Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2009., 08:07   #1
Ford vs. Toyota vs. Kia vs. Peugeot

Dakle, gledam da kupim!
Ovakva je situacija:
- prvi auto (znaci nemam 50% na nista, nit ikakvo iskustvo s ovim modelima)
- imam zenu, dakle djeca bi mogla bit upitna kroz par godina
- zbog odredjenih razloga, samo automatik mjenjac dolazi u obzir
- takodjer, samo 5 vrata dolazi u obzir
- isto tako, u obzir dolaze motori od 1.4 do 1.6, sa od 90-110 konja, jer za nasu drzavu, sve vise od toga je grijeh jer nemas gdje potegnut

Stoga sam sveo izbor na sljedece aute
- toyota yaris (dizel, r'n'b oprema)
- toyota auris (benzin, luna oprema)
- kia cee'd (lx city oprema, dizel/benz)
- peugot 207
- hyundai i30 (benzin, dizel se cuje ko traktor)
- ford fiesta (dizel/benz, trend oprema)
- ford focus (benz, trend oprema)


E sad, kao sto rekoh, nemam previse iskustva, pa bi zamolio sve koji su vozili jedam ili vise od tih auti dize od mjesec dana da podjele samnom svoje znanje: potrosnju, udobnost, pouzdanost, etc....

Puno hvala
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 08:17   #2
Gdje si čuo da se kod i30 dizel čuje kao traktor??
Evo ti si prvi za kojeg sam čuo da to tvrdi.
Uzmi nešto od ceed-i30-focus, najviše nude za svoj novac i točka!
A automatik ćeš masno platit. Ne ide ti uz osnovne modele ni uz doplatu pa ti vidi
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 08:22   #3
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Gdje si čuo da se kod i30 dizel čuje kao traktor??
Evo ti si prvi za kojeg sam čuo da to tvrdi.
Vozio sam testni i30 i kad sam ga upalio, prva pomisao mo je bila da su mi dali neku 'silovanu' kantu, no brojac nije ni 300km pokazivao

P.S: svi ovi modeli su vec gledani po salonima, i za sve m cijene s automatikom, tako da nemoras brinut za to. Nadoplate za automatik su od 800 eura (yaris) do nekih 1500 eura (kia)

Zadnje uređivanje some1special : 02.11.2009. at 08:39.
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 08:29   #4
avtomatik mjenjac sigurno zbog žene jel i ona voza jel tako? hihi
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 08:45   #5
Neznam s koliko love raspolažeš, ali ak razmišljaš o Toyoti Auris zašto onda i peugeot 207, ako je 308 na akciji od 103.750 kn, a za 106.500 imaš 308 1.4 95 KS sa apsolutno svom opremom (ručni mjenjač)? Nisam vozio, ali sam ga pregledao u salonu i dojam o unutrašnjosti i prostranosti je izvrstan u svakom pogledu. Nažalost, Peugeot je na lošem glasu što se tiče pouzdanosti, a na ovom forumu je gotovo predmet ismijavanja. I sam sam čuo uglavnom loše o Pugovima od ljudi koji su ih imali ili ljudi koji znaju ljude.....
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 08:51   #6
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Neznam s koliko love raspolažeš, ali ak razmišljaš o Toyoti Auris zašto onda i peugeot 207, ako je 308 na akciji od 103.750 kn, a za 106.500 imaš 308 1.4 95 KS sa apsolutno svom opremom (ručni mjenjač)? Nisam vozio, ali sam ga pregledao u salonu i dojam o unutrašnjosti i prostranosti je izvrstan u svakom pogledu. Nažalost, Peugeot je na lošem glasu što se tiče pouzdanosti, a na ovom forumu je gotovo predmet ismijavanja. I sam sam čuo uglavnom loše o Pugovima od ljudi koji su ih imali ili ljudi koji znaju ljude.....
Pa rang cijene je 15-20 tisuca eura.
Nazalost, niti jedna auto kuca nema na akcijama automatike, i to naravno odma mijenja stvar.

Zasto Ausris ili 207? Nema pravila, nego to su modeli koji su nam se svidli. 207 se inace komparira sa yarisom.
A sto se tice 308, cuo sam lose o njemu sve, al cak i nevezano uz to, jedini model koji ima automatik se mora narucit, i cijena mu je oko 25 tisuca eura jer dolazi samo s najboljim paketom opreme. A cuj, meni je i ovih 20 tisuca eura nekih 5 tisuca vise nego si mogu priustit,a kamoli 25 tisuca.


Ovako su okvirne cijene:
- yaris, dizel, bogata oprema - 17k eura
- auris, benzin, oprema ko yaris, 20k eura
- cee'd, lx city oprema, dizel, 18.5k eura
- i30, bolji paket opreme, dizel, 18-19k eura
- fiesta, benzin, malo bolja oprema, 16k eura
- focus, benzin, oprema ko fiest, 19k eura

Zadnje uređivanje some1special : 02.11.2009. at 08:57.
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 09:13   #7
nisam neki ljubitelj forda al od sveg ponuđenog uzmi ga, mislim da će te najdulje služiti, a sad kakva im je kvaliteta automatika, ni jedan od tih vozila nebi uzela u toj verziji,
ak ne ford onda toyota
as123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 09:17   #8
Neznam zašto uopće dilema.
Automatski mijenjač i benzinac od 100-njak konja je apsolutna pušiona.
Znači da u obzir dolazi samo dizel.
Obzirom da je Yaris pola auta, od preostala dva (KIA,i30) svejedno koji uzmeš.
Tako i tako su to isti auti.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 09:57   #9
ak ti financije dozvoljavaju (ne znam točno koje su cijene) najbolje bi ti bio VW/škoda tdi + dsg ili focus tdci + fordova verzija dsg-a. za ostale ne znam, ali focus ili fiestu s 1.4/1.6 benzincem ćeš dobit s automatom 4 brzine, loša kombinacija. možda toyota nudi neš naprednije po pitanju automatike

Edit: golf i octavia s dsg-om idu od 160tkn, a ni focus nije jeftiniji tak da ništa

Možda Polo?
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 10:47   #10
Polo TDI (bilo koji motor, najbolje onaj od 90 KS) i DSG.

Mislim da ulazi u cijenovni rang, jedini dostojni automatik od ovih u jeftinijim autima.

Ja bih još pogledao Megane Grandtour, jučer ga vidjeh na cesti i zaljubih se na prvi pogled. Izgleda impresivno, s obzirom na klasu
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 10:55   #11
Jazz 1.4 Executive i-Shift 143990kn na akciji

http://honda.hr/automobili/cijene.as...3-8ECA2397167C

Znam da je puno novaca, ali je u pitanju najbolja oprema, ima automatski mjenjač. Dovoljno je mali da ženi neće stvarati problem po gradu, a ima jako puno mjesta i vrlo je praktičan, čak i kad dođu klinci na red.

http://www.youtube.com/watch?v=f9s41_x2KLw

http://www.parkers.co.uk/cars/review...jazz-2008.aspx
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:02   #12
Za toyotu sam negdje pročitao, mislim čak da na ovom forumu da se 51% dijelova proizvodi u europi, a za hrv. tržište toyote se rade u Turskoj, i navodno dosta se kvare, tako sam ja barem pročitao. Neki će sad navaliti sa Kiom i Hyundaiem koje osobno ne volim, ali, ako su se javili na ovaj forum ljudi koji ih imaju i zadovoljni su, uzmi i njih u obzir.Od tih odabranih ja bi najviše gledao Focusa .
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:13   #13
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
i-Shift
da li je to onaj isti mjenjac iz prosle generacije, multitronic ili kako se vec zove?

mislim da je vec na ovom forumu bila preporuka izbjegavati taj mjenjac.

ili je to mozda neki novi rucni robotizirani?
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:34   #14
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Jazz 1.4 Executive i-Shift 143990kn na akciji
'nuff said, onda može gledat i gnoja ili focus mit doppelschaltgetribe
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:37   #15
Quote:
eeeea kaže: Pogledaj post
da li je to onaj isti mjenjac iz prosle generacije, multitronic ili kako se vec zove?

mislim da je vec na ovom forumu bila preporuka izbjegavati taj mjenjac.

ili je to mozda neki novi rucni robotizirani?
Ovo drugo

http://www.atzonline.com/index.php;d...lloc=1/id=8317


btw... frend ima taj stari jazz s cvt mjenjačem već nekoliko godina i nikakvih problema do sada
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:41   #16
Uzmi Polo 1.4 dsg
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:43   #17
Quote:
StormShadow kaže: Pogledaj post
'nuff said, onda može gledat i gnoja ili focus mit doppelschaltgetribe
Ne znam što je gnjoj, no bilo bi dobro da daš čovjeku neki link ili konkretnije napišeš koji model i po kojoj cijeni.

Za Focus s tim mjenjačem znam da dolazi samo uz paket opreme Ghia ili Titanium, te bi po službenom cjeniku koštao preko 25000€, a nekako sumnjam da navedeni model imaju na lageru (možda i imaju, trebalo bi pitati) pa da mu cijena bude snižena...

Znam da je Jazz skup, ali ulazi u cifru koju je čovjek naveo... šteta što ne dolazi sa nekim slabijim paketom opreme, ovako je stvarno nakrcan sa svime
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 11:55   #18
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ne znam što je gnjoj, no bilo bi dobro da daš čovjeku neki link ili konkretnije napišeš koji model i po kojoj cijeni.

Za Focus s tim mjenjačem znam da dolazi samo uz paket opreme Ghia ili Titanium, te bi po službenom cjeniku koštao preko 25000€, a nekako sumnjam da navedeni model imaju na lageru (možda i imaju, trebalo bi pitati) pa da mu cijena bude snižena...

Znam da je Jazz skup, ali ulazi u cifru koju je čovjek naveo... šteta što ne dolazi sa nekim slabijim paketom opreme, ovako je stvarno nakrcan sa svime
naj se srdit odmah, hoću reć da je po onom kaj je napisal 20k € jedno 5 više neg si može priuštit, al bi se dalo nategnut.

za golfa sam napisal da ide od 160tkn s dsg-om (1.6 tdi, trendline), a da ni focus nije jeftiniji.

još sam i predložio polo, koji s 1.4 benzincem i dsg-om starta od cca 100tkn
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:02   #19
Quote:
StormShadow kaže: Pogledaj post
naj se srdit odmah, hoću reć da je po onom kaj je napisal 20k € jedno 5 više neg si može priuštit, al bi se dalo nategnut.

za golfa sam napisal da ide od 160tkn s dsg-om (1.6 tdi, trendline), a da ni focus nije jeftiniji.

još sam i predložio polo, koji s 1.4 benzincem i dsg-om starta od cca 100tkn
Tko se ljuti? Samo sam pitao što je gnjoj, ali sam u međuvremenu skontao. Uglavnom, ja kad idem nešto preporučiti gledam širu sliku. Polo s trend opremom je, složit će se većina, kita... pa doplati stražnja vrata, pa malo ovog, malo onog, pa su podložniji krađi, bla, bla, bla... pa kad ga malo opremiš eto ga blizu jazz-a. Golf sa dsg-om već u startu prelazi 20K€ tako da to ispada...

Čovjek će očito povećati porodicu u skorije vrijeme, jazz je tu puno bolji izbor, mada ostaje činjenica da je skup. OK, ima odličnu opremu pa bi ga za uspredbu trebalo gledati s jednako opremljenom konkurecijom.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:07   #20
S druge strane, evo i još jednog dobrog izbora. Novi redizanirani Cee'd, može i u karavan verziji radi porodice uz doplatu od 9000kn za automatik, čak može i na diesel (što mi se čini bolji izbor od benzinca).. Karavan dizel od 115ks s LX Fresh opremom i automatikom bi bio oko 132000kn, običan ceed je oko 1000€ jeftiniji, ali i manje praktičan. A može se ići i na prvog benzinca pa uštediti dosta novaca...

http://www.kia.hr/pricelist/?model=296

http://www.kia.hr/userfiles/attachme...p?file_id=4930
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.