Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2010., 21:48   #41
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Sve pod B se jednako packa - kod otvaranja prsti s unutarnje strane, kod zatvaranja prsti s vanjske strane. Ja ti mogu reći za B1 polumat lakirano. Skoro niš se ne vide packe. Na iveralu pretpostavljam još manje.
Slazem se. Kod mene je mat i ne vide se packe.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:14   #42
Znaci ako sam dobro shvatio na iveralu bi se manje vidjelo od mdfa?
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:20   #43
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
Znaci ako sam dobro shvatio na iveralu bi se manje vidjelo od mdfa?
Kod mene je mdf, ali lakiran mat i cini mi se da se packe manje vide nego na sjajnom laku.

Na kraju krajeva to moze biti i subjektivno.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:00   #44
ljudi evo mene sad ovdje i trebam pomoc

zvala sam ovog svog stolara i on nema ovih profil ruckica http://img24.imageshack.us/img24/937...raluprofil.jpg

e sad mi treba pomoc jel netko zna gdje se oni jos mogu naruciti osim kod schachermayera?

i jedno jos bitno pitanje.. on nikad nije ni u jednoj kuhinji to stavljao, bili se ja mogla usuditi i pustit ga da mi stavlja taj profil, tj. jel jednostavno to ugraditi ili ipak ne?
_Alena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:09   #45
Ja to nisam nigdje drugdje vidjela. Zašto ne ode u Schachermayer? Sch ima i u Rijeci, Osijeku i Šibeniku.

Nije teško za ugraditi, samo treba malo proučiti u čemu je stvar. Možda nije loša ideja da prvo to naruči i prouči, a onda isprojektira ostatak kuhinje. Moj majstor isto to nije nikad stavljao prije moje kuhinje.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:16   #46
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ja to nisam nigdje drugdje vidjela. Zašto ne ode u Schachermayer? Sch ima i u Rijeci, Osijeku i Šibeniku.

Nije teško za ugraditi, samo treba malo proučiti u čemu je stvar. Možda nije loša ideja da prvo to naruči i prouči, a onda isprojektira ostatak kuhinje. Moj majstor isto to nije nikad stavljao prije moje kuhinje.
Nisam znala da ima u Sibeniku, zato sam pitala jer mi treba Split i okolica.

Jel oni to narucuju iz vana i treba li im dugo da nabave?

Ja sam ga sad pitala hoce li se usudit to radit jer nikad nije a on kaze da se ne brinem vidjet ce on to dobro kako se radi prije nego krene da sastavlja moju kuhinju . Vrata koja se otvaraju na dodir je vec radio ali eto to nije nikad pa me sada bas strah da nesto ne zezne.

Tvoj je super napravio. Sta je rekao kasnije jel mu bilo tesko?
_Alena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:34   #47
To se treba naručiti, da, treba jedno tjedan-dva da dođe, barem u ZG.
Osim tih samih profila, treba naručiti i neke prihvatnike koji se stavljaju svakih 60ak cm na korpus na koje se natakne taj profil, i ako ima kuteva u kuhinji još neke kutne dijelove ali toga čini mi se kod tebe nema.

Ne sjećam se da se majstor nešto posebno bunio na ručkice
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:51   #48
Hvala Aoife na tako brzom odgovoru. Budem mu rekla da tamo to naruci kao i te prihvatnike.

Jesi li to isto ove ruckice http://i46.tinypic.com/35koh0n.jpg

nasla na ovoj stanici: http://cms.gideon.hr/content/clients...s/2/3/525a.pdf
_Alena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 17:27   #49
Ne, ja sam ih baš tražila u Schachermayer katalogu nakon što sam vidjela nešto takvo na nekoj izložbenoj kuhinji. Ali to je to - možda ti je ove lakše nabaviti, raspitaj se. Jedino pazi na duljinu - za ove piše da su dugačke 2750cm što mislim nije dosta za tvoju kuhinju. U Schachermayeru ima profil i od 5m.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:50   #50
Pomoc !!!




Elgrad ima tip-on system od proizvodaca permo za 13,-kn. blumov je 48,-kn.

isplati li se na tome ustedit ???
ima li itko taj permo ???

prodavac u elgradu mi kaze da su se dobri pokazali.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 16.03.2010. at 12:57.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:56   #51
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Hvala Aoife na tako brzom odgovoru. Budem mu rekla da tamo to naruci kao i te prihvatnike.

Jesi li to isto ove ruckice http://i46.tinypic.com/35koh0n.jpg

nasla na ovoj stanici: http://cms.gideon.hr/content/clients...s/2/3/525a.pdf
ovi linkovi.......koji je to katalog/proizvodac/ducan ???


jel Schachermayer ima internet narudzbu, nemogu nigdje naci takve rucke, a kod nas schachermayera vise nema.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:29   #52
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Pomoc !!!

Elgrad ima tip-on system od proizvodaca permo za 13,-kn. blumov je 48,-kn.

isplati li se na tome ustedit ???
ima li itko taj permo ???

prodavac u elgradu mi kaze da su se dobri pokazali.
Po meni su u redu, za tu cijenu.
Ja sam ih ugradio nekoliko i do sada se kupac nije požalio pa pretpostavljam da rade o.k. Ipak sam mu ostavio dva komada u rezervi za svaki slučaj. Dosta su glasniji i nešto tvrđi od Blumovih, a treba im i nešto veći hod za aktiviranje.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:10   #53
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
ovi linkovi.......koji je to katalog/proizvodac/ducan ???


jel Schachermayer ima internet narudzbu, nemogu nigdje naci takve rucke, a kod nas schachermayera vise nema.
pojma nemam. taj link mi dala jedna forumasica na kuhinjama, kasnije kad sam googlala nisam nista mogla naci o ovom gideonu. moj stolar isto nikad za njih nije cuo.

ja sam sad rekla svom nek naruci u schachermayeru, a ako ih tamo ne bude gdje se mogu jos takvi profili narucit? pomoc

rijec je o profilu koji ima Aoife
_Alena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:15   #54
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
ovi linkovi.......koji je to katalog/proizvodac/ducan ???


jel Schachermayer ima internet narudzbu, nemogu nigdje naci takve rucke, a kod nas schachermayera vise nema.
To ti je kod nas Elgrad ili slično tome. Tamo kupuješ djelove ili daš da ti nešto ispilaju i sam sastavljaš, a prodaju svega.
http://www.max-moris.hr/
more14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 12:39   #55
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
pojma nemam. taj link mi dala jedna forumasica na kuhinjama, kasnije kad sam googlala nisam nista mogla naci o ovom gideonu. moj stolar isto nikad za njih nije cuo.

ja sam sad rekla svom nek naruci u schachermayeru, a ako ih tamo ne bude gdje se mogu jos takvi profili narucit? pomoc

rijec je o profilu koji ima Aoife
ja se sad nemogu sjetit njenog profila, a neda mi se trazit, ali bila sam danas u Primatu, i vidjela da imaju tih raznoraznih profila.

e sad neznam dali Primat ima jos negdje, ali mislim da ima......i


more14
hvala !

BILJEZNIK

hvala, eto ja stolaru rekla da ih stavi.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 18:06   #56
Da dodam još i ovo. Rupa - "ručkica" se dobije tako da se u samoj fronti ureže rupa. Nije za namještaj od iverala





http://imageshack.us/m/59/7853/d3raw...x134532024.jpg

http://i39.tinypic.com/66mfxc.jpg

http://www.ikea.com/at/de/images/pro...E257207_S4.JPG
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 01:08   #57
trebam savjete kako najjednostavnije zamijeniti push sistem sistemom (po mogućnosti) nevidljivih ručki, odnosno - ručki koje ne strše. ja nisam ni željela push sistem, nego ladice i tzv. lažne ladice, ali stolar nije znao kako izvesti ovo drugo pa nas je uvjerio u push. sad imamo glatke fronte od medijapana. što napraviti s tim? pročitala sam cijelu ovu temu (nisam, moram priznati, baš sve shvatila), sama sam jedino pomišljala na ovakav sistem rupa kakve je Aoife spomenula u zadnjem postu jer mi dijete ima ormare iz ikee s takvim rupama. ono, stolar uzme sva vratašca, napravi rupe i vrati ih. ima li koji drugi način koji je jednostavno postići? samo ne bih htjela da se vidi nekakav aluminij.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 08:38   #58
Ako ne želiš da ti se vide ukupne ručkice, jedina mogućnost je izrada utora ili rupe. Međutim, nakon toga je fronte potrebno ponovno lakirati pa ne znam koliko ti se to isplati. A onog tko ne zna kako nešto napraviti prilikom izrade namještaja ne bi trebalo nazivati stolarom.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 08:45   #59
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Da dodam još i ovo. Rupa - "ručkica" se dobije tako da se u samoj fronti ureže rupa. Nije za namještaj od iverala
Neke varijante se mogu izvesti i sa iveralom. Potrebno je jedino voditi računa da je zaobljenja moguće makar ručno kantirati.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 18:16   #60
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
trebam savjete kako najjednostavnije zamijeniti push sistem sistemom (po mogućnosti) nevidljivih ručki, odnosno - ručki koje ne strše. ja nisam ni željela push sistem, nego ladice i tzv. lažne ladice, ali stolar nije znao kako izvesti ovo drugo pa nas je uvjerio u push. sad imamo glatke fronte od medijapana. što napraviti s tim? pročitala sam cijelu ovu temu (nisam, moram priznati, baš sve shvatila), sama sam jedino pomišljala na ovakav sistem rupa kakve je Aoife spomenula u zadnjem postu jer mi dijete ima ormare iz ikee s takvim rupama. ono, stolar uzme sva vratašca, napravi rupe i vrati ih. ima li koji drugi način koji je jednostavno postići? samo ne bih htjela da se vidi nekakav aluminij.
Pogledaj kuhinju od Xanthe, ona ima neke mini ručkice, jedva vidljive, a lijepe. Na prvi pogled izgleda kao da ni nema ručkice.
cicamalamica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.