Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2016., 20:11   #101
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Priprema podloge je glazura? Jel imaš nekog proizvođača za preporučiti? Nama je majstor rekao da premaz kojim se premazuju mostovi, viadukti i sl. da može biti jako dobar odabir, jedino je lepeza boja jako mala
ne mora biti glazura,ali podloga mora biti bez većih udubina (većih od par mm) i pogotovo bez pukotina,dakle može se pregletati ljepilom ,a što se boja tiće(o epoksiju govorimo)većina kvalitetnih proizvođača smiješa boju koju želite ako je nemaju na skladištu
alitali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 23:36   #102
Ima li tko kakvih iskustava sa mapei ultratop-om ( epoksi baza )? Vidim da je dosta popularan vani, i ima na yt dosta toga o kombinacijama, a sama firma tj njihovi proizvodi slovi kao vrhunska i broj 1.

također kakvih iskustava imate sa hr tvrtkama? uskoro mi ide par stotina kvadratau neki cementni pod, nisam još 100% odlučio, ali ne vidim da je tema baš aktivna iako mi se čini da se svi više lkjjudi odlučuje na industrijske cementne podove i mislim da više nije problem napraviti ni manje prostore tj da je cijenom tu negdje sa kvalitetnom keramikom + postavljanje.
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 20:36   #103
grzzi nešto radim i uskoro ti javim dojmove o mapeiu i firmi koja mi radi. Da- cijena varira od poda do poda ,ali cijena je otprilike 3oo kn pa na dalje!
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:30   #104
super ... meni sve kasni, a što se cementa tiče u kombinaciji su mi bile 4 tvrtke od kojih su dvije otpale, jedna zbog ponude jer im vizualno vrsta poda kojeg želim nije specijalnost, a druga zbog cijene ...

ultratop mi se čini kao sasvim solidno rješenje za moju namjenu ( ured ) a plus mu je što mi mogu i stepenište rješiti u istom stilu i nastavku te dijelom navodno čak i preko postojeće keramike. estrih je danas na 5% vlage pa ionako moram još sačekati barem tjedan.

Quote:
bababa kaže: Pogledaj post
grzzi nešto radim i uskoro ti javim dojmove o mapeiu i firmi koja mi radi. Da- cijena varira od poda do poda ,ali cijena je otprilike 3oo kn pa na dalje!
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 09:31   #105
pozdrav.

na koju podlogu se moze staviti epoxy?
nasao sam smjesu (2 komponente) koja je dovoljna za navodno 7kvadrata. meni treba za pokriti 2.5 kvadrata.

dali se moze izliti na osb plocu (jel treba nesto prije toga namazati?) ili na knauf plocu (zelena strana)?
kako se dobije to cudo u boji, obzirom da se radi o prozirnoj tekucini? dali se umjesavaju neke specjalne boje u samu tekucinu ili podlogu prvo treba pofarbati?

hvala.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 15:53   #106
Quote:
bababa kaže: Pogledaj post
grzzi nešto radim i uskoro ti javim dojmove o mapeiu i firmi koja mi radi. Da- cijena varira od poda do poda ,ali cijena je otprilike 3oo kn pa na dalje!
ja sam se na kraju odlučio na ultratop loft W premaz ... evo krenuli jutros, najveća muka izabrat boju jer sve djeluju plastično dosta, a siva baca malo na plavo. uglavnom danas ide jedan prelaz na katu i stepenište te dio hodnika koji ide preko starih pobruštenih pločica. Sutra bi išao sa pola nijanse svijetlijim preko ... na kraju idu dvije ruke mat laka PU.

vidjet ćemo finalni rezultat

https://www.icloud.com/sharedalbum/#...D-3AFF226DF12B
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:57   #107
pod je završen i ispao je super ... but odma nakon toga upali su gipseri i staklari koji po njemu bacaju, praše, razbijaju tako da se bojim da će ga dobro izgrebati ... već je pšrekriven sa prstom prašine i miljun profila.
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:07   #108
Mapei Ultratop?

I kakvi su dojmovi nakon par mjeseci koristenja poda?


Quote:
grzzi kaže: Pogledaj post
pod je završen i ispao je super ... but odma nakon toga upali su gipseri i staklari koji po njemu bacaju, praše, razbijaju tako da se bojim da će ga dobro izgrebati ... već je pšrekriven sa prstom prašine i miljun profila.
Pikun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:02   #109
Boja poliuretanskog poda se skida s vlažnom krpom!!!

Pozdrav svima!


Ima li tko slično iskustvo s poliuretanskim ili epoksidnim podom (samolivom). Boja mojeg poda je dosta intenzivna i svaki puta kada ga prebrišem vlažnom krpom na njoj ostane boja poda.
Je li to normalno? Ako nije kako bih to mogao riješiti?

Hvala!

Pozdrav
__________________
Avatar sam maznio nekome, pa, nadam se da se ne ljutite.
NarogoraN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:21   #110
Quote:
Pikun kaže: Pogledaj post
I kakvi su dojmovi nakon par mjeseci koristenja poda?
pod je puno ljepši od epoksidnih ali je i mekši. Za stan ili urede svakako preporuke, za nekakve radne prostore ne. Održavanje nije problem, stolice, kotačići i slično je sve ok ... Nekakve teške naprave, struganje, pad predmeta tvrdih i slično ne.
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:05   #111
Izvođači epoksi i poliuretanskih podova

Molim, da li netko zna za kojeg majstora koji radi epoksi i poliuretanske podove na malo kvadrata. Radi se o svega 6 kvadrata u kupaonici. Na području Bjelovarsko bilogorske županije. Unaprijed hvala!
triogusti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:47   #112
Zanima me izrada poliuretanskog ili epoksi poda u obiteljskoj kući, nigdje ne nalazim izvođače za područje Rijeke, ikakvi prijedlozi?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:29   #113
Kakva su iskustva s epoksi radnom pločom na otvorenom, bila bi vani uz roštilj, oko sudopera?
Evo jedne slike posuđene s neta, nešto u tom stilu, samo da je boja siva i da se nalazi vani uz roštilj.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:13   #114
To na slici nije epoksi.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:04   #115
Itko iskustva sa epoksi podovima u kući i HR firmama koje bi to mogle radit?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 06:37   #116
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Itko iskustva sa epoksi podovima u kući i HR firmama koje bi to mogle radit?
https://www.forum.hr/showthread.php?p=57911835

Ovo ti je moje iskustvo opisano na ovoj temi, a imas i fotke.
Ne znam za neko pozitivno pa da ti preporucim firmu, nazalost.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:09   #117
Hvala na komentaru; do daljnjega odustali idu pločice :-)
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:14   #118
radi li ovo tko (zg podrucje), ako nije problem neka se javi u inbox?
Dobio sam informaciju da je ugradnja epoksi poda s pripremom do 10€ po kvadratu. to su vjerujem samo radovi, a ne materijal (?!)...
sto mi treba od materijala (ako mogu sam nabaviti) i koliko bi to kostalo ukupno za recimo jedan dnevni boravak od 22 kvadrata.
Hvala na odgovorima
pekmez_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:09   #119
Quote:
pekmez_ kaže: Pogledaj post
radi li ovo tko (zg podrucje), ako nije problem neka se javi u inbox?
Dobio sam informaciju da je ugradnja epoksi poda s pripremom do 10€ po kvadratu. to su vjerujem samo radovi, a ne materijal (?!)...
sto mi treba od materijala (ako mogu sam nabaviti) i koliko bi to kostalo ukupno za recimo jedan dnevni boravak od 22 kvadrata.
Hvala na odgovorima
Za stambeni i uredski prostor po meni je ovaj Loft Beton Cire iz Bauhausa bolje rješenje od epoxy poda.
Loft Beton Cire je na bazi vode (akril) pa nije štetan zdravlju u prostorijama kuće i sl.
Puno je povoljniji od epoxy poda, materijal je cca 75 kn/m2. Lakše se radi s njim i "oprašta greške".
Ide na pod, zid, radnu ploču, u kupaonu, tuš-kabinu i kuhinju. Spada u uradi-sam kategoriju proizvoda. Vidio sam ga na podu jednog restorana u ZG i zaljubio se.
Ne miješaju se nijanse nego ga ima u par gotovih boja sličnih betonu. Efekt je imitacija poliranog betona.
Link gdje se vidi ugradnja i kako dobro izgleda:
https://youtu.be/phL2GDQEGRA
djon vejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 22:23   #120
Još da je naći nekoga tko bi to znao i mogao napravit po normalnoj cijeni
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.