Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2016., 14:24   #1001
Bosch s toplotnom pumpom troši 1,27kw po ciklusu pod punim opterećenjem za sušenje 8kg rublja, dok ventilacijska troši 3,90kw po ciklusu pod punim opterećenjem za 7kg rublja. 85530 koju ja imam troši 2,12kw po ciklusu za 9kg rublja. Ja kao najveću prednost ventilacijske vidim to što ne treba čistit filter i što je jeftinija. Vidim da specifikacije kažu da ventilacijska suši na manjoj temperaturi, ja sam bio uvjeren da je obrnuto jer kad sam živio u inozemstvu imali smo te ventilacijske u zajedničkim prostorijama i one su redovito skupljale odjeću (pranje u hladnoj vodi itd nije pomoglo), dok mi ova s toplotnom pumpom ne skuplja.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 15:27   #1002
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Bosch s toplotnom pumpom troši 1,27kw po ciklusu pod punim opterećenjem za sušenje 8kg rublja, dok ventilacijska troši 3,90kw po ciklusu pod punim opterećenjem za 7kg rublja. 85530 koju ja imam troši 2,12kw po ciklusu za 9kg rublja. Ja kao najveću prednost ventilacijske vidim to što ne treba čistit filter i što je jeftinija. Vidim da specifikacije kažu da ventilacijska suši na manjoj temperaturi, ja sam bio uvjeren da je obrnuto jer kad sam živio u inozemstvu imali smo te ventilacijske u zajedničkim prostorijama i one su redovito skupljale odjeću (pranje u hladnoj vodi itd nije pomoglo), dok mi ova s toplotnom pumpom ne skuplja.
Citam okolo i raspitujem se i hvale te ventilacijske na sva zvona a i zdrav razum mi kaze da je to kvalitetnije rjesenje jer sve pici van kroz cijev a konstrukcijski su jednostavne da jednostavnije ne mogu biti pa se nadam i da ce biti manje maintenancea, bilo kroz praznjenje kondenzata, ciscenja filtera ili servisa.

Ono sto mi je vrlo bitno, a zbog cega sam se i javio u temi je da mi ne vlazi prostoriju jer ce se nalaziti u garderobi a tu opet vidim kao prednost cjevuljagu kroz koju sve ide van.

I jos jednom ponavljam, uopce ne smatram da su one sa toplinskom puympom losije kada se gleda krajnji ucinak. Samo su mozda losije kada se mjeri kolicina vlage u prostoriji o kojoj se nalazi a meni je to prioritet a ne potrosnja struje ili brzina susenja...

Dobro ajde, bilo bi mi drago da carape broj 45 nakon susenja ne budu broj 38
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 22:26   #1003
Quote:
Uhkolikoposla kaže: Pogledaj post
Koji postotak ljudi je spremno i tehnicki mogu, busiti rupu 115mm iz kupaonice (u tvom slucaju predsoblja) kroz fasadu i sa vanjske strane montirati klapnu, sto je preduvjet za rad ventilacijske susilice?



Koliko ljudi uopce zna prednosti i mane oba tipa susilica?



Kada odgovoris na ta dva pitanja, dobit ces razlog zasto se ventilacijske prodaju na prst jedne ruke.



Ti si tipican primjer "moje je najbolje" ljudi koji nemaju pojma a spremni su tvrdoglaviti jer imaju potrebu sve oko sebe uvjeriti da je njihova opcija najbolja. Tako da bilo kakvi argumenti kod takvih kao ti nemaju sanse.



Ali, spomenut cu prednosti koje se navode na raznim sajtovima koji se bave "problematikom" susilica:



Jeftinije su

Manja mogucnost kvarova

Moze se susiti na manjoj temperaturi

Nema potrebe praznjenja kondenzata

Manja potrosnja struje



A sada, brzebolje nadji nacina da popljujes sve to jer je tvoja najbolja.


Ajme koliko zuci...
Vi ste tipican primjer ljudi -proljeva, a cinjenicu o omjeru vrsta susilica ne iznosim ja i iskreno - boli me briga: moja je tu gdje jest, dobro radi za moje potrebe i nemam potrebe se nadglasavati se sa Vama: neotesani ljudi te najprije povuku na svoj nivo, a onda potuku sa - iskustvom.
Ugodan dan.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 23:17   #1004
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Bosch s toplotnom pumpom troši 1,27kw po ciklusu pod punim opterećenjem za sušenje 8kg rublja, dok ventilacijska troši 3,90kw po ciklusu pod punim opterećenjem za 7kg rublja. 85530 koju ja imam troši 2,12kw po ciklusu za 9kg rublja. Ja kao najveću prednost ventilacijske vidim to što ne treba čistit filter i što je jeftinija. Vidim da specifikacije kažu da ventilacijska suši na manjoj temperaturi, ja sam bio uvjeren da je obrnuto jer kad sam živio u inozemstvu imali smo te ventilacijske u zajedničkim prostorijama i one su redovito skupljale odjeću (pranje u hladnoj vodi itd nije pomoglo), dok mi ova s toplotnom pumpom ne skuplja.


Hvala - ovo he ocekivana razina komunikacije na Forumu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 13:52   #1005
Pred novu godinu bacila sam se u potragu za sušilicom. Prošle sam zime imala jako loša iskustva sa sušenjem veša u stanu unatoč centralnom grijanju i pvc stolariji i unatoč redovnom provjetravanju prostorija. Pošto radim jutarnju smjenu logično je da grijanje ne ostavljam dok nema mene i muža kući. Uglavnom, iza ormara se na zidovima ulovila plijesan koju sam na proljeće kompletno eliminirala i dezinficirala zidove i pofarbala. Zaključila sam kako je problem u sušenju veša i dala se u potragu za sušilicom.

Gledala sam po dosta trgovina i pretražila većinu marki i modela i odlučila se za kondenzacijsku s toplinskom pumpom. Budući da je u to vrijeme Emmezeta imala dobre akcije i popuste, odluka je pala na ozloglašeni Whirlpool koji i uz akciju nije bio previše jeftin.

Kupili smo ovaj model Whirlpoola:

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...silica-rublja/

bio je 4100kn po redovnoj cijeni a na akciji 3600kn.
Whirlpool je davao 5g jamstva. Znači skuplja je pošto je A+ klasa, ima mislim 15 programa sušenja s raznim dodacima. Ugodne je vanjštine (to sam jedino znala o njoj kad smo je kupili).

Znači imam ju nekih 5mj i primjetila sam zasad samo pozitivne stvari:

1. odjeća izlazi mekana, uglavnom suha (pod tim mislim 97% suha pošto ima i debljih stvari, a naravno suhoća ovisi i o programu sušenja dal je za ormar, peglanje ili dr.) . Ništa se nije skupilo niti uništilo, niti mi se što pogužva. Ako stavim program za robu koja se ne pegla, onda ju 95% nije potrebno peglati. Više zgužva centrifuga. Ručnici koji su ogrubili radi iskuhavanja ili sušenja vani, izlaze mekani ko da su iz dućana.

2.Prvi mjesec korištenja sušilice (i to cca da bubnem, 7-8x u mjesec dana), mislila sam da ću pasti u nesvijest od računa za struju. Računi su mi mjesečno oko 190-200kn, s time da je najniži ikada bio 180 a najveći 215kn. Da skratim, račun nakon sušenja veša došao je 180kn kao da je radila bez struje.

Ne primjećujem vlagu u kupaonici iako je kondenzacijska, malo zagrije prostoriju ali fakat malo. Vrijeme sušenja koje je predviđeno za neki određeni program napomenuto je u uputama, međutim naravno da može odstupati i zavisi od količine rublja u sušilici. Međutim ona se sama ažurira po potrebi smanjujući ili povećavajući preostalo vrijeme sušenja.

Jedini minus do sada je indikator za čišćenje filtera (netko je s time imao problema, sjećam se da je napisao). Filter se redovito čisti nakon svakog sušenja. Piše da se onaj donji filter čisti svakih cca 5 puta. I zasvjetli indikator nakon 5.puta i očistim ja sve i operem, osušim...vratim na mjesto i on i dalje svijetli. I svjetlio je još 1-2 ciklusa sušenja. To ne bih uzimala za zlo jer to je fakat sitna stvar. jedino ako će se ponavljati onda zovem servis. E da, kad je unutra više od pola bubnja popunjeno, onda suši i po 3h ako je pamuk deblji u igri. No to joj ne uzmem za zlo jer nit se vidi na računu struje, niti radi pizdarije od odjeće.

Vidjet ćemo koliko će trajati ljubav sa ozloglašenim Whirlpoolom. imam i njihovu škrinju staru manje od 2g, mislim da je isto 5g jamstvo. zasad je sve super.
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 14:39   #1006
Pitanje - koliko cesto mijenjati filtere na susilici? Radi se o Boschovoj kondenzacijskoj.
Kad sam ju kupovala odbila sam dodatno placanje samo zbog filtera, a sad je polako vrijeme i da na to mislim: Slovenac je bio bitno ljut jer to se kao mijenja svake 2 godine.

Moj pristup je nakon svakog susenja izvaditi, ocistiti, oprati i osusiti oba filtera koja obavezno nakupe sive mucice sto ne znam sto je zapravo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:30   #1007
Pozdrav grupi..

Pošto je moja ventilacijska sušilica nakon 18 godina lagano na putu u vječna lovišta,trebao bih prijedlog za neku novu,al isto ventilacijsku..
Znam da ih skoro više nitko ne proizvodi,pa bih zato trebao neki model koji bi bio dobar omjer cijene i kvalitete...

Tnx na odgovorima...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 13:24   #1008
nude nam rabljenu Candy sušilicu CC 230 X.

imate li kakva iskustva s navedenom?
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 15:07   #1009
sušilica na balkonu

nije na direktnom suncu, nije na kiši, jel ima itko? za/protiv?
uzela bih kondenzacijsku, da nemam brige sa cijevima.. da li bi ju trebalo ipak pospremiti u neki ugradbeni ormar?

hvala
suseda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 19:06   #1010
Na mojoj piše da ne bi smjela raditi na manje od +5°C. Pa balkon dolazi u obzir samo ako si negdje uz more. Ali i tad moze temperatura pasti malo niže.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 14:12   #1011
lp svima
ima netko ovakvu sušilicu? da podjeli iskustva
http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije.../d724bl/345985
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 09:55   #1012
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Na mojoj piše da ne bi smjela raditi na manje od +5°C. Pa balkon dolazi u obzir samo ako si negdje uz more. Ali i tad moze temperatura pasti malo niže.
hvala ti.. vidiš, o tome nisam razmišljala.. mada čitam po drugim forumima kako ima ljudi koji ju drže na balkonu.. niš, preko ljeta bude na balkonu, preko zime u hodniku da nas grije kad nam ugrade najesen one razdjelnike pa će nam dobro doći
suseda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 06:19   #1013
Pozdrav,

ima li tko sušilicu rublja Electrolux EDP2074GW3? Ima li netko uopće Electrolux-ovu sušilicu? Kako ste zadovoljni s njima?
sam101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 00:26   #1014
Naša je Electrolux, dobro nas služi već 2 godine. 8kg s toplinskom pumpom. Ne znam točnu šifru. Zimi suši oko2 puta tjedno, ljeti rjeđe. Jako zadovoljni za sada.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 19:44   #1015
Gorenje sušilica

Imam Gorenje sušilicu, kondenzacijsku... vrtnja bubnja se dost smanjila i vrti se glasnije uz škripanje... pretpostavljam da su lageri otišli... grije normalno, i vrti dalje. da je motor ili programator, ne bi ni to vrtilo. Kako doći do lagera da vidim? Otvorio sam, rastavljao... ali ništa. ima tko kakvu shemu?
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:06   #1016
pa kolko je meni poznato, susilica i inace vrti sporije nego recimo perilica. a skripanje bi moglo dolaziti od remena na bubnju. nije mi bas poznato dal susilica ima lagere, al nikad nitko nije se zalil da su mu vrisnuli lageri na susilici
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 12:18   #1017
osjetljivost toplinske pumpe

Kupili sušilicu s pumpom pa smo trebali čekati par sati prije prvog korištenje zbog micanja pri transportu.
Sušilica je na vešmašini pa kad ova radi sušilica se isto trese i sad me zanima koliko je ta pumpa osjetljiva na takva (minimalna) treskanja?

Fala na odgovoru.
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 20:23   #1018
Ima li tko mozda ovu susilicu http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...EKO-DPS7205W3/
Ili generalno beko? Nemam nista od njih, a u elipsu ih najvise preporucuju...
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 02:02   #1019
Pa kada imaju ekskluzivan ugovor sa njima...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 11:22   #1020
Vjerujem da BEKO po nekim naprednim funkcijama nije kao neke "jače" marke, ali ja imam Blombergovu već 4 godine (de facto je to BEKO), radi k'o švicarski sat i jako sam zadovoljan s njom.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.