenda jer ne zivim u HR.

HVALA!
Mene je to isto tako jako smetalo. Pogotovo jer imam problem s koljenom, pa uglavnom peglam na uredskoj stolici na kotačiće. I onda ti noge dođu pod dasku (metalnu kao od pletene žice), i daska prokapa i katastrofa, em si mokra, em te nekad zapeče.
Drugi problem je bio to što mi je na nekim dijelovima daska počela prohrđavati.

Rješenje nije bila zamjena daske, nego navlake. Našla sam navlaku koja ima donji nepropusni sloj, koji je uz to i kao metalizirani. Tako da kad dođe para, ona se od tog sloja odbija, i dodatno od ispod ravna tkaninu. Nakon toga više nema prokapljivanja, a i malo lakše se pegla (imam osjećaj). I daska više ne hrđa.

Privremeno rješenje ti može biti da probaš staviti ispod klasične pamučne navlake aluminijsku foliju preko cijele daske, pa na to navlaku. A marka nije bitna, gledaj opise kako navlaka funkcionira i da ima ono da donji sloj ne propušta nego da se strelice koje označavaju paru odbijaju od donje podloge natrag prema gore. Imaš one koje pokazuju kako para prolazi kroz navlaku. Ja se više ne sjećam koja je moja marka.

Zadnje uređivanje cici1810 : 16.09.2013. at 23:01.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 08:09   #70
Vidim da su zavisno od potreba i očekivanjima, iskustva sa parnim stanicama različita. Tako rodica nije kupila parnu stanicu jer sam joj rekla da ista neće sama peglati veš, nego da, jel, i ona mora učestvovati.
Ja sam, s druge strane, prezadovoljna. Možda čak izradim sliku svoje pegle i stavim je u dnevni boravak. Moja potreba je bila da peglam brže i efikasnije, što je i ispunjeno. Imamo dosta košulja za peglati, tako da se vrijeme peglanja duplo smanjilo i više ne trošim snagu na dodatno pritiskanje košulje. Problema s kapanjem nemam jer ne peglam nikad duže od sat vremena, a peglam sedmičnu količinu veša (posteljine, gaće, peškire i čarape ne peglam).
S jedne strane peglam dječje stvari i naše stvari koje ne nosimo na posao.
Nikad nemam potrebu da dodajem vodu, jer se nikad nije potrošila za ovaj sat vremena. Ja zadovoljna
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:09   #71
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Mene je to isto tako jako smetalo. Pogotovo jer imam problem s koljenom, pa uglavnom peglam na uredskoj stolici na kotačiće. I onda ti noge dođu pod dasku (metalnu kao od pletene žice), i daska prokapa i katastrofa, em si mokra, em te nekad zapeče.
Drugi problem je bio to što mi je na nekim dijelovima daska počela prohrđavati.

Rješenje nije bila zamjena daske, nego navlake. Našla sam navlaku koja ima donji nepropusni sloj, koji je uz to i kao metalizirani. Tako da kad dođe para, ona se od tog sloja odbija, i dodatno od ispod ravna tkaninu. Nakon toga više nema prokapljivanja, a i malo lakše se pegla (imam osjećaj). I daska više ne hrđa.

Privremeno rješenje ti može biti da probaš staviti ispod klasične pamučne navlake aluminijsku foliju preko cijele daske, pa na to navlaku. A marka nije bitna, gledaj opise kako navlaka funkcionira i da ima ono da donji sloj ne propušta nego da se strelice koje označavaju paru odbijaju od donje podloge natrag prema gore. Imaš one koje pokazuju kako para prolazi kroz navlaku. Ja se više ne sjećam koja je moja marka.
Hvala na odgovoru. Probat cu tako i ja.
Najvise me cudi sto ima ful puno forumasica s tim parnim postajama, a nitko dosad nije pisao o prokapljavanju. Valjda imaju te nepropusne navlake. Ja 'pametna' mislila bas obrnuto, da bude "prozracno", da se voda/vlaga ne skupljaju.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:43   #72
kad sam ja kupovala dasku, bio je nacrtan simbol parne postaje i naglašeno da para treba prolaziti kroz navlaku.
Ja ne sjedim dok peglam pa mi ne smeta, ali sigurna sam da voda ne kaplje po podu. Nakon nekih 1,5h peglanja navlaka bude dosta vlažna, tako da ne znam kakva bi tek bila da sva para ostaje u njoj umjesto da prolazi. Ali sam primjetila da se sa one metalne mreže na dasci ljušti sloj boje (laka) i ostaje gola metalna žica. Pretpostavljam od velike temperature i jakog udara pare. Daska je velika teška, kupljena baš za tu parnu postaju da ne šeta po stanu, kako je šetala mala lagana daska.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 18:41   #73
Pozzz evo i ja razmisljam o parnoj postaji..sad nedavno sam kupila neku navodno super rowenta peglu i eno je u smecu..tako da se ne bi vise petljala s tom markom.Vidim da neki hvale tefal a neki ne..ima li tko novija iskustva sa tefal parnim postajama ili netko od vas koji ste kupili a koristite je duze vremena? Hvala

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
anassp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 12:01   #74
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ali na ovim našim stranicama foruma mi se čini da ima previše "forumaša" koji zapravo reklamiraju firme/brandove za koje rade. Zar nije prevelika "slučajnost" da informacije najčešće traže forumaši(ce) s dosta postova, a onda odgovaraju, daju informacije i hvale svoje "fantastične pegle" najčešće forumašice sa svega par postova ? Meni jest.

Ne kažem da je nemoguće da netko s 10-20 postova dođe i počne pisati upravo na temi o parnim postajama, ali kad ih se takvih skupi nekoliko i upravo oni "preporučuju" jer su "upravo kupili i ispeglali x mašina veša svojom novom (neću reć brand)...", stvari postaju u najmanju ruku sumnjive...

I ja sam u potrazi za "savršenom parnom postajom", ovdje ću se informirati na što trebam obratiti pažnju pri kupnji: http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/buye...ors-/ga37.html
I svakako ću ovdje izvijestiti o tome što sam kupila i koliko sam zadovoljna kupnjom.
i jesi našla savršenu parnu postaju i koju?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 16:17   #75
pitanje za iskusne peglacice i peglace

a muz nasao neku boschovu u metrou snizenu na bodove sa 1200 na 700kn

http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...DS1624000.html

A ja vec dugo gledam ovu i snizena je sa 2100 na 1300kn
http://www.tefal.com.hr/All+Products...30/GV+8930.htm


e sad po specifikacijama tefal je bolji
pitanje za iskusne peglacice.....koja marka tefal ili bosch???
i da li je ovo kaj bosch ima dovoljno il ipak da se pocastim sa tefalkom

Kaj je mercedes medju peglama...hahaha

Hvala na odgovoru
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 09:56   #76
Vlasnica sam parene postaje poslijednjih 2 godine i samo mogu reci da sam se preporodila. Uopce mi nije jasno zašto sam sve godine do sada izbjegava uložit malo više love i dobit pravi efekt.
Imama tefalovu najklasicniju parnu postaju koja na akcijama kosta oko 800 kn a inace 1200.
Vidim da se tu neki lome oko prokapljivanja - to je sasvim normalno jer ako je navlaka na dasci klasicna tada ce para lagano proc dalje ali ako je teflonska navlaka javlja se prokapljivanje koje meni ne smeta jer peglam na pločicama ili eventualno stavim ručnik ispod ]
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 14:52   #77
bok cure trebam pomoc,zanima me da li netko zna koja je od ove dvije p.p.bolja GV7620 ili GV 8320..
pegla 02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 12:18   #78
jel cemu ova PP tefal gv 5225 sta je sada na akciji u intersparu za 798kn?
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 12:11   #79
Samo da javim da sam kupila tefal parnu postaju gv8930
I mogu reci za sada da je peglanje puno brze,
Kupila sam i vecu dasku tj.siru...pa sam si povecala i radnu plohu
Uglavnom peglanje je postalo podnosljivo.....ja sam inace mrzila peglati....sad se prisilim i nije mi muka......
Eto.....i ja se pitam zasto nisam prije ulozila pare i smanjila muku
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 11:22   #80
Moja mama mi je uvijek kukala kako joj je žao što se udala za policajca zbog uniformi a sin joj radi u bolnici kao tehničar isto u uniformi. Žena se napeglala da svim sve bude po špagi, teški perfekcionist.
Sva sreća ja nisam perfekcionist, svoju odjeću uopće ne peglam (iz protesta) jer 4 godine živim sa dragim koji zbog svog posla nosi samo košulje kojih u jednom pranju bude i po 15 komada , i kako to psihički ne stignem ispeglati u jednom danu, a kad se presuše (odstoje par dana) nema pomoći dođe mi da ih operem opet i sjednem i plačem od muke. (još sušim košulje na vješalici da se što manje izgužvaju, ali đabe) jednom su mi se čak i tabani upalili od stojanja za peglom, tako da mi se toilko sve to ogadilo da tako ofrlje opeglam ono prođem i šta bude bude.
Nisam iskreno ni znala u kojem su revolucionarnom smislu pegle napredovale ali nadala se čudu i potražila na internetu i nadam se da sam čudo i našla.
Tako da danas idem kupiti TEFAL GV8960, 6 bara. Entuzijastično sam pročitala ovaj forum od 2010 do 2014 godine. Sve mi se čini da sam pronašla ljek ili u suprotnom raskidam svatove
antilopica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.